Метод лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями

Якщо виникає хворобливість в області ануса, не виключено розвиток геморою. На допомогу пацієнтові приходить сучасна процедура під назвою лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями. Сеанс проводиться в амбулаторних умовах, а його призначення доречно при відсутності позитивної динаміки від консервативної терапії. Це безпечний метод усунення геморою. Всі дії хворого повинні бути попередньо узгоджені з лікарем – проктологом.

Лікування геморою латексними кільцями

Це гідна альтернатива хірургічному втручанню, яка забезпечує бажаний результат без болю і тривалого реабілітаційного періоду. Лікування геморою латексними кільцями вважається мало інвазивним методом, основне завдання якого – виключити струм крові до геморроидальному сайту, щоб той швидше засох і самостійно відпав без операційних заходів. Процедура майже безболісна і безпечна, проте діяти потрібно послідовно – спочатку засихає і відпадає один вузол, потім другий і всі наступні (при наявності таких).

Що таке лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями

Для проведення такої операції лікар задіює спеціальні колу з гіпоалергенного латексу, які необхідні для безболісної перетяжки ніжки запалення гемороїдального вузла. Після цього через 7-10 днів формується некротична тканина, яка колись болючим вузлом засихає і відпадає, в подальшому виводиться разом з каловими масами.

Лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями – це відносно нова процедура, заснована і запатентована в США, яка допомагає ефективно позбавитися від внутрішніх і зовнішніх вогнищ патології, їх потенційних ускладнень. Хворий без додаткової госпіталізації швидко йде на поправку, тому необхідність тривалої реабілітації відсутня.

Показання до лигированию гемороїдальних вузлів латексними кільцями

Зазначена процедура рекомендована до проведення, якщо у пацієнта переважає внутрішній геморой другої і третьої ступеня тяжкості, який супроводжується гострим больовим синдромом при дефекації і інший не менш неприємною симптоматикою. Насамперед потрібно з'ясувати, чому міг виникнути гемороїдальний вузол, своєчасно усунути провокуючий фактор. Серед медичних показань до лигированию гемороїдальних вузлів латексними кільцями додатково варто виділити четверту ступінь захворювання, коли вузол довільно випадає з прямої кишки.

Підготовка до лигированию

Перш ніж вводити латексні кільця в анальний отвір, рекомендується пройти всі підготовчі заходи. Наприклад, необхідно здати аналізи для визначення запального процесу, виявлення провокує хвороба фактора. Крім того, перед проведенням операції заборонено приймати медичні препарати, здатні розріджувати кров, і НПЗЗ (анальгетики). А ось використання очищає кишечник від зашлакованості клізми тільки вітається.

Планомірна підготовка до лигированию включає обов'язкове лікування хронічних запорів, розладів системного травлення та інших проблем, пов'язаних з роботою органів ШКТ. В схему підготовчих заходів входить лікувальне харчування, вживання вітамінів і народних засобів з послаблюючим ефектом, щоденне дотримання елементарних правил гігієни.

Суть методу

Латексні кільця при геморої перетягують патогенний вузол, позбавляючи його кровотоку, кисню і харчування. Спочатку пропущений через геморой засихає, а через пару тижнів самостійно відпадає разом з каловими масами при дефекації. Щоб провести операцію, потрібно ввести в анальний отвір спеціальний прилад під назвою аноскоп. Вогнище патології захоплюється з допомогою лигатора і втягується в кільце з латексу, яким надалі перетягується гемороїдальний вузол.

Враховуючи суть методу, лігування геморою латексними кільцями відбувається поетапно – за раз можна видалити не більше двох вогнищ патології. Повторна операція буде виконуватися через пару тижнів при умові, що вогнищ патології більше трьох. Тому попередня діагностика захворювання проводиться в обов'язковому порядку. Якщо пацієнт буде скаржитися на дискомфорт і неприємні відчуття від травми, коли вже відбулося видалення геморою кільцями, можна прийняти будь-анальгетик.

Різновиди лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями

На практиці існує кілька методів, як прибрати геморой і супроводжуючі його симптоми без болю та кровотечі. Існують два різновиди лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями, які допомагають підвищити ефективність лікарських маніпуляцій, знизити тиск венозного кровотоку, остаточно позбутися від вогнищ патології. Це:

 1. Механічна технологія. На допомогу фахівцеві приходить спеціальний інструмент, яким перетягують запалену шишку. Спосіб травматичний, в сучасній проктології вважається «морально застарілими».
 2. Вакуумна технологія. Таке лігування латексними кільцями вважається більш прогресивним, а проводиться шляхом втягування вузла всередину, після чого в безповітряному просторі він перетягується.

