Париет в таблетках - інструкція із застосування, склад, показання, побічні ефекти, аналоги і ціна

Для усунення проблем шлунково-кишкового тракту та лікування станів, пов'язаних з порушеннями кислотності, використовуються таблетки Париет. Це таблетований медикамент, який містить активну речовину, нормалізує кислотність шлункового соку. Ознайомлення з інструкцією по застосуванню допоможе правильно використовувати препарат. Остерігайтеся самолікування, це може призвести до неприємних наслідків.

Інструкція по застосуванню Париета

Згідно з прийнятою фармакологічної класифікації, препарат Париет відноситься до групи інгібіторів протонної помпи. Це означає, що він знижує секрецію залоз шлунка за рахунок дії активної речовини – рабепразолу натрію. Анти секреторний компонент працює вибірково, але ефективно, знижує кислотність шлункового соку та вироблення соляної кислоти.

Склад і форма випуску

Париет випускається у форматі таблеток, інших форм ліків немає. Склад та опис медикаменту:

Опис

Світло-жовті округлі таблетки, всередині білі

Концентрація рабепразолу натрію, мг на шт.

10 або 20

Склад

Бутанол, маніт, етанол дегидратированный, оксид магнію,гипролоза, карнаубський віск, гідроксипропілцелюлоза, червоний оксид заліза, магнію стеарат, білий шелак, етилцелюлоза, жовтий оксид заліза, фталат гипромеллозы, діоксид титану, диацетилированный моногліцерид, тальк

Упаковка

Блістери по 7 або 14 шт., пачки по 1 або 2 блістери

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Активна речовина складу таблеток рабепразол натрію, відноситься до антисекреторным речовин, похідних бензимідазолу. Компонент пригнічує секрецію шлункового соку, специфічно інгібуючи ферменти-білкові комплекси, що функціонують як протонної помпи. Ця дія призводить до блокування фінальної стадії вироблення соляної кислоти.

Ефект відноситься до дозозалежним, пригнічує синтез незалежно від подразника. Антисекреторну дію настає через годину після перорального прийому, триває до 48 годин. Після припинення лікування секреторна активність відновлюється через 1-2 дні. Рабепразол підвищує рівень гастрину в плазмі. Речовина піддається швидкій абсорбції, максимуму концентрації досягає через 3,5 години.

Рабепразол має 52% біодоступність. Не впливає На всмоктування час прийому і поєднання з антацидами, але жирна їжа уповільнює абсорбцію. Компонент зв'язується з білками плазми на 97%. Більша частина дози препарату виводиться з сечею у вигляді кон'югату меркаптуровой кислоти і карбонової кислоти, решта – з жовчю у вигляді метаболіту тиоефіру і дисметила.

Показання до застосування Париета

По інструкції, показаннями застосування Париета стають зазначені захворювання та стани:

 • загострення виразкової хвороби шлунка або дванадцятипалої кишки, виразка анастомозу;
 • ерозивна гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (рефлюкс-езофагіт, ГЕРХ), її підтримуюча терапія;
 • неерозівная гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (НЭРБ);
 • синдром Золлингераэллисона;
 • стану патологічної гіперсекреції шлунка, печія;
 • ерадикація Helicobacter pylorus при виразковій хворобі (у поєднанні з антибіотикотерапією).

Як приймати Париет

Таблетки призначені для проковтування цілком, без розжовування або подрібнення. Прийом не залежить від часу доби, вживання їжі. При виразковій хворобі шлунка приймається 20 мг/добу курсом шість тижнів. Деякі випадки потребують лікування тривалістю 12 тижнів. При аналогічному захворювання дванадцятипалої кишки курс триває 2-4 тижні, додатково може продовжуватися ще на місяць.

