Проведення вакуумного міні-аборту - до якого терміну роблять, ускладнення і наслідки

В житті жінки бувають різні ситуації, і переривання вагітності відбувається з різних причин. Одним з найбільш щадних способів вважається своєчасний вакуумний аборт (аспірація), який необхідно робити на ранньому терміні. Фахівці стверджують, що даний вид хірургічного втручання для переривання вагітності є найбезпечнішим, оскільки майже не викликає болі або спазми, не провокує кровотечі, не чинить впливу на дітородну функцію жінки.

Що таке вакуумний аборт

Згідно невтішною медичною статистикою кожна п'ята вагітність закінчується перериванням. Аборти травматичні, а наслідки для жінки іноді виявляються дуже серйозними, починаючи від запальних захворювань статевих органів, закінчуючи повним припиненням дітородної функції. Вакуумна аспірація визнається відносно безпечною процедурою порівняно з вишкрібанням. Проте навіть після щадного хірургічного переривання вагітності існують певні ризики, наприклад, іноді в порожнині матки залишаються частини плодового яйця.

Свідчення

До міні-аборту, як і до хірургічного вискоблювання, певних свідчень немає. Перервати вагітність жінка може виключно за своїм бажанням (за російськими законами до 12 тижнів). Існує ряд ситуацій, при яких лікар може рекомендувати міні-аборт, якщо терміни дозволяють:

  • виношування дитини загрожує здоров'ю жінки (ниркові патології, цукровий діабет, злоякісні пухлини та інші);
  • соціальні проблеми (перебування в місцях позбавлення волі, зґвалтування та інші);
  • на початковій стадії вагітності був перенесений грип, краснуха або інші інфекційні захворювання.

Переваги і недоліки

Чим раніше зробити аборт вакуумом, тим успішніше він пройде. Плюсами даної методики переривання вагітності є:

  • мінімальний травматизм слизової оболонки шийки матки;
  • швидке відновлення після процедури;
  • найменший ризик ускладнень;
  • можливість штучного переривання вагітності без госпіталізації у стаціонар;
  • під час аспірації плодового яйця шийка матки не розширюється, що зменшує неприємні відчуття;
  • микроаборт може виконуватися як з місцевою анестезією, так і без наркозу (при непереносимості хворий анестетиків або при алергії);
  • психологічне здоров'я пацієнтки не страждає, так як ще не сформований плід.

Якими б плюсами не володів даний щадний метод, але і у нього, як у інших варіантів переривання вагітності хірургічними інструментами, є ризик небажаних наслідків:

  • небезпека неповного видалення плоду вакуумним відсмоктуванням, після чого доводиться пригнути до вискоблювання порожнини;
  • можливість травмування матки при маніпуляції медичними інструментами;
  • існує ймовірність кровотечі або інфікування стінок матки;
  • ризик безпліддя через пошкодження матки.

До якого терміну можна робити

Перш ніж шукати клініку для виконання хірургічного аборту, слід у гінеколога дізнатися, до якого терміну роблять вакуумне переривання вагітності. Оскільки існує неприпустимий період для проведення безпечних методів, лікар жіночої консультації може направити на звичайне вискоблювання. Оптимальним строком, при якому здійснюється аборт без ймовірності ускладнень для жіночого організму, вважається 4-6 тижнів вагітності. Допускається проводити процедуру і з 7 по 12 тиждень, але в цьому випадку виникає ризик пошкодження тканин матки.

Як роблять міні-аборт

Гінекологічні методи переривання вагітності різні. Вакуумна аспірація проводиться, як правило, під місцевим наркозом за допомогою спеціального насоса. Здійснимо міні-аборт на ранньому терміні, поки плідне яйце ще не сильно закріпилося в маткової порожнини. Також метод використовують в якості доповнюючого після звичайного вискоблювання, щоб переконатися у відсутності неповного аборту та з метою ліквідації залишкових тканин.

