Пилобакт інструкція по застосуванню

Результативним лікуванням виразкової хвороби шлунка вважається терапія, яка забезпечує 80% хелікобактерної інфекції, що перешкоджає загоєнню хронічних виразок і деформацій слизової шлунка. Одним з найефективніших методів на сьогоднішній день вважається курсовий прийом противоязвенного препарату Пилобакт. При цьому побічні ефекти розвиваються в мінімального кількості пацієнтів, що дозволяє здійснювати повноцінне курсове лікування.

Інструкція по застосуванню Пилобакт

Курсовий прийом препарату, здійснюваний згідно з лікарським приписом і інструкцією із застосування, дозволить досягти високого рівня ерадикації інфекції, яка викликає виразку. Важливим фактором на користь Пилобакта виступає порівняльна економічність даної терапії, нескладний режим прийому препарату. Особливості препарату вимагають знань особливостей дії активних компонентів ліки.

Склад і форма випуску

Препарат Пилобакт випускається у блістерах, в які розфасовані капсули і таблетки. Всього в блістері - шість осередків: дві таблетки тинідазолу, дві таблетки кларитроміцину, дві капсули омепразолу. Блістери фасуються по сім штук в одну картонну упаковку, що відповідає тривалості мінімального курсу (7 днів).

Склад

Вміст діючої речовини, мг

Омепразол

20

Кларитроміцин

250

Тинідазол

500

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Дія препарату обумовлена активними речовинами: тинидазолом, кларитроміцином і омепразолом. Терапевтичний ефект Пилобакта полягає в антимикробном і антиязвенном дії. Так, під впливом омепразолу зменшується кислотність і секреція соляної кислоти зменшується ступінь базальної, стимульованої секреції. Після прийому препарату секреція шлункового соку зменшується через годину, ефект триває приблизно добу. Його біодоступність становить 30-40%, виводиться з сечею.

Кларитроміцин є антибіотиком з розряду макролідів і впливає на анаеробних мікробів, хелікобактер пілорі, грамположительную і грамотрицательную флору. Біодоступність становить близько 50%. У незмінному вигляді виводиться близько 20%, решта-у вигляді метаболітів. Шлях виведення – через нирки та з калом. Третя складова препарату – тинідазол впливає на трихомонади, лямблії, амеби, анаеробну патогенну мікрофлору і надає противопротозойный ефект. Біодоступність речовини складає 100 %, половина виводиться з жовчю, 25% з сечею.

Показання до застосування Пилобакта

При призначенні препарату лікар керується основним показанням – наявність у пацієнта при виразковій патології травної системи з локалізацією шлунку або дванадцятипалої кишки. У списку показань знаходяться такі фактори як трофічний гастрит, біль у шлунку, резекція шлунка, спорідненість з пацієнтами, у яких діагностовано рак шлунка з хелікобактерної етіологією.

Спосіб застосування і дозування

Пилобакт приймається пероральним чином з розрахунку по одному блістеру в день. Прийом ділиться на дві фази: ранкову і вечірню. Вранці приймаються таблетки і капсули, які розміщені в помаранчевому секторі блістери, увечері ті, що знаходяться в синьому секторі. Стандартний курс триває один тиждень (в одній упаковці знаходиться 7 блістерів). Після завершення терапії призначається окремий прийом омепразолу в кількості 20 мг на добу.

Особливі вказівки

На ефективність лікування і відсутність небажаних реакцій на препарат впливає облік декількох особливих вказівок. Курсовий прийом препарату вимагає повного утримання від вживання етанолу, алкогольних напоїв в зв'язку з небезпекою появи дисульфирамоподобных реакцій. Перед призначенням ліки важливо переконатися у відсутності онкологічних захворювань, оскільки омепразол може пригнічувати синдроми онкології.

Лікарська взаємодія

Специфіка діючих речовин Пилобакта обумовлює взаємодію препарату з іншими ліками. Дане взаємодія вимагає обов'язкового обліку. Потрібно звернути увагу на поєднання:

 1. Якщо курс кларитроміцину проходить на тлі прийому теофіліну, концентрація останнього збільшується.
 2. Кларитроміцин здатний знижувати засвоюваність зидовудину, еритроміцину, тому між прийомом препаратів бажано планувати інтервал, мінімум 4 години.
 3. Поєднання лінкоміцину, кліндаміцину, ампіциліну і кларитроміцину здатне викликати перехресну резистенцию.
 4. Кларитроміцин збільшує концентрацію терфенадину, діазепаму, підвищує ступінь вмісту фенітоїну, карбамазепіну, пімозиду, дизопіраміду, цизаприду, астемізолу.
 5. Дію непрямих антикоагулянтів посилюється під дією тинідазолу, який може сприяти розвитку дисульфирамоподобных реакцій при вживанні алкоголю.
 6. Фенобарбітал інтенсифікує метаболізм тинідазолу, призводить до епігастральній болю, ентероколіту.

Побічні дії

При прийомі препарату можлива поява побічних ефектів. Пацієнт може зіткнутися з наступними проявами:

 1. Нудота, дисбактеріоз, запор або діарея, біль у животі, порушення смакових відчуттів, метеоризм, стоматит, сухість у роті, погіршення апетиту, розлади печінки, прояви гепатиту, посилення активності ферментів печінки в плазмі. У пацієнтів з хворобами печінки можливий розвиток злоякісної енцефалопатії.
 2. Головний біль, нервове збудження, швидка стомлюваність, запаморочення, кошмари, судоми, фобії, дезорієнтація.
 3. Підвищене газоутворення.
 4. Свербіж, висипання, жовтяниця.
 5. Алергічні реакції: бронхоспазм, кропив'янка, анафілактичний або ангіоневротичний шок, лейкопенія, тромбоцитопенія.
 6. Гінекомастія, тахікардія, лихоманка, інтерстиціальний нефрит, периферичні набряки, збій роботи потових залоз.

Передозування

Передозування кларитроміцином супроводжується сплутаністю свідомості, нудотою, головним болем. Потрібне промивання шлунка, гемодіаліз не приносить результатів. Передозування амоксициліном призводить до блювоти, порушення водно-електролітного балансу, діареї. Необхідно промити шлунок, прийняти активоване вугілля, застосувати гемодіаліз. Передозування тинидазолом лікується гемодіалізом і залежно від симптоматики.

Протипоказання

Перед призначенням препарату необхідно ознайомитися зі списком протипоказань:

 • вагітність і період лактації;
 • порфірія;
 • патології кістково-мозкового кровотворення;
 • органічні патології ЦНС;
 • дитячий вік;
 • печінкова або ниркова недостатність;
 • висока чутливість до дії тинідазолу, омепразолу, кларитроміцину та до антибіотиків розряду макролідів.

Умови продажу та зберігання

Ліки Пилобакт зберігається в сухому, недоступному для дітей місці. Температура зберігання повинна бути не вище 25 градусів. Термін придатності препарату – 3 роки. Після закінчення терміну придатності застосування заборонено. Лікарський засіб доступно в аптеках, але продається тільки за рецептом лікаря, який порадить, як і в який час краще приймати ліки.

Аналоги Пилобакта

На фармацевтичному ринку представлені аналоги препарату Пилобакт, які мають аналогічний або подібний вплив на організм людини. Особливості аналогів Пилобакта:

 1. Пилобакт АМ – містить в складі додаткова речовина: антибіотик Амоксицилін.
 2. Пилобакт НЕО призначається і використовується для потрійний хелікобактерної терапії.

Ціна Пилобакта

Вартість препарату залежить від кількості таблеток в упаковці, цінової політики виробників і торговельних мереж. Приблизна ціна за медикамент складе:

Ціна, р.

Упаковка, 7 блістерів

Мінімальна

1021

Середня

1092

Максимальна

1164

Відгуки

Олександр, 26 роківПерестарався при схудненні, хотілося скоріше позбутися від зайвих 20 кг Основним методом було голодування. В результаті заробив виразку. Доктор прописав даний засіб. Пройшов кілька курсів, симптоми зникли, скоро піду на ендоскопічне дослідження, щоб зрозуміти результативність.
Роман, 33 рокиЯ зайнята людина, немає часу нормально їсти. Таким темпом в 32 роки у мене виявили гастрит. П'ю таблетки Пилобакт, як доктор прописав. Ефект явно присутній, сподіваюся проблема буде вирішена раз і назавжди. Поки дія мені подобається, я бачу результати.
Єлизавета, 58 роківЗа темпераментом я нервовий чоловік, багато хвилююся за все. Напереживала собі виразку шлунку. П'ю ці таблетки регулярно, не знаю, допомагають чи ні, але побічні ефекти у вигляді висипу присутні. Буду шукати аналог Пилобакта.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!