Імудон – інструкція по застосуванню для дітей і дорослих

З 70-х років минулого століття для лікування інфекцій і запальних захворювань успішно використовують препарати на основі бактеріальних лізатів, які складаються із зруйнованих фрагментів оболонок клітин патогенних мікроорганізмів і клітинного вмісту. Застосування лікарських засобів цієї групи під час терапії інфекційних хвороб антибіотиками прискорює процес одужання і знижує шкідливий вплив синтетичних елементів на організм.

Таблетки Імудон

Препарат відноситься до імуностимулюючу засобів бактеріального походження. Згідно інструкції Імудон використовують у стоматології та оториноларингології для лікування запалення та інфекційних захворювань глотки, ротової порожнини. Серед переваг лікарського засобу: швидкий ефект, можливість застосування в профілактичних цілях, висока безпека, так як він надає місцевий, а не системна дія. Випускається у формі таблеток для розсмоктування фармацевтичною фірмою ВАТ «Фармстандарт-Томскхимфарм».

Склад

Таблетки мають плоскоцилиндрическую форму, білий колір з легкої мармуровістю і м'ятний запах. Діючим компонентом Імудона є суміш неактивних мікроорганізмів, які викликають інфекції порожнини рота і горла – лізатів бактерій:

 • зеленящих стрептококів;
 • золотистих стафілококів;
 • пиогенных ентерококів і Фециума;
 • клебсиелл;
 • псевдодифтеритикума;
 • неферментирующих коринебактерій;
 • грибів роду Кандида;
 • палички Фрідлендера і Плаута.

Кількісний склад діючих та додаткових елементів лікарського засобу:

Назва компонента

Зміст речовини в 1 таблетці для розсмоктування (мг)

Активна речовина: суміш лізату бактерій

0,1575

Допоміжні речовини: тиомерсал

0,0125

дезоксихолат натрію

0,53

гліцин

49,3

лактози моногідрат

350

манітол

100

повідон

10

натрію сахаринат

1,12

натрію гідрокарбонат

30

лимонна кислота

23

магнію стеарат

4,88

ароматизатор м'ятний

8,0

Фармакологічні властивості

Мета застосування бактеріальних лізатів аналогічна призначенням використання вакцини – підвищення імунітету, відповідної реакції організму на інфекцію. Розчиняючись, таблетки відразу починають діяти шляхом активації природних захисних сил організму. Додаткові речовини препарату затримують активні компоненти на слизових поверхнях і збільшують тривалість їх місцевої дії при захворюваннях глотки і ротової порожнини. Дані про абсорбції активного компонента відсутні.

Прояви відповідної реакції організму на місцеве введення бактеріального речовини наступні:

 1. Підвищується місцевий клітинний імунітет – речовина активує фагоцитоз за рахунок поліпшення діяльності фагоцитів по захопленню патогенних бактерій.
 2. Відбувається підвищення концентрації лізоцимів в слині, збільшення синтезу інтерферону.
 3. Збільшується рівень лімфоцитів, відповідальних за вироблення антитіл, що викликає підвищення титру імуноглобуліну А.

Показання до застосування

Відгуки пацієнтів свідчать, що застосування Імудона ефективно не тільки при інфекціях і запаленнях порожнини рота, глотки, але і для усунення неприємного запаху. Згідно інструкції, прийом препарату показаний:

 • при пародонтозі, пародонтит, стоматит, глосит;
 • при дисбактеріозі порожнини рота;
 • при гострих і хронічних запальних і інфекційних захворюваннях ротової порожнини, горла (при виразках під час носіння зубних протезів, при інфекції після видалення зубів або імплантації);
 • при еритематозний, виразковому гінгівіті;
 • для лікування фарингіту, хронічного тонзиліту;
 • перед проведенням операції та після хірургічного втручання для санації ротової порожнини.

Як приймати Імудон

Інструкція містить рекомендації щодо способу застосування Імудона – таблетки розсмоктують у роті (не ковтають і не розжовують). Для дорослих і підлітків після 14 років добова лікувальна доза становить 8 штук з інтервалом між прийомами 1-2 години. Тривалість курсу лікування-10 днів. Для профілактики необхідно приймати таким же способом 6 таблеток на день через 2 години. Курс прийому триває 20 днів, його рекомендують повторювати 3-4 рази на рік.

Особливі вказівки

Інструкція містить рекомендації, які потрібно дотримуватися під час застосування препарату:

 1. Для досягнення найкращого терапевтичного ефекту не слід запивати ліки, приймати після нього їжу або полоскати рот.
 2. Пацієнти, яким призначена безсольова дієта, повинні враховувати, що 1 таблетка містить 15 мг солей натрію.
 3. Хворим на бронхіальну астму необхідно з обережністю приймати лізат бактерій, тому що він може викликати загострення захворювання.

При вагітності

Дані про використання препарату в період вагітності відсутні. Немає інформації про дослідження впливу лікарського засобу на тваринах. З цієї причини інструкція містить рекомендації не використовувати Імудон при грудному вигодовуванні і в період вагітності. Для лікування інфекційних захворювань слід застосовувати інші, рекомендовані лікарем медикаменти.

