Печіння в грудній клітці - причини. Симптомом яких захворювань може бути відчуття печіння в області грудей
- 1. Печіння в грудях – причини
- 2. Печіння в лівій частині грудної клітки
- 2.1. Печіння в грудях зліва у жінок
- 3. Печіння в грудній клітці посередині
- 4. Печіння в грудях праворуч
- 5. Печіння в грудній клітині при кашлі
- 6. Печіння в грудях після їжі
- 7. Печіння в грудях при ходьбі
- 8. Лікування болю в грудній клітці
- 9. Відео: відчуття печіння в грудній клітці
Дане негативний стан має полиэтиологический характер, що помітно ускладнює його діагностику і лікування. Дізнайтеся, про розвиток яких патологічних латентних процесів може свідчити почуття спека, що охоплює верхню частину тулуба.
Печіння в грудях – причини
Подібного роду синдром головним чином виникає при розладі травної системи: підвищеної кислотності шлунка, езофагіт, виразки. Тим не менш, існують і інші причини, які можуть спровокувати появу неприємного симптому. Пояснюючи, чому пече в грудній клітці, лікарі закликають бути особливо уважними осіб, що страждають серцево-судинними захворюваннями.
Відомі випадки, коли пацієнти приймали симптоми інфаркту та стенокардії напруги за банальну сильну печію. При цьому виникає вкрай небезпечна для хворого ситуація, яка здатна призвести до серйозних наслідків, тому не варто ігнорувати навіть самі незначні на перший погляд негативні стани. Між тим, лікарі стверджують, що пече в грудях у пацієнтів з наступним загальним причин:
- патології шлунково-кишкового тракту;
- міжреберна невралгія;
- серцево-судинні захворювання;
- застуди;
- емоційно-психічні розлади;
- пухлинні процеси.
Печіння в лівій частині грудної клітки
Згідно медицині, піч там може внаслідок багатьох причин. Гаряче може стає через дисфункції підшлункової залози при такій патології пекуче відчуття обмежується лівим подреберьем. Схожою симптоматикою проявляється і запалення дванадцятипалої кишки. Печіння в грудній клітці зліва також є симптомом виразкової хвороби шлунка або гастриту. Окремо варто згадати про такий патології, як гострий панкреатит – це захворювання цілком здатне спровокувати нестерпний синдром і спричинити перитоніт.
Печіння в грудях зліва у жінок
Гормональний дисбаланс у слабкої статі найчастіше проявляється негативними станами. Поколювання і печіння в грудях зліва у жінок найчастіше свідчать про латентно розвивається мастопатії молочних залоз. Багато пані відчувають виражений дискомфорт перед менструальними кровотечами, що розцінюється як цілком природне стан. Пече в грудях у жінок нерідко і через гормональних перебудов. Особливо чутливі до такого роду проявів дами під час клімаксу.
Печіння в грудній клітці посередині
Патології серця і судин часто супроводжуються неприємними відчуттями. Тим не менш, велика частина пацієнтів не здогадується, що печіння в області грудної клітини посередині свідчить про розвиток тяжких станів. При ситуації, коли жар у грудях не усувається питвом содової води, швидше за все мова йде про серцевої недостатності, зняти симптоми якої допоможе таблетка Нітрогліцерину. Фахівці виділяють такі хвороби, що супроводжуються печінням в центрі грудини:
- атеросклероз судин;
- стенокардія напруги;
- міокардит;
- інфаркт;
- тахікардія.
Печіння в грудях праворуч
Даний симптом лікарі пов'язують з хворобами печінки та жовчовивідних шляхів. Пекуче відчуття при патології цих органів, як правило, доповнюється гірким присмаком, давить болем (праве підребер'я). До основних симптомів додається пожовтіння склери очей, а потім і шкірних покривів. Крім того, печіння в грудній клітці справа є ознакою порушень дихальної системи внаслідок скупчення рідини (локалізація –плевральна область). Інфекційна патологія легень теж проявляється схожими симптомами.
Печіння в грудній клітині при кашлі
Зазначений симптом характерний для пневмонії з плевритом, при цьому хворий відчуває постійне печіння в легенях, що посилюється при диханні. Ситуація, коли початкова симптоматика нагадує грип з загрудинної локалізацією синдрому та подальшої його іррадіацією в бік, свідчить про вірусну природу патології, а пече в грудях через геморагічного просочування слизової оболонки трахеї, провокуючого невеликі крововиливи (локалізація – легені). Крім зазначених причин, печіння в грудній клітині при кашлі виникає внаслідок:
- бронхіту (з гнійно-слизової мокротою);
- ангіни;
- грипу.
Печіння в грудях після їжі
Симптом, коли дискомфорт з'являються після прийому їжі, свідчить про порушення роботи шлунка або кишечника. Печіння в грудях після їжі іноді сигналізує про поразку горла або стравоходу пухлиною. Синдром на тлі панкреатиту з'являється через 1-2 години після вживання їжі і супроводжується відрижкою. Палити або пекти в грудях може і через шлунково-стравохідного рефлюксу – при цьому починає горіти зсередини, якщо хворий після їжі вирішить прилягти, адже горизонтальне положення сприяє поверненню вмісту шлунку назад в стравохід.
Печіння в грудях при ходьбі
Цей симптом пов'язаний з порушеннями опорно-рухового апарату. Печіння в грудях при ходьбі найчастіше є симптомом остеохондрозу або міжреберної невралгії, при цьому хворому іноді важко дихати. Палити в грудному відділі починає навіть при мінімальному фізичному навантаженні, але людина не відчуває будь-яких інших негативних станів начебто слабкості або підвищення температури. Подібна симптоматика спостерігається і при захворюваннях серця –міокардит, кардіоміопатії.
Лікування болю в грудній клітці
Терапія синдрому повинна проводиться тільки після детального дослідження його клініки та даних, отриманих по завершенні діагностичних заходів. Фахівці настійно не рекомендують робити поспішних самостійних висновків, чому з'являється печіння в області грудей. При ситуації, коли починає пекти посередині або в проекції серця, лікарі рекомендують зняти напад, випивши таблетку Нітрогліцерину. Лікування болю в грудній клітці іншої локалізації залежить від її етіології і може передбачати:
- Оперативне втручання (онкологія, перитоніт).
- Консервативну терапію наступними медикаментозними засобами:
- препаратами вісмуту (виразкова хвороба);
- хондропротекторами (остеохондроз);
- седативними препаратами (ВСД, міжреберна невралгія);
- антибіотиками (бронхіт, пневмонія);
- противірусними засобами (грип);
- цитостатиками (при таких хворобах крові, як лімфома, лейкоз).