Розсіл для огірків на 1 літр води
- 1. Як приготувати розсіл для малосольних огірків на 1 л води
- 1.1. Холодний спосіб засолювання
- 1.2. Рецепт розсолу для малосольних огірків гарячим способом
- 2. Як зробити розсіл для маринованих огірків
- 2.1. Скільки оцту на літрову банку огірків потрібно
- 2.2. Скільки солі на літр води використовувати
- 2.3. Огірковий розсіл на зиму з горілкою
- 3. Відео
Зимові заготовки з овочів випереджають різноманітні варення і компоти: це не просто десерт, а повноцінне блюдо. Соління і маринування огірків в літрових банках допомагають створювати з них швидкий корисний обід. При консервації важливу роль відіграє розсіл, для якого потрібно вдумливо розрахувати інгредієнти, щоб не зменшити тривалість зберігання.
Як приготувати розсіл для малосольних огірків на 1 л води
Кількість рецептів рідини для консервованих овочів дуже багато. Стандартний склад розсолу – вода і сіль – мало хто з господинь використовують. Різні спеції, прянощі, зелень, а також овочі і навіть ягоди – все йде на благо смаку, аромату і кольору консервації. Єдиного вірного ідеального рецепту не існує: небажано відходити лише від деяких аксіом, що стосуються пропорцій між сіллю і водою, або кількістю оцту при приготуванні маринаду. Інші нюанси залишаються на розсуд господині.
Кілька важливих порад від професіоналів для отримання смачного розсолу:
- Хочете, щоб огірки хрустіли незалежно від способу засолювання? Додайте листя смородини, дуба, винограду або хрону, вишні. Не забудьте, що перед закруткою кришок їх потрібно вилучити – листя потрібні тільки на момент приготування розсолу.
- Потрібно отримати ароматну, пікантну закуску? Киньте в банки букетики гвоздики і трохи коріандру вже після того, як буде залитий розсіл.
- Класичний набір для універсальних солоних огірків – лавровий лист, запашний перець, кроповий парасолька. На літр води їх набирають по 1 одиниці, і тільки горошків перцю буде 3-4 шт.
- При створенні розсолу важливо не переборщити з часником, він може вбити все блюдо. Для літра води вистачить всього 1 зубки невеликого розміру.
- Якщо берете хрін, то для літра води потрібен шматочок кореня величиною з 1/3 мізинця. Пекучого перцю візьміть всього 1/4 стручка, а естрагону в сушеному вигляді – на кінчику ножа.
- Не намагайтеся покласти всі інгредієнти в розсіл, особливо якщо всього літр води: чим їх більше, тим вище шанс побачити бродіння в банку.
- Якщо ви вирішили спробувати старий рецепт розсолу для огірків на горілці, кількість солі можна зменшити. Цей алкогольний продукт відмінно перешкоджає бродильних процесів, тому виступає в ролі дуже якісного консерванту.
Холодний спосіб засолювання
Цей простий і швидкий варіант підходить і для створення зимової заготівлі тривалого зберігання, і для приготування закуски, яку можна з'їсти вже через кілька днів. Істотний плюс холодного способу в тому, що огірки будуть хрустіти, навіть якщо ви не взяли самі щільні екземпляри. Гаряча ж вода нерідко негативно позначається на консистенції продукту. Однак через відсутність термообробки консервація має більше шансів зіпсуватися або вибухнути раніше, ніж настане зима, тому приготування розсолу доводиться надавати особливого значення.
Професіонали дають кілька важливих порад:
- Об'єм рідини залежить від кількості огірків: на літрову банку піде близько 2-2,5 склянок, однак рекомендовано зробити 4 склянки розсолу. Від зайвого завжди можна позбутися.
- Приготований за такої технології розсіл для огірків на 1 літр води повинен мати 2 великі ложки (столові) солі з гіркою: це приблизно 70 р. Менше не можна брати навіть для малосольною закуски – висока ймовірність псування.
- Розсолом бажано заливати огірки 2-3 рази, залишаючи їх на півгодини – годину, перш ніж додати спеції і остаточно закатати банку.
