Вино з сливи в домашніх умовах - покрокові рецепти приготування з фото

Солодкі стиглі сливи використовують для приготування різних спиртних напоїв – слив'янки (наливки), сливовиці (сливового бренді), лікерів тощо Ароматне домашнє вино з сливи – легкий приємний алкоголь з невеликим вмістом спирту. В залежності від виду такий напій можна подавати як до м'яса, так і під десерт.

Як приготувати вино з сливи в домашніх умовах

Досвідчені винороби знають, що приготування вина з сливи в домашніх умовах – процес практично ідентичний технології виробництва винних напоїв з винограду та інших соковитих плодів. Будь рецепт сливового вина включає наступні етапи:

 1. Підготовка сировини – плоди ретельно перебираються, очищаються від пилу і бруду. Для виготовлення такого алкоголю підходять темні сорти ягід, у тому числі і дикі сливи, з яких виходить смачний, злегка терпкий терновий винний напій. Можна приготувати домашнє вино з чорносливу, що відрізняється цікавим смаком і ароматом. Для приготування домашнього сливового алкогольного напою потрібно брати тільки стиглі, навіть трохи перезрілі ягоди.Спочатку їх потрібно обов'язково перебрати, відкинувши підгнилі, червиві і запліснявілі сливи, оскільки навіть мінімальна кількість зіпсованої м'якоті може зіпсувати всю партію вина. Перед тим, як перетворити плоди в сік, важливо трохи подвяліть їх на відкритому сонці. Під впливом палючих сонячних променів на поверхні ягід утворюються дикі дріжджі, грибки і бактерії), від яких безпосередньо залежить весь процес виготовлення домашнього винного напою.Якщо на шкірці злив бактерій буде недостатньо, винна основа просто не зможе нормально перебродити, і домашнє вино не вийде. З цієї причини зібрані для виноробства плоди не можна мити, щоб не змити дикі дріжджі. Якщо на ягодах є пил, пісок або інша бруд, їх потрібно акуратно витерти чистою сухою ганчірочкою. Для отримання винного напою використовується тільки сливова м'якоть, тому перед отриманням соку з плодів видаляються кісточки.
 2. Підготовка соку – підготовлена сливова м'якоть перетворюється на пюре за допомогою будь-якого зручного пристосування – блендера, соковижималки, кухонного комбайна або звичайною товкачика. Потім отримана маса розбавляється холодною перевареною водою, потрібна пропорція – 1:1. Розбавлене сливове пюре поміщають в чисту ємність, накривають марлею і залишають в темному теплому місці на дві доби. Через кожні 6-7 годин сусло перемішують дерев'яною кописткою, з'єднуючи мезгу з відокремлюваним рідиною.
 3. Бродіння. Коли мезга повністю відокремиться від соку, а на її поверхні з'являться характерна піна з бульбашками, це означає, що сусло починає бродити. Потрібно процідити масу через дрібне сито або кілька шарів марлі, щоб прибрати залишки м'якоті і шкірки. На цьому етапі слід додати до винної основі цукор, дотримуючись обрану рецептуру. Для приготування сухого або напівсухого напою беруть приблизно 150-250 грамів цукру на літр сливового соку, а для отримання напівсолодкого або солодкого вина, додають 300-350 грамів на літр. Щоб процес бродіння відбувався активніше, краще на даному етапі додати в сік тільки половину цукру, іншої вводити частинами через кожні 4-5 днів. Для цього слід відлити трохи літає соку, розвести в ньому цукор, після чого отриманий сироп підмішати назад в сусло. Коли доданий цукор і добре розмішаний з соком, сусло переливають в чистий бутель відповідного об'єму. В процесі бродіння винна основа виділяє вуглекислий газ, який утворює піну, тому посудину потрібно заповнювати рідиною на ¾ його максимального обсягу. На ємність з суслом обов'язково встановлюють гідрозатвор – це може бути покупна або саморобна конструкція або ж звичайна гумова рукавичка з маленькою дірочкою на одному з пальців. Для нормального бродіння важливо дотримуватися оптимальний температурний режим – не нижче 18 і не вище 26°С. Процес бродіння триває близько 60 днів, про його закінчення можна судити по сдувшейся рукавичці або, якщо встановлений гідрозатвор перестав виділяти газ, а на дні ємності з бродящим соком з'явився густий осад.
 4. Дозрівання. Коли бродіння припиняється, молоде сливове вино відокремлюють від мутного осаду і зливають у чистий бутель. На даному етапі можна спробувати напій на цукор і, за бажанням підсолодити його. Міцність такого вина становить приблизно 9-12 градусів, але можна зробити напій кріплених (12-20°), якщо додати трохи горілки або спирту (не більше 15% від загального обсягу рідини). Таке вино краще зберігається, але смак його міцніше і жорсткіше. Сливове вино в домашніх умовах освітлюється порівняно довго – витримувати його потрібно мінімум 2-3 місяці, а краще не менше півроку. Бутель з молодим винним напоєм закривають щільною кришкою (якщо після відділення осаду додавали цукор, перший тиждень тримають під посудину гідрозатворів), потім виносять в темне прохолодне приміщення. При появі великої кількості осаду рідину періодично фільтрують, переливаючи через трубочку в чисту ємність і намагаючись не зачепити при цьому каламутну субстанцію на дні. Для повного освітлення сливового винного напою потрібно 2-3 роки.

