Цистит - лікування в домашніх умовах народними засобами і ліками

Відчуваєте дискомфорт, різі при сечовипусканні? Є тяжкість в животі і тягнучі болі? Всі ці симптоми вказують на цистит – запалення слизової оболонки сечового міхура. Стан не небезпечно для життя, але може погіршити її. Що робити при циститі? Дізнайтеся про доступні засоби боротьби з недугою.

Як лікувати цистит в домашніх умовах

Захворювання не проходить самостійно, тому миритися з хворобою не варто. Важливо вчасно сходити до медичного працівника – при вірно призначеної терапії побороти недугу можна дуже швидко. Як вилікувати цистит в домашніх умовах? Способи:

  • приймати протизапальні препарати, антибіотики, уроантисептики;
  • дотримуватися дієти, рясного пиття рідини;
  • поєднувати лікування лікарськими препаратами із засобами народної медицини.

Хронічний

Про даній формі захворювання кажуть, коли запалення протікає тривалий час і призводить до змін стінок сечового міхура. Вона може протікати латентно, чергуватися з періодами ремісії і загострення. Боротися з недугою потрібно комплексно. Лікування хронічного циститу включає:

  • прийом антибіотиків для знищення патогенних мікроорганізмів;
  • застосування антигрибкових, протизапальних препаратів;
  • щадну дієту;
  • відмова від інтимної близькості;
  • прийом ліків для стимуляції імунітету, антигістамінних засобів.

Гострий

Дана форма захворювання не призводить до структурних змін у нирках, сечовивідних шляхах, виникає раптово, часто має інфекційний генез. Лікування гострого циститу спрямоване на усунення бактерій, вірусів, відновлення природних захисних сил. Для використання в домашніх умовах лікарі можуть призначити:

  • застосування спазмолітиків, протизапальних, антимікробних препаратів;
  • дотримання правил особистої гігієни;
  • імунотерапію;
  • щадний режим, дієту.

Чим лікувати цистит у жінок

Якщо з'явилися симптоми запального процесу сечового міхура, не потрібно бігти в аптеку і порадившись з фармацевтом, купувати ліки. Неадекватна терапія може погіршити самопочуття, змастити прояви хвороби і утруднити діагностику. Можна проводити лікування циститу будинку, але тільки після обстеження і консультації уролога. Для призначення рецепта можуть знадобитися аналізи сечі, крові, мазок з піхви. Дізнайтеся докладніше, в чому полягає лікування циститу у жінок.

Таблетки

Таблетки призначаються після отримання результатів досліджень, аналізу клінічної картини. Огляд деяких:

  • Нолицин. Ліки з антибактеріальним ефектом, широким спектром дії. Може використовуватися при ускладненій і не ускладненої форм захворювання. Таблетки приймають натще, запиваючи достатньою кількістю води.
  • Монурал. Сучасне ліки, ефективно і швидко бореться з усім спектром патогенних мікроорганізмів. Антибіотик призначений тільки для лікування описуваного захворювання. Таблетки можуть бути використані дівчатами при вагітності.
  • Нітроксолін. Давно існуючий, добре вивчений препарат з широким спектром антимікробної дії. Курс лікування таблетками становить близько 2-3 тижнів.
  • Палін. Відноситься до групи хінолонів. Застосовується, якщо інфекція знищується піпемідової кислоти.

Препарати

Нерідко захворювання супроводжується вираженим больовим синдромом, наприклад, у періоди загострень хронічної форми. Для поліпшення самопочуття в домашніх умовах призначаються нестероїдні протизапальні препарати (Нурофен, Диклофенак), спазмолітики (Но-шпа, Кеторол). Якщо аналіз сечі показує наявність грибка, прописуються протимікробні препарати (Ламізил, Флуконазол). При запаленні дуже корисні препарати природного походження, наприклад, Канефрон. Ліки, що складається з натуральних трав, підходить навіть немовляті.