- Огірки краще закривати в маленьких банках – літрових або пів-літрових: така заготовка буде зберігатися довше.
Рецепт розсолу для малосольних огірків гарячим способом
Такий варіант приготування закуски на зиму зручний тим, що чекати, коли можна буде відкрити жадану банку, не доведеться: огірочки готові вже на наступний день. При холодній консервації термін розтягується до 3-х діб, що подобається не всім господиням. Готувати малосольні овочі в гарячому розсолі зручно і за рахунок зниженого кількості головного консерванту, адже страва пройде стерилізацію і точно переживе не одну зиму, якщо його не з'їдять раніше.
Класичний гарячий розсіл на літр води отримують з:
- парасольки кропу;
- чорного перцю горошинками – 5 шт.;
- кам'яної солі – 55 г;
- аспірину – 1 таблетки.
Приготування:
- Воду закип'ятити, розчинити в ній сіль.
- Щільно викласти огірки в банку, перемежовуючи перцем і кропом.
- Залити розсолом.
- Простерилізувати, додати аспірин, закатати.
Як зробити розсіл для маринованих огірків
За смаковими якостями така консервація відрізняється тільки підвищеною терпкістю і пікантністю. Оцет – основний компонент усіх маринадів – збільшує кислотність продукту, тому готова закуска буде корисна не всім. Маринування огірків в літрових банках здійснюється за тими ж правилами, що для ємностей більшого чи меншого обсягу. Сам маринад готують так само, як і розсіл, тільки сюди додається оцет або його есенція.
Скільки оцту на літрову банку огірків потрібно
Обсяг даного інгредієнта залежить від його різновиди: чим нижче концентрація, тим більше оцту потрібно в маринад. При відсутності стерилізації нормативні параметри збільшують, так само як і при підвищенні частки цукру. Окремий підхід – для есенції, яку вводять буквально краплями. З позиції професіоналів, в класичний розсіл для маринування огірків на 1 літр води при наявності стерилізації використовують:
- оцтової кислоти 70%-ної концентрації – 1/3 ч. л.;
- 9%-ного столового оцту – 1 ст. л.;
- 6%-ного столового оцту – 2 ст. л.
Скільки солі на літр води використовувати
Класичної концентрацією для огіркового розсолу вважається 20%-ная, але якщо доводиться маринувати, а не солити овочі, даний параметр знижується, адже в список інгредієнтів потрапляє оцет. Додатково потрібно врахувати, що смакові якості у простий дрібної столової солі і великої кам'яної різні, тому обсяг на літр води теж варіюється. Професіонали рекомендують орієнтуватися на наступні моменти:
- У традиційний маринад потрібно додавати столову ложку кухонної (не морської) солі без гірки на кожен літр рідини. Частку морської знижують до десертної ложки.
- Маринад з оцтовою кислотою може зажадати 1,5-2 ложки без гірки на той же літр води.
- Якщо в маринад вводиться цукор, і ви хочете отримати ніжні, хрусткі огірочки, беріть 2 ложки солі і 4 ложки цукру на кожен літр рідини.
Огірковий розсіл на зиму з горілкою
Мариновані огірки на зиму в літрових банках, приготовані за таким рецептом, відрізняються високою щільністю і терміном зберігання, але неприпустимі для дитячого і підліткового харчування – концентрація алкоголю занадто висока. Набір інгредієнтів в розсіл для огірків на 1 літр води класичний:
- сіль – 40 г;
- цукор – 50 г;
- оцет – 1/5 склянки;
- горілка – ложка.
Приготування розсолу:
- Цукор з сіллю розчинити в закипаючою воді, ложками додавати оцет.
- Кип'ятити кілька хвилин, при бажанні ввести в цей же момент улюблені прянощі.
- Акуратно викласти в ємність огірки і відразу залити гарячий розсіл.
- Останній додати горілку.
Відео
Найпростіший і надійний спосіб засолювання хрумких ОГІРКІВ (71 05.07.16)
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!