Лікування ГЕРХ або рефлюкс-езофагіту передбачає прийом 20 мг/добу протягом 4-8 тижнів, може продовжуватися ще на два місяці. Підтримуюча терапія ГЕРХ триває в залежності від стану пацієнта. При НЭРБ приймається 20 мг Париета/добу місячним курсом. Після купірування симптомів печії препарат приймають одноразово/день на вимогу. Терапія синдрому Золлінгера-Елісона передбачає приймання початкової дози 60 мг/добу з підвищенням до 100 мг/добу або по 60 мг двічі на добу. Лікування може тривати до року.

Ерадикація Helicobacter pylorus вимагає прийому 20 мг двічі на добу в комбінації з антибіотиками курсом сім днів. Корекція дози пацієнтам з нирковою недостатністю, літнього віку не потрібна, при печінковій недостатності необхідно дотримуватися обережності. Рекомендоване дозування для дітей дорівнює 20 мг раз/добу курсом 8 тижнів, але тільки з 12-річного віку.

Особливі вказівки

Перед початком прийому Париета потрібно вивчити особливі вказівки інструкції. Деякі витяги з розділу:

 • таблетки не можна розжовувати або подрібнювати, тому що вони повинні подіяти в кишечнику;
 • потрібно дотримуватися обережності прийому препарату при тяжких порушеннях печінки;
 • лікування інгібіторами протонної помпи (ІПП) курсом від трьох місяців може супроводжуватися проявами гіпомагніємії, щоб її виключити, проводиться постійний контроль концентрації магнію в крові;
 • терапія ІПП може призводити до збільшення ризику переломів на фоні остеопорозу, зростання ймовірності появи шлунково-кишкових інфекцій Clostridium difficile;
 • малоймовірно, що Париет знижує концентрацію уваги та швидкість психомоторних реакцій, тому водіння транспорту та управління механізмами під час лікування дозволено, але тільки при відсутності сонливості;
 • не можна поєднувати таблетки з алкоголем.

Париет при вагітності

Відсутні дані про дослідження з безпеки застосування Париета під час вагітності. Досліди на тваринах показали відсутність ознак порушення фертильності і дефектів розвитку плоду. Рабепразол проникає через бар'єр плаценти, тому препарат не слід приймати при перевищенні ризику для здоров'я плоду над користю для матері. Невідомо, чи виділяється активна речовина складу з грудним молоком, тому краще не приймати медикамент при лактації та грудного вигодовування.

Лікарська взаємодія

Ліки Париет може взаємодіяти з іншими медикаментами, не завжди приносячи позитивний ефект. Комбінації та ризики:

 • не впливає на Варфарин, Фенітоїн, Діазепам, Теофілін, антацидні речовини, гідроксиди алюмінію або магнію;
 • збільшує час досягнення максимальної концентрації Кларитроміцину, Амоксициліну;
 • знижує абсорбцію Кетоконазолу, збільшує всмоктування Дигоксину, знижує ефективність Атазанавіру;
 • інгібує метаболізм Циклоспорину, збільшує концентрацію Метотрексату.

Побічні дії

Пацієнти відзначають, що Париет добре переноситься. Побічні ефекти у нього є, до них відносяться:

 • болі в животі, запор, запаморочення, диспепсія;
 • сухість у роті, периферичний набряк, висип;
 • головний біль, метеоризм, запор, гастрит;
 • гострі алергічні реакції;
 • гіпомагніємія, гепатит;
 • інтерстиціальний нефрит, бульозні висипання, кропив'янка;
 • синдром Стівенса-Джонсона;
 • міалгія, артралгія, гінекомастія, відрижка.

Передозування

Лікарі відзначають мінімальна кількість випадків навмисної або випадкової передозування Париетом. Сильних отруєнь не було виявлено. Симптоми передозування полягають у посиленні побічних ознак. Призначається симптоматичне та підтримуюче лікування, специфічного антидоту не існує, діаліз слабо допомагає вивести рабепразол з організму (речовина добре зв'язується з білками).

