Тиогамма: застосування препарату

Для регулювання метаболізму, лікування нейропатії можна застосовувати різні медикаменти. Лікарями часто призначається препарат Тиогамма, який містить тиоктовую (ліпоєвої, альфа-ліпоєвої) кислоти, схожу за властивостями до вітамінів групи В. Ознайомлення з інструкцією по застосуванню засобу допоможе отримати інформацію про показання, побічні ефекти, спосіб прийому ліків.

Інструкція по застосуванню Тиогаммы

Таблетки Тиогамма відносяться до препаратів, що регулюють обмін вуглеводів і ліпідів в організмі. Такий ефект досягається за рахунок вмісту ліпоєвої кислоти. Вона відноситься до речовин, вироблюваним організмом, але при її недоліку метаболізм сповільнюється, починаються проблеми у вигляді ожиріння, діабету. Лікарські засоби на основі тіоктової кислоти допоможуть у лікуванні цих патологій і полінейропатії.

Склад і форма випуску

Препарат Тиогамма випускається у формі таблеток, розчину для інфузій та концентрату для приготування розчину для інфузій. Таблетки вкриті світло-жовтою оболонкою, що має жовті і білі вкраплення різної насиченості, форма – довгаста і двояковыпуклая, на обох сторонах знаходяться ризики, на поперечному зрізі видніється світло-жовте ядро таблетки. Розчин для інфузій жовто-зелений або світло-жовтий, прозорий. Концентрат являє собою прозорий жовтий або зелено-жовтий розчин в ампулах зі скла. Склад препарату:

Діюча речовина

Допоміжні компоненти

Таблетки

Тіоктова кислота 600мг

Гіпромелоза, колоїдний діоксид кремнію, целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, кармеллоза натрію, тальк, симетикон, стеарат магнію, макрогол 6000, натрію лаурилсульфат

Розчин

Меглюмина тиоктат (еквівалентний 600 мг тіоктової кислоти)

Макрогол 300, меглюмин, вода

Концентрат

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Діюча речовина препарату представлено тіоктової кислоти, яка відноситься до розряду ендогенних антиоксидантів, що зв'язують вільні радикали. Всередині організму людини вона з'являється в процесі окисного декарбоксилюванні альфа-кетокислот. Медикамент чинить метаболічну та антиоксидантну дію, знижує вміст цукру в сироватці крові, сприяє збільшенню запасів глікогену в печінці та знижує інсулінорезистентність.

Прийом Тиогаммы впливає на вуглеводний і ліпідний обмін, стимулює функцію печінки і кровообіг, діє на обмін холестерину, виводить токсини при отруєнні солями важких металів. Медикамент поєднує гіпоглікемічну, гіпохолестеринемічну дії, є гепатопротектором, оптимізує трофіку нейронів. Прийом тіоктової кислоти знижує рівень продуктів глюкурування, стимулює эндоневральный кровотік, збільшує рівень глутатіону, забезпечуючи поліпшення стану периферичних нервових волокон при діабетичній полінейропатії.

Медикамент за короткий період повністю абсорбується в шлунково-кишковому тракті. Прийом з їжею знижує його всмоктуваність. Метаболізм Тиогаммы відбувається у печінці шляхом окиснення бокового ланцюга з подальшим конъюгированием. Препарат виводиться в основному нирками (до 90 %). Період напіввиведення речовини займає близько 25 хвилин. У сечі може виявлятися мінімальну кількість компонентів препарату в незмінному вигляді.

Показання до застосування

Тиогамма має показання до застосування, обумовлені властивостями діючої речовини препарату. Основні приводи для призначення засобу:

 • нейропатія, обумовлена діабет;
 • хворобливі стану печінки: жирові дегенерационные процеси гепатоцитів, цирози та гепатити різного походження;
 • деструкція нервових стовбурів, обумовлена алкоголем;
 • отруєння з вираженою симптоматикою (гриби, солі важких металів);
 • сенсорно-моторна або периферична полінейропатія.

Спосіб застосування і дозування

В залежності від форми препарату відрізняються спосіб застосування і дозування. Особливо важливо дотримуватися правил при використанні розчину і концентрату для приготування розчину. Флакон з препаратом необхідно після вилучення з коробки відразу накрити наявними в комплекті світлозахисними футляром (світло чинить руйнівну дію на тиоктовую кислоту). З концентрату готують розчин: вміст однієї ампули змішується з 50-250 мл 0,9% розчину хлориду натрію. Рекомендується вводити препарат відразу, максимальний період зберігання – 6 годин.

