Набряк квінке - симптоми і лікування в домашніх умовах

Алергічна реакція по типу набряку Квінке відрізняється стрімким розвитком. Перші симптоми недуги проявляються вже через кілька хвилин після контакту клітин людини з антигеном. Запізніле лікування синдрому може спричинити серйозні наслідки, уникнення яких варто ознайомитися з наступним матеріалом.

Що таке набряк Квінке

Вплив деяких хімічних та біологічних факторів на організм може спровокувати розвиток алергії. При цьому набряк Квінке, або ангіоневротичний набряк, вважається найнебезпечнішим проявом імунної відповіді. Причина тому – високий ризик ураження мозку, гортані. Фахівці, відповідаючи на питання, набряк Квінке – це, як правило, намагаються дати вичерпну відповідь. У результаті пацієнт отримує досить об'ємну інформацію з безліччю складних медичних термінів. Між тим з більш простим поясненням цього феномена читач може ознайомитися далі.

Так, синдром Квінке виникає внаслідок контакту сенсибилизированного (чутливого) організму з алергеном. Набряк при цьому розвивається внаслідок підвищення проникності судин, яке супроводжується вивільненням у міжклітинний простір великої кількості рідини. Власне, цим і обумовлюється збільшення різних частин тіла хворого.

Перші симптоми набряку Квінке

Ознаками швидкого прояви алергії прийнято вважати набухання слизового епітелію, поколювання в якій-небудь частині тіла. Разом з цим, торкаючись теми «Набряк Квінке – симптоми», фахівці кажуть, що для кожного виду цієї недуги характерні деякі особливі риси. Враховуючи даний факт, лікарі, крім алергічної природи захворювання, також виділяють спадкову та набуту реакцію на біологічні або хімічні чинники. В залежності від наявності у людини певного виду хвороби, ознаки набряку Квінке можуть мати наступний характер:

Клінічна картина

(параметри діагностики)

Вид набряку

Алергічний

Спадковий/Придбаний

Початок реакції та її тривалість

Розвивається через 5-20 хвилин. Сходить через кілька днів.

Виникає протягом 2-3 годин. Зникає за кілька днів.

Локалізація

Здебільшого набряк зачіпає область шиї, обличчя, кінцівок, статевих органів.

Розвивається в будь-якій частині тіла.

Характеристика набряку

Блідий або трохи червоний щільний набряк, не утворює після натискання ямки.

Блідий і напружений набряк, після натискання на який не залишається ямки.

Особливості

Супроводжується кропив'янкою, свербежем.

Не супроводжується кропив'янкою.

Симптоми та лікування у дітей

На сьогоднішній день кількість маленьких пацієнтів, госпіталізованих внаслідок тяжкої алергічної реакції, значно перевищує кількість дорослих хворих. Цей факт обумовлюється поганою екологічною обстановкою і сучасними поглядами батьків, які виступають за раннє відлучення дитини від грудей, використання різноманітних засобів для дитячої гігієни на хімічній основі.

Набряк Квінке у дітей, як правило, проявляється набряканням обличчя, губ, статевих органів, стоп і не супроводжується кропив'янкою. Найнебезпечнішим наслідком алергії є поширення синдрому на область гортані. При цьому у дитини не може мова, болить горло. Подальше швидке прогресування набряку може спричинити тяжкі стани, що вимагають надання екстреної медичної допомоги. Менш серйозні прояви хвороби усуваються в домашніх умовах за допомогою застосування антигістамінних препаратів у вигляді уколів або таблеток.

У дорослих

Характер клінічних проявів хвороби не залежить від віку людини, що страждає від алергії. У дорослих пацієнтів спостерігаються симптоми повністю ідентичні ознаками недуги у дітей. Між тим необхідно відзначити, що в кожній конкретній історії хвороби синдром розвивається внаслідок різних причин, які виявляються за допомогою лабораторних досліджень. Крім того, розвиваючи тему «Алергічний набряк Квінке – симптоми у дорослих» важливо сказати, що дієздатна частина населення нерідко відчуває симптоми абдомінального синдрому:

  • неприборкану блювоту;
  • різкі больові відчуття в животі;
  • діарею.