Протипоказання

Препарат з обережністю призначають при нирковій недостатності тяжкого ступеня, у дитячому віці. Протипоказаннями застосування Париета є такі захворювання та стани:

 • період вагітності, грудного вигодовування;
 • вік до 12 років;
 • гіперчутливість до компонентів складу препарату або іншим речовинам-заміщених бензимидазолом.

Умови продажу та зберігання

Купити Париет можна тільки за рецептом, він зберігається далеко від доступу дітей при температурі до 25 градусів без заморожування протягом двох років.

Аналоги

Виділяють непрямі і прямі замінники Париета. До перших відносяться препарати з тим же надаються дією, до других – з тим же складом. Популярні аналоги Париета і ціни:

 • Разои – таблетки з тим же складовим компонентом, коштують від 354 рублів за пачку;
 • Хайрабезол – прямий аналог медикаменту за ціною 420 р.
 • Берета – теж синонім препарату, варто 325 рублів;
 • Ранітидин, Фамотидин – дешеві замінники (65-100 р.) з ранітидином гідрохлориду в складі.

Що краще – Париет, Омез або Нексиум

Лікарі кажуть, що Омез – дешевий аналог Париета від болю в шлунку, відноситься до інгібіторів протонної помпи першого покоління, а розглянутий препарат – четвертого, тому його ефективність і якість вище. Омез можна використовувати при лікуванні захворювань шлунка, які не супроводжуються болем, він діє протягом 1-3 днів, тоді як Париет починає працювати за 15 хвилин.

Як і Омез, Омепразол є ІПП першого покоління, тому його клінічна ефективність, швидкість дії і надійність купірування симптомів нижче. Омепразол відрізняється великим ризиком появи побічних реакцій, які переносяться важко. З його допомогою складно домогтися ефективності зниження кислотності шлункового соку, тому Париет краще.

Якщо попередні аналоги були не такими ефективними, порівняно з Париетом, то Нексиум його перевершує. Він також є ІПП, але лікує захворювання шлунка, пов'язані з патологічної секрецією шлункового соку, швидше. Після лікування Нексиумом рідко відзначаються рецидиву. Такий ефект досягається за рахунок складу – Нексиум містить левовращающій ізомер активної речовини, тоді як у Париете і всіх інших інгібітори протонної помпи – правообертальні.

Ціна Париета

На вартість препарату впливає рівень торговельної націнки, витрати на сировину, кількість таблеток в упаковці. Приблизні ціни на Париет по Москві і Санкт-Петербургу:

Тип ліки (концентрація, кількість таблеток в упаковці)

Інтернет-аптеки, в рублях

Ціна в аптеках, в рублях

10 мг 7 шт.

779

800

10 мг 14 шт.

1160

1190

20 мг 14 шт.

1630

1660

20 мг 28 шт.

3000

3050

Відгуки

Анастасія, 34 рокиУ мене підвищена кислотність шлункового соку, тому я постійно страждаю від печії. Лікарі сказали, що це призведе до погіршення ситуації, треба пройти курс терапії Париетом. Ліки дороге, але варто того – всього за 15 хвилин усунуло дискомфорт і важкість. Я пила його протягом місяця і помітила значні поліпшення.
Олена, 31 рікЧоловікові поставили діагноз ерозивна гастроезофагеальна рефлюксна хвороба і сказали терміново лікуватися, тому що підвищена кислотність шлункового соку загрожує перерости у виразку. Він почав приймати Париет – пив півроку, потім перевірився. Аналізи показали, що все ідеально, але щоб закріпити результат, потрібно переглянути раціон харчування.
Борис, 46 роківУ мене хронічна виразка шлунка. Турбує рідко, але загострення завжди супроводжуються сильним болем і дискомфортом. Доктор прописав Париет для купірування гострого процесу. Таблетки відмінно в цьому допомагають – за півгодини знімають всі ознаки дискомфорту і не провокують побічних ефектів. Відмінне ліки, буду його брати.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!