Борсуковий жир дітям - свідчення і як правильно приймати, корисні властивості і побічні ефекти

Продукт тваринного походження - борсуковий жир вважається одним з найбільш цінних в народній медицині. Даний засіб успішно використовується для лікування багатьох поширених хвороб. Крім того, продукт часто застосовують у косметології. Завдяки тому, що тварина тривалий час знаходиться в стані спокою без води та харчування, в його організмі накопичуються мікроелементи і речовини, чиї корисні якості застосовуються для лікування дорослих і дітей.

Склад борсукового жиру

Лікувальні властивості жиру обумовлені великим вмістом в його складі вітамінів, мінералів, незамінних біологічно активних речовин, необхідних для забезпечення лікувального ефекту в період хвороб. Жир борсука – справжня природна комора корисних компонентів, адже він допомагає тварині підтримувати нормальну життєдіяльність під час зимової сплячки і після пробудження протягом півроку. Важлива роль у складі продукту відводиться таким елементам:

Назва

Дія на організм

Поліненасичені жирні кислоти групи Омега: лінолева, олеїнова, ліноленова.

Перешкоджають розвитку атеросклерозу, утворення холестеринових бляшок, формування, розмноженню ракових клітин; зміцнюють захисні функції організму; запобігають накопичення солей у вихідній системі.

Вітаміни групи В

Є джерелами енергії, регуляторами обмінних процесів в організмі; підтримують нормальний гормональний фон; благотворно впливають на стан жіночої репродуктивної системи.

Вітаміни А (ретинол) і Е

Прискорює регенерацію тканин; беруть участь у виробництві гормонів; володіють протизапальною дією; покращують зір; уповільнюють процес старіння.

Крім того, засіб в невеликій кількості містить каротиноїди і фолієву кислоту, які захищають клітини організму від негативного впливу вільних радикалів. Продукт містить вітаміни РР, К, благотворно впливають на процес жирового обміну, і токоферол, перешкоджає проникності капілярів і підвищеної ламкості. Є тут мінерали та мікроелементи, які життєво необхідні для нормальної роботи організму.

Корисні властивості борсукового жиру для дітей

Лікувальний ефект від застосування тваринного продукту безпосередньо залежить від концентрації в ньому активних речовин. Оптимального результату можна добитися від використання жиру, видобутого перед початком зими. Такий засіб буде мати сильну протизапальну і бактерицидну дію, здатним надавати цілющий ефект як при зовнішньому, так і при внутрішньому вживанні. Продукт часто використовують при псоріазі і важких ураженнях шкіри. Застосування борсукового жиру для дітей володіє такими корисними властивостями:

  • підвищує гемоглобін;
  • прискорює процес білкового обміну в організмі;
  • зміцнює імунітет;
  • допомагає в лікуванні гнійних процесів, бронхітів, пневмоній;
  • сприяє нормальній роботі шлунково-кишкового тракту;
  • регулює кровотворення;
  • нормалізує травлення;
  • зміцнює нервову систему;
  • допомагає загоєнню ран;
  • робить організм міцніше, особливо в сезон застуд;
  • нейтралізує запальні процеси;
  • прискорює процес регенерації.

Від кашлю

Найпоширенішим симптомом бронхіту, риніту, застуди є кашель. При появі такого неприємного ознаки обов'язково варто відвідати лікаря, який проведе обстеження і призначить відповідне лікування. Додатково батьки можуть використовувати борсуковий жир при бронхіті у дітей. Цей продукт пригнічує кашель, паралельно зміцнює імунітет, допомагає швидко позбутися від хвороби. Прийом народного засобу повинен проводитися під контролем лікаря. Є кілька видів кашлю, з якими ефективно справляється ліки:

  • Хронічний. Якщо хвороба не долікували, то кашель може перейти в хронічну форму. Тваринний продукт в цьому випадку допоможе ліквідувати вогнища запалення.
  • Сухий (без відходження мокротиння). Вважається самим небезпечним для дитини, оскільки це свідчить про наявність в організмі запалення. Даний вид кашлю викликає постійну біль у грудях і напади першіння. Лікування повинно зводитися до розм'якшення і вільного відходженню мокротиння.
  • Гавкаючий. Цей підвид кашлю супроводжується утрудненим диханням, частими нападами. Для полегшення стану хворого необхідно забезпечити рясним питвом, яке усуне відчуття сухості.
  • Вологий (з відходженням мокротиння). Такий кашель часто супроводжує бронхіт, гострі респіраторні захворювання. Найкраще при такому вигляді натиратися натуральними ліками або застосовувати всередину для кращого відходження застояної мокротиння.
  • Кашель у немовлят. Погано розвинені дихальні шляхи у дітей призводять до того, що їм складно відкашлюватися. Тому, батькам необхідно спрямувати всі сили на відходження мокротиння природним шляхом.
  • Затяжний (кашель, який триває більше двох тижнів). Такий вид з'являється з-за запального процесу в організмі. Причиною ще можуть бути хронічні хвороби дихальної системи.

