Як навчитися малювати олівцем: уроки для початківців

Кожен з нас в дитинстві робив свої перші нариси. На уроках малювання не всі старалися виконати роботу якісно, не замислювалися про придбання навичок. У більш дорослому віці багато відчувають потребу створювати щось прекрасне, але як навчитися малювати олівцем? Адже будь-які техніки малювання базуються на вмінні правильно тримати грифель, робити елементарні замальовки, створювати образи. У цій статті ви знайдете корисні поради для навчання малюванню, як у художній школі, так і самостійно.

Основи малювання олівцем

Фахівці стверджують, що дізнатися, як навчитися правильно малювати олівцем – здатний будь-яка людина, незалежно від віку. Навчання живопису завжди починається зі знайомства з матеріалами, які необхідні художнику-початківцю:

 • аркуш білого паперу будь-якого формату;
 • ластик, він же гумова терка;
 • прості олівці.

Перші кроки в малюванні починаються з олівцевого начерку. З допомогою скупих ліній передаються загальні обриси срисовываемого предмета, різноманітні пози, моменти руху. Начерк – це найшвидший спосіб закріпити на папері свої перші думки і враження від того, що ви малюєте. Під час виконання начерку не потрібно звертати увагу на зайві деталі, його рекомендують малювати не більше 10 хвилин.

Як навчитися малювати з нуля

Вченими психологами доведено, що під час процесу створення малюнка у людини активно працюють обидві півкулі мозку, включається уява. Не дарма є методика для заспокоєння нервів під назвою арт терапія – це малювання для дорослих і дітей. Багато хочуть вміти, але не знають, як навчитися малювати олівцем. Навчитися малювати з нуля зовсім не складно, адже техніка малювання олівцем доступна дітям і дорослим.

Художня школа

Як навчитися дитині малювати олівцем? Найкраще рішення – віддати його в художню школу. Вона призначена для навчання дітей шкільного віку від 6 до 17 років. При вступі в цей заклад визначається рівень знань і умінь в образотворчому мистецтві. В залежності від навичок дитини визначають відповідну групу учнів.

Навчання в художній школі безкоштовне і перебуває на державному фінансуванні. Відвідується це заклад після основних уроків в школі три рази в тиждень. Курс навчання складає від двох до семи років. Після закінчення школи випускник отримує диплом, який відкриває двері в художнє майбутнє: надходження в училищі чи вищий заклад за спеціальністю.

Курси

Як навчитися дорослим людям малювати олівцем? Навчиться майстерності малювання можливо з допомогою мистецьких курсів. Вони платні. Курс навчання складає від декількох тижнів до чотирьох років. За цей час художня студія навчить вас таким навичкам:

 • Як правильно малювати в поетапної техніці.
 • Навчіться володіти олівцем і пензликом. Вчителі художньої студії навчають не тільки вміння правильно тримати інструменти, але і вибирати, відрізняти якісні від низького сорту.
 • Дізнаєтеся, як малювати дітей олівцем.
 • Навчіться багатьом технікам малювання.
 • Дізнаєтеся, як навчитися малювати різні предмети.
 • Навчіться малювати з натури пейзажі, натюрморти, людей, тварин і т. д.
 • Навчіться колористиці – правильно підбирати і поєднувати кольори.
 • Дізнаєтеся, як малювати кішку олівцем та інших тварин.
 • Вам розкажуть, як навчитися малювати портрети.

Уроки онлайн

Якщо у вас немає вільного часу, і ви не знаєте, як вам навчитися малювати олівцем, то скористайтеся онлайн курсами. Вони підходять для тих, хто не має можливості відвідувати стаціонарну студію. Приблизний план проходження занять такого формату для художників-початківців:

 • Учитель дає базові знання з малювання у вигляді прикладів робіт, картинок.
 • Детально розбирається обрана тема уроку з малювання.
 • Викладач в кінці уроку дає домашнє завдання, яке ви виконуєте і відправляєте поштою вчителю для перевірки.
 • На наступному занятті учень разом з учителем детально розбирає домашнє завдання, разом виправляють помилки в малюнку, якщо такі є.

