Микодерил від грибка нігтів - інструкція із застосування, форма випуску, склад, побічні ефекти, аналоги і ціна

Останнім часом часте поширення набуло захворювання мікоз. Застосування Микодерила від грибка нігтів у формі розчину чи мазі допомагає швидко впоратися з дискомфортом, свербежем, печінням. Позитивні відгуки підтверджують ефективність даного засобу. Перш ніж обробляти нігтьові пластини кремом або емульсією, варто ознайомитися з інструкцією, протипоказаннями, можливими побічними симптомами.

Що таке Микодерил

Даний засіб є антимикотиком, аналогом Экзодерила. Воно входить в групу фунгіцидних препаратів, низькомолекулярних аліламінів. Розчин або крем Микодерил (Mycoderil) – це засіб широкого спектру дії. Застосування забезпечує знищення дріжджів, пліснявих грибів, дерматомицетов (основних збудників мікозу шкіри і нігтів). Активним компонентом є нафтифина гідрохлорид. Микодерил швидко знімає запалення, усуває свербіж, набряк та інші симптоми грибкових інфекцій.

По фармакологічній дії крем та розчин відносяться до антибактеріальних, фунгистатическим препаратів. Терапевтичний ефект грунтується на здатності активних компонентів Микодерила інгібувати біосинтез ергостеролу у клітинах пліснявих, дріжджових грибів, деяких бактерій. Засіб впливає на скваленэпоксидазу, не зачіпаючи при цьому систему цитохрому Р450. В результаті лікування оніхомікозу Микодерилом накопичення в клітинних мембранах сквалену і недолік ергостеролу забезпечують загибель мікроорганізмів, грибкових спор.

Склад і форми випуску

Препарат Микодерил випускають у двох формах:

  1. Крем з концентрацією активного компонента нафтифина 1%. Засіб має однорідну консистенцію, специфічний запах. Реалізується препарат в тюбиках різного об'єму (від 10 до 100 м) з інструкцією.
  2. Розчин 1% для зовнішнього застосування. Рідку форму Микодерила можна купити в обсязі 10 або 20 мл Розчин має виражений запах спирту.

Склад препарату

Форма випуску

Назва компонента

Концентрація на 1 г/мл засобу

Крем, мазь

Нафтифина гідрохлорид

10 мг

Стеарат сорбитана

19 мг

Гідроксид натрію

1,3 мг

Спирт бензиловий

10 мг

Спирт цетостеариловий

80 мг

Цетилпальмитат

20 мг

Полісорбат

61 мг

Ізопропілміристат

80 мг

Розчин

Нафтифина гідрохлорид

10 мг

Очищена вода

Не більше 1 мл

Пропіленгліколь

50 мг

Етанол

400 мг

Показання до застосування

Цей засіб використовується для лікування різних грибкових захворювань шкіри і нігтів. Нижче представлений перелік проблем, впоратися з якими допоможе Микодерил:

  1. Грибкові ураження шкіри стоп, нігтів.
  2. Онихомикозные висипання на нігтях і навколо них.
  3. Висівкоподібний лишай.
  4. Епідермофітія шкіри рук, стоп.
  5. Міжпальцевих мікози.
  6. Висипання на шкірі і нігтях, викликані інфекцією.
  7. Кандидоз на шкірі.
  8. Дерматомікози і дерматити, що супроводжуються свербежем, почервонінням, набряклістю ніг і рук.

Інструкція по застосуванню Микодерила

Використовувати нафтифін від грибка нігтів рекомендується спільно з іншими препаратами, народними засобами і іншим. Комплексний підхід до лікування забезпечує швидке одужання. Якщо інфекція не тільки вразила ніготь, але і розповсюдилася на шкіру стоп, розумно використовувати крем Микодерил одночасно з розчином. Компоненти препарату в рідкій формі діють всередині заражених тканин, а мазь допомагає зупинити розмноження грибка на поверхні. Тривалість терапії оніхомікозу нігтів залежить від конкретного клінічного випадку.

Крем

Спосіб лікування потрібно вибирати з урахуванням форми випуску препарату. Микодерил від грибка нігтів у вигляді мазі наносять на підготовлену область пластини. Попередньо уражений ніготь обрізають і підпилюють. Під час нанесення крему важливо захопити інфіковану область і 1 см навколо неї. Процедуру повторюють щодня 2 рази, поки не відросте здоровий ніготь природного відтінку без ламкості. Фахівці рекомендують використовувати препарат після одужання протягом 14 днів для закріплення результату і запобігання рецидивів.

