Гарбузова олія: корисні властивості і застосування

Корисні властивості такого овочу як гарбуз відомі всім, але що таке гарбузова олія і для чого корисно його вживання, знають небагато. З-за темного кольору і неймовірно високої ціни на продукт отримав назву «чорного» чи «зеленого» золота.

Гарбузова олія – користь і шкода

Як і багато інші види, натуральне масло гарбузового насіння виходить в результаті холодного віджиму. Смак і запах незвичайні, але у більшості людей не викликають неприязнь. Тим, хто додає гарбуз і її насіння в свій раціон регулярно, відомо, чим корисно гарбузова олія. Склад можна приймати всередину і зовнішньо, при цьому речовина:

  1. запобігає набряки;
  2. бореться з шкірною алергією і запаленням;
  3. зміцнює імунну та нервову систему, підійде для профілактики застуди і нежиті;
  4. сприяють желчегонному ефекту;
  5. відповідає за виробництво гормонів;
  6. лікує хвороби системи травлення – гастрит, геморой, запор;
  7. допомагає відновитися клітин печінки;
  8. стимулює роботу серця;
  9. омолоджує шкіру;
  10. знижує тиск при гіпертонії;
  11. усуває печію;
  12. постачає організм залізом при анемії;
  13. допомагає впоратися з підвищеним апетитом;
  14. має антигельмінтний ефект.

Є і полярна сторона, як у кожного продукту. Головна запорука успіху при введенні нового компонента в раціон – поступовість. Шкідливо вживати його після теплової обробки: вітаміни в такому вигляді не зберігаються, а тільки шкодять організму. Додавання великої кількості продукту відразу може бути небезпечним. Для початку вистачить і 1 чайної ложки, щоб визначити, як воно переноситься.

Користь і шкода гарбузового масла залежить від якості. Вибирати його варто ретельніше, особливо для їжі. Надійне місце для купівлі – проста аптека, де можна добре розглянути упаковку та отримати інформацію. Підійде інтернет-магазин з нормальними фото продукту. Починаючи з дати виготовлення строк, протягом якого можна зберігати олію, не повинен бути більше 6-8 місяців, а температура – до 25 градусів.

Склад

У олії гарбузового насіння висока калорійність: на 100 мл – 850 кКал. У ньому присутня ціла група вітамінів – С, А, В, Е, корисних елементів – селену, кальцію, заліза, магнію, цинку, фосфору. Продукт славиться тим, що заповнює потреба в цинку на цілу добу, а цей мікроелемент відповідає за імунну систему. До складу гарбузового масла входять незамінні речовини:

  • каротиноїди – допомагають уповільнити старіння, стимулюють процеси обміну речовин і відновлення клітин, сприяють зростанню кісткової тканини, підвищують гостроту зору;
  • фітостероли – заважають холестерину всмоктуватися в кишечнику, запобігаючи злоякісні утворення;
  • токофероли – борються з анемією і занепадом сил, відповідають за синтез білка та клітинний метаболізм, відповідають за захист тканин від молочної кислоти;
  • флавоноїди – мають дубильними, протимікробними і антиоксидантними властивостями;
  • фосфоліпіди – надають цілющу дію при псоріазі, екземі, ранньому старінні на шкіру, їх функції – иммуномодуляция, регулювання ферментів, регенерація органів;
  • пектини – їх корисно застосовувати при надлишковій вазі.

Гарбузова олія для чоловіків

Додаючи в раціон олія з насіння гарбуза, сильна стать отримає прекрасні результати. Компонент добре впливає на статеві гормони, користь гарбузового масла для чоловіків будь-якого віку відома з давніх рецептів. Медики-натуропати радять приймати продукт при захворюваннях: простатиті, еректильної дисфункції, чоловічому безплідді, аденомі передміхурової залози. Після прийому близько місяця багато пацієнти помічають, що поліпшується сперматогенез і ерекція.

Користь для жінок

Протизапальний ефект, яким володіє речовина, що робить його корисним для жінок. Одним з найбільш вдалих якостей, якщо приймати всередину, вважається здатність полегшувати передменструальний синдром і предклиматическое стан. Це відбувається завдяки рідкісному поєднанню вітамінів В, Е, F з цинком і фітостероли. Всі компоненти разом впливають на загальний гормональний фон, тому користь гарбузового масла для жінок безсумнівна.

Дамам краще об'єднати лікування з традиційною терапією. Використовується це при гінекологічних проблемах:

  • жіночому безплідді;
  • ерозії шийки матки;
  • анемії;
  • циститі;
  • кольпіті;
  • запорі;
  • ожирінні;
  • невиношуванні плода;
  • загрозу переривання вагітності.

Гарбузова олія – застосування

Застосування гарбузового масла бере початок від європейських традицій. Зараз воно охоплює багато галузей. Використовується в:

  • косметології;
  • кулінарії;
  • дієтології;
  • народній медицині.

В області приготування їжі складу можна приймати тільки в холодному вигляді – в салатах, холодних супах, готових соусах. Смажити на ньому не можна. Сюди ж відноситься сфера дієтології та фітнесу, ці науки про здоров'я тіла включають принципи правильного харчування. Не обійшов продукт і народну медицину. Важливе правило – починати прийом після поради з лікарем.

У косметології теж знайшлося широке застосування антиоксидантною, пом'якшувальну та протизапальну властивостям масла з насіння гарбуза. Воно використовується в саморобних і вироблених промисловістю кремах з омолоджуючу дію. З цього цілющого компонента роблять маски для волосся, обличчя, тіла. Непогано підходить для лікувального комплексу розслабляючого масажу.

