5 шкідливих властивостей чорносливу для організму людини

Чорнослив давно знайшов своє застосування в народній медицині і косметології. Цей продукт може не тільки принести користь організму, але і нашкодити. Особливо небезпечний він для пацієнтів з проблемами травлення. Сухофруктами краще не зловживати.

Містить акриламід

В процесі сушіння при високій температурі (100° С і вище) в сливах виробляється акриламід. Це небезпечний нейротоксин, який порушує функції нервової системи, стає причиною отруєння організму.

При високій концентрації акриламід руйнує клітини головного мозку, що створює сприятливі умови для формування ракових клітин, онкології молочної залози, сечового міхура.

Може стати причиною діареї

На стілець впливають 3 компонента в складі сухофруктів. Нерозчинні харчові волокна діють у кишечнику як адсорбент: вбирають вологу, розм'якшують і прискорюють виведення калових мас. Дигидроксифенил і сорбітол стимулюють випорожнення. Кількість походів в туалет збільшується.

Якщо їсти в'ялені сливи, травлення покращиться. Це актуально при хронічних запорах і схильності до них. Але сорбітол – це натуральний цукор, який є природним проносним засобом.

При надмірному вживанні сухофруктів може виникнути сильний пронос від чорносливу, який складно припинити навіть з допомогою ліків.

У тих, хто їсть багато сушених слив, змінюється не тільки твердість калових мас, але і їх колір. Це пов'язано з високою концентрацією заліза в складі в'ялених плодів. Така зміна кольору не повинно насторожувати, воно є показником норми навіть при діареї.

Сприяє набору ваги

У 100 грамах продукту міститься 22 м (60%) цукру і 28 г вуглеводів. Калорійність чорносливу (енергетична цінність) становить 231 ккал. Високий глікемічний індекс збільшує концентрацію цукру в крові. Надлишок сухофруктів в добовому раціоні призводить до швидкого набору ваги, ожиріння.

Якщо скоротити порції, харчова клітковина у складі в'яленого фрукта сприяє безпечному схудненню.

Викликає здуття живота й утворення газів

Чорнослив містить 7% клітковини. Присутність харчових волокон підтримує роботу шлунка, зменшує показник холестерину в крові. Побічний ефект від сухофруктів: грубі волокна не перетравлюються, провокують процеси бродіння. В результаті порушується травлення, можуть з'явитися здуття живота, метеоризм і внутрішній дискомфорт.

Провокує залежність від проносного ефекту

Якщо з'їдати чорнослив при запорах, через 20 хвилин настане проносний ефект. Це перевірений засіб для пацієнтів з проблемами спорожнення кишечника, під дією якого не можна зловживати. Шкода чорносливу для організму полягає в появі залежності.

З часом без порції сухофруктів людина не може нормально сходити в туалет.

Це пов'язано з порушенням перистальтики кишечнику, зниженням скорочувальної здатності м'язів товстої кишки, порушенням мінерального та електролітного балансу організму.

Скільки чорносливу можна з'їдати в день

Щоб сушені фрукти не викликали діарею і отруєння організму, скоротіть добові порції до 6 шт. (не більше 50 г). Поступово, при відсутності побічних ефектів, за день можна з'їдати до 12 шт., але не більше. Ось чим шкідливий чорнослив для здоров'я: підвищує ризик онкології, хронічної діареї, хвороб шлунка, викликає інші проблеми зі здоров'ям.

Відео

Жити здорово! Чорнослив: їмо правильно. 04.10.2018

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!