Як навчитися свистіти

Проходячи через вузький отвір, повітря видає високий звук, який ми називаємо свист. Художній, переливається інтонаціями; гучний, що привертає увагу; тихий, заколисуючий, він викликає суперечливі емоції. Одні слухачі захоплено завмирають, слухаючи звучать ноти, інші дратуються або нервують. Як навчитися свистіти і чим ці навички можуть знадобитися в житті? Передаючи емоції, почуття, часом, цілі фрази, свист допомагає скинути нервове напруження, попередити про небезпеку, висловити власне «Я».

Як навчитися голосно свистіти

Освоїти техніку свисту легко, однак, це потребує часу і постійних тренувань. Згадайте, як ще пару десятиліть тому практично кожен вуличний хлопчисько вмів свистіти руками і без рук. А чого коштувало виразне посвистування слідом першої красуні двору! Змінюються часи, і ось уже найчастіше вміння свистіти сприймається як моветон.

Проте, бувають ситуації, коли гучний, різкий свист, застережливий про неординарну, небезпечному положенні, стає єдино можливим способом передати інформацію. Ось тут і стануть в нагоді практичні знання, вміння свистіти (погодьтеся, ви ж не будете носити всюди з собою свисток). Розглянемо основні техніки, які використовуються, щоб навчитися свисту.

Двома пальцями

Перш, ніж навчитися видавати свистячий звук з пальцями у роті, вимийте руки з милом, щоб уникнути попадання інфекції. Притисніть щільно губи зубах, сховавши всередину. Скористайтеся 2 пальцями однієї руки (великим і вказівним або великим і середнім), склавши їх у формі літери V, або вказівними пальцями обох рук. Зафіксуйте губи щільно притиснутими до зубів так, щоб краю нігтьової пластини «дивилися» на центр мови.

Між ними і зубами повинно бути не менше відстані сантиметра. Не притискаючи мову до неба, низу ротової порожнини і передніх зубах, глибоко вдихніть повітря і починайте видувати його, не міняючи позицію рук і губ. Швидко навчитися даного способу допоможуть постійні тренування, а ви зможете не тільки теоретично, але і на практиці показати друзям, як свистіти двома пальцями.

Без пальців

Склавши губи трубочкою і розташувавши мову за передніми зубами верхньої щелепи, выдувайте поступово повітря з легенів. Цей м'який, мелодійний звук, одержуваний без рук, використовується в психології і психіатрії як засіб зняття фізичної напруги, а в деяких країнах Європи, Центральної Америки звичка посвистувати є формою вітання друзів або внутрішнім самовираженням.

Навчитися голосно свистіти без пальців складніше. Застосовуючи аналогічну систему, як у випадку з двома пальцями, фіксувати положення губ доведеться без рук. Висунувши вперед нижню щелепу, нижня губа повинна щільно облягати зуби, закриваючи повністю. Видуваючи повітря, спробуйте визначити зручне для вас положення мови, при якому виходить гучний свист.

Техніка свисту

Художній свист – рідкісний вид музичного напряму, майстерності володіння яким люди навчаються довгі роки, відвідуючи музичні школи, консерваторії. Навчитися видавати чарівні, чарівні звуки природи, свистя як птах, повторюючи шепіт морських хвиль або шум дощу, допомагають постійні вправи, особливості будови неба, талант. Відома зірка XIX століття, Аліса Шоу, насвистувати класичні твори, збираючи повні зали, при цьому тональність звучання коливалася в межах двох октав.

Відео: як правильно свистіти

Красиві мелодії, насвистываемые на дозвіллі, звучать невимушено і вишукано. Завзяті голуб'ятники спілкуються свистом з улюбленими вихованцями, а деякі народи світу, які живуть далеко від цивілізації, використовують цей спосіб зв'язку для передачі інформації на значні, до 5 кілометрів відстані. Як навчитися гарно свистіти, застосовуючи різноманітні техніки, ви дізнаєтеся, подивившись відеоуроки.

З допомогою пальців

ЯК НАВЧИТИСЯ СВИСТІТИ? НАЙПРОСТІШИЙ УРОК.

Як соловей

Зроби Сам - Вчимося свистіти 2 урок

Дуже голосно

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!