Слабкість в ногах - причини і лікування. Симптомами яких хвороб може бути м'язова слабкість і тремтіння в ногах

Людина рано чи пізно стикається з болем або важкістю в ногах. Виникати вона може як раптово, так і будучи постійним супутником. Неприємні відчуття, які властиві цьому недугу, впливають на загальне самопочуття і сигналізують про можливі захворювання. Що робити в такій ситуації?

Слабкість в ногах – причини

М'язова слабкість може бути викликана різними чинниками. Якщо ноги підкошуються – причини слід шукати в самому організмі і способі життя. Приводом може послужити:

  • неправильно підібране взуття;
  • малорухливий спосіб життя і сидяча робота;
  • довгий ходіння;
  • м'язова атрофія;
  • порушення кровопостачання.

Перенесені захворювання часто стають причиною слабкість в нижніх кінцівках, але і наявність прогресуючих хвороб викликає м'язову слабкість. Людина не завжди підозрює, що варикозне розширення вен, остеохондроз, знижений артеріальний тиск та інші хвороби неврології та ендокринної системи можуть викликати хворобу. Обов'язково перед початком лікування треба отримати консультацію у фахівця, який вивчить, чому слабкість в ногах, призначить процедури та медикаментозне лікування.

Тремтіння в ногах

Більшість людей, відчувши, що в них трусяться ноги, не звертають на це ніякої уваги, вважаючи, що причина пов'язана з надмірними фізичними навантаженнями. Це твердження має раціональне зерно у випадку, якщо тремтіння передували заняття спортом або виконання яких-небудь важких робіт. Після невеликого відпочинку вони не тремтять. Поява ж тремору після емоційних або стресових переживань повинно насторожити. На першому етапі потрібно трохи відпочити, а от якщо тремтіння не пройде або почне проявлятися з завидною періодичністю, то треба відвідати невролога.

Слабкість в м'язах рук і ніг

М'язова слабкість в ногах і руках може бути викликана банальним перевтомою. Однак якщо такі симптоми повторюються періодично, то лікарем може бути поставлений інший діагноз:

  • проблеми з синапсом (при хворобі уражуються місця з'єднання м'язів з нервовими закінченнями внаслідок зупинки вироблення ацетилхоліну);
  • міастенія (імунна система починає атакувати власні клітини, з-за чого порушується скорочення м'язів);
  • варикозне розширення вен;
  • цукровий діабет;
  • ревматоїдний артрит;
  • серцева недостатність (біль завжди виникає з лівого боку);
  • захворювання хребта.

Втома в ногах

Варикозне розширення вен, тромбоз, остеопороз – ось лише деякі захворювання з величезного списку, здатні викликати втому в ногах. Не варто приступати до лікування при появі втоми, оскільки точну причину здатний уставити доктор після проходження діагностики. Крім того, втома може бути викликана надмірним навантаженням і проходити після відпочинку.

Слабкість в ногах при ВСД

Багато фахівці вітчизняної системи охорони здоров'я, їх закордонні колеги вважають діагноз «вегетосудинна дистонія» пережитком радянської системи охорони здоров'я. Деякі лікарі до цих пір вважають, що слабкість в ногах при ВСД – це серйозне захворювання. Читайте докладніше про ВСД - лікування, симптоми і ознаки захворювання. Викликано ж нездужання надмірною втомою внаслідок недосипання, погане самопочуття, виснажливої фізичної та розумової активності, підкріплених стресами, переживаннями.

Слабкість в ногах при остеохондрозі

Велика кількість людей мають проблеми з хребтом. Один із симптомів – поява слабкості в ногах при остеохондрозі, який є поширеним захворюванням. Проблема все частіше спостерігається у молоді, а не тільки у представників старшого покоління. Такі симптоми вказують на те, що організм перебуває на межі серйозних змін, тому слід негайно почати лікування.

При остеохондрозі, що розвивається в поперековій області, слабкі нижні кінцівки є головним показником. Захворювання впливає на ходу, яка міняється, падає і швидкість ходьби. Погане кровопостачання впливає на працездатність, викликаючи швидке стомлення. Порушується координація рухів, доводиться користуватися при ходьбі допоміжними приладами. При виникненні найменших ознак необхідно відвідати ортопеда та невролога для постановки діагнозу.

Ватяні ноги і запаморочення

Запаморочення і слабкість в ногах може з'являтися з-за атрофії м'язів. Такі симптоми можуть свідчити про погане кровопостачання кінцівок, яке розвивається внаслідок закупорювання судин, витончення їх стінок. Нерідко причиною може виступати варикозне розширення вен, низький артеріальний тиск. Вони можуть підкошуватися через перенесених травм голови, вірусних захворювань, навіть вагітності. У дівчаток це може свідчити про швидке початку місячного циклу.

У підлітковому віці такі причини можуть спостерігатися при перебудові гормональної системи організму. Запаморочення може навіть доходити до непритомності, з'являється сонливість. Тіло перестає слухатися, виникає сильне серцебиття. Тут немає нічого страшного, оскільки організм розвивається швидкими темпами. Необхідно приділяти час відпочинку, правильно розподіляти фізичні навантаження. Крім цього, необхідно звернути особливу увагу на раціон, щоб забезпечити підлітка всіма необхідними вітамінами, мікро - і макроелементами.

Ноги важкі та ватні

Запалення сідничного нерва робить ноги важкими і ватяними. Важливо поспішити з лікуванням, оскільки для постановки правильного діагнозу знадобиться пройти кілька обстежень. Слід приділити увагу розпорядку дня. Малорухливий спосіб життя, довге знаходження стоячи теж можуть викликати такі прояви. Якщо ви звикли носити постійно взуття на високих підборах, варто звернути увагу на стан ніг, оскільки може розвиватися варикоз вен.

Слабкість і біль в ногах

Перш ніж поставити діагноз, будь-який лікар поцікавиться, де відчувається слабкість і біль у ногах: в колінах, суглобах, ступнях, пальцях. Захворювання венозної системи можна розпізнати, піднявши кінцівку. Неприємні відчуття, слабкість повинні відступити. А ось якщо біль проходить, коли кінцівка опускається, то варто звернути увагу на роботу артерій. Хвороби хребта характеризуються не тільки болем, але і появою оніміння. Слабкість і біль говорить про наявність таких захворювань, як плоскостопість, закриті травми, подагра, артрит.

Слабкість в ногах – лікування

Лікування не можна відкладати на потім. Спочатку слід пройти діагностику, щоб виявити, чому ноги підкошуються і не тримають. Тільки фахівець може встановити, як лікувати слабкість в ногах, оскільки ряд хвороб можуть мати схожу симптоматику. Для цього здаються аналізи, призначається томографія, електроміографія або УЗД. Рання постановка діагнозу здатна не дати розвинутися патології.

Лікування може бути медикаментозним. Призначається комплекс лікарських препаратів і мазей, таких як Прозерин, Преднізолон, Метипред. Добре від слабкості допомагають примочки, компреси, зроблені на основі лікарських засобів. Непогано зарекомендували себе народні методи лікування. При серйозному розвитку хвороби може призначатися опромінення. Слід зауважити, що багато симптоми, пов'язані зі слабкістю в ногах або вагою, йдуть при відновленні нормального способу життя, повноцінного харчування, дотримання режиму праці і відпочинку.

Відео: слабкість в ногах – причини лікування

Слабкість в ногах

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!