Протипоказання до застосування

Не можна приймати продукт вагітним жінкам і матерям, які годують груддю. Крім того, якщо є хвороби травної системи, то варто обмежити вживання ліків. Заборонено використовувати всередину борсуковий жир дітям до 3 років, допустимо лише зовнішнє застосування. Багато лікарі не рекомендують давати засіб і дітям старше, т. к. до 12 років печінка дитини не здатна розщепити і переварити такий жирний продукт. Борсуковий жир дітям від 3 років допустимо давати лише після консультації з лікарем. Хоча продукт є повністю натуральним, він може мати протипоказання:

  • захворювання печінки і підшлункової залози;
  • індивідуальна непереносимість;
  • алергія;
  • патології жовчного міхура.

Як виглядає борсуковий жир

Колір натурального кошти буває трохи жовтуватого або білий. Продукт має специфічний не дуже приємний смак і запах. Такий жир при охолодженні швидко твердне, легко розм'якшується при кімнатній температурі. Іноді на поверхні ліки виступає рідина, що нагадує соняшникова світле масло. Маса не повинна бути коричневою, оскільки такий відтінок характеризує витоплювання при високій температурі. При цьому корисні речовини, що містяться в ній, руйнуються.

Тваринний продукт не може довго зберігатися поза холодильника, краще всього тримати ліки в морозильній камері. Купити засіб можна в аптеці. Випускається ліки у вигляді желатинових капсул по 0,25 г по 120 штук в упаковці; рідкого розчину по 100 мл; крему і мазі для зовнішнього використання. Аптечні біологічно активні добавки (БАД) з борсучим жиром можуть містити консерванти, барвники, ароматизатори, тому їх не радять давати дітям. Краще придбати натуральний засіб у мисливців.

Лікування борсучим жиром дітей

Як правило, часто дають борсуковий жир при застуді дітям. Також ефективним вважається використання кошти у дитини з ослабленим імунітетом, при цьому його довго застосовують внутрішньо, приблизно один місяць. Прийом такого засобу обов'язково треба починати з малого кількості, щоб відстежити реакцію. Призначають ліки по одній чайній ложці 3 рази за добу. Лікувати за допомогою засобу важкі недуги: бронхіт, плеврит, пневмонію можна лише в сукупності з медикаментозною терапією. За допомогою тваринного продукту можна вилікувати наступні захворювання:

  • зовнішні захворювання шкіри (псоріаз, діатез, вугровий висип);
  • патології травної системи;
  • туберкульоз;
  • захворювання серцево-судинної системи;
  • сліди укусів комах.

Жиром борсука часто розтирають груди або спину. Така процедура дає зігріваючий ефект, завдяки чому до хворої області починає надходити більше крові, активізується обмінний процес. Крім того, натирання добре допомагає при кашлі. Добре зарекомендував себе продукт при опікових ушкодженнях і ранах. Шкірні покриви при цьому обробляються ліками 2 рази за добу. Курс лікування становить один тиждень.

Розтирання дитини

Такий натуральний продукт, як жир борсука слід використовувати лише як доповнення до основної терапії, призначеної лікарем. Щоб полегшити кашель багато батьків часто використовують жир для розтирань. Основні правила проведення даної процедури:

  • Слід розтирати лише невелику ділянку, щоб не порушити шкірний подих.
  • Перед проведенням процедури краще нанести засіб на лікоть, трохи почекати і переконатися, що немає алергії.
  • Не можна робити розтирання в гострій стадії хвороби, оскільки зігрівання може підвищити температуру.
  • Спину, грудну клітку або стопи необхідно змастити засобом, попередньо розтопивши його на водяній бані.
  • Розтирання борсучим жиром при кашлі у дітей не можна проводити після гарячої ванни.
  • Натираючи дитини, слід уникати області над серцем.
  • Необхідно втирати ліки легкими круговими рухами, після чого на малюка треба одягнути майку з бавовняної тканини і обгорнути вовняною хусткою.
  • Приблизно на 5 добу стан малюка має покращитися.