Рецепти вина з сливи в домашніх умовах

Якщо ви вирішили приготувати вино з сливи в домашніх умовах, вам знадобляться ягоди темних сортів максимальної стиглості, цукор, кілька бутлів відповідного обсягу і гідрозатвор. Процес виноробства нескладний, але тривалий, вимагає ретельності і акуратності. Якщо ви будете дотримуватися всіх вищеописаних правил і точно дотримуватися обрану рецептуру, у вас вийде ароматний домашній алкогольний напій, набагато смачніше і корисніше покупних вин.

Класичний рецепт

Традиційно сливове вино готують з перезрілих ягід, м'якоть яких втратила свою первісну щільність. Такі плоди легко розминаються в пюре, солодкі і ароматні, тому алкогольний напій з них виходить солодкуватим і приємним. Солодкість готового вина можна регулювати в процесі зброджування сусла або додати трохи цукру у вже цілком дозріли і освітлений напій за смаком.

Інгредієнти:

 • зливу угорка – 6 кг;
 • вода – 5 л;
 • цукор – 2 кг

Спосіб приготування:

 1. Злегка підв'ялені плоди перебрати, протерти сухою ганчіркою, видалити кісточки, перетерти до стану пюре.
 2. Помістити в чисту ємність, з'єднати з водою, розмішати. Залишити на 40-48 годин, періодично перемішуючи мезгу з соком.
 3. Коли почнеться бродіння, рідину процідити. Отриманий сік перелити в бутель, додати 1 кг цукру, розмішати, закрити кришкою з гідрозатворів. Залишити на тиждень.
 4. Потім додати решту цукру, розмішати і залишити бродити під кришкою на 2 місяці.
 5. Молоде вино злити з осаду, витримувати щонайменше 3 місяці.

Домашнє сливове вино

Кріплене

Фортеця сливового вина збільшується при додаванні до винної основі міцного алкоголю – тоді виходить кріплений винний напій. В ньому може міститися від 12 до 20 градусів в залежності від вихідної фортеці молодого вина і використовуваного алкоголю. Для закріплення сливового вина можна брати горілку або 45-відсотковий спирт. Додавати міцний алкоголь в перебродив сливовий сік потрібно з розрахунку 100-150 грам горілки на 1 літр молодого вина.

Інгредієнти:

 • сливове пюре – 4 л;
 • вода – 4 л;
 • цукор – 1,2 кг;
 • горілка – 0,5 л.