Лікування набряку Квінке у дорослих дещо відрізняється від терапевтичних заходів, які використовуються при розвитку недуги у дітей. Різниця полягає в застосуванні ліків з більшою частотою і дозуванням. При ситуації, коли набряк прогресує, слід викликати швидку допомогу. До приїзду фахівців потрібно вколоти людині ін'єкцію Преднізолону або Дексаметазону, покласти йому під язик антигістамінний препарат.

Як лікувати набряк Квінке

З точки зору медицини дещо абсурдно вважати, що впоратися з даними недугою можна без втручання фахівців. Тим не менш частота пошукового запиту «Лікування, набряк Квінке» доводить протилежне. Населення більше розраховує на власні мізки, ніж на лікарські. Внаслідок цього необхідно сказати, що при важких випадках алергії (коли опухає горло) людині життєво важливо вчасно отримати медичну допомогу. Ігнорування цього факту загрожує серйозними наслідками. В цілому терапія набряку Квінке може супроводжуватися:

  1. Застосуванням медикаментів у вигляді антигістамінних препаратів, гормональних ліків, діуретиків, вітамінів.
  2. Використанням народних засобів;
  3. Хірургічним втручанням – трахеостомией.

Перша допомога при набряку Квінке

Як правило, алергіки мають чітке уявлення про те, як лікувати синдром. Само – або взаємодопомога при набряку Квінке полягає в прийомі антигістамінних. У разі якщо в наявності прогрес патології, то хворого потрібно доставити в найближче від дому лікувальний заклад. Крім того, в медичних довідниках існують цілі розділи, присвячені темі «Набряк Квінке – невідкладна допомога». Однак виконати такий складний алгоритм дій під силу тільки швидкої або персоналу лікарні. Про те, які дії слід зробити до приїзду медиків, ви можете дізнатися нижче:

  1. Перервати контакт з алергеном.
  2. Звільнити груди і шию хворого від стягуючого одягу і прикрас.
  3. При відсутності антигістамінних потрібно залити дорослому або дитині в рот 2-3 краплі Нафтизину.
  4. Провести хворому штучне дихання, якщо він втратив свідомість.

Лікування в домашніх умовах

При ситуації, коли алергія торкнулася невеликий віддалений від голови ділянку тіла, то можна спробувати вилікувати синдром і в рідних стінах. Фахівці, відповідаючи на питання, як зняти набряк Квінке в домашніх умовах, радять пацієнтам при перших же проявах недуги прийняти теплу ванну з настоєм ламінарії. На тлі сприятливого впливу цієї водорості на рецептори шкіри набряк проходить вже через пару годин. Разом з цим, з метою профілактики загострення патології хворим рекомендується дотримуватися спеціальної дієти, що виключає з раціону основні алергени.

Народними засобами

Досвід старшого покоління не раз допомагав впоратися з самими важкими недугами. Народні лікувальники в розділі «Набряк Квінке, допомога» містять велику кількість рецептів, за допомогою яких можна швидко купірувати синдром. Тим не менш перед використанням будь-якого засобу в обов'язковому порядку необхідно перевірити його компоненти на алергенність. Серед найбільш ефективних народних методів усунення набряку Квінке можна виділити:

  1. Молоко з содою. Відомий засіб боротьби з болем в горлі можна застосовувати і для зняття симптомів алергії. У склянку теплого молока потрібно додати ¼ ч. л. соди. Пити корисний напій рекомендується на протязі всього дня. Продовжувати лікування, доки не спаде набряк і хворий не стане виглядати краще.
  2. Настій кропиви. 100 грам сухої трави залити склянкою окропу і залишити під кришкою в темному місці на 2 години. Готовий засіб необхідно процідити. Вживати настій слід по ½ склянки тричі на день до повного зникнення набряку.

Відео

Набряк Квінке: що можна зробити до приїзду швидкої?

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!