Розчин

Дана форма ліки вважається більш ефективною з-за швидкого проникнення до місця зараження. Проти грибка нігтів розчин використовують 2 рази в день. Перед сеансом видаляють уражену частину пластини і обробляють пилкою. Розчин наносять на ніготь за допомогою крапельниці на флаконі. Курс лікування залежить від конкретного випадку, але не повинен перевищувати 6 місяців.

Побічні дії

Перш ніж починати лікування грибка з допомогою даного засобу, варто ознайомитися з побічними ефектами, які викликає Микодерил. Розчин і крем викликає такі симптоми:

  • сухість;
  • паління;
  • гіперемія шкіри;
  • почервоніння.

Особливі вказівки

По інструкції Микодерил від грибка не призначений для лікування офтальмологічних захворювань. Терапія за допомогою цього засобу проводиться курсами. Клінічні дослідження не виявили взаємодії препарату з іншими ліками. Розчин і крем потрібно застосовувати обережно, не допускаючи попадання на відкриті рани. Після нанесення складу на уражену грибком область пов'язки та інші пристосування для посилення ефекту не використовуються. Відпускається Микодерил без рецепту від лікаря.

Протипоказання Микодерила від грибка нігтів

До початку лікування грибка даних препаратів, варто ознайомитися з протипоказаннями. Микодерил у формі крему або розчину не призначають у наступних випадках:

  • непереносимість, підвищена чутливість до компонентів препарату;
  • вагітність;
  • період грудного вигодовування;
  • наявність відкритих ран;
  • вік до 14 років.

Аналоги Микодерила

Даний препарат можна замінити при необхідності іншими протигрибковими препаратами. Нижче представлені відомі аналоги Микодерила:

  • Канестен;
  • Клотримазол;
  • Тримістин;
  • Экалин;
  • Кетоконазол;
  • Эстезифин;
  • Микофит;
  • Ламізил;
  • Цидокан;
  • Фунгизон;
  • Амфотерицин В;
  • Фульцин;
  • Экзодерил;
  • Мікосептін;
  • Демиктен лак;
  • Фунгавис.

Ціна на Микодерил від грибка нігтів

Вартість препарату в аптеках Москви і Санкт-Петербурга залежить від виробника, форми випуску та обсягу. Нижче представлена таблиця з даними про те, скільки коштує Микодерил від грибка:

Назва аптеки

Форма випуску

Ціна в рублях

«Еврофарм»

Розчин, 10 мл

Чотириста вісімдесят п'ять

Розчин, 20 мл

870

ВЕР.РУ

Крем 1 %, обсяг 15 г

318

Розчин, 10 мл

390

Розчин, 20 мл

705

ZdravZona

Крем 1 %, обсяг 15 г

339

Розчин, 10 мл

428

Розчин, 20 мл

757

Відео

Микодерил від грибка нігтів - відгуки, ціна і аналоги

Відгуки

Антон, 29 роківСпочатку хотів купити Экзодерил, але його не було в наявності, тому фармацевт мені запропонував Микодерил. Це вітчизняний аналог за ціною набагато дешевше – приблизно на 30%. Взяв розчин 20 мл, щоб вистачило надовго. Лікував 2 нігтьові пластини на двох пальцях. Зараження було не сильний, тому через 2 місяці вже позбавився від грибка повністю.
Марія, 37 роківЦіна Микодерила від грибка висока, при цьому флакона не вистачає навіть на 1 місяць. У чоловіка запущене захворювання, тому ефекту від емульсії мало. Вже 5 місяців лікуємося, але грибок повністю не пройшов. З плюсів можна відзначити тільки те, що неприємний запах зник, кришитися нігтьові пластини перестали. Терапію продовжуємо, поки не позбудемося від хвороби.
Людмила, 26 роківУ мене грибок з'явився після педикюру в салоні. Майстер забула продезінфікувати інструменти, тому інфекція одразу дала про себе знати. Нігтьова пластина чорніла і товщають на очах. Дерматолог призначив Микодерил і Батрафен (Спочатку капають рідким ліками, потім наносять лак 1 раз в день). Близько місяця лікувала це захворювання, потім купила крем і ще 2 тижні мазала пальці на ногах, щоб знову не почалося зараження.
Сергій, 44 рокиВзяв цей крем за порадою фармацевта, коли він тільки з'явився у продажу. У мене ніготь на великому пальці був заражений грибком і куточок на сусідньому кришився. Доводиться кожен день мазати по 2 рази, як в інструкції зазначено. Маленький палець вже повністю здоровий, а на великому ще невелику ділянку є інфікований. Використовую 2,5 місяці.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!