Мигдальне масло - лікувальні властивості і застосування. Використання ефірного масла мигдалю в косметології

Ефірне масло мигдалю широко застосовується в косметології, цінується за масу корисних речовин у складі. Продукт продається практично в будь-якій аптеці. Дізнайтеся, як самостійно використовувати його в домашніх умовах з найбільшою користю для вашої краси і здоров'я.

Мигдальне масло – властивості

Масло має легкий, приємний запах, солодкуватий на смак, колір – прозорий з жовтим відтінком. Структура не дуже щільна, калорійність – 900 кКал на 100 р. Речовина містить масу вітамінів, які надають чудовий ефект на тіло і волосся. Плюс препаратів з мигдалю – в тому, що вони підходять для будь-якого типу шкіри, не мають протипоказань, не викликають алергії. Корисні властивості мигдалевого масла:

  • збагачує вітаміном Е: бере участь у процесі регенерації клітин, сповільнює старіння, розгладжує зморшки;
  • збагачує вітаміном А: зволожує і живить шкіру;
  • збагачує вітаміном F: заспокоює сальні залози, бореться з прищами, вугровим висипом, зайвою жирністю волосся;
  • надає відлущуючий ефект для шкіри обличчя, губ і тіла;
  • має протизапальну, пом'якшувальну, болезаспокійливу властивості, допомагає при дрібних опіках і травмах;
  • ефективно допомагає при здутті живота і запорах, виявляє послаблюючий ефект.

Мигдальне масло – склад

Рівень масла в зернах солодкого й гіркого мигдалю – близько 60%, добувають речовину шляхом холодного віджимання (пресування ядер). До складу мигдалевого масла входять вітаміни А, Е, F, групи В, плюс мінеральні солі. Практично половину обсягу займає олеїнова кислота. Речовина також містить лінолеву і пальмітинову, амігдалин, токостерол, фітостероли, полінасичені жирні кислоти та інші активні речовини.

Мигдальне масло – застосування

Дуже різноманітне застосування мигдалевого масла через універсальності. Витяжка тільки з солодких сортів підходить для кулінарії, гірких – виключно для лікувальних і косметичних цілей. Корисний і макуха, одержуваний при віджиманні. Засіб дуже м'яке, тому підходить для догляду за ніжними і чутливими ділянками шкірних покривів: навколо очей, губами, декольте, інтимними зонами, під пахвами.

Основні способи застосування витяжки:

  1. Дуже популярно мигдальне масло в косметології: як зволожуючий засіб у складі більшості кремів, живильних масок, шампунів і бальзамів.
  2. У кулінарії використовується як рослинне – для заправки салатів, приготування десертів, соусів. Надає стравам особливий, тонкий аромат.
  3. Активно використовується при масажі, розігріваючи і пом'якшуючи шкіру.
  4. Як ліки в ароматерапії: володіє заспокійливим, розслаблюючим ефектом, покращує пам'ять і зміцнює нервову систему, бореться з безсонням.
  5. У лікувальних цілях може прийматися всередину: при бронхіті, запорі, підвищеної кислотності, герпесі, дерматиті.
  6. Дозволено для лікування дітей, не викликає алергічних реакцій: для масажу, при шкірних захворюваннях, подразненнях і запаленнях, покращує кровообіг і зволожує шкіру дитини.

Мигдальне масло при вагітності

Більшість молодих мам стикається з проблемою стрий (розтяжок) на тілі, які доставляють масу естетичного і морального дискомфорту. Уникнути їх появи важко, адже тіло природним чином збільшується, шкіра розтягується, а потім різко худне, зменшується в розмірах. Запобігти великі, глибокі розтяжки можна, використовуючи мигдальне масло при вагітності і в перший час після пологів.