Пероральний прийом

Одночасно з розтиранням, можна дітям давати засіб всередину перед їжею. Чистий жир приймають 3 рази за добу натщесерце, за 30 хвилин до їжі. Як правило, курс лікування продуктом становить 14 днів. Допустима доза для внутрішнього застосування залежить від віку дитини:

Рекомендована доза

Вік

1 чайна ложка

Старше 7 років

½ Чайної ложки

4-6 років

1/3 чайної ложки

3-4 роки

Часто діти відмовляються приймати засіб із-за неприємного специфічного смаку і запаху, тому багато батьки поєднують ліки з іншими продуктами. Найпоширенішими є:

  • Варення або мед. Розбавити неприємний смак може джем, цукор, мед або варення. Для цього необхідно змішати розтоплене засіб і солодощі в пропорції 1:3. Дитині слід пити ліки перед прийомом їжі по чайній ложці 3 рази за добу.
  • Молоко. Рецепт приготування ліків наступний: треба взяти три частини жиру і одну частину теплого молока. Всі інгредієнти слід добре перемішати і давати дитині по чайній ложці протягом дня. Якщо дитина не переносить лактозу, молоко треба замінити відваром шипшини.
  • Шоколад. Плитку темного шоколаду треба розтопити, з'єднати з 8 ч. л. жиру і 100 г вершкового масла. Всі інгредієнти слід добре перемішати. Ліки можна давати по половині чайної ложці протягом 14 днів.
  • Цибуля. Один овоч необхідно подрібнити в кашку і змішати з натуральним продуктом в рівних пропорціях. Якщо дитина не захоче приймати це засіб, можна застосувати його для розтирань.

Побічні ефекти

Якщо після використання борсукового жиру у дітей з'явилися ознаки нудоти і розлад стільця, слід негайно відмінити застосування ліків. Часто при неправильному зберіганні засобу, його використання може викликати наступні побічні ефекти:

  • блювоту;
  • свербіж, висип на шкірі;
  • набряк Квінке;
  • кропивницю.

Як вибрати

Придбати натуральний засіб можна у мисливців або в аптеці. При цьому вони повинні надати сертифікат. Цей продукт є дорогим і дуже цінним, тому багато несумлінні фірми-виробники намагаються при виробництві підробити його або здешевити собівартість за рахунок неякісної сировини. Щоб правильно вибрати засіб слід приділити увагу наступним моментам:

  • Запах продукту повинен бути приємним.
  • Колір може варіюватися від світло - жовтого до білого (коричневий відтінок – ознака зіпсованого ліки);
  • Консистенція засобу повинна змінюватися при кімнатній температурі, при цьому жир швидко тане, а в холодильнику застигає;
  • Тара для зберігання продукту повинна бути лише скляною (пластикові банки можуть містити шкідливі сполуки).
  • Краще вибирати жир, зібраний восени, коли тварина готуватися до сплячки.
  • Ціна не повинна бути нижчою, т. к. це буде говорити про те, що в складі ліки є багато добавок і консервантів.
  • Натуральний засіб може зберігатися в холодильнику 1, 5 року; термін придатності капсул – не більше двох років.

Відео

Борсуковий жир. Роман Бестужев-Уланський

Відгуки

Ольга, 32 рокиВикористовую даний засіб, коли у сина починається сильний кашель при застуді. Додаю ще до продукту мед у рівних пропорціях. Все ретельно перемішуємо. Розтоплюю ліки на водяній бані і натираю спину дитини, залишаю на ніч. Через 3 дні напади кашлю припиняються. Зберігаю таку чудову мазь в холодильнику.
Олена, 28 роківМоїй доньці 4 роки, користуюся цим натуральним продуктом постійно. Виручає ліки при грипі, але лише коли немає температури. Просто натираю розтопленим засобом ступні і спину дитини, одягаю теплу футболку. Запах неприємний, але терпимий. Як правило, через 5 днів використання всі неприємні симптоми зникають.
Світла, 30 роківМоїм дітям 5 і 7 років, хворіють часто. Подруга порадила купити цей засіб. Смак неприємний, тому змішувала його з звичайним варенням в рівних пропорціях. Давала по чайній ложці протягом тижня поки була застуда і потім ще для профілактики 30 днів. Вже 3 місяці як діти не хворіють, тому буду і далі використовувати натуральні ліки.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!