Підготовчий етап

Не важливо, де процедура проводиться і за якою ціною, але без загального аналізу сечі та крові за міні-аборт не візьметься жоден лікар. Додатково від жінки потрібно ПЛР на приховані інфекції, група крові, дослідження на ВІЛ, гепатит, сифіліс, бакпосів і мазок на флору. Обов'язково проводять УЗД. Якщо пацієнтка перебуває на обліку у кардіолога чи іншого лікаря, то знадобиться додаткове медичне обстеження. Метою здачі всіх аналізів є виявлення порушень здоров'я жінки і можливих протипоказань.

Проведення операції

Після консультації гінеколога жінка відправляється на вакуумну аспірацію. У вмісті порожнини матки рівномірно створюється негативний тиск. Даний процес сприяє відділенню плодового яйця без кровотечі. Для цього в матку вводиться спеціальний інструмент – електровакуумний насос. Розширення шийки при цьому аборт не потрібно. Далі виймається яйце спеціальної жорсткою трубкою і витягується електровідсмоктувачі. Операція проходить під місцевою або загальною анестезією, яка входить у вартість вакуумного аборту. Процедура триває близько 10 хвилин.

Наслідки

Жінці необхідно ретельно вибирати клініку, де зробити міні-аборт, адже при некоректному втручання у неї можуть виникнути негативні наслідки. Можливо пошкодження зажимом шийки або травмування стінок матки зондом. Такі патології супроводжуються рясною кровотечею. Якщо у пацієнтки не проходять болі в животі через 1-2 дні після втручання, то симптоми вказують на скупчення згустків або залишки плодової тканини. Озноб і підвищення температури є наслідком приєднання інфекції.

Виділення після вакуумного аборту

Будь позбавлення від небажаної вагітності (вакуумом, медикаментозними препаратами, чищенням) має свій реабілітаційний період. Після кожної процедури (першої або повторної) наявність кровотечі – це нормальний процес. Виділення після аборту починаються відразу і проходять до середньої інтенсивності (менше ніж при місячних). Через 2-3 дні вони закінчуються, але через 4-5 діб починаються знову – позначається гормональна перебудова організму жінки. Коричневі виділення після вакуумної аспірації спостерігається протягом тижня.

Протипоказання

Лікарі не будуть проводити вакуумну аспірацію, якщо у жінки позаматкова вагітність. Це небезпечна патологія, яка потребує швидкого хірургічного втручання. Протипоказанням до міні-аборту є раннє переривання вагітності на більш пізньому терміні, після якого не пройшло півроку. Не призначають дану процедуру, якщо у жінки спостерігається:

  • погана згортання крові;
  • інфекційні захворювання у гострій фазі;
  • будь-гінекологічне запалення.

Статеве життя після аборту

Матка заживає після перенесеного вакуумного втручання протягом 2-3 тижнів. До повного відновлення займатися сексом жінці заборонено. Після переривання вагітності перші 1,5 місяці необхідно під час статевого акту використовувати презервативи, щоб захиститися від інфекцій і нового зачаття. Через два тижні після операції потрібно показатися лікарю.

Вагітність після аборту

За відгуками жінок, зачаття можливо відразу після міні-аборту – вже на першому менструальному циклі. Для запобігання небажаної вагітності при відновленні статевого життя рекомендується приймати контрацептиви. Якщо з'явилося бажання народити дитину, то перед зачаттям рекомендується пройти терапевтичний курс для відновлення гормонального фону, щоб усунути небезпеку викидня.

Ціна

Якщо після проведення тесту результат виявився позитивним, а в голові виникло питання, скільки коштує міні-аборт, то потрібно зі строками не тягнути. Оскільки вакуумну аспірацію рекомендується проводити до 6 тижнів, то краще шукати клініку відразу. Можна зменшити вартість процедури, якщо самостійно купити в інтернет-магазині (замовити по каталогу) необхідні при проведенні операції медикаменти. Ціна на операцію складається з:

  • консультації гінеколога;
  • необхідного обстеження, аналізів;
  • анестезії;
  • додаткових досліджень (ЦПД, гістологія та інші);
  • психологічної реабілітації (за бажанням).

Середня вартість вакуумної аспірації в клініках і лікарнях Москви:

Лікувальний заклад

Ціна в рублях

Державна поліклініка

від 3000 до 5000

Приватна клініка

від 6000 до 18000

Відео

Вакуумний аборт

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!