Завдяки своєму омолоджуючого ефекту речовина відмінно бореться із зморшками і розтяжками, підходить як для сухого, так і комбінованих ділянок шкіри. Склад не може завдати ніякої шкоди ні жінці, ні розвитку плода. Рекомендується застосовувати його у поєднанні з екстрактом лаванди або розмарину регулярно, протягом усього терміну. Кілька рецептів, які допоможуть для профілактики і ліквідації стрий:

  • Морквяний сік змішати з 2-ма столовими ложками мигдалю. Використовувати як лосьйон для проблемних зон.
  • Цедру одного лимона натерти, змішати з однією столовою ложкою мигдалевого екстракту, додати 150 г натурального йогурту, зберігати в холодильнику. Використовувати як пілінг для проблемних ділянок грудей, стегон, живота не частіше 2-х разів на тиждень.
  • 5 ст. л. мигдального витяжки і 5 крапель екстракту лаванди. Втирати в розтяжки 2 рази в тиждень.

Мигдальне масло в косметології

Дуже популярно мигдальне масло в косметології. Воно входить до складу більшості зволожуючих, живильних, зміцнювальних засобів. Міститься продукт в сонцезахисних кремах і спреях, так як добре захищає від сонячних опіків і променів, в лосьйонах для зняття макіяжу, антивікових кремах. Екстракт мигдалевих кісточок використовують для виробництва деяких вітамінів і лікувальних мазей.

Мигдальне масло для шкіри

Користь мигдалевого масла для шкіри дійсно величезна. Сухі ділянки шкіри воно живить, відновлює та зволожує шкіру, відлущує омертвілі клітини: склад можна використовувати для п'ят і ліктів, потрісканої шкіри, ніг і інших частин тіла після гоління. На жирній шкірі речовина, звужує пори, знімає запалення і почервоніння, лікує гіперактивні сальні залози.

Крім цього, мигдальне масло може допомогти при лікуванні шкірних хвороб, таких як дерматит, екзема, псоріаз: продукт знімає свербіж та подразнення, заспокоює хворі місця. Екстракт мигдалю добре розігріває і підсилює кровообіг, тому склад використовують для антицелюлітних та інших лікувальних масажів: при регулярних процедурах шкіра набуває пружність і еластичність.

Мигдальне масло для особи

При щоденному застосуванні мигдальне масло для обличчя дуже цінно: омолоджує, зменшує зморшки, покращує загальний колір і стан шкіри. Його можна додавати в ваш зволожуючий крем по одній-дві краплі на порцію. Як використовується мигдальне масло для особи:

  1. Як засіб для зняття макіяжу з повік і вій: легко змочити ватний диск або серветку в теплій масляної рідини, акуратно прибрати макіяж, уникаючи потрапляння в очі, протерти другим вологим диском.
  2. Від вікових мішків під очима: 5 мл мигдалевого екстракту і крапля сандалового – наносити кожен день перед сном.
  3. Як маска для млявою шкіри: вівсяну муку розвести теплою водою, змішати в кашку, додати дві чайні ложки мигдалю і 2 краплі пачулі.
  4. Якщо ви хочете позбавитися від веснянок або пігментних плям, протирайте їх кожен день такою сумішшю: чайна ложка мигдалю і 2 краплі грейпфрутового екстракту.
  5. Регулярне масування особи з теплим маслом дозволить зберігати шкіру пружною, підтягнутою і тонизированной.
  6. Масло може усунути жирний блиск, прищі і чорні крапки, готуйте таку маску: столова ложка мигдалю, дві ложки меду, дві краплі чайного дерева.

Мигдальне масло для губ

Добре підходить мигдальне масло для губ: взимку пом'якшує потріскану шкіру, влітку живить і захищає від сонця. Для оздоровлення губ і надання їм красивого, гладкого вигляду використовуйте такий бальзам: змішайте чайну ложку мигдальної витяжки і 3 краплі лимонного соку, протріть губи. Змивати не треба, почекайте, поки бальзам вбереться. Колір губ значно покращиться, стане більш однорідним і яскравим.

Мигдальне масло для рук

Кращий спосіб використовувати мигдальне масло для рук – додавати декілька крапель у ваш крем кожен раз перед нанесенням. Воно посилить властивості косметики і її якість, як і результат, будуть набагато краще. Добре допомагає масло солодкого мигдалю взимку, для потрісканої, грубої шкіри. Просочіть їм ватяний спонж і прикладіть до найбільш сухих місцях на 5 хвилин, потім акуратно розітріть по всій поверхні рук.

Мигдальне Масло для волосся

Корисно масло мигдалю для волосся: стимулює їх зростання, робить більш здоровими і красивими. Ось деякі рекомендації щодо його застосування:

  • Використовуйте засіб влітку: наносити кожен раз перед миттям голови трохи олії на корені і кінчики волосся, потім розчісуйте по всій довжині. Це захистить волосся від ультрафіолетових променів і допоможе зберегти їх здоровими на морі, на дачі або просто в місті під палючим сонцем.
  • Для сухого, пошкодженого волосся корисний вітамін Е, що міститься в маслі. Додайте кілька крапель в шампунь або бальзам – це подарує волоссю силу, блиск, красу. Ретельно змивайте водою.
  • Мигдаль може добре стимулювати ріст волосся. Змащуйте їм слабкі, рідкісні брови і вії. Рецепт для голови: масажуйте шкіру, втирайте в корені перед миттям саморобний бальзам. Приготуйте суміш так: чайну ложку легкого мигдального екстракту – 2 краплі іланг-ілангу.

Мигдальне масло для нігтів

Застосовується мигдальне масло для нігтів: воно зміцнює нігтьову пластину, робить її більш гладкою. Засіб допомагає вилікувати сухі і ламкі нігті, позбутися від мікротріщин. Одночасно з цим мигдаль пом'якшує кутикулу, запобігає її швидке зростання. Можна додавати декілька крапель в соляні ванночки для рук, перед манікюром, або просто втирати в нігті і кутикулу перед сном.

Мигдальне масло – інструкція по застосуванню

Щоб досягти максимального ефекту, необхідно слідувати правилам. Інструкція із застосування мигдалевого масла:

  • Щоб підвищити ефективність засобу, перед використанням його потрібно підігріти до температури тіла.
  • Гірке масло краще не використовувати в домашніх умовах, беріть тільки солодке або змішане.
  • Прийом всередину: при кашлі, болю в горлі, хронічних хворобах шлунково-кишкового тракту – 10 крапель 3 рази в день, тільки солодкий сорт.
  • При вушних інфекцій і застудах: закапати вухо на ніч, 8 крапель на протязі дня.

Мигдальне масло – ціна

Масло мигдалевих кісточок є у продажу, його можна знайти в будь-якій аптеці або в спеціалізованому відділі супермаркету, замовити та купити в інтернет-магазині. Ціна мигдалевого масла варіюється від 40 до 1300 рублів залежно від виробника, розміру флакона і наявності додаткових продуктів у складі, крім основи. Ефірне масло для ароматерапії (50 мл) можна купити недорого, за 50 рублів. Інший вид вичавки солодких сортів для кулінарії можна придбати за вартістю від 800 до 1000 рублів.

Відео: Мигдальне масло для волосся

Мигдальне масло в догляді за волоссям. Як використовувати мигдальне масло для лікування волосся.

Відгуки

Тетяна, 28 роківТе, що мигдаль допомагає при розтяжках – суща правда! Мені це ще мама розповіла, так що спосіб перевірений. Народила вже двох а розтяжки ледве помітні. Роблю лосьйон з мигдального і лавандового масла, пропитываю марлю їм і накладаю на розтяжки на 5-10 хвилин. Який конкретно мигдаль – не підкажу, на упаковці написано просто almond oil, ціна доступна.
Яна, 22 рокиДумаю, потрібна спеціальна лампа для ароматерапії, щоб оцінити власне ароматну «частина». Спробувала без неї, не знаю, що з банкою робити. Даремно в магазині купила, нюхаю, запах слабкий, а хотілося яскравий, як у пахощів. Пробувала змішувати з грейпфрутовим і чайного дерева, додавала в крем для рук. Особливого ефекту не бачу.
Ірина, 36 роківДілюся досвідом: наношу на корені і кінчики перед миттям голови вже 2 місяці, стан волосся дійсно покращився, вдалося їх розгладити, зробити більш легкими, блискучими і густими. Правда у мене не ефірну олію, а спеціальне для волосся, в складі ще кокосове, кунжутна і інші, але думаю, чисте зробить той же ефект.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!