Чи можна займатися спортом при місячних і в дні перед ними. Спорт під час місячних

Спорт – це необхідне заняття в житті кожної людини, яке підтримує його у формі, зміцнює здоров'я. І це стосується не тільки чоловіків. З кожним роком все більше жінок починають вести активний спосіб життя, займаючись бігом, плаванням, фітнесом, йогою. І у них виникає закономірне питання, чи можна займатися спортом при місячних, адже менструація є невід'ємною частиною їхнього життя, яка накладає на дівчат в цей період деякі обмеження! Шкідливі фізичні вправи при менструації?

Спорт під час критичних днів

 • Рекомендується. Займатися спортом під час місячних можливо. У деяких випадках вправи навіть корисні, особливо тим, у кого сильний больовий синдром під час менструації. Біль при місячних викликається спазмами матки, яка, скорочуючись, намагається вивести відшарувалася ендометрій. Як і будь-який м'яз, вона може бути розслаблена з допомогою спеціальних вправ, що виробляють ефект розтягування скоротився м'язового шару (неспішні вигинання тому, неглибокі повільні присідання з витягуванням в положенні стоячи на носочках вгору тощо).
 • Забороняється. Активні заняття спортом при місячних абсолютно протипоказані, оскільки підсилюють приплив крові до жіночих органів таза, можуть викликати кровотеча, втрата свідомості, запаморочення, виснаження організму, ослабленого менструальної крововтратою. Не можна швидко бігати, займатися силовими вправами, аеробікою, плавати в басейні або у водоймах (це не гігієнічно і може призвести до потрапляння інфекцій у кров статеві органи жінки). Під час місячних забороняються будь-які серйозні навантаження на організм. Активні заняття спортом до і під час виділень можуть призвести до затримок.
 • Дозволяється. Дозволено займатися спортом при місячних із скороченням навантаження до мінімуму: розігрів кінцівок (махи руками, поворот шиї), повільна ходьба, йога без скручувань (з метою лише розігріти суглоби, м'язи, без вправ на нижню частину тіла). Організм не повинен виснажуватися, втомлюватися, перенапружуватися – тут краще орієнтуватися на свої відчуття: поки тренування комфортні, займатися дозволяється, але при найменшому фізичному дискомфорті варто відразу ж їх припинити.

Які вправи можна робити, коли йдуть місячні

Щоб підтримати тонус м'язів і дещо зменшити больові відчуття при місячних, скористайтеся цим комплексом вправ:

 • «Хвиля». Ляжте на підлогу спиною вниз. Руки витягніть уздовж тулуба. Ноги зігніть в колінах так, щоб стопи торкалися підлоги. Розслабте м'язи живота. Дихайте не грудьми стільки, скільки животом, при глибоких, відчутних вдихах він повинен розширюватися. Займайтеся вправою протягом двох хвилин, в цей час робіть неспішні плавні прогини вгору і вниз нижньою частиною тулуба.
 • «Витягування». Встаньте рівно. Руки витягніть вгору і потягніться максимально високо вгору. Підніміться на носочки, знову потягніться. Зробіть так на пальчиках 10 кроків.
 • «Поза кішки». Устаньте на коліна так, щоб лікті і коліна стояли на підлозі. Опустіть голову на підлогу, торкніться чолом проміжку між ліктями. Таз можете злегка відхилити назад. М'язи живота максимально розслабте. Стійте так стільки, скільки захочете – обмежень за часом немає.
 • «Поза собаки мордою вниз». Встаньте так, щоб стопи і долоні стояли на підлозі, руки і ноги були витягнуті, таз перебував нагорі рівно посередині. У вас повинен вийти трикутник. Відхиліть таз трохи назад, потягніться руками, м'язи живота максимально розслабте. Стояти не більше 1 хвилини, занадто часто виконувати не потрібно.
 • «Поза змії». Ляжте на живіт. Ноги витягніть уздовж підлоги. Підніміть тулуб вертикально, перпендикулярно до поверхні, руки повинні бути витягнутими вздовж тулуба і стояти долонями на підлозі, лобкова кістка – лежати на підлозі. Не поспішаючи, злегка потягніть м'язи живота і зони ребер вгору, до грудей. Ноги можете зігнути в колінах і підняти перпендикулярно підлозі («змія піднімає хвіст») і знову трохи потягнути м'язи на ребрах до грудей. Робіть це тільки на приємних відчуттях, як «просить» організм. Можете спокійно побути в цій позі, без відтягування м'язів живота від зони тазу.
 • «Стіна». Встаньте поруч зі стіною, поверніться до неї боком. Руку від ліктя до долоні покладіть на стіну. І не міняючи положення ніг, повільно вигніть бік так, щоб торкнутися стегном стіни, так само повільно поверніться в попереднє положення. Повторіть процедуру 3 рази, потім поміняйте бік.

Існує велика кількість вправ з практики йоги, якими дозволено займатися при місячних. Вони знімуть біль, підтримають тонус м'язів, здійснять сприятливий ефект на роботу всього організму, дадуть результат навіть при малих навантаженнях. Як виконувати такі вправи, скільки часу займатися, які пози протипоказані в критичні дні, дізнайтеся з цього відео:

Практика йоги під час місячних:що добре і що погано. Як впоратися з болями і т. д.

Вправи, які протипоказані

 • повороти тулуба, вправи зі скручиваниями;
 • підняття тягарів (гантелей та інших обважнювачів);
 • заняття на тренажерах в спортзалі (всі вони дають навантаження на ноги, прес або ґрунтуються на зволіканні вантажів руками);
 • робити нахили великої інтенсивності;
 • робити берізку, занадто високо піднімати таз, приймати «перевернуті» пози;
 • давати навантаження на поперек.

Чи можна користуватися тампонами при заняттях спортом?

Багато жінок вважають, що заняття спортом з тампоном – це кращий вихід із ситуації, оскільки в цьому випадку протікання малоймовірні, і залишають позитивні відгуки про таку практику. Однак не все так просто. Під час занять спортом кров до органів таза приливає в значній мірі, що посилює менструальні кровотечі і навантаження на тампон:

 • під час навантажень (коли виділення стають більш рясними) він насичується значно швидше і вимагає частої зміни;
 • через припливу крові до зоні тазу може дещо зменшитися просвіт піхви, що створює додатковий тиск на тампон, який і сам по собі збільшено з-за перенасичення рідиною;
 • навантаження можуть викликати його зміщення вгору або вниз;
 • плавати з тампоном абсолютно заборонено, оскільки під час купання він насичується водою, стаючи накопичувачем і переносником інфекції.

Результатом занять спортом з тампоном можуть стати підвищені больові відчуття, відчуття наповненості, тиску у піхві, несподівані протікання, у випадку з плаванням – зараження. Відтік рідини під час навантажень повинен бути вільним, що краще забезпечується при використанні прокладки. Якщо ви побоюєтеся за свій естетичний вигляд, краще в ці дні займатися спортом вдома, де є умови для стеження за своєю особистою гігієною.

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!