Крейду Машенька від мурах: інструкція та відгуки

Для боротьби з повзаючими комахами розроблені різні інсектициди. Крейду Машенька – перевірена часом і ефективний засіб. Випускається препарат у вигляді олівця. Їм зручно малювати на стінах, полицях і в інших місцях великого скупчення комах. Частіше крейду використовують в будинку для боротьби з мурахами.

Склад засобу

Велика частина олівця складається з суміші допоміжних компонентів – гіпсу та крейди. На їх частку припадає 95% від загального обсягу. Решта 5% займає хлорпірифос – з'єднання декількох активних речовин контактної та кишкової дії. В його склад входять:

 • Зета-циперметрин – з'єднання, що відноситься до токсичної групи піретроїдів. Речовина блокує нервові імпульси у мурашок, приводячи до паралічу комахи. Тривале використання препарату не призводить до розвитку звикання у комах.
 • Дельтаметрин – речовина, що підсилює дію зета-циперметрина. При попаданні в шлунково-кишковий тракт мурах, дельтаметрин уражає рухові центри комах, приводячи до їх загибелі.

Інструкція по застосуванню крейди Машенька від мурах

Олівець не містить у своєму складі речовин, які могли б залучити комах, тому наносити його рекомендується в місцях їх скупчення або безпосередньо на мурашині стежки. Використовувати крейду можна трьома різними способами:

Назва методу

Як використовувати

Куди наносити

Нанесення ліній

Крейдою малюють суцільні або пунктирні смуги шириною від 1 до 4 див. Чим більше мурах в будинку, тим ширше повинна бути лінія.

На місця, захищені від попадання прямих сонячних променів: плінтус, задню поверхню меблів, побутову техніку, територію біля сміттєвого відра, на внутрішні полиці шаф.

Приготування суміші

Крейда необхідно розкришити, порошок розвести теплою водою. Отриману рідину розподілити за допомогою пензля або пульверизатора.

На мурашник, стежки, місця скупчення комах.

Приготування порошку

Олівець Машенька необхідно подрібнити до порошкоподібного стану.

Засіб розсипати в місця, де найчастіше зустрічаються мурахи – біля плінтусів, відра, вхідних дверей, на вікнах.

Токсичність і запобіжні заходи

Крейду Машенька від мурах небезпечний не тільки для комах, але ще для людини і домашніх тварин. Використовуйте його, дотримуючись наступних правил безпеки:

 • Після розкриття упаковки заборонено брати крейду голими руками. Обробку квартири необхідно проводити в гумових рукавичках.
 • Після закінчення процедури слід ретельно вимити руки і обличчя з милом.
 • Малювати крейдою потрібно в місцях, закритих для дитини і домашніх тварин.
 • Розподіляти рідку суміш, зроблену з крейди, необхідно в закритому одязі, попередньо одягнувши на обличчя маску або респіратор. Після процедури потрібно провітрити приміщення.
 • Перед використанням уважно прочитайте інструкцію, перевірте термін придатності засобу.

Переваги і недоліки крейди Машенька

Олівець Машенька від мурах, як і інші інсектициди, має свої плюси і мінуси. До основних з них відносяться:

Переваги

Недоліки

 • Універсальність. Засіб ліквідує не тільки мурах, але і тарганів, клопів, інших плазунів шкідників.
 • Легкість у використанні.
 • Доступність за ціною. Середня вартість - близько 100 рублів за упаковку.
 • Низький витрата. Одного олівця вистачає на обробку 30 м2 .
 • Термін дії засобу сягає 30 діб.
 • Засіб не має неприємного запаху, не залишає слідів після змивки.
 • Препарат ефективний при боротьбі з невеликою кількістю комах.
 • Речовина токсична для людей і домашніх тварин.
 • Засіб має низьку швидкість дії. Пік ефективності Марійки настає на 3-4 добу після використання.

Відгуки

Олег, 42 рокиПри появі в квартирі мурах я відразу купив крейду Машенька. Препарат, перевірений часом і відносно безпечний, на цей раз підвів. Мурахи повністю не зникли навіть через тиждень після нанесення крейди. Довелося шукати іншу отруту.
Тетяна, 37 роківЯ використовувала крейду Машенька, щоб позбутися від мурашок на дачі. Розвела порошок в теплій воді, опрацювала розчином всі доріжки і залила мурашник. Через 2 дні на ділянці не залишилося жодного шкідника. Зараз використовую його щорічно для профілактики.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!