Тиогамма в таблетках

Прийом таблеток здійснюється один раз в день до їжі дозуванням, призначеної лікарем, таблетки не разжевываются і запиваются рідиною в невеликій кількості. Тривалість курсу терапії становить 30-60 днів і знаходиться в залежності від ступеня тяжкості захворювання. Повторення курсу терапії допустимо здійснювати два-три рази протягом року.

Тиогамма для крапельниць

При використанні препарату важливо пам'ятати про застосування светозащитного футляра після вилучення флакона з коробки. Інфузію необхідно проводити, дотримуючись швидкість введення – 1,7 мл в хвилину. При внутрішньовенному введенні потрібно зберігати повільний темп (період 30 хвилин), дозування 600 мг на добу. Курс лікування становить два-чотири тижні, після чого допускається продовження прийому препарату в пероральній формі таблеток в аналогічній добовій дозі 600 мг.

Для шкіри обличчя

Препарат Тиогамма знайшов своє застосування для догляду за обличчям. З цією метою використовується вміст флаконів для крапельниць. Застосування цієї форми обумовлено оптимальною концентрацією лікарського засобу. Препарат в ампулах не підходить із-за високої щільності діючої речовини, це може викликати алергійну реакцію. Розчин з флаконів необхідно наносити два рази на добу – вранці і ввечері. Перед застосуванням потрібно обмити обличчя теплою водою (можливо з лосьйоном) для розм'якшення пір і глибокого проникнення діючого компонента.

Особливі вказівки

Серед розділів інструкції по застосуванню пункт особливих вказівок заслуговує пильного вивчення. Там містяться правила та рекомендації щодо застосування препарату:

 1. Медикамент заборонений до використання пацієнтами з непереносимістю фруктози, синдромом мальабсорбції глюкози-галактози, дефіцитом глюкозо-ізомальтази.
 2. При цукровому діабеті на початку терапії слід ретельно контролювати рівень глюкози в крові, іноді потрібна корекція дози інсуліну та інших гіпоглікемічних засобів. В одній таблетці міститься менше 0,0041 хлібної одиниці.
 3. На час лікування слід утримуватися від прийому алкоголю. Це знижує лікувальний ефект і може викликати прогресування нейропатії.
 4. Під час лікування можна керувати небезпечними механізмами та транспортом. Препарат не порушує концентрацію уваги і чіткість зору.

При вагітності

Зважаючи на вміст активних речовин використання Тиогаммы під час вагітності та лактації заборонено. Це пов'язано з високим ризиком порушення життєдіяльності плода та розвитку немовляти або новонародженого. Якщо відмінити застосування препарату під час лактації не можна, то необхідно завершити або призупинити грудне вигодовування щоб уникнути нанесення шкоди дитині.

У дитячому віці

Препарат заборонений для застосування у віці до 18 років. Це пов'язано з підвищеним впливом тіоктової кислоти на обмін речовин, що може спричинити у дітей і підлітків до неконтрольованих наслідків в організмі. Перед використанням слід обов'язково проконсультуватися з лікарем і отримати дозвіл після ретельного обстеження органів і систем.

Тиогамма для схуднення

Ліпоєва кислота є антиоксидантом, прискорює обмінні процеси, покращує роботу підшлункової залози, тому її можна використовувати для схуднення. Вона регулює рівень цукру, уповільнює процеси старіння, покращує кровообіг, прискорює процес перетворення вуглеводів в енергію, сприяє окисленню жирних кислот. Також кислота блокує фермент клітин мозку, що відповідає за подачу сигналів голоду, це допомагає контролювати апетит.

З віком вироблення ліпоєвої кислоти уповільнюється, тому її використовують в якості постійної добавки. Препарат Тиогамма можна застосовувати для схуднення, але за умови регулярних фізичних навантажень. Дієтологи радять приймати по 600 мг активного компонента/добу до або після сніданку, спільно з вуглеводами, після тренування або з останнім прийомом їжі. Одночасно з прийомом слід знизити калорійність споживаної їжі.

Лікарська взаємодія

Тіоктова кислота в складі Тиогаммы посилює протизапальну дію глюкокортикостероїдів. Інші приклади лікарської взаємодії:

 1. Засіб знижує ефективність Цисплатину.
 2. Активна речовина зв'язує метали, тому одночасний прийом препаратів заліза, кальцію і магнію заборонений – між вживанням цих коштів повинно пройти не менше двох годин.
 3. Медикамент посилює дію інсуліну, пероральних гіпоглікемічних засобів.
 4. Етанол з метаболітами послаблюють дію кислоти.

