Замінники цукру при схудненні і дієті - корисні для організму натуральні підсолоджувачі

Вченими доведено згубний вплив білого цукру (рафінаду) на організм людини, але адже ми так звикли балувати себе магазинними солодощами! Під час суворої дієти часто виникає питання, чим замінити цукор при схудненні, вирішити який здатні солодкі продукти-замінники натурального або штучного походження. Виключивши з раціону тільки цукровий пісок, можна позбутися кількох зайвих кілограмів жиру.

Чим замінити цукор при правильному харчуванні

Для гарного самопочуття, підтримки здоров'я і привабливою фізичної форми потрібно дотримуватися збалансованого харчування. Замінити цукор при правильному харчуванні можна наступними продуктами:

  • ягодами;
  • фруктами;
  • сухофруктами;
  • медом.

У всіх цих продуктах міститься велика кількість природного цукру – фруктоза. Надлишок будь-якого цукру призводить до жировим відкладенням, погіршення роботи серцево-судинної системи, утворення карієсу. Щоб заповнити дефіцит, людині вистачить 2-3 фруктів середнього розміру в день або невелику жменю сухофруктів, ягід, а меду – 2 чайні ложки. Організм зможе обійтися і без цих продуктів, адже будь-яка їжа розщеплюється до глюкози (різновиди цукру), але патологічна тяга до солодкого, нав'язана в дитинстві, змушує нас вживати солодощі.

Чим замінити цукор у випічці

Дієта не передбачає змором і повна відмова від солодкого. Корисні солодощі можна приготувати на основі сиру, борошна грубого помелу, з додаванням сухофруктів. Замінити цукор у випічці можна цукрозамінниками різного походження:

  • Ванільний цукор замінюється екстрактом ванілі, есенцією або порошком.
  • Коричневий цукор менш шкідливий, тому невелика кількість можна додавати у випічку, трохи цукрової пудри теж не зашкодить фігурі.
  • Протипоказання: ці продукти заборонено вживати людям з цукровим діабетом і котрі худнуть на строгій дієті.

З чим пити чай при схудненні

Один з найбільш шкідливих прийомів їжі – це так званий перекус, що складається з чаю або кави та печива, цукерок... За один присід можна вжити до 600 ккал, а це третина всього калоражу на день. Для початку виробіть звичку пити чай або кава без солодощів. Чим можна замінити цукор при схудненні в напоях? Чай при схудненні та інші гарячі напої можна підсолодити цукрозамінниками, наприклад, фруктозою, стевією, сахарином і т. д.

Цукрозамінник при дієті

Замінник цукру – це ефективний спосіб скинути зайву вагу і привести своє тіло у форму, не виключаючи з раціону солодке. Цукор стимулює вироблення дофаміну і серотоніну – так званих гормонів щастя. Але людина відчуває підйом тільки перші 15-20 хвилин, після чого настає занепад сил, апатія, оскільки організму потрібно багато енергії на те, щоб знизити рівень глюкози в крові.

Цукрозамінники – низькокалорійні дієтичні добавки. Калорійність їх настільки мала, що її можна не враховувати при підрахунку КБЖУ. Вони повільно засвоюються, попереджаючи різкий стрибок інсуліну, на відміну від магазинних солодощів. Існують натуральні цукрозамінники для схуднення та хімічного походження. До натуральних відносяться фруктоза, стевія, ксиліту, сорбіт, а штучні – цикламат, аспартам, сахарин, ацесульфам калію, сукралоза. Цікаві факти:

  • Деякі виробники поєднують у складі два і більше види замінників (натуральних або хімічних) в певному співвідношенні. Форма випуску: таблетки, порошок, сироп.
  • Замінники солодше звичайного рафінаду в сотні разів. Одна таблетка прирівнюється до 1 ч. л. цукрового піску.
  • Стандартна упаковка з дозатором вагою 72 г (1200 таблеток) – 5,28 кг рафінаду.
  • Натуральні підсолоджувачі стоять на порядок дорожче, але їх дієтологи рекомендують використовувати для коригування ваги. Придбати замінник цукру для схуднення можна в аптеці, діабетичному відділі супермаркету, онлайн.

Фруктоза при схудненні

Людям, які страждають від цукрового діабету, можна вживати діабетичні солодощі на фруктозі, але їх кількість теж потрібно строго обмежувати. Добова норма таких солодощів не повинна перевищувати 40 р. Часто використовується фруктоза замість цукру при схудненні. Форма випуску – порошок, саші та розчин. Фруктозу можна додавати в напої і солодкі страви.

Можна замінити цукор медом

Якщо стоїть вибір, мед або цукор при схудненні, то однозначно – мед. Цей продукт містить безліч поживних речовин, які благотворно впливають на організм людини. Не варто додавати мед в випічку і його піддавати тепловій обробці, адже при високій температурі корисні речовини руйнуються. Вживайте до 2 ч. л. меду в день або додавайте у прохолодні напої, воду, розводьте у теплому чаї.

Відео: замінник цукру стевія

Жити здорово! Стевія. Замінник цукру. (15.01.2016)

Відгуки

Ірина, 27 роківКілька років не вживаю цукровий пісок, натомість їм багато фруктів, ягід, чай і кава додаю натуральні підсолоджувачі. Зрідка (по неділях) влаштовую собі маленький читмил у вигляді зефіру або халви – це відносно нешкідливі солодощі. Завдяки такому режиму я позбулася від зайвих сантиметрів на талії. Помітно покращився стан шкіри.
Анастасія, 22 рокиЯ завжди страждала надмірною вагою. Звернулася до дієтолога, він порекомендував мені замінити білий цукор стевією (медової травою). Придбала на сайті фитпарад, він іде на основі стевії. В комплексі з інтенсивними тренуваннями за місяць мені вдалося позбутися від 5 зайвих кілограмів. Продовжую використовувати цей продукт в якості підсолоджувача.
Ольга, 33 рокиЗавжди задавалася питанням, чим замінити цукор при схудненні. Прочитала багато літератури на цей рахунок. Рятуюся фруктами, сухофруктами, але поки складно обмежувати себе в кількості. Пробувала додавати в чай і каву синтетичні цукрозамінники, але залишається неприємний мильний присмак. Часто зриваються на магазинні солодощі.
Олександр, 40 роківПомітив у дружини цукрозамінник, вирішив спробувати. Присутній незвичайний присмак, відрізняється від звичного смаку цукрового піску, але добре подслаживает. За тиждень на підсолоджувач у мене помітно зменшився живіт. Продовжу експеримент і перевірю наскільки можна вдосконалити свою фізичну форму, виключивши тільки цукор з раціону.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!