Тербизил – інструкція із застосування таблеток і мазі

Для зняття свербіння при грибкових інфекціях використовуються мазь або таблетки Тербизил – інструкція по застосуванню містить інформацію, що активна речовина складу проникає в мембрани клітин збудників, руйнуючи його зсередини. Досягнувши певної концентрації в крові або шкірі, препарати даної лінійки за кілька тижнів позбавляють людину від микотических захворювань.

Препарат Тербизил

Згідно з фармакологічною класифікацією, засіб Тербизил належить до протигрибкових препаратів. Воно використовується для зовнішнього або внутрішнього застосування в залежності від форми випуску. Активною речовиною складу є тербінафіну гідрохлорид, який проникає в клітинну структуру грибків і руйнує синтез біологічно важливих речовин.

Склад і форма випуску

Відомі таблетки і крем Тербизил, інших форм препарату немає. Детальний склад кожного з них:

Крем

Таблетки

Опис

Білого кольору, з легким мигдальним запахом

Білого кольору, круглі

Концентрація тербінафіну, мг

10 на 1 г

125 або 250 на 1 шт.

Склад

Гідроксид натрію, вода, бензиловий, цетиловий і цетостеариловий спирт, ізопропілміристат, сорбитана моностеарат, полісорбат, цетилпальмитат

Целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, гіпромелоза, безводний діоксид кремнію колоїдний, карбоксиметилцелюлоза

Форма упаковки

Алюмінієві туби по 15 г

Контурні чарункові упаковки по 14 шт.

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Діюча речовина складу тербінафін належить до групи аліламінів, має широку протигрибкову активність. Компонент показує ефект відносно дерматофітів Pityrosporum orbiculare, дріжджових грибів Candida albicans та збудників різнобарвного лишаю Malassezia furfur. Тербизил проявляє фунгіцидну або фунгістатичну дії.

Тербінафін, потрапляючи всередину клітини, інгібує вироблення сквален-эпоксидазы, порушує чутливість збудника, гальмує ранній етап біосинтезу стеролу. Дефіцит останнього призводить до накопичення в клітині сквалену і її загибелі. Фунгіцидний ефект препарату спостерігається вже при малих концентраціях. При пероральному прийомі засіб виявляється в шкірі, нігтях, волоссі.

Після прийому всередину максимальної концентрації тербінафін досягає через 1,5 години, на неї не впливає прийом їжі. Компонент має 80%-ної биоусвояемостью, накопичується у шкірі, нігтях. Метаболізм активного речовини відбувається в печінці, метаболіти та незмінна частина виводяться нирками, кишечником за 34 години. При місцевому застосуванні всмоктується лише 5% дози, що показує мінімальний системний ефект.

Показання до застосування

Відповідно до інструкції щодо застосування, препарат Тербизил володіє наступними показаннями до використання:

 • грибкові ураження шкіри, спричинені чутливими до активного компоненту мікроорганізмами;
 • різнобарвний (висівкоподібний лишай);
 • оніхомікози стоп, спричинені дерматофітами;
 • мікози шкіри, спричинені трихофитами, мікроспорії;
 • тяжкі розповсюджені дерматомікози гладкої шкіри тіла, гомілок, стоп;
 • кандидоз шкіри;
 • лікування мікозів волосистої частини голови.

Інструкція по застосуванню Тербизила

Лікарі часто призначають Тербизил – інструкція по його застосуванню вказує на дозування та спосіб використання залежно від форми випуску. Крем призначається для місцевої обробки шкіри і волосистої частини голови. Таблетки призначені для перорального прийому, вживаються всередину. Режим прийому, дозування і курс лікування залежать від типу хвороби, її тяжкості, віку пацієнта.

Таблетки Тербизил

По інструкції, середня доза таблеток становить 250 мг внутрішньо після прийому їжі. Терапія оніхомікозів триває 6-12 тижнів, якщо занадто повільний ріст нігтів, може знадобитися збільшення часу лікування. При ураженні нігтів на руках середній курс застосування препарату триває 1,5 місяця, на ногах – три місяці. Мікози гладкої шкіри потребують лікування в залежності від області ураження:

 • міжпальцеві ділянки, підошовні зони за типом «шкарпеток» – 2-6 тижнів;
 • тулуба, гомілок – 2-4 тижні;
 • кандидоз шкіри – 2-4 тижні;
 • кандидози волосистої частини голови – місяць.

Діти при мікозі волосистої частини голови отримують ту ж дозу Тербизила, що і дорослі. При масі тіла 12-20 кг – по половині таблетки 125 мг раз на день, при вазі 20-40 кг – 125 мг один раз на день, понад 40 кг – по 250 мг/добу. При наявності у хворих порушень функцій нирок або ниркової недостатності – доза тербінафіну по 125 мг раз/добу. При порушеннях роботи печінки прийом ліків проводиться з обережністю.

Мазь Тербизил

Для зовнішнього застосування призначена мазь Тербизил, тривалість лікування якої залежить від тяжкості захворювання шкіри. Наносять засіб після попереднього очищення і підсушування ураженої шкіри. Використовується тонкий шар мазі, процедура повторюється 1-2 рази/добу. Крем Тербизил злегка втирається, зачіпаючи область здорової шкіри навколо.

Місця фізіологічних складок (область під грудними залозами, міжпальцевих простору, область між сідницями, пах) можна прикривати марлею на ніч. Тривалість лікування при дерматомікозах і кандидозах шкіри становить 1-2 тижні, при дерматомікозах стоп – 2-4 тижні, при різнобарвному лишаї – два тижні. Режим лікування хворих літнього віку не відрізняється.

