Бабушкін квадрат гачком
- 1. Де використовуються квадрати гачком
- 2. Як зв'язати бабусин квадрат
- 2.1. Простий квадрат гачком від центру
- 2.2. Бабушкін квадрат по-іспанськи
- 3. З'єднання бабусиних квадратів гачком
- 4. Відео: в'язання квадратів гачком
- 4.1. Як зв'язати квадрат гачком
- 4.2. Плед з бабусиних квадратів гачком
- 4.3. Бабушкін квадрат April Dawn
Популярним мотивом в'язання гачком виступає «бабусин квадрат». Він легкий у виконанні, а виглядає при цьому красиво і оригінально. Названий самий візерунок так по причині того, що його почали в'язати давно. Зацікавилися подібним мотивом? Тоді використовуйте інструкції нижче, як в'язати квадрат гачком і для створення якихось речей його потім використовувати.
Де використовуються квадрати гачком
Такий мотив має кілька різних модифікацій, кожна з яких має свої особливості. Навчившись в'язати найпростішу з них, ви зможете створювати безліч цікавих виробів або предметів одягу, причому дорослих або дитячих моделей. Серед останніх у такому візерунку виконуються:
- кардигани;
- пончо;
- топіки;
- шарфи та шапки;
- рукавички;
- тапочки;
- спідниці;
- сукні;
- сарафани.
Поряд з кардиганами і сукнями дуже яскравими і соковитими виходять сумки і гаманці з бабусиних квадратів. З нього ж створюються різні предмети затишку, наприклад, пледи, ковдрочки, чохли для подушок, скатертини, килимки на підлогу, прихватки, підставки під чашку і багато іншого. Кого-то просто зачаровують ідеї у вигляді шторок або підлокітників для крісла або дивана.
Дуже мило будуть виглядати домашні тварини одягу з квадратним мотивом. Чим пояснюється така популярність? Бабушкін квадрат гачком дуже легко в'яжеться у великій кількості, адже самі елементи маленькі. Потім їх залишається по порядку з'єднати в готове виріб. Це дуже зручно і швидко, особливо для початківців, тому даний узор довгий час залишається популярним. Така основа використовується для в'язки різних виробів, будь то кардиган або простий пледик.
Як зв'язати бабусин квадрат
У класичному варіанті бабусин квадрат в'яжуть гачком від центру по колу. Потім роблять кілька повітряних петель (ВП) для підйому, а далі продовжують чергувати стовпчики з накидом (ССН) та ВП. Так виконується необхідна кількість рядів у залежності від необхідного розміру квадрата. Краї виробу обв'язують стовпчиками з накидом, щоб зробити їх більш рівними. В процесі роботи можна змінювати відтінок пряжі, створюючи цікаві колірні поєднання.
Наведений варіант далеко не єдиний, адже існує ще кілька модифікацій квадратного мотиву. Вони виконуються у формі сніжинок, трикутників або шестикутників, сердечок, квіточок та інших цікавих елементів. Вони відрізняються один від одного, але принцип їх в'язання залишається тим же – це стовпчики, які виконують введенням гачка у проміжок або повітряні петлі, розташовані між стовпчиками попереднього ряду.
Зовсім інакше виглядає бабусин квадрат по-іспанськи. Для нього використовують контрастну пряжу, нитки одного тону або ж різнокольорові. Початок в'язання тут нічим не відрізняється від класичного варіанту. Різниця полягає в наступному чергуванні довгих протяжек через ряд в поєднанні зі зміною тону. Готовий виріб виходить з більш плавним колірним переходом.
Простий квадрат гачком від центру
Для початківців майстринь першим краще зв'язати гачком класичний варіант. Його створити дуже легко і швидко. Початок квадрата і перший ряд виконайте по наступній інструкції:
- Наберіть 4 ВП, за допомогою полустолбика зімкніть їх у кільце.
- Зробіть 3 ВП підйому, зв'яжіть 2 ССН і ще 3 ВП.
- Ще 3 рази повторіть цикл з 3 ССН і 3 ВП.
- Знайдіть 3 петлю з самого початку ряду і зробіть у ній сполучну.
