Спондильоз шийного відділу хребта: як лікувати

З віком шкіра в'яне, в організмі прогресує дисбаланс, давні захворювання нагадують про себе гострими нападами. Більшість необоротних процесів органічного ресурсу отримують визначення «патологічні», серед них спондильоз шийного відділу хребта. Це запущений і складно виліковний діагноз з незворотними змінами суглобів, кісток і хрящів дистрофічного характеру.

Що таке спондильоз шийного відділу хребта

Цей рецидивуючий діагноз протікає з масштабним розростанням за межами хребців своєрідних наростів. Характерний розвиток структури хребта тягне функціональне і структурне порушення тканин, а поява остеофітів чітко візуалізується на рентгенівському знімку. Це схожі на шипи кісткові нарости, які, володіючи різними параметрами та характеристиками, легко змінюють вигляд кісткових одиниць, погіршують їх звичні функції.

Дегенеративні зміни тканин переважають не тільки в передпенсійному віці, проблема з кожним роком молодшає. Передумовами спондильозу шийного відділу хребта лікарі називають такі порушення:

  • підвищене навантаження на скелет протягом робочого дня;
  • переохолодження;
  • давнє поранення спини;
  • запалення суглобів;
  • напади остеохондрозу та остеоартриту.

Симптоми дегенеративно-дистрофічних змін шийного відділу

На ранній стадії патологія протікає в прихованій формі, людина скаржиться на дискомфорт при статичному навантаженні в потиличній зоні. Великі захворювання шийного відділу хребта володіють подібною симптоматикою, а рецидив завжди починається з сильного болю. При бездіяльності такі напади частішають навіть у стані спокою. Якщо уражені м'язи шийного відділу, больовий синдром зосереджений на потилиці, в плечовому поясі, при цьому порушує зір і гостроту слуху. Додаткові симптоми діагнозу такі:

  • нерухомість і болючість шиї при різких поворотах голови в різні боки;
  • періодичні запаморочення без видимої причини;
  • хрускіт хребців шиї;
  • протрузія (випинання дисків;
  • часткова втрата чутливості верхніх кінцівок.

Якщо ДДЗП шийного відділу переважає в запущеній стадії, виникає тяжка симптоматика, представлена великими дисфункціями організму:

  • тремор нижніх кінцівок;
  • атрофія м'язової маси;
  • защемлення нерва;
  • безпричинне схуднення;
  • збій сечовипускання;
  • регулярні спазми окремих груп м'язів;
  • неправильна координація рухів.

При таких змінах в загальному самопочутті важливо негайно звернутися до спеціаліста, пройти повне обстеження організму, визначити патологію, що провокують її фактори з подальшим усуненням.

Діагностика

Щоб візуалізувати защемлення нерва хребетного стовпа і його дегенеративні зміни, потрібно клінічне обстеження з попереднім збором даних анамнезу. Після консультації лікаря важливо пройти такі процедури:

  1. МРТ. Завдяки магнітним полям високої частоти можна визначити реальний стан хребетного стовпа, висвітити на екран проблемні зони, визначити їх точні розміри, розміщення в шийному відділі.
  2. Рентген візуалізує поява остеофітів, визначає зміни структури і функціональності хребців і дисків.
  3. КТ. За допомогою комп'ютерної томографії лікарі діагностують стеноз хребтових каналів, його розміри, ступінь ураження.

Після діагностики показана медикаментозна терапія, яка передбачає комплексний підхід до цієї проблеми невралгії.

Лікування деформуючого спондильозу

Ослаблені м'язи шийного відділу складно піддаються продуктивної терапії, хвороба схильна до хронічного перебігу з загрозою інвалідності. Для досягнення позитивної динаміки покладено усунення навантаження, придушення нападів болю, вирівнювання постави і зміцнення ослаблених м'язів. Лікарі пропонують наступну послідовність дій при спондильоз шийного відділу хребта:

  1. Консервативне лікування важливо для придушення запалення і нападу болю. Тому важливо приймати такі нестероїдні протизапальні засоби, як «Диклофенак», «Кетонів», «Ібупрофен».
  2. Фізіотерапія пропонує лікувальні заходи для зміцнення шийних м'язів: ЛФК, електрофорез, застосування діадинамічних струмів.
  3. Лікувальна гімнастика і масаж, завдяки певним вправам, вирівнюють поставу, зміцнюють м'язи шиї, усувають позвонковый дисбаланс.
  4. Мануальний курс голковколювання – ефективні методи альтернативної медицини, які повертають колишню рухливість.

Також читайте: остеохондроз шийного відділу хребта - симптоми і лікування, комплекс вправ і стадії захворювання.

Відео

Сучасна медицина пропонує ряд перевірених часом методик для продуктивної терапії шийного спондильозу. Всім пацієнтам і просто зацікавився актуально переглянути запропоновані ролики, які допомагають усунути больовий напад, зміцнити м'язову масу, забезпечити період ремісії діагнозу.

Гімнастика для шийного відділу хребта

2. Методика виконання

Лікувальний масаж

Лікування шийного остеохондрозу без таблеток! Як прибрати головний біль за 5 хвилин!

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!