Особливі вказівки

В інструкції по застосуванню слід вивчити особливо пильно пункт особливих вказівок, де вказані наступні рекомендації:

 • Уникайте потрапляння крему на слизові оболонки, при попаданні в очі промийте їх великою кількістю води і проконсультуйтеся з лікарем.
 • При терапії Тербизилом дотримуйтесь правил особистої гігієни, щоб уникнути рецидиву інфекції шкіри і повторного зараження через білизну і взуття.
 • Нерегулярне застосування або недотримання терміну лікування може призвести до рецидиву.
 • Якщо після двох тижнів не спостерігається поліпшення, слід перевірити діагноз.
 • При вагітності препарат дозволено використовувати при перевищенні користі для матері над ризиком для плоду.
 • Таблетки не застосовуються для лікування різнобарвного лишаю.
 • Системне застосування препарату при оніхомікозах показано у випадках тотального ураження нігтів, перед лікуванням варто здати аналізи на функції ферментів печінки.

Взаємодія з препаратами

Крем не взаємодіє з іншими лікарськими засобами, а в інструкції до пігулок йдеться про наступних реакціях:

 • Препарат не впливає на кліренс Циклоспорину, Терфенадину, Толбутаміду, пероральних контрацептивів.
 • Індуктори печінкових трансаміназ прискорюють виведення тербінафіну з організму, а інгібітори – уповільнюють, потрібна корекція дози.
 • Тербінафін зменшує кліренс кофеїну.
 • Поєднання з алкоголем підвищує ризик розвитку гепатотоксичності.

Побічні дії

У рідкісних випадках при нанесенні крему виникає почервоніння, відчувається свербіж або печіння шкіри. Побічними діями при використанні таблеток, згідно інструкції по застосуванню, є:

 • відчуття переповненого шлунка;
 • нудота, болі внизу живота, діарея;
 • втрата апетиту, смаку, холестаз, жовтяниця;
 • головні болі, запаморочення, нейтропенія;
 • міалгія, артралгія, шкірний висип;
 • кропив'янка, набряки, екзантема, еритема;
 • випадання волосся.

Передозування

На сьогодні немає випадків передозування кремом Тербизил. При його випадковому проковтуванні можливі прояви нудоти, втрати апетиту, діареї. Лікування полягає у промиванні шлунка, прийомі активованого вугілля. В інструкції із застосування таблеток сказано про симптоми передозування, що проявляються у вигляді блювання, запаморочення, болі в животі. Хворому призначають активоване вугілля.

Протипоказання

За інструкцією із застосування, препарат рекомендується використовувати з обережністю під час вагітності, хворим з недостатністю нирок, алкоголізм. Через відсутність необхідного клінічного досвіду ліки акуратно використовується при пригнічення кістковомозкового кровотворення, пухлинах, проблеми з обміном речовин і оклюзійних захворювань судин кінцівок. Протипоказаннями для прийому є:

 • лактація (проникає в грудне молоко);
 • підвищена чутливість до компонентів;
 • дитячий вік до 2 років.

Умови продажу та зберігання

Обидві форми препарату можна купити без пред'явлення рецепта. Зберігаються вони при температурі 15-30 градусів протягом п'яти років.

Аналоги

Синонімами Тербизила є ті кошти, які, як і він, містять у складі активна речовина тербінафін. Замінниками препарату вважаються ліки, що мають інший діючий компонент, але надають аналогічну дію. Аналоги Тербизила:

 • крем Тербінафін, Экзифин, Бинафин, Термикон;
 • таблетки Тербінафін, Ламізил, Тербінафін-МФФ, Тербінафін-Тева.

Ціна Тербизила

Купити Тербизил можна через аптеки або інтернет-відділи по вартості, на яку впливає форма випуску препарату і рівень торгової націнки. Приблизні ціни на медикамент по Москві і Санкт-Петербургу вказані далі:

Тип ліки

Інтернет-ціни в рублях

Аптечні ціни в рублях

Крем 1% 15 г

302

330

Таблетки 250 мг 14 шт.

817

850

Таблетки 250 мг 28 шт.

1819

1860

Відгуки

Олена, 28 роківЯ пила таблетки Тербизил, які мені прописав лікар з-за того, що місцеве лікування грибка нігтів слабо допомагало. Я вичитала в інтернеті відгуки, де люди лаяли препарат із-за безлічі побічних ефектів, але в мене такого не було. За два місяці у мене зникли симптоми інфекції, ніготь відріс здоровим, неприємних реакцій не було.
Василь, 35 роківНа руці з'явилася червона пляма, яка незабаром почало лущитися і свербіти. Після походу до дерматолога я отримав діагноз – різнобарвний лишай. Лікар сказав, що таблетки прописувати не буде, тому що це не допоможе, а от крем Тербизил треба застосовувати по інструкції. За два тижні я вилікувався від проблемної хвороби, рецидиву, сподіваюся, не виникне.
Марина, 39 роківУ чоловіка під волоссям почало зростати червона пляма, що незабаром на ньому випали волосся. Ми подумали, що це грибок і, за відгуками в інтернеті, вибрали крем Тербизил. Чоловік змащував пляма вранці і ввечері протягом 14 днів, але стало тільки гірше. Лікар поставив діагноз грибок, але він виявився стійким до препарату. Довелося лікуватися іншим.
Олексій, 27 роківУ мене хронічний грибок міжпальцевих ділянок на ногах. Що я тільки не пробував, всі препарати слабо допомагали, навіть розрекламований і недешевий Тербизил. Дерматологи радять пройти комплексну терапію, але я не впевнений, що вона допоможе. Залишається тільки тимчасово купірувати загострення протигрибковими кремами і розчинами.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!