Як правильно засмагати в солярії
- 1. Користь солярію для людини
- 2. Правила відвідування солярію
- 3. Вибір косметичних засобів для засмаги
- 4. Догляд за тілом після відвідування солярію
- 5. Протипоказання до процедури
- 6. Часті питання
- 6.1. Як часто можна ходити в солярій
- 6.2. Як правильно засмагати перший раз
- 6.3. Який солярій краще вертикальний або горизонтальний
- 6.4. Чи можна засмагати при місячних
- 7