Білі виділення в кутках очей: причини появи і лікування

Існують різні причини появи в куточках очей білих виділень. Частина з них не небезпечні для здоров'я, але деякі стани потребують обов'язкового звернення до лікаря. Запалення може мати інфекційну або неінфекційну природу. Причиною часто виступає кон'юнктивіт, втому очей, ячмінь, гайморит або просто ослаблення імунітету. Якщо білий наліт у кутах очей супроводжуються іншими неприємними симптомами, то це явна ознака якого-небудь захворювання. Своєчасні діагностика і лікування допоможуть запобігти розвитку ускладнень.

Що таке білі виділення в кутках очей

Консистенція і колір виділень з очей бувають різними. Більш частою є ситуація, коли людина з ранку прокидається зі склеєними століттями і віями. Це відбувається з-за підсихання виділень за ніч. В цілому виділення з очей – це густу чи рідку речовину, іноді з домішками слизу або гною. У деяких випадках виділення виступають індикатором якої інфекції, що потрапила в слізні канали. В результаті порушується нормальна секреція великих сальних залоз, на що вказує рясне сльозотеча. Відокремлюване при цьому може мати різний колір:

  • білий;
  • зелений;
  • блідо-жовтий.

В останньому випадку воно частіше слизеподобной структури, що вказує на бактеріальний інфекції. Не занадто густі виділення вказують на алергію. Рясними вони бувають при синдромі орбітального целюліту. Стан часто супроводжується низкою інших симптомів, таких як:

  • болючість очей;
  • сльозотеча;
  • затуманення зору;
  • печіння та свербіж повік;
  • світлочутливість;
  • кашель, температура, закладеність носа.

Причини білих виділень в кутах очей

Загальними причинами появи виділень є алергія, механічне пошкодження, роздратування і захворювання, як очей, так і інші інфекції. Дія хімічних речовин і ультрафіолету, незручні або брудні лінзи, втома із-за довгої роботи за комп'ютером – все це призводить до проблем з органами зору. Більш конкретними причинами очних виділень є:

  1. Блефарит. Викликає виділення пінистої структури, зелені або жовтуваті з утворенням лусочок і скоринок.
  2. Бактеріальна інфекція. Прикладом служить кон'юнктивіт, при якому відокремлюване має густу, в'язку структуру, жовто-сірий, коричневий або зеленуватий колір.
  3. Застуда. Розвивається через дії вірусів, супроводжується слезоточивостью, почервонінням очей, слізними виділеннями.
  4. Дакріоцистит. Це запалення слізного мішка, провоковане застійними явищами в області органів зору. Яскравою ознакою є витікання речовини з очей при натисканні. Відокремлюване має жовтий колір.
  5. Рецидивуючий ячмінь. Це запалення століття, супроводжуване його набряком, почервонінням і гнійним відокремлюваним.
  6. Халязіон. Є запаленням століття навколо мейбомиевой залози і хряща століття. Причиною є закупорка вихідного каналу залози і скупчення секреторної рідини.
  7. Отит, гайморит, синусит. З-за цих отоларингологічних захворювань можливе ураження стінки очниці, на яку переходить запалення.
  8. Цукровий діабет. Високий рівень цукру негативно впливає на очі. При цукровому діабеті високий ризик розвитку блефарита, кон'юнктивіту, ячменю, глаукоми. Ці захворювання супроводжуються білими виділеннями.
  9. Мейбомит. Це запалення мейбомієвих залоз, які відповідають за виділення слізного секрету.
  10. Демодекоз. Це захворювання, викликане паразитуванням патогенного кліща – желізниці вугрової. Супроводжується клейкими густими слизовими виділеннями.
  11. Алергія, синдром сухого ока. Супроводжуються прозорим рідким виділеннями. Це реакція на подразники: шерсть тварин, пилок, синдром втоми очей.

