Геморой і потенція у чоловіків

Майже кожен чоловік, у якого присутні гемороїдальні вузли, задається питанням, чи впливають вони на сексуальний потяг. Сечостатева система у сильної половини людства передбачає дуже близьке розташування простати і прямої кишки. З цієї причини геморой і потенція взаємопов'язані, адже при збільшенні гемороїдальних вузлів у чоловіка відзначається біль в паху, кров з ануса, що впливає на якість статевого акту.

Що таке геморой

Це розповсюджене захворювання, яке приносить чимало неприємностей і знижує якість життя. Геморой – це патологія, яка супроводжується утворенням і розширенням венозних вузлів у зоні анального каналу. Як правило, варикозне зміна товстої кишки спостерігається у молодих чоловіків від 30 до 50 років, провідних малорухливий спосіб життя або навпаки, які занадто активно займаються фізичними навантаженнями.

Багато чоловіків упевнені, що запалення з часом проходить самостійно, але це не так. При виникненні перших симптомів потрібно звертатися до проктолога, адже лікування запалених гемороїдальних вен, як і будь-якої іншої патології, проходить швидше і ефективніше на ранній стадії. Несвоєчасне звернення до лікаря небезпечно, оскільки можлива поява таких ускладнень, як тромбоз, випадання кишки, патологічний вплив на ШКТ. Основні симптоми геморою:

 • подразнення та свербіж анального отвору;
 • болі у ділянці ануса;
 • порушення стільця;
 • наявність кров'яних прожилок в калі;
 • кров після акту дефекації;
 • випадання гемороїдальних вузлів.

Що таке потенція

Перш ніж з'ясовувати, чи може геморой впливати на потенцію, слід зрозуміти, що це взагалі таке. Часто під цим словом мають на увазі ерекцію, але це не зовсім так. Зниження статевої функції у чоловіків – це тільки частина поняття. У сексології прийнято вважати, що потенція – це здатність чоловіка задовольнити інтимні запити партнерки і зачати дитину. Виходячи з цього, поняття складається з наступних складових:

 • функціональність сперматозоїдів;
 • ерекція, яка дозволяє проводити статевий акт;
 • енергія сексуальних і психічних потягів (лібідо).

Впливає чи геморой на потенцію у чоловіків

Лікарі нерідко пов'язують геморой і потенцію, але деякі медики заперечують таку взаємозв'язок. Патологія на першій стадії не впливає на чоловічу силу ніякого впливу, так як не доставляє неприємних відчуттів. Однак при розвитку захворювання, коли з'являються перші симптоми, позначається психологічний фактор. Біль від геморою під час статевого контакту поширюється на промежину.

Щоб підтримувати тонус чоловік примусово стискає м'язи паху. При цьому відбуваються підвищені навантаження на м'язові тканини, що викликає постійний дискомфорт. Еякуляція супроводжується гострий біль в уретрі, яка схожа на печіння, що випробовується при сечовипусканні. Такий статевий акт більше не приносить чоловікові задоволення, тому він починає взагалі уникати сексу. Також при появі на зовнішній стороні ануса гемороїдальних шишок, посилюється кровотеча, що ускладнює харчування еректильної тканини. З часом це призводить до статевої дисфункції.

Як геморой впливає на потенцію

При патологічних процесах в гемороїдальних вузлах з'являються збої в нормальній роботі передміхурової залози. Вона запалюється, адже кишечник починає тиснути. Другий напрямок, у якому простежується зв'язок, як геморой і потенція — зміна кровообігу малого тазу. У прямій кишці спостерігається застійний процес із-за повільного венозного відтоку, в результаті чоловік отримує простатит, який має великий вплив на еректильну функцію.

У деяких випадках вплив геморою на потенцію може відбуватися і за відсутності правильного харчування, прихильності до шкідливих звичок, відмови від фізичної активності. Нерідко потенція слабшає в результаті патологічних змін в сечовидільній системі. Під час загострення запалення гемороїдальних вузлів відбувається нестача харчування тканин і погіршення надходження кисню до органів сечовивідної системи, що призводить до розвитку багатьох захворювань.

Як уникнути проблем з потенцією при геморої

Приводом для початку терапії має стати бажання нормальної статевого життя. Легше попередити захворювання і провести профілактику, ніж довго лікувати патологію. За один день вирішити проблему можна, але існує кілька варіантів поліпшення потенції. Не варто робити статеву близькість, коли відбувається загострення геморою. Краще відразу звернутися до лікаря, який направить на обстеження. На всіх стадіях захворювання буде призначена медикаментозна терапія: таблетки, мазі, креми, свічки. Складні процеси усуваються хірургічним шляхом.

Краще засіб, яке рекомендується для чоловіків, які страждають неприємним недугою – своєчасні профілактичні заходи. Що слід зробити:

 • нормалізувати харчування;
 • постійно підтримувати область промежини в чистоті;
 • виключити важкі фізичні навантаження, але зберегти нормальну активність;
 • робити спеціальні вправи, щоб відновити кров'яні процеси в органах малого тазу.

Відео

"Сидяча" хвороба. Геморой

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!