Можливі ускладнення

Кожен клінічний випадок індивідуальний, але, в цілому, така проблема зі здоров'ям вирішується без фатальних наслідків. Головне – вибрати перевірену клініку і скористатися допомогою дипломованого фахівця з хорошою репутацією. Не варто виключати можливі ускладнення, які дещо ускладнюють протягом характерного захворювання, змушують пацієнта затриматися в лікарні ні на одну добу. Серед недоліків лігування гемороїдальних вузлів слід виділити такі аномалії, від яких потрібно своєчасно позбутися:

 • хворобливість процедури;
 • формування анальної тріщини;
 • рясні кровотечі;
 • тромбоз гемороїдальних вузлів;
 • зліт лігатури;
 • травмування ануса.

Протипоказання до процедури

Малоінвазивний Метод, тому користується в масах постійною популярністю (за медичними показаннями). Якщо утворився гемороїдальний вузол, лікувати його перев'язуванням дозволено не всім зацікавленим пацієнтам. Є медичні протипоказання до процедури – абсолютні і відносні, про які лікар повідомляє при виборі методу інтенсивної терапії внутрішнього геморою. Це:

 • наявність анальних тріщин;
 • низька згортання крові;
 • запальні процеси шкіри ділянці ануса;
 • ускладнені клінічні картини з необхідністю прийняття хірургічних рішень;
 • параректальный абсцес або свищ.

В такому випадку потрібно пройти повне обстеження, підібрати актуальну альтернативу, згідно перебігу запального процесу. При незначних осередках патології краще лікуватися кремами і мазями консервативно, а в ускладнених клінічних картинах дати згоду на проведення операції, як інвазивного методу інтенсивної терапії внутрішнього геморою.

Реабілітація після лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями

Одним з переваг такої операції є відсутність тривалого відновлення організму. Однак пацієнт повинен знати, що робити для швидкої і продуктивної реабілітації, які кошти і як правильно застосовувати. Наприклад, показано виключити фізичні навантаження і заняття спортом, дотримуватися лікувальної дієти і вживати корисні для перистальтики кишечника продукти харчування. Ефективна реабілітація після лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями включає рідку їжу і правильний контроль водного режиму. Обов'язково відвідувати проктолога.

Ціна лігування гемороїдального вузла

Вартість процедури залежить від стадії патологічного процесу, рейтингу клініки і репутації хірурга, проктолога. Ціни лігування гемороїдального вузла в Москві на порядок вище, тоді як в провінціях можна трохи заощадити на власному здоров'ї. Якщо говорити про столичні розцінки, клініка «Евромед» пропонує проведення операції від 5 000 рублів, в «Атлантиці» видалення гемороїдальних вузлів обходиться від 6 600 рублів, а в центрі колопроктології — від 6 000 рублів. У Казані ціни на аналогічну процедуру в амбулаторних умовах стартують від 3 000 рублів.

Відео: Латексне лігування гемороїдальних вузлів

Латексне лігування гемороїдальних вузлів

Відгуки

Ілона, 36 роківМені проводили таку процедуру через пару років після пологів. Геморой нагадав про себе з появою сина на світ. Довго мучилася, поки малюка грудьми годувала, пролікуватися не могла. Потім зважилася на радикальні методи лікування. Після лігування ніби на світ народилась: шрамів не залишилося, а походи в туалет перестали асоціюватися у свідомості з тортурами.
Світлана, 46 роківТеж видалила гемороїдальний вузол таким прогресивним способом. Процедура сама по собі неприємна, але абсолютно безболісна. Перші дні після операції відчувала дискомфорт, тянуще відчуття, але потім зовсім забула про перетягнути сайті. Відпав він непомітно, про що мені через пару тижнів повідомив проктолог після чергового огляду.
Олена, 40 роківУ мене після лігування, проведеного кілька років тому, відкрилася сильна кровотеча. На все життя таку хвалену процедуру запам'ятала, на проведення повторної вже точно більше не погоджуся. Метод має істотні недоліки, про які лікарі часто замовчують. Я стала тим самим неприємним винятком, кому операція пішла тільки на шкоду.
Марія, 39 років,А я так і не зважилася на перетяжку геморою і, якщо чесно, зовсім не шкодую про своє рішення. Вузол у мене один, а при його хворобливості просто використовую мазь Реліф. Мені добре допомагає, і не потрібно йти на крайнощі. Консервативні методи може і менш ефективні, зате я не сумніваюся, що кровотеча не відкриється, живу спокійно.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!