Боротьба з медведкою з допомогою нашатирного спирту: кошти від шкідників

Цей шкідник живе під землею і виходить на поверхню переважно в темний час доби, повзаючи по городу, літаючи в саду. Ознаками присутності на ділянці медведок є загибель розсади, відсутність сходів, засихання коренеплодів. Щоб прогнати шкідників, дачники використовують спеціальні хімікати і народні засоби, включаючи нашатир.

Механізм дії нашатирного спирту від капустянки

Аміак використовується не тільки для боротьби, але і профілактики появи на ділянці медведок. На шкідників препарат діє відразу в декількох напрямках:

 1. Неприємний запах відлякує комах, не даючи їм влаштуватися на городі, виганяє з притулків (працює за принципом відлякувача). Аміачний запах швидко вивітрюється на свіжому повітрі, тому доводиться повторювати процедуру обробки городу/саду щотижня.
 2. Нашатирний спирт – ефективне азотисту добриво, з них поліпшується зростання, активується розвиток культур, підвищується якість ґрунту. Високий вміст азоту в землі негативно позначається і на самопочутті медведок: їм стає складно дихати, шкідники через деякі час йдуть з дільниці шукати більш сприятливе середовище проживання.

Корисні властивості нашатирю визначаються не тільки високим вмістом азоту (82%), життєво важливого для будь-яких рослин. Препарат приносить і користь. З його допомогою забезпечують:

 • рекультивацію грунту (аміак швидше відновлює грунт після зростання на ній культур, обедняющих склад грунту);
 • підживлення рослин (препарат прискорює процес зростання і розвитку плодовоовочевих культур);
 • профілактику закислення ґрунту (нашатирний розчин – це луг середньої сили, завдяки застосуванню якого зникає необхідність в частому вапнуванні землі);
 • боротьбу з шкідниками, включаючи медведок.

Спосіб застосування у вигляді розчину

Перш ніж застосовувати засіб від капустянки, нашатир обов'язково розбавляють водою. Оптимальна доза – 3-4 ст. л. спирту на 10 л рідини. Готовий розчин обережно наливають під корінь рослин (на кожен кущ йде близько 500 мл). Важливо стежити, щоб нашатирна засіб не потрапляло на поверхню листя, інакше на рослинах залишаться опіки. Повторювати процедуру можна щотижня.

Боротьбу з шкідниками за допомогою нашатирю проводять під час посадки капусти, картоплі, томатів. Також засіб використовують протягом усього періоду вегетації культур. Для обробки молодої розсади оптимальною концентрацією розчину 1 ч. л. спирту на 1 л води. Розчином промивають і тару для посіву рослин, а далі одноразово поливають сходи через 2 тижні після пікіровки або появи 4 аркуша.

У концентрованому вигляді

Для боротьби з медведкою ефективно використання аміачного спирту в концентрованому вигляді. Для цього по грядках розкладають ганчірки, змочені в нашатыре. Рекомендується помістити їх біля нір шкідників або туди, де часто з'являються капустянки. Щоб запах препарату довго зберігався, рясно змочені в препараті клаптики тканини поміщаються в поліетиленові пакети, в яких робляться невеликі дірочки. Кульки рівномірно розподіляються по междурядьям.

Запобіжні заходи

При грамотному використанні нашатир стане відмінним помічником у боротьбі з капустянкою. Під час використання засобу важливо дотримуватися заходів обережності, щоб не нашкодити здоров'ю. Основні правила застосування аміаку:

 • не можна готувати розчин людям з гіпертонією – вдихання парів може викликати підвищення тиску;
 • забороняється з'єднувати спирт з речовинами з хлором (наприклад, відбілювачами);
 • взаємодіяти з нашатирем можна виключно в приміщеннях з хорошою вентиляцією або на відкритому повітрі;
 • попадання нашатирного розчину на шкіру, очі, слизові оболонки рота або носа викличе сильне печіння, запобігти такі наслідки при використанні препарату для боротьби з медведкою можна за допомогою засобів індивідуального захисту (марлеві маски, гумових рукавичок);
 • зберігати спирт слід в недоступному для тварин і дітей місці, оскільки при його різкому вдиханні може виникнути рефлекторна зупинка дихання, а при прийомі всередину залишиться серйозний опік стравоходу і ротової порожнини.

Відео

НАШАТИРНИЙ СПИРТ - СУПЕР ЗАСІБ ВІД КАПУСТЯНКИ І ДРОТЯНИКА!

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!