Гнійні

Якщо відокремлюване містить гній, то у більшості пацієнтів це вказує на розвиток якої-небудь інфекції внаслідок ураження організму бактеріями. Такі виділення відрізняються білим, жовтуватим або навіть зеленуватим кольором. Вони не прозорі і водянисті, як при звичайній алергії або втоми очей. Виділення мають густу тішуся структуру, тому очі з-за них злипаються. Причинами такого симптому виступають:

  1. Надмірна сухість очної слизової. Супроводжується коричневим або жовтим виділеннями.
  2. Бактеріальна або вірусна інфекція. На їх фоні спостерігаються висока температура, кашель, головний біль, ломота в тілі.
  3. Кон'юнктивіт. Супроводжується розширеними судинами, почуттям різі та печіння в очах, їх втомою. Симптоми посилюються до вечора.
  4. Запалення слізного мішка. Спричиняється вірусами, паразитами, бактеріями або травмами очного яблука. Повіки і кон'юнктива при цій патології червоніють і набрякають.
  5. Трахома. Часто розвивається при ураженні хламідійною інфекцією. Хвороба викликає зрощення внутрішньої поверхні століття та очного яблука, рубцювання кон'юнктиви в перехідних складках.
  6. Блефарит. Супроводжується запаленням війкового краю повік, червоністю, підвищеним слезоотделением, печінням, сверблячкою, набряком.

У дитини

Білі виділення в кутках очей у новонароджених з'являються навіть частіше, ніж у дорослих. Протягом перших кількох тижнів у немовлят спостерігаються білі або жовтуваті скоринки. Вони не приносять дискомфорт і легко відокремлюються. Це нормальне явище, адже дитячий організм адаптується до навколишнього середовища. В утробі матері маля захищений від усього: ультрафіолетових променів, інфекцій, бактерій. Народившись, дитина відразу стикається з усіма негативними факторами.

В результаті у новонародженого включаються захисні функції, але до їх нормальної роботи проходить певний час, протягом якого в кутах очей і спостерігається біла речовина. Якщо симптом зберігається тривалий час, то причинами виступають:

  • дакріоцистит;
  • кон'юнктивіт;
  • блефарит;
  • трахома;
  • кератит;
  • алергія;
  • застуда;
  • пересихання очей.

Лікування білих виділень в кутах очей

Якщо цей неприємний симптом зберігається протягом тривалого часу або періодично з'являється, то це явна ознака інфекції, а не простий алергії або втоми. Самостійно ставити собі діагноз не можна. Цим займається тільки фахівець. Самолікування, особливо при неправильній діагностиці, може тільки погіршити ситуацію. В цілому терапія включає наступні заходи:

  1. Використання антибіотиків. Призначається у разі ураження очей бактеріальної інфекцією. Препарати цієї групи призначають у вигляді таблеток, очних мазей або крапель. Рекомендовані лікарями такі засоби, як Альбуцид, Ципрофлоксацин, Тетрациклін і Офтальмоферон.
  2. Масаж повік і промивання слізних каналів. Є додатковими процедурами. Для вимивання гнійного ексудату використовують слабкий розчин перманганату калію. Підійде і звичайна чайна заварка.
  3. Прийом антигістамінних засобів. Призначаються для зняття запалення при алергії. Сюди відносяться Лекролін і Опатанол®.
  4. Прийом протизапальних препаратів стероїдної та нестероїдної природи. Вони допомагають швидко усунути запалення, але мають багато побічних ефектів. Прикладом служать Ібупрофен і Дексаметазон.
  5. Закапування крапель. В цьому випадку використовують спеціальні засоби для зняття напруги і втоми. До таким відносять Візин, Левоміцетин, Макситрол Нормакс.
  6. Інсталяції розчином дикаїну 0,5% або тримекаина 3-5%. Призначаються при мейбоміті.
  7. Хірургічне втручання. Показано при наявності в оці стороннього предмета. Операція часто проводиться при вростання вії в повіку.