Уроки онлайн, як варіант, для того, щоб навчитися професійно малювати, не є єдиним виходом. Якщо у вас немає фінансових і територіальних можливостей, але є велике та непереборне бажання навчитися класно малювати, то це цілком можна зробити самостійно з допомогою:

 • підручників і посібників з малювання;
 • самовчителів;
 • інструкцій з малювання;
 • навчальних відео.

Поетапна техніка малювання

Новачкові тренуватися малювання потрібно зі створення начерків. Для того, щоб малюнок виходив осмисленим, ескіз потрібно створювати за правилами, які формують планом:

 1. Спочатку виберіть предмет, який будете малювати, наприклад, чайник або ваза.
 2. Розгляньте його з усіх сторін, визначте форму, його фактуру, як падають тіні на цей предмет.
 3. Визначте композицію малюнка, тобто як він буде розташовуватися на папері, в якому форматі.
 4. Після того, як намальовані контури, прорисуйте деталі, накладіть тіні.

Людини

Для того, щоб намалювати людини, необхідно визначитися з композицією. Це означає, що потрібно проаналізувати межі розташування від голови до ніг. Коли ви подумки представили фігуру, починайте компонувати частини тіла. Малювати людину треба з начерку контурів голови, опускаючись нижче. В зображенні людини дуже важливо одразу знайти спосіб, слід визначити кількість деталей, необхідних для закінченого малюнка.

Особа

В малюванні людини велика увага приділяється особі. Щоб намалювати його правильно, необхідно діяти за етапами:

 1. Визначитися, як буде розташовуватися особа на папері. Для цього подумки провести вісь симетрії, вона повинна проходити по центру аркуша.
 2. Намалювати олівцем на папері контури особи у вигляді овалу (форма курячого яйця).
 3. Вибудувати форму обличчя, починаючи з лінії підборіддя, рухаючись до найбільш опуклій частині – виличної області, потім до самої вузької – скроневій зоні.
 4. Вирівняти наведені лінії за допомогою ластику, це помітно «полегшить» овалу обриси.
 5. Одержаний овал розділити на три рівні частини легкими, ледь помітними лініями. Найперша риса, розташована ближче до підборіддя, зазначає кінчик носа.
 6. Промальовуємо ніс, починаючи з кінчика. Він завжди виступає вперед, тому має круглу, квадратну, або загострену форму. Потім малюємо крила носа і перенісся.
 7. Малюємо рот, починаючи з верхнього вигину губи, який розташовується посередині ніздрів носа.

Очі

У портреті людини очі займають найголовніше місце, вони притягують до себе увагу, тому їм потрібно приділити особливу увагу. Щоб намалювати їх поетапної техніці, необхідно дотримуватися такого плану:

 1. Перш ніж малювати очі, необхідно позначити брови, які розташовуються на рівні перенісся. Їх форма залежить від характеру, який художник хоче передати в портреті.
 2. Намітивши приблизне розташування очей, вимальовуємо їх форму у вигляді овалу.
 3. Малюємо зіниця у формі кола.
 4. Наводимо повіки і оформляємо вії.

Аніме і Манги

Багато молоді художники починають навчання малюванню з аніме і манги, т. к. зображати людей в стилі яскравих персонажів японських мультфільмів набагато простіше, ніж в класичному. Найбільший акцент у таких мультиплікаційних героїв припадає на голову, очі і волосся. Розберемо поетапну схему малювання, з допомогою якої художник-початківець дізнається, як навчитися малювати аніме:

 1. Починаємо малювати аніме з овалу, який буде головою.
 2. Поділяємо коло навпіл уздовж з допомогою рівної лінії.
 3. Ділимо голову упоперек на три частини легкими лініями.
 4. Далі необхідно зазначити розташування очей, носа і рота.
 5. Робимо великі очі, починаючи з дуги верхньої повіки. Відстань між ними повинна дорівнювати одному оці. Велику увагу в малюванні зіниць приділяється нанесення відблисків. Брови цим персонажам малюються класичним стилем: дві рівні дуги.
 6. Ніс у аніме і манги малюють маленький, виражається за допомогою галочки.
 7. Губи малюються двома маленькими лініями.
 8. Волосся аніме і манги потрібно малювати спадаючими трикутниками, які злегка закривають очі.
 9. Дівчата аніме малюються в яскравому одязі, в основному в сукнях.