Чим лікувати цистит у чоловіків

Захворювання зустрічається у чоловіків, але набагато рідше, ніж у слабкої статі. Симптоми ті ж самі, відповідний метод терапії підбирається після діагностики. Як лікувати цистит у чоловіків? Методи:

  1. Обов'язково призначається постільний режим, рясне пиття.
  2. Прийом антибіотиків (нітрофурани, фторхінолони).
  3. Застосування знеболювальних засобів.
  4. Промивання сечового міхура.
  5. Фізіотерапевтичні процедури (електрофорез, грязелікування).

Дієта при циститі

Правильне харчування і дотримання правил можуть посилити ефективність лікарських засобів. Завдяки дотримання дієти при циститі вийде запобігти розмноженню бактерій, зменшити прояви інтоксикації, уникнути зайвого роздратування слизової сечового міхура. Рекомендації по харчуванню:

  1. Є більше вегетаріанської їжі (пюре з варених овочів, свіжі фрукти, овочі).
  2. Віддавати перевагу кисломолочним продуктам, нежирним сортам м'яса, риби, морсам, овочевим фруктовим сокам, кедровим горішкам.
  3. Відмовитися від продуктів, здатних викликати подразнення слизової: пряностей, гострих приправ, часнику, зеленого лука, бульйонів на рибі, м'ясі. Шкідливі кислі ягоди, наприклад, вишня.
  4. Збільшити споживання рідини, віддавати перевагу чаю з молоком, звичайній воді.

Народні засоби від циститу

Швидко полегшити стан хворого здатні не тільки лікарські засоби, але й спеціальні заходи. Під час загострення потрібно залишатися в ліжку, ставити грілку на низ живота, є прісну їжу, не обостряющую запальний процес. Допускається лікування циститу народними засобами після узгодження з лікарем. Завдяки травам, ягодам і іншим натуральним продуктам можливо зупинити запалення, знищити бактерії, підвищити місцевий імунітет. Дізнайтеся більше про лікування циститу в домашніх умовах у жінок засобами народної медицини.

Трави

Неоціненну допомогу в усуненні симптомів можуть надати деякі трави, що володіють цілющими властивостями. Джерело корисних речовин містить ромашка. За відгуками вона прекрасно усуває больові відчуття, заспокоює запалення, вбиває патогенну мікрофлору. Корисно приймати ванни з ромашкою з додаванням ефірних масел. Ефективні підмивання відваром. Для приготування потрібно залити збір (2 ложки) літром гарячої води, закип'ятити, відсудити.

Ще одна корисна трава при циститі – кріп, який має бактерицидну, знеболюючу властивостями. Необхідно використовувати насіння рослини, застосовуючи настій або відвар. Рецепт відвару для лікування: сировина подрібнити, столову ложку залити 200 мл окропу, проварити на водяній бані протягом 15 хвилин, процідити, дати охолонути. Можна використовувати мучницю, приготовану аналогічним способом.

Журавлинний морс

Ягода вважається ефективним природним антибіотиком, тому її можна сміливо використовувати для лікування запалення сечового міхура, заварюючи морс. Під час хвороби в сечі присутня велика кількість лугу, що підсилює розмноження інфекції. Журавлинний морс при циститі скорочує кількість мікробів, не дозволяючи їм прикріплятися до сечовивідних шляхах. Цілих півдоби після випитого напою сеча стає непридатною для життєдіяльності бактерій.

Брусниця

Якщо говорити про цистит – лікування в домашніх умовах можна виробляти листям цієї рослини. Завдяки вмісту вітамінів, органічних кислот, окису калію вони усувають запальний процес, надає дезинфікуючу дію. Брусниця від циститу готується наступним чином: потрібно взяти ягоди (1 ст. ложку), залити окропом (1 стакан), дати настоятися. Через годину можна пити для лікування тричі на день.

Пшоно

Крупа допомагає швидко вивести шлаки, токсини, антибіотики з організму, усунути запальний процес в домашніх умовах. Пшоно від циститу бажано використовувати у вигляді настою. Для його приготування слід промити склянку крупи, залити 3 літрами гарячої води. Через півгодини пшоно потрібно розтерти до отримання каламутній рідини. Нею і слід лікуватися.

Відео

Лікування циститу в домашніх умовах

*Інструкція щодо застосування БАД до їжі УРОПРОФИТ®.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!