Медикаментозне лікування

Основою все ж виступають медикаменти у вигляді таблеток, мазей або крапель. Першим ділом офтальмологи радять видалити сам ексудат з повік. Для цього застосовується слабкий розчин антисептика Фурациліну або марганцівки. У ньому змочують ватний тампон, яким потім протирають очі від зовнішнього кута до внутрішнього. При сильно густому виділеннях необхідно провести легкий масаж повік. Серед ліків для усунення проблеми використовують:

  1. Візин. Це судинозвужувальні та протинабрякові краплі, засновані на тетризолине. Речовина є симпатомиметиком, який стимулює альфа-адренорецептори. Дія крапель зберігається протягом 4-8 годин. Вони зменшують почервоніння і набряк кон'юнктиви. Плюс препарату майже не всмоктується у системний кровотік. Використовується Візин при гіперемії кон'юнктиви при дії на неї яскравого світла, диму, пилу, хлорованої води та при набряках і почервоніння при сезонній алергії. протипоказані ці краплі при закритокутовій глаукомі, гіпертиреозі, віці до 2 років, артеріальної гіпертензії, дистрофії рогівки, феохромоцитомі. Закапувати необхідно по 1-2 краплі 2-3 рази на день. Після процедури можливі місцеві реакції: затуманення зору, почервоніння, печіння і біль в очах, розширення зіниці.
  2. Нормакс. Діюча речовина цього препарату норфлоксацин є антибіотиком. Випускається ліки у вигляді крапель і таблеток. Вони показані при зовнішньому і внутрішньому отиті, кон'юнктивітах, трахомі, кератитах, корнеальной виразці, блефаритах. Дозування визначається захворюванням. До протипоказань відносять чутливість до фторхінолонів, вагітність, годування груддю. Серед побічних ефектів відзначаються алергія, свербіж, висип.
  3. Макситрол. Містить неоміцин і поліміксин, надає протизапальну і антибактеріальну дії. Показаннями до застосування є блефарит, кератит, іридоцикліт, кератокон'юнктивіт. Закапувати необхідно по 1-2 краплі через кожні 4-6 годин. Не можна використовувати Макситрол при оперізувальному лишаї, туберкульозному або грибковому ураженні очей, вітряній віспі, стан рогівки після видалення стороннього тіла. Після закапування можливі свербіж, припухлість повік.
  4. Левоміцетин. Заснований на хлорамфенікол, випускається у вигляді крапель спиртового розчину. Дія їх – антибактеріальне, тому вони застосовуються при бактеріальних інфекціях, включаючи блефарит, кератит, склерит, кон'юнктивіт. У кожний кон'юнктивальний мішок необхідно закапувати по одній краплі 3-4 рази на добу. Побічні ефекти і протипоказання численні, тому їх краще вивчити докладної інструкції.

Народні засоби

На тлі медикаментозного лікування можна використовувати кілька народних засобів. Їх рецепти припускають закапування в очі лікувальних відварів. Їх вживають всередину або використовують для компресів. Ефективними є наступні рецепти:

  1. Взяти 3 великі ложки квіток ромашки або календули. Запарити їх 200 мл окропу. Після охолодження процідити. Змочити у відварі ватяні диски, накласти їх на повіки на 15 хвилин. Повторювати до 5 разів на добу.
  2. До приготовленого за попереднім рецептом відвару календули додати кілька крапель свіжого соку звіробою. Далі рідину перелити в ємність, куди потім занурити на кілька секунд обличчя. Цим же засобом можна просто протирати очі.
  3. Змішати листя подорожника великого, шавлії, шишок хмелю звичайного, череди і бруньок берези в пропорціях 3:3:2:3:2. Далі збір трав заварити 0,5 л окропу, дати постояти близько години. Вживати всередину відвар по 100 мл 3 рази протягом дня.
  4. Взяти пару ягід бузини, заварити їх, як звичайний чай. Використовувати остигле засіб для промивання або примочок. Воно добре усуває свербіж і запалення.

Відео

ОСЬ чому вранці в куточках ОЧЕЙ з'являється засохла слиз!!

14. Гнояться очі у дитини, що робити

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!