Для волосся

Відмінний спосіб зробити рідкий волосяний покрив пишним – почати використовувати лікувальні властивості гарбузового масла для волосся. При догляді повертається густота, тому тим людям, у яких почалося облисіння, рекомендують втирати речовина в уражені ділянки. Виразки від псоріазу та екземи, локалізовані на голові, теж стають менш помітними. Загальна дія продукту на волосся неоціненно:

  1. зміцнюють коріння волосся;
  2. повертається еластичність;
  3. волосся починає відростати швидше.

Дієвим способом є застосування олії разом з іншими інгредієнтами в складі маски. На процедуру вистачає 3-5 хвилин на тиждень. Ось деякі з них:

  • Додати в шампунь для волосся 1-2 краплі. Змішувати відразу велика кількість не потрібно, краще робити це перед процедурою.
  • Універсальна маска підійде різними типами волосся. Їдальня ложка масла наноситься на шкіру голови, розподіляється від коренів до кінчиків і закутується рушником на 1 годину. Споласкивается теплою водою з шампунем.
  • При випаданні використовують разом з соком часнику. Курс становить 3-4 рази в тиждень.

Від глистів

Самий простий і ефективний рецепт, в якому застосовують гарбузова олія від паразитів – триразовий прийом протягом дня разом з іншою їжею. З ранку краще випити чайну ложку натщесерце, і потім цю ж кількість ще 2 рази за день через рівні проміжки часу. Якщо при цьому обмежити вживання солодкої, гострої їжі, то процес пройде її швидше. Курс займає близько місяця, для нього потрібно не менше півлітра.

Від простатиту

Лікування маслом гарбузового насіння статевої сфери не стало нововведенням. Так робили лікарі за 2000 років до н. е. Це засіб, якому приписують чудові антибактеріальні властивості, не містить жодних інших добавок. Гарбузова олія при простатиті, зниження статевої функції, аденомі наносять на ватний тампон і вводять неглибоко в пряму кишку. Ще один метод – водно-масляна мікроклізма. На ¼ склянки води потрібно взяти столову ложку олії гарбузового насіння. На курс вистачає 1 літра.

При вагітності

Для вагітних застосування продукту особливо показано. Гарбузова олія при вагітності не тільки служить джерелом корисних речовин для дитини і мами, а ще береже шкіру живота від розтяжок, сприяє кращому кровопостачанню плоду в утробі. Після народження дитини продовжувати прийом потрібно з обережністю. Компонент має послаблюючу ефектом, але вживання в невеликих кількостях зміцнить імунітет новонародженого і підвищить лактацію у жінки.

Для особи

Опіки, виразки, пігментні плями – при всіх цих дефектах застосовується лікування гарбузовим маслом для особи. Навіть в'яне шкіра стає молодшою. Масло наносять тонким шаром на очищене обличчя, залишають на 30-35 хвилин і змивають теплою водою, надлишки промакиваются паперовою серветкою. Простий крем власного приготування допоможе при жирної або комбінованої шкіри: 1 ст. л кефіру розтирається з 1 ч. л олії гарбуза. За 10-15 хвилин складу вбереться і принесе користь для шкіри.

Для схуднення

Цей вид масла – основа багатьох дієт з-за вдалого вітамінного балансу. Вживання заповнює функцію щітки кишечника від шлаків, нормалізується пошкоджений гормональний фон і робота органів травлення. Калорійний Продукт, тому потрібно правильно в раціон гарбузова олія для схуднення, інакше старання не досягнуть мети. Слід дотримуватися граничну норму вживання 2-3 ст. л в добу і додавати масло потроху до всіх страв.

Протипоказання

Починати застосування будь-якого продукту потрібно тільки після дозволу лікаря. Адже протипоказання до застосування гарбузового масла теж є. Прийом продукту заборонений або показаний людям з обмеженнями:

  • при індивідуальній непереносимості;
  • при холециститі, жовчнокам'яній хворобі запалюється жовчний міхур, камені починають рухатися, виведення їх небезпечно;
  • з цукровим діабетом;
  • з типом кишечника, гостро реагує на олійні продукти появою рідкого стільця і метеоризму.

Відео

Гарбузова олія - КОРИСТЬ І ШКОДА, корисні властивості для організму

Відгуки

Світлана, 45 років,Коли почалися проблеми з травленням, гастроентеролог прописав масло гарбуза у вигляді добавки до їжі. Запах просто нереальний, нагадує запашні гарбузове насіння і смак у нього відповідний. Стала купувати в аптеці постійно, але воно не може зберігатися довго, купити більше не вийде. Раджу спробувати всім!
Олена, 28 роківМене цей продукт рік тому врятував під час вагітності. Ще на ранньому терміні по животу поповзли розтяжки, крему коштували чималих грошей. Продавщиця в аптеці підказала, що часто беруть гарбузова олія для зовнішнього застосування. Мазала до 3 разів на день, шкіра стала еластичною. Пізніше, на третьому триместрі знадобився для розтяжок на грудях.
Катерина, 54 рокиПоділюся своєю історією. Після настання клімаксу волосся «посипалися». Подстригалась коротше, а їх ставало менше. Думала вже про купівлю перуки. Допомогла приятелька, вона написала мені рецепт з інтернету, за яким масло змішувалося з часниковою кашкою і наносилося на голову. Вистачило 2 тижнів: волосся почало рости знову.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!