Імудон для дітей

Препарат вважається нешкідливим. Згідно інструкції Імудон дітям можна вживати з трирічного віку. Лікарі призначають медикамент після обстеження дитини, здачі аналізів і визначення стану імунітету. Імудон використовують для лікування кашлю, захворювань горла, стоматиту. У день дітям слід розсмоктувати 6 таблеток з інтервалом 2 години. Курс лікування хвороби складає 10 днів, для профілактики хронічних захворювань препарат приймають 20 днів. Під час розсмоктування таблеток діти у віці від 3 до 6 років повинні перебувати під наглядом дорослих.

Лікарська взаємодія

Випадки взаємодії бактеріального лізату з іншими лікарськими засобами не спостерігалось, тому інструкція містить інформацію про можливості застосування медикаменту з препаратами інших груп. Часто призначають Імудон при ангіні в поєднанні з антибіотиками. Не відзначено вплив активного компоненту на здатність керування автомобілем та іншими механізмами.

Імудон і алкоголь

Не існує даних досліджень про взаємодію активного компонента з етанолом. Під час лікування запальних, інфекційних захворювань рота і глотки слід відмовитися від прийому алкогольних напоїв, щоб:

 • уникнути зниження ефективності впливу бактеріального лізату;
 • запобігти збільшення токсичного впливу етанолу на організм.

Побічні дії

Відгуки пацієнтів свідчать про добру переносимість препарату, але інструкція по застосуванню Імудона містить застереження про можливість побічної дії лізату бактерій. Небажані ефекти виникають рідко, випадки передозування не зафіксовано. Іноді після вживання спостерігаються:

 • підвищення температури;
 • алергічні реакції (висип, шкірний свербіж, кропив'янка);
 • нудота, блювання;
 • кашель, загострення бронхіальної астми;
 • у виняткових випадках – вузлувата еритема, геморагічний васкуліт, тромбоцитопенія.

Протипоказання

Таблетки для розсмоктування Імудон вважаються безпечними, але вони теж мають протипоказання. Інструкція застерігає споживача не застосовувати медикамент:

 • при наявності індивідуальної непереносимості бактеріального лізату або допоміжних компонентів;
 • дітям до трирічного віку;
 • при вагітності, грудне вигодовування новонародженого;
 • при наявності аутоімунних захворювань.

Умови продажу та зберігання

Імудон фасують по 8 таблеток у поліетиленові блістери, які по 3 або 5 штук укладають в картонну коробку разом з інструкцією по застосуванню. Препарат в аптеці відпускають без рецепта лікаря. Зберігати Імудон слід в герметичній упаковці в приміщенні без сонячного освітлення при температурі повітря нижче 25 градусів не довше, ніж 36 місяців з дати випуску.

Аналоги

Виробництво продуктів лізису клітин бактерій витратна, тому вартість Імудона висока. В аптеках можна придбати аналоги Імудона дешевше:

 • ІРС-19 (аерозоль);
 • Бронхомунал (капсули);
 • Рибомуніл (порошок, таблетки).

Для лікування верхніх дихальних шляхів, ротової порожнини застосовують інші імуностимулюючі засоби:

 • Анаферон (таблетки);
 • Інтерферон лейкоцитарний (спрей);
 • Деринат (краплі, спрей);
 • Ринитал(таблетки);
 • Иммунорм (таблетки);
 • Имунофан (розчин для ін'єкцій);
 • Лікопід (таблетки).

Ціна

Купити таблетки можна в аптеці або замовити доставку на сайті інтернет-магазину. Вартість препарату залежить від фасування та цінової політики аптечної мережі. Ціни на Імудон в аптеках Москви:

Назва лікарського засобу, форма випуску

Фасовка (штук)

Ціна (рублів)

Аптека

Імудон, таблетки для розсмоктування

40

589

Вер.ру

24

416

Вер.ру

24

452

Здравзона

40

680

Еврофарм

Відгуки

Олена, 48 роківУ мене через місяць після хвороби відновився афтозний стоматит. Лікар призначив застосування Імудона. Ліки ефективне, після прийому повторних рецидивів не було, але має недолік – занадто дороге лікування. Таблетки приймала 10 днів по 8 штук, за лікарський засіб довелося заплатити 1000 рублів.
Лариса, 29 роківУ сина боліло горло, а всі застосовувані засоби не діяли. Лікар призначив Імудон. Таблетки допомогли відразу, дитина заспокоївся і заснув. На наступний день я помітила, що інтенсивність почервоніння стала зменшуватися. Син перестав скаржитися на біль. Приймали за призначенням 10 днів, і я задоволена результатом.
Ігор, 25 роківДля профілактики тонзиліту лікар призначив приймати Імудон 3 тижні по 8 пігулок в день. Ліки ефективне. Після курсу прийому півроку не було загострення, але на профілактику пішло 2000 рублів. Лікар сказав, що таких курсів потрібно робити 3 за рік. Повторювати прийом цих таблеток вже не буду, спробую замінити іншими ліками.
Галина, 35 роківУ моєї доньки починалася ангіна, і лікар призначив прийом Імудона. Почали приймати таблетки, і нам вдалося уникнути високої температури, сильного болю, вживання антибіотиків. Ліки коштують дорого, але я вирішила, що не слід чекати загострення хвороби, і в профілактичних цілях буду давати дочки таблетки.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!