Як боротися з попелиць на зливі з допомогою хімічних і підручних засобів

Комаха-шкідник здатне не просто висмоктати з сливи всі життєві сили, а довести її до повної загибелі. Боротьба з попелиць на плодових деревах триває часом не один місяць. Слідуючи рекомендаціям, вам вдасться зберегти врожай, швидко і надовго позбутися проблемного комахи.

Ручне видалення уражених листя

Попелиця дає потомство до 20 разів за сезон. Якщо вона тривалий час паразитує на дереві, знищити її непросто.

Коли зливу тільки зазнала нападу, можна вдатися до фізичних методів знищення, наприклад, обірвати уражені листя.

Необхідно ретельно оглянути всі дерево, щоб не пропустити уражені області. Крім цього, буде корисно скористатися рекомендаціями:

 • Комах можна частково змити струменем чистої води.
 • Вирізуйте молоді пошкоджені пагони, адже вони – улюблена їжа попелиці.
 • Посадіть ранню скороспілу сливу, щоб її життєвий цикл збігався з розвитком комахи.
 • Часник, посаджений біля сливи, відлякує тлю.
 • Після ручного видалення уражених листя рекомендується провести обприскування біопрепаратами або народними засобами.

Хімікати

Боротися з попелиць набагато простіше з використанням хімічних засобів. Їх розпилюють відповідно до вказаної виробником інструкції. Обприскування проводять вранці або ввечері, при цьому погода повинна бути сухою, безвітряної. Обов'язково надягають рукавички, респіратор, захисні окуляри. Заборонено під час обробки сливи щось є або палити. Важливо пам'ятати, що обприскування хімікатами не проводять в період цвітіння і через 20-40 днів до збору врожаю. Популярні препарати проти попелиці на зливі:

Назва

Принцип дії

Діюча речовина

Пропорції

Період захисної дії, дні

Карбофос

контактний

малатіон

350 мл на 10 л

5-10

Конфідор

кишкового зараження

імідаклоприд

1 г на 10 л

30

Ф'юрі

контактний

зета-циперметрин

1,5 мл на 10 л

10-14

Фуфа

контактний

малатіон

5 мл на 5 л

5-10

У літній час, коли збір врожаю зовсім близько, боротися з попелиць можна за допомогою засобу Препарат 30 Плюс, що містить мінеральну олію. «Тридцятка» утворює на корі тонкий шар і якщо попелиця потрапляє під нього, то не отримує в достатній кількості повітря і вологу, після чого гине. Витрата – 250 мл на 5 л води. Такою кількістю робочого розчину можна обробити дерево старше 4 років, а молодий зливі до 3 років вистачить 2 л. Препарат вбиває бджіл, тому в період цвітіння його використання не рекомендується.

Народні засоби

Боротися з попелиць в саду можна за допомогою підручних і недорогих матеріалів. Популярні народні рецепти проти шкідника:

 • Розчин оцту – 200 мл на 10 л води. Ефект посилить 50 г натертого господарського мила. Повторну обробку рослин проводять через 3 дні, а для профілактики – 1 раз в місяць.
 • Дігтярне мило – 300 г подрібнити на дрібній тертці, залити теплу воду – 10 л, ретельно перемішати до повного розчинення мила. Підсилить ефект деревна зола – 200 р. Розчином можна обробляти дерево влітку, ближче до осені. Вистачить одного обприскування, щоб розігнати комах їдким запахом.
 • Настій часнику – 100 г очищеного часнику подрібнити, додати 5 л води, два дні наполягати. Перед обробкою додати ще 5 л води, ретельно перемішати, процідити. Обприскувати листя і гілки до 4 разів, з інтервалом 3 дні.
 • Сечовина – 700 г на 10 л води. Обробку проводять один раз восени, коли листя практично немає. Ретельно обприскують гілки і стовбур, щоб знищити яйця попелиці в корі.

Біопрепарати

Плюс біопрепаратів – вони нешкідливі для бджіл і людей, тому їх можна використовувати після цвітіння і в урожайний період. Мінус – шкідники знищуються через 5-10 днів. Важливо пам'ятати, що після обробки плоди сливи не можна зривати і є від 3 до 5 днів. Популярні біопрепарати:
 • Акарин. У складі нейротоксини, які виділяє ґрунтовий гриб. Препарат паралізує шкідника після того, як потрапляє йому в кишечник. Загибель настає на 3 добу. Пропорції – 5 мл на літр теплої води.
 • Фітоверм. Містить аверсектін С. Пропорції – 5 мл на 0,6 л води. Обприскують 2 рази, з періодичністю в 20 днів. Заборонено збирати врожай протягом 5 днів після обробки.
 • Энтобактерин. Бактерії Цереус, які є діючою речовиною, ефективно вбивають тлю. Якщо на зливі присутні значні ураження, за 1-2 години до обприскування 10 г засобу розбавляють в 1 л води кімнатної температури. Обробку проводять за тиждень до збирання врожаю.
 • Танрек. Для боротьби з попелицею використовують 1,5 мл на 5 л води. Активний компонент імідаклоприд вбиває паразитів на плодовому дереві, але небезпечний для бджіл. При необхідності друге обприскування проводять через 3-5 днів.
 • Іскра Біо. У складі речовина біологічного походження – авертин. Попелиця гине протягом 5 днів. Для обприскування використовують 5 мл на 5 л води. Період захисту – 1,5 тижня.

Не забувайте, що часте використання одного і того ж препарату викликає у паразитів звикання. Оптимальний варіант – чергувати інсектициди, наприклад, пристовбурне коло сливи обробити засобом Фітоверм, а для обприскування листя і гілок використовувати Акарин. Попелиця надовго залишить ділянку, якщо своєчасно косити бур'яни, удобрювати грунт розчином гумату калію, проводити профілактичні роботи.

Відео

Як боротися з попелиць на аличі та сливи

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!