Спосіб приготування:

 1. Сливове пюре змішати з водою в чистому відрі, накрити марлею, залишити за появи густої пінної шапки.
 2. Після початку бродіння мезги відокремити, проціджений сік перелити в скляну пляшку з гідрозатворів. Додати половину цукру, залишити на місяць.
 3. Молоде вино відфільтрувати, додати цукор, що залишився, залишити ще на місяць.
 4. Коли процес бродіння завершиться, перебродив сік злити з осаду, додати горілку, витримати в прохолодному місці декілька місяців.

Десертне

Якщо ви віддаєте перевагу неміцні і солодкі десертні вина, можете приготувати смачний сливовий алкогольний напій з високим вмістом цукру. Для поліпшення процесу бродіння можна додати в сусло трохи родзинок. Даний компонент послужить не тільки активатором бродіння, але і вплине на смак готового вина, зробить його міцніше й ароматнішими.

Інгредієнти:

 • сливи темних сортів – 7 кг;
 • цукор – 1,8 кг;
 • вода – 1,5 л;
 • родзинки – 50 р.

Спосіб приготування:

 1. Ягоди перебрати, протерти чистою серветкою, витягти кісточки, розім'яти.
 2. З цукру і води приготувати сироп.
 3. З'єднати сливове пюре, немитий родзинки і цукровий сироп. Розмішати, залишити бродити на 50-55 днів під гідрозатворів або рукавичкою.
 4. Після закінчення процесу бродіння отриману рідину процідити через кілька шарів марлі, щільно закупорити, поставити в прохолодне місце на 2-3 місяці для дозрівання.

Пряне

Щоб зробити смак сливового вина більш вираженим, цікавим і незвичайним, можна додати в сусло пряні спеції. Такий напій за смаком дещо нагадує портвейн, але виходить більш легким і ароматним. Правда, вино, приготоване за наступним рецептом, швидко псується, тому його потрібно вжити протягом місяця. Якщо ви хочете зробити винний напій, що підлягає тривалому зберіганню, скористайтесь іншою рецептурою.

Інгредієнти:

 • сливи підв'ялені без кісточок – 2,5 кг;
 • цукор – 1,3 кг;
 • вода – 3 л;
 • лавровий лист – 3-4 шт.;
 • гвоздика – 3-4 шт.

Спосіб приготування:

 1. Плоди роздушіть, додайте половину води, спеції, цукор. Поставте на середній вогонь, варіть до утворення густої пінної шапки.
 2. Вимкніть підігрів, зніміть піну, дочекайтеся повного остигання.
 3. Пропустіть отриману масу через прес, сік злийте в чисту ємність.
 4. Макуха залийте залишилася водою, відіжміть.
 5. Змішайте обидві рідини, процідіть, поставте бродити на 3-4 дні.
 6. Потім вийшло пряне вино розлийте по пляшках, укупорьте, витримайте в прохолодному місці два тижні.

Вино з сливового варення

Якщо серед ваших заготовок на зиму залишилося кілька банок сливового варення, не поспішайте їх викидати – таке солодке сировину стане прекрасною основою для приготування смачного домашнього вина з сливи. Навіть якщо варення вже трохи забродило, це не зіпсує смак готового продукту, а тільки прискорить технологічний процес. Оскільки в даному випадку сливи вже проварені з цукром, в сусло варто додати жменю родзинок, щоб поліпшити бродіння.

Інгредієнти:

 • варення сливове – 1,5 л;
 • цукор – 1 ст.;
 • родзинки – 1,5 ст. л.;
 • кип'ячена вода – 1,5 л.

Спосіб приготування:

 1. У каструлі з'єднати охолоджений до 25° кип'ячену воду, варення, родзинки і половину цукру. Перемішати.
 2. Перелити сусло в чисту 5-літрову скляну ємність, залишити на тиждень.
 3. Зібрати мезгу, іншу рідину процідити. Додати цукор, що залишився, розмішати, встановити гідрозатвор, відправити в тепле місце для бродіння на 30-40 днів.
 4. Потім відфільтрувати, перелити в чисту банку, щільно закрити кришкою. Витримати при температурі 6-16° півроку.