Кільце з повітряних петель не вважається, тому перший ряд включає пункти з 2 по 4. Наступного ж в'яжеться так:
- Знову виконайте 3 ВП підйому – їх потрібно робити на початку кожного наступного ряду.
- В один кут провяжите такий комплекс – 3 ССН, 3 ВП, 3 ССН.
- Самі сторони провязывайте 3 ССН під повітряні петлі попереднього ряду, а між ними робіть 2 ВП.
Так виконується 2 ряд. Всі наступні в'яжуться теж за цим принципом – роблять стовпчики з накидом в отвір між групами ССН нижче. Використовуючи таку техніку, в'яжіть квадрат до потрібного вам розміру. В кінці роботи обв'яжіть краю стовпчиками без накиду. Так виріб вийде більш рівним і щільним. Далі залишається тільки в'язати необхідну кількість елементів і з'єднувати їх одним із способів, описаних нижче.
Бабушкін квадрат по-іспанськи
Наступний варіант квадратного мотиву початківцям виконати буде трохи складніше, але зі схемою та інструкцією це цілком можливо. Для створення першого ряду використовуйте опис з попереднього розділу, адже він підходить для обох видів такого візерунка. Найцікавіше починається з 4 ряди – тут потрібно почати робити витяжки. Рекомендується для цього взяти нитку іншого кольору. Хоча можна використовувати і пряжу в тон. Послідовність в'язання 4 ряди покроково виглядає так:
- Зробіть 3 ВП для піднесення, 3 ССН та 2 ВП.
- Потім починайте вив'язувати по колу такий цикл – 1 ССН під арку, заведіть гачок в петельку 1 ряду та вільно витягніть протяжку, вирівняйте її по довжині до стовпчика з накидом і провяжите її: 2 ВП. Кути при цьому провязывайте за класичною схемою.
Наступний ряд буде п'ятим. Продовжуйте в'язати за тим же принципом, тільки витягайте петлю вже з арки вище, ніж у 4 колі. У результаті повинно вийти зміщення на 1 групу стовпчиків. Через 2-3 ряди можете вже ввести наступний відтінок. Кількість кіл та кольорів може бути будь-яким, але особливо красиво виглядає плавний перехід від світло-жовтого до теракотовому і чорному.
З'єднання бабусиних квадратів гачком
Важливою деталлю створення виробів в'язаних гачком квадратів є їх з'єднання. Для цього досвідчені майстрині придумали безліч різних способів. Краса виробу безпосередньо залежить від якості збірки, тому методи з'єднання квадратиків краще продумати відразу. Виділяється 4 основних способи:
- Стовпчики без накиду. Береться інша нитка, і нею пов'язують 2 складених лицьовою частиною всередину квадрата. Гачок вводять під задні стінки. По закінченню процесу складання додатково двічі обробляються крайки вироби тими ж стовпчиками без накиду. В кутах при цьому в 1 арку роблять по 3 СБН.
- Полустолбики. Шов тут виходить дуже рівним, тому додає виробу декоративність, особливо при використанні контрастного відтінку пряжі.
- Ажурний. В такому випадку для з'єднання використовуються певні схеми, через що шов стає практично непомітним. Популярним візерунком виступає «піко», який вывязывают по краю одного елемента, а потім прикріплюють до іншого.
- З допомогою швейної голки. Найпростіший варіант – просто зшити квадрати тим або іншим декоративним швом.
Відео: в'язання квадратів гачком
Завдяки схемам та інструкціям легко зв'язати все, що захочеться, але уроки у формі відео мають одну незаперечну перевагу. Це наочність: ви можете слідкувати за тим, куди і як ввести гачок, коли змінити нитку і з'єднати всі елементи. Якщо вам теж легше в'язати за інструкціями на відео, тоді подивіться нижче кілька корисних уроків по створенню квадратних мотивів, а також виробів з них.
Як зв'язати квадрат гачком
В'язання гачком для початківців. Бабушкін квадрат.
Плед з бабусиних квадратів гачком
N 7. В'яжемо гачком разом "Бабусин квадрат" - "Pizzazz"
Бабушкін квадрат April Dawn
В'яжемо разом "Бабусин квадрат" гачком. Мотив April Dawn
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!