Коли можна качати прес після пологів годуючій мамі. Які вправи для преса після пологів можна робити

Відновлення після вагітності хвилює всіх жінок, якими б не були зміни їх тіла. Частина молодих мам перший рік займається тільки дитиною, але більшість намагаються повернути колишню форму, особливо акцентуючи увагу на животі, який стає рихлим і в'ялим. Можна з цією метою почати опрацьовувати прес, не нашкодивши собі?

Через скільки після пологів можна качати прес

Реальні терміни обумовлюється декількома факторами, серед яких особливо важливими є:

 • фізична підготовленість організму до вагітності;
 • характер пологів (природні, кесарів розтин);
 • стан жіночого організму на поточний момент;
 • є опущення матки;
 • присутній діастаз.

Останній момент жінки часто опускають, хоча лікарі наполягають на тому, що орієнтуватися, коли після пологів можна качати прес для конкретної молодої мами, першочергово потрібно на нього. Під діастаз фахівці мають на увазі розбіжність прямих м'язів, який можна спостерігати чітко по центральній білій смузі. Він присутній практично у всіх жінок після пологів, тому починати качати прес лікарі дозволяють тільки після його усунення (на ранніх стадіях це відбувається без стороннього втручання). Враховуйте, що на 3-їй стадії качати прес не можна зовсім.

Чи можна качати прес при грудному вигодовуванні

Частина молодих мам побоюється починати займатися своєю фігурою, бо бояться, що це негативно вплине на немовля. Можна зустріти навіть такі побоювання, як буде нічим годувати з-за фізичних навантажень». Лікарі вважають це помилкою і з упевненістю заявляють: качати прес при грудному вигодовуванні не забороняється, якщо відсутні інші протипоказання. Займатися спортом на допологовому рівні теж дозволено, але спочатку доведеться відновити витривалість організму: багато професійні спортсменки продовжують тренуватися і годувати одночасно.

Чи можна качати прес одразу після пологів

Деяким жінкам так сильно хочеться відновити колишню фігуру і позбутися від некрасивого живота, що вони починають замислюватися, чи не зашкодить їм, якщо вони вирішать накачати прес після пологів. Насправді відсоток тих, хто вже в першу добу після важкої операції (а пологи – це вона і є) може піддавати себе фізичним навантаженням, дуже малий. Навіть професійні спортсменки беруть перерву на тиждень, а більшості молодих мам варто почекати 1,5 місяця.

Коли можна качати прес після пологів з розривами

Якщо операція пройшла з ускладненнями, особливо торкнулися матку або піхву, то часу, щоб відновити їх, потрібно більше – про фізичних навантаженнях на цей період мова не йде. Лікарі більшості жінок, що цікавляться, коли можна починати качати прес після пологів з розривами, кажуть, що мінімальний строк – 3 місяці, але реальну цифру скаже тільки гінеколог, який вас спостерігає. Аналогічна ситуація для кесаревого.

Як накачати прес після пологів

Кількість лікарських рекомендацій і різних «можна» і «не можна» змушує збитися з пантелику, але є кілька базових умов, які допоможуть вам не нашкодити своєму здоров'ю:

 • Качаємо прес після пологів правильно – на кожній вправі утримуємо живіт втягнутим: це підвищить його ефективність.
 • Перші післяпологові навантаження відразу повинні відповідати тим, що ви отримували під час вагітності: гімнастика, фітбол – ніякої активної прокачування черевних м'язів.
 • Жінкам, кому лікар діагностував опущення матки, необхідно підібрати разом з гінекологом спеціальні вправи для її повернення на місце, перш ніж почати качати прес.
 • При наявності діастазу 1-го ступеня навантаження області преса дають в корсеті, який буде стримувати пряму м'яз.
 • Відновити загальний стан черевних м'язів допоможуть статичні вправи, які безпечні навіть при початковому диастазе: планка, утримання ніг і т. д.
 • Інтенсивність тренувань визначається по тому, який ступінь навантажень у вас була раніше, і чи плануєте зараз годувати: якщо ви почнете поєднувати високі фізичні навантаження з обмеженням раціону, у вас швидко з'явиться плоский живіт, але може погіршитися якість молока.

Вправи на прес після пологів

Навантаження молодій мамі, особливо яка має намір годувати, рекомендовано нарощувати поетапно, навіть якщо раніше вона активно займалася спортом. Перелічені нижче 3 базових вправи на прес після пологів, які допоможуть поступово відновити форму, є підготовчими перед скручиваниями з уроків фізкультури і вправами з обтяженнями:

 • Ноги на ширині плечей, коліна м'які, стопи злегка розкриті. Спертися руками об передню поверхню стегна. На вдиху випнути живіт, заганяючи туди повітря, на видиху втягнути під ребра. Робити повільно, до 20-ти разів.
 • Сісти на сідниці, відірвати від підлоги ноги, піднімаючи вгору на 45 градусів. Руки тягнути вперед, з боку ви повинні бути схожі на букву «V». Дорахувати до 100.
 • Прийняти упор на лікті і носочки, натягнути корпус паралельно підлозі. Стояти хвилину, поступово нарощуючи час до 4-х хвилин.

Відео: як качати прес після пологів

Як прибрати живіт після пологів: вправи на прес при диастазе [Фітнес Подруга]

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!