Спондилоартроз шийного відділу хребта - як лікувати

Цього захворювання характерні сильні болі. У запущених випадках остеохондрозу шийного відділу відбувається деформація суглобових поверхонь і поява кістково-хрящових розростань, а це вимагає невідкладного хірургічного втручання. Тому важливо не допустити розвитку патології і вилікується ще на початковій стадії.

Що таке сподилоартроз шийного відділу

Поширеною формою остеоартрозу є деформуючий спондилоартроз шийного відділу хребта. Під час розвитку патології починається процес наростання остеофітів на хребцях, міжхребетні диски в результаті стають тонше. При ДДЗП хребта в області шиї іноді спостерігається повне зрощення поверхонь суглобів, внаслідок цього верхній відділ хребта втрачає свою рухливість.

У групу ризику розвитку спондильозу входять люди, віком старше 60 років, проте захворювання може виникнути і раніше – приблизно в 30. Таких випадків близько 10%. Фактором ризику є, крім того, надмірні фізичні навантаження, які відчувають професійні спортсмени. Не менш небезпечно для розвитку захворювання вести малорухливий, переважно сидячий спосіб життя, при якому голова знаходиться в одному положенні. Унковертебральный спондилоартроз може проявитися в результаті пошкодження шиї (при ударах, розтягненнях).

Симптоми

Артроз фасеточних суглобів розвивається з проявом певних симптомів. Однак патологія може не подавати ознак присутності протягом першого року, поки у тілі людини не відбудуться значні зміни. Кожна стадія захворювання відрізняється симптоматикою:

  1. Перша ступінь спондилоартрозу хребта в області шиї. Міжхребетні диски втрачають еластичність, відбувається ускладнення роботи зв'язкового апарату. Симптомів на початковій стадії патології людина не відчуває, діагностується спондилоартроз 1 ступеня випадково.

  2. Друга ступінь. Для цієї стадії хвороби характерні незначні больові симптоми. Переважно хворий відчуває їх, перебуваючи в незручному становищі. Для 2 мірою властиві відчуття втоми спини, порушення рухливості хребців.
  3. Третя ступінь. Починаються запальні процеси, хвороба вражає кісткові тканини суглобів, розвиваються нарости, погіршується робота зв'язок.
  4. Четверта ступінь. Повністю обездвиживается вражений спондилоартрозом відділ хребта. Нарости збільшуються в розмірі, внаслідок цього відбувається порушення нормального кровообігу. На цій стадії захворювання необоротно і стає хронічним.

Лікування

Щоб попередити розвиток ДДЗП і перехід хвороби в хронічний стан, важливо починати лікування своєчасно. Якщо цього не зробити, почнеться деструкція навколохребцеві хрящів і деформація хребта. Найбільш сприятливим результатом для людини стане неможливість безболісного руху шиї. Лікувати спондилоартроз потрібно комплексно, включаючи медикаментозну, народну терапію і лікувальну гімнастику.

Щоб полегшити стан хворого під час загострення патології, лікар призначає курс прийому знеболюючих, протизапальних препаратів: Німесулід, Аэртал, Піроксикам, Мелоксикам, Диклофенак, Кеторолак або ін. Для зняття спазмів можуть прописати Но-шпу, Мідокалм або Сирдалуд. Щоб розширити звужені судинні стінки, можна приймати Аскорутин та Эмоксипин. Крім того, фахівці нерідко призначають таблетки, які стимулюють мікроциркуляцію крові: Трентал, Білоба, Агапурин і засоби для відновлення хрящових тканин (Хондрофлекс, Терафлекс).

Деформуючий спондильоз продовжують лікувати за допомогою фізіотерапевтичних вправ. З їх допомогою зміцнюються шийні м'язи і проходить больовий синдром. Додатково лікар може призначити ін'єкції вітаміну В6 для покращення нервової прохідності. Крім того, рекомендується лікувати спондилоартроз народними засобами:

  1. Теплі компреси для хребта. Сіль розігріти в духовці, загорніть в бавовняний клапоть тканини. Прикладайте сольовий мішечок до зони локалізації болю, утримуючи компрес до охолодження.

  2. Трав'яний відвар для зняття болю при спондилоартрозі. Залийте 500 мл окропу 50 г кори верби, 40 г березового листя, 10 г квіток бузини. Приймайте остиглий відвар по півсклянки як мінімум тричі, але не більше 5 разів на добу.
  3. Мазь від шийного і грудного спондилоартрозу. Щоб поліпшити кровообіг, змащуйте місце локалізації болю сумішшю парафіну з настоянкою стручкового перцю (2:1) або наклеюйте перцевий пластир.

Дізнайтеся, що робити при діагноз остеохондроз шийного відділу хребта.

Відео

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!