Чим підживити огірки для зростання: кращі засоби

Кожен городник мріє про те, щоб огірки на грядці росли швидше, давали якомога більше якісного врожаю. Це можливо, якщо за овочами правильно доглядати, підгодовуючи спеціальними засобами. Існує величезна кількість як хімічних, так і органічних добрив, які дозволять виростити смачні, корисні плоди.

Мінеральні добрива для огірків

Мінеральна підгодівля вважається ефективною, корисною, якщо її використовувати в правильних кількостях. Завдяки їй зелені рослини будуть рости швидше, дадуть гарний урожай. До найбільш поширених видів мінеральних добрив відносять:

  • Сечовина. Це добриво виглядає як білі гранульовані кульки, що складаються з азоту – елемента, який впливає на зростання культурних рослин. Це засіб розчиняють водою, якою підгодовують огірки не менше 5 разів за вегетативний період – перед підготовкою грунту, безпосередньо перед посадкою, на початку плодоношення, в період максимального врожаю, обприскують листя розчином, коли вони слабкі.
  • Суперфосфат. В основі цього засобу перебуває фосфор, який відповідає за хороший імунітет, смак огірків. Удобрювати цією речовиною грунт потрібно постійно, але невеликими кількостями: перший раз навесні при перекопуванні землі, потім при посіві, а потім підгодовувати на весь період плодоношення. В суперфосфаті крім основного елемента міститься сірка, кальцій, магній, які необхідні для нормального росту, розвитку городніх рослин.
  • Аміачна селітра. Така підгодівля для огірків призначена для росту рослин, підвищення врожайності, а також захист від грибкових захворювань. Їм постачають грунт навесні перед посадкою. Забороняється підгодовувати огірки під час плодоношення – ці овочі накопичують нітрати, тому втратять користь для людини. Надлишок міститься в добриві азоту здатний уповільнити ріст плодів.
  • Калійна сіль. Вона робить рослини більш витривалими, зміцнює стебло, листя, прискорює цвітіння, ріст. Для огірків калійну сіль вносять перед посадкою – 100 г на 1 сотку, а потім підгодовують під час плодоношення. З допомогою неї роблять розчин, яким потрібно обприскати рослини.

Популярні народні засоби

До органічних добрив вдаються досвідчені городники частіше, ніж до хімічних. Це зумовлено мінімальними грошовими витратами, нешкідливістю для майбутнього врожаю. До натуральним рецептами відносять зеленку, йод, кефір, дріжджі, деревне вугілля, золу і інші.

Зола

У цій речовині міститься кальцій, який необхідний для росту, зміцнення рослини. Золою підгодовують огірки мінімум 5 разів за весь період росту: під час формування рослини, коли з'являються перші квіти, при плодоношенні. Підживлення потрібно робити з періодичністю в два тижні. Золу можна використовувати в сухому вигляді, посипаючи грунт перед поливом, і в якості розчину: 10 ст. л. заливають 3 л води, дають настоятися 10 днів.

Гній

Така підгодівля для огірків відчутно підвищує кількість зелених плодів, надає їм правильну форму. Для цього беруть 1 кг коров'яку, заливають 3 л води, після чого настоюють 8-10 днів. Потім 1 л готової закваски розмішують з 10 л води, поливають грунт під кореневу систему. Щоб домогтися більшого ефекту, можна додати 30-50 г фосфату.

Цибулиння

Підживлення огірків з лука допоможе боротися з пожовклим листям культурних рослин. Для цього потрібно приготувати розчин: залити жменю лушпиння цибулі 5 л води і кип'ятити на вогні 3 години. Після цього потемнілу рідину охолоджують, проціджують і переливають в зручну ємність, з якої поливають огірки ближче до кореня.

Хлібна підживлення

Добриво є ефективним за рахунок вмісту в хлібі дріжджів. Воно відмінно підійде для позакореневого живлення рослини. Для приготування підгодівлі беруть буханець хліба, заливають 10 л води, залишають на добу. Потім борошняний виріб розм'якшують, додають 5 крапель йоду. Отриманий розчин розбавляють водою в співвідношенні 1:10, обробляють ним огірки.

Курячий послід

Він містить в собі багато важливих мікроелементів – залізо, сірку, марганець і інші, одержувані природним шляхом. Курячий послід корисний не тільки для огірків, але й інших садових рослин. Щоб приготувати ефективне добриво, потрібно залити пташиний послід водою в пропорції 1:20, залишити на пару годин. Після 0,5 л розчину вносять під рослини. Підгодівлю з курячого посліду радять застосовувати не більше 3 разів за сезон.

Чим удобрювати огірки в теплиці

Завдяки парникової системі, овочі можна вирощувати і в холодну пору року. Тепличні рослини потребують в додатковому харчуванні, навіть більше ніж городні. Щоб виростити хороший урожай, дотримуйтесь правил:

  • Перед висадкою огірків перекопайте грунт, додайте в неї 30 г аміачної селітри, 20 г суперфосфату і стільки ж калію.
  • Землю бажано обробити марганцівкою, щоб убити інфекції. Суміш готувати просто: 3 краплі яскраво-рожевого розчину на відро води.
  • Через два тижні після посадки рослин, полийте їх водним розчином, приготованим з аміачної селітри, калію, суперфосфату.
  • В період цвітіння овочі можна присмачити пташиним послідом або гноєм. Розчин готують такий же, як для поливу на вулиці.
  • Під час плодоносіння огірки поливають наступними розчинами: калійною селітрою, сечовиною, золою. На 1 кв. м. потрібно вилити не менше 7 літрів.
  • Щоб уникнути жовтих листків, огірки обприскують хлібної або кропив'яної настоянкою.

Відео

Підживлення Огірків Народними Засобами 3 Працюючих Рецепта

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!