RW-аналіз крові - що це за аналіз, як здавати, розшифровка результатів

Під час проходження обов'язкових медичних обстежень проводиться RW-аналіз крові - що це, розповість лікар. Абревіатура розшифровується як реакція Вассермана. Це дослідження є методом діагностики сифілісу, допомагає виявити наявність навіть прихованої форми хвороби. Здавати такий аналіз слід натщесерце і дотримуючись певних правил.

Що таке RW-аналіз крові

В особливу категорію медичних досліджень входить кров на RW, або реакція Вассермана. Дана методика виявляє в крові маркери сифілісу і визначає, скільки часу пройшло з моменту зараження (після контакту з носієм інфекції). Сьогодні здача крові на RW є єдиним способом діагностики латентної форми захворювання. Достовірність аналізу впливає на програму терапії, від результату якої залежить якість життя пацієнта.

Сифіліс є хронічне венеричне захворювання, яке викликає збудник блідих трепонем. Характеризується проявом виразок на шкірі, слизових оболонках. При своєчасній діагностиці сифіліс успішно лікується імуномодулюючими препаратами. Аналіз на RW визначає збудника сифілісу та специфічні антитіла до нього, що виробляються імунною системою людини.

Показання до аналізу

Здавати кров на РВ в обов'язковому порядку повинні медичні працівники, співробітники кабінетів косметології і дерматології, працівники харчової сфери. Іншими показаннями до проведення специфічного тесту є:

 • планування вагітності;
 • підготовка до операцій;
 • незахищений секс (особливо з новим партнером);
 • підозра на статеві інфекції;
 • донорство крові або сперми;
 • поява незрозумілою висипу на слизових і шкірі, виділень з геніталій, збій менструального циклу у жінок;
 • видиме збільшення лімфовузлів (особливо в паховій області).

Підготовка

Перед аналізом заборонені до вживання будь-які лікарські препарати. Кава, чай, алкоголь і соки можна пити мінімум за 12 годин, дозволяється тільки вода. Якщо необхідний прийом життєво важливого препарату, попередьте лаборанта. Антибіотики слід відмінити за тиждень до проведення тесту. За день до дослідження краще виключити жирні, копчені, мариновані, борошняні та гострі продукти.

Як здавати аналіз крові на RW

Аналіз крові на РВ здають натщесерце – між прийомом їжі і лабораторним тестом повинно пройти мінімум шість годин. Аналізи у дорослої людини беруться з ліктьової вени, у немовляти – з черепної або яремної вени. Пацієнта саджають на стілець або укладають на кушетку, проколюють відня і забирають 8-10 мл крові, відправляючи її на дослідження. Після забору матеріалу рекомендується правильне харчування, велика кількість рідини (краще віддати перевагу гарячий солодкий чай). У цей день краще відмовитися від фізичних навантажень і алкоголю.

Скільки готується

Існує декілька методів аналізу. Від того, який обраний, залежить час готовності результатів. Полімеразна ланцюгова реакція є найбільш точним, новим і дорогим способом дослідження. Результат після неї готовий вже через п'ять годин, а достовірність становить майже 100%. Серологическая проба готується 1-4 дня, при здачі крові у районних поліклініках аналізи готові через 1-2 тижні.

Розшифровка

У бланку результатів ставляться плюси чи мінуси. Останні говорять про негативну реакцію та відсутність хвороби. Позитивна реакція може бути описана знаками від одного до чотирьох плюсів. Розшифровка показує стадію хвороби:

 • ++++ або +++ – позитивна проба;
 • ++ – слабоположітельная;
 • + – сумнівна, вимагає повторної перевірки.

Якщо аналіз RW показав мінус, це не виключає, що сифіліс у людини на першій або третій стадії. Плюс негативна реакція може говорити про руйнування еритроцитів крові. Вторинний період сифілісу не завжди показує позитивний результат. У перші 17 днів реакція може бути негативною, і тільки на шостому тижні може показати ++++, та й то лише у 25% хворих сифілісом. Після цього достовірність наближається до 80%. Приблизно 5% здорових людей показують хибнопозитивний результат.

Аналіз на РВ позитивний

Якщо отриманий аналіз на РВ позитивний, це говорить про наявність в крові антитіл до блідим трепонемам – тобто минуло близько 1,5 місяців з моменту зараження. Іншими причинами появи ++++ у бланку результатів є:

 • проведення противосифилитических лікувальних заходів – зниження гострого процесу;
 • вагітність при відсутності самої хвороби – розшифровка аналізу буде слабоположительной приблизно у 1,5% жінок;
 • первинний сифіліс – 80% випадків на 6-8 тижні;
 • вторинний сифіліс в 100% випадків;
 • клінічний рецидив хвороби;
 • третинний період захворювання – у 75% випадків;
 • ранній вроджений сифіліс.

RW негативний

При отриманні негативного результату аналізу можна говорити про відсутність в організмі інфекції та антитіл до сифілісу, але це не завжди так. На ранніх стадіях захворювання, результати будуть негативними, тому що антитіла просто не встигнуть виробитися. Плюс на збій достовірності впливають деякі хвороби, індивідуальні особливості пацієнтів.

Хибнопозитивна реакція

У 5% пацієнтів спостерігається хибнопозитивна реакція – стан, коли аналіз показує ++, але пацієнт не хворіє. Причинами хибнопозитивної прояви служать:

 • туберкульоз, системна червона вовчанка, лейкемія, проказа, лептоспіроз, рак, тиф, скарлатина, ВІЛ і СНІД;
 • хвороба бери-бери і сонна, гепатит;
 • у вагітних або тільки що народили;
 • під час менструації;
 • після наркозу, вживання алкоголю, наркотиків, жирної їжі, кави, сигарет, ліків, введення деяких сироваток або вакцинації;
 • гострі інфекції вагітних.

Що робити при позитивному результаті RW

Якщо отримані дані показують + + + + ++ або, необхідний і вторинний забір крові. Іноді використовується ОРС (відбіркова реакція на захворювання). Для цього на предметне скло наносять сироватку крові, додають кардиолипидный антиген. Якщо і повторний результат позитивний, потрібно відвідування лікаря-венеролога для постановки точного діагнозу.

Для профілактики вродженого сифілісу у дітей вагітні здають кров на RW всі дев'ять місяців: цей аналіз входить до числа обов'язкових процедур для майбутніх мам. Якщо відбудеться зараження вагітної, необхідно комплексне лікування перші місяці. При нехтуванні лікуванням небезпечні наслідки і для матері, і для дитини.

Ціна

Здавати кров на RW можна в приватних клініках або районних лікарнях. При проходженні медогляду за полісом ОМС (обов'язкового медичного страхування) у пацієнта є право на безкоштовний аналіз при первинному обстеженні. У приватних клініках по Москві ціни складуть :

Назва послуги

Розкид цін, рублів

Забір крові натщесерце або повторна здача

199-300

Дослідження флокуляционным тестом

370-500

Аналіз на наявність антитіл до блідої спирохете

400-500

ПЛР-тест

500-800

Відео

Аналіз крові на RW. Реакція вассермана

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!