3д малюнки

Об'ємні малюнки зачаровують своєю реалістичністю, завдяки правильній побудові форми, нанесення тіней і відблисків в потрібних місцях. Вчитися зображувати такі картинки слід з простих геометричних фігур: циліндр, ромб, квадрат. Щоб відтворити 3д ілюзію предмет, необхідно малювати в ізометрії, коли кути між осями координат становлять 45 градусів. Обсяг малюнку додають допоміжні лінії, які виникають всередині фігури легким натисканням, а контур наводимо жирним, більш темним кольором.

Портрети

Портрети можуть малюватися як з натури, так і з фотографії. Перед складанням образу ретельно продумайте, який посил буде нести майбутній малюнок. Вчіться малювати портрет людини правильно не тільки з точки зору пропорційності і симетрії, але і відображати живі емоції. Ще одне завдання малювання зображення людини – це максимальна передача схожості срисовываемого, для її здійснення перед початком малювання розгляньте всі деталі, виділіть ті особливості, «родзинки», на які ви будете робити акцент.

Графіті на папері

Зараз малювання графіті – це модне рух, який набирає все більших обертів. Багато будівлі рясніють незрозумілими об'ємними написами, але нерідко зустрічаються красиві, професійні малюнки на стінах. Для того, щоб ваші картини не спотворювали міські будівлі, а дорогі фарби не пропадали дарма, потрібно довго тренуватися на папері. Для початку спробуйте малювати букви алфавіту з допомогою простого олівця. Щоб додати їм обсяг, скористайтесь допоміжними лініями.

Будинок

Вміння малювати будівлі корисно не тільки дітям, але і людей будь-яких вікових груп, щоб легко складати картини, наприклад, будинок з пейзажем. Будови малювати дуже просто за допомогою ліній. Починати слід з прямокутника, додавши трикутник, ви отримаєте образ будиночка, так його малюють діти. За допомогою нехитрих прийомів і додаткових ліній будинок стає об'ємним.

Машини

Щоб намалювати автомобіль олівцем, необхідно дотримуватися покрокового плану:

 1. Позначити зовнішні обриси машини, розділивши навпіл лінією.
 2. Більш жирними лініями малюємо корпус.
 3. Потім малюємо колеса.
 4. Виводимо деталі передній частині машини: фари, лобове скло, бампер.
 5. Малюємо вікна, двері, дзеркала.

Тварин

Змалювати звірів набагато складніше, ніж предмети, особливо з натури, тому що вони постійно змінюють позу, перебувають у русі. Щоб намалювати тварину, наприклад, кінь, необхідно визначитися з його характерними особливостями: густа грива, витягнута морда, стрункі м'язисті ноги. Дивіться детальну інструкцію, як намалювати коня олівцем поетапно. Можливо, не з першої спроби вам вдасться правильно зобразити улюблену кішку або собаку, але після декількох тренувань у вас обов'язково вийде.

Відеоуроки з малювання простим олівцем для початківців

Відеоуроки – відмінний спосіб навчання малюванню самостійно. Нижче представлена добірка навчальних роликів, в яких досвідчені художники наочно показують, як створювати легкі малюнки олівцем для початківців. Подивившись відео, ви дізнаєтеся, як малювати героїв японських мультиків – дівчаток аніме, навчитеся зображувати квіти. Якщо вам подобаються пейзажі, то подивитеся третій ролик до кінця, в якому художник малює природу, акцентуючи особливу увагу на деревах.

Малюємо дівчат

Малюємо аніме поетапно. Майстер-клас від Вари

Як намалювати квіти

ЯК намалювати КВІТИ ОЛІВЦЕМ

Красиві пейзажі

ЯК намалювати ПЕЙЗАЖ з ДЕРЕВАМИ олівцем

Як малювати тіло людини

ЯК намалювати ЛЮДИНИ. Пропорції ТІЛА і ГОЛОВИ

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!