Побічні дії

Під час прийому Тиогаммы можуть проявлятися різні побічні ефекти. До найбільш часто зустрічається відносяться:

 • нудота, діарея, блювання, біль у шлунку, гепатит, гастрит;
 • внутрішньочерепний крововилив;
 • дихальні порушення, задишка;
 • алергічні реакції, анафілактичний шок, шкірний висип, свербіж, кропив'янка;
 • порушення смакових відчуттів;
 • зниження концентрації глюкози в крові – гіпоглікемія: запаморочення, головний біль, підвищене потовиділення, розлад зору.

Передозування

Симптомами передозування Тиогаммой є головний біль, блювота, нудота. Гостре передозування проявляється потьмаренням свідомості, психомоторним збудженням, генералізованими судомами, формуванням лактоацидозу. Іноді можуть спостерігатися шок, гемоліз, внутрішньосудинне згортання крові, пригнічення кісткового мозку. Прийом 10-40 г тіоктової кислоти у поєднанні з алкоголем призводить до поліорганної недостатності, інтоксикації, летального результату. Специфічного антидоту немає, призначається симптоматична терапія, прийом анальгетиків, ін'єкції.

Протипоказання

Препарат не призначається при вагітності, період годування груддю, у дитячому та підлітковому віці до 18 років. Іншими протипоказаннями для застосування медикаменту Тиогамма є:

 • непереносимість галактози;
 • гепатит, цироз;
 • епілептичні напади;
 • дефіцит лактази;
 • глюкозо-галактозна мальабсорбція;
 • підвищена чутливість до компонентів складу або тіоктової кислоти.

Умови продажу та зберігання

Купити препарат Тиогамма можна за рецептом, слід зберігати в сухому недоступному для дітей місці при температурі до 25 градусів не більше п'яти років.

Аналоги Тиогаммы

До замінників Тиогаммы відносять такі препарати, які містять те ж активну речовину. Аналоги препарату:

 • Ліпоєва кислота – таблетований препарат, прямий аналог;
 • Берлітіон – таблетки і концентрований розчин на основі тіоктової кислоти;
 • Тиолепта – платівки і розчин для лікування діабетичної, алкогольної нейропатії;
 • Тиоктацид турбо – метаболічний препарат на основі альфа-ліпоєвої кислоти.

Ціна

Вартість покупки Тиогаммы буде залежати від обраної форми випуску препарату, кількості ліки в упаковці і цінової політики торговельного підприємства та виробника. Приблизні ціни на засіб по Москві:

Різновид медикаменту

Ціна в рублях

Розчин для інфузій 150 мл

247

Таблетки 600 мг, 30 шт.

858

Таблетки 600 мг, 60 шт.

1700

Розчин для інфузій 50 мл, 10 флаконів

1741

Відгуки

Алла, 37 роківЛіки Тиогамма мені порадила подруга, яка схудла на ньому до невпізнання. Вона брала його за дозволом лікаря, після тренувань, додатково обмежувала себе в харчуванні. Я стала приймати таблетки і правильно харчуватися, за місяць схудла на п'ять кілограмів. Відмінний результат, думаю, що повторю курс не один раз.
Олексій, 42 рокиНа тлі пристрасті до спиртного у мене почалася полінейропатія, руки тряслися, я став страждати від частих змін настрою. Лікарі сказали, що треба спершу вилікуватись від алкоголізму, а потім усувати наслідки. На другому етапі терапії я став приймати розчин Тиогамма. Він ефективно справляється з проблемою нейропатії, я став краще спати.
Ольга, 56 роківЯ страждаю від цукрового діабету, тому у мене схильність до розвитку невропатії. Лікарі виписали препарат Тиогамма для профілактики, додатково скорегували дозу інсуліну. Приймаю таблетки по інструкції і бачу зміни – я стала набагато спокійніша, у мене немає більше судом вночі та вранці, руки не трусяться від тривоги.
Лариса, 33 рокиВід подруги з косметології я почула пораду: користуватися ліпоєвої кислотою в ампулах, щоб усунути пігментні плями і починаються зморшки. Я попросила лікаря виписати рецепт і купила, користувалася вечорами: після вмивання я наносила розчин замість тоніка, а потім зверху крем. За місяць плями почали зникати, шкіра помітно посвіжішало.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!