Симптоми артеріальної кровотечі
Деякі пошкодження м'яких тканин відрізняються серйозними наслідками. Якщо під впливом травмуючих факторів пошкоджуються артеріальні судини, то крововтрата може відбутися протягом короткого проміжку часу. Якщо не надати відповідної допомоги людині, то настає летальний результат. Ознаки артеріальної кровотечі мають свою специфіку. Головним нюансом вважається наявність яскраво-червоної крові у вигляді пульсуючого струменя. При цьому сама рана може мати невеликий розмір, порівнянний з проколом.
Як визначити артеріальний кровотеча
Існує безліч різновидів артерій, які розташовуються в різних частинах тіла людини (сонна, пахвова, стегнова тощо). Ознаки внутрішньої кровотечі відрізняються від зовнішнього. Виявити факт такого пошкодження не складно за кольором і кількістю крові. Артерії належать до категорії кровоносних судин, по яких кров циркулює і доставляється до життєво важливих органів людського організму. Пошкодження їх стають не тільки причиною крововтрати, але нестачі кисню. Результатом цього стає зупинка серця.
Ознаки зовнішнього артеріальної кровотечі:
- струминне витікання крові з області рани (потік крові в буквальному сенсі нагадує фонтан);
- кров з рани витікає пульсуючим ритмом;
- кров має характерний червоний відтінок (при венозній кровотечі кров більш темна).
Симптоми пошкодження артеріальних судин:
- загальне слабке стан, що супроводжується нудотою і блюванням;
- запаморочення і втрата свідомості;
- потемніння в очах;
- блідість шкірних покривів.
Способи зупинки кровотечі
Втрата крові стає головною причиною летального результату при пошкодженні деяких груп судин. Накладання джгута при є головним і обов'язковим дією. Якщо під рукою такого медичного пристосування немає, то замінити його можна бинтом, еластичною пов'язкою, відрізу тканини або іншим підручним засобом, яке здатне виконати необхідну функцію перетискання артерії.
Алгоритм надання пмп при ознаки артеріальної кровотечі:
- пошкоджену частину тіла треба підняти і здійснити притиснення артерії пальцем (пошкодити кровоносні судини можна не тільки в результаті травм, але і випадковими необережними діями, наприклад, така ситуація характерна для артерій в носовій порожнині);
- під джгут обов'язково підкладається бинт;
- джгут накладають вище рани;
- якщо за півтори години пацієнта не вдалося доставити до пункту швидкої допомоги, то треба послабити джгут;
- повторно затягувати джгут треба не раніше, ніж через 10 хвилин (занадто довгий носіння тугої пов'язки стає причиною відмирання тканин).
Якщо пошкоджена артерія на кистях рук або стоп, то використовується інший метод пмп. Накладати джгут немає необхідності. Місце травми треба максимально туго забинтувати, а доставити пацієнта в пункт швидкої допомоги. Аналогічні дії проводяться у випадках ушкодження різних частин голови. На рану прикладається стерильна вата, а потім травмоване місце обмотується декількома шарами бинта.
Відео: ознаки та перша допомога при артеріальній кровотечі
Комплекс заходів відрізняється в залежності від того, яка судина пошкоджена, скільки часу пройшло з моменту поранення, а також від багатьох інших факторів. Надання медичної допомоги здійснюється в найкоротші терміни. Про те, як зупинити артеріальну кровотечу, розповідає відео. Інструктори показують комплекс невідкладних заходів, які врятують життя людині до приїзду бригади швидкої допомоги і роз'яснюють точки притиснення артерій. Всі дії супроводжуються тематичними фото-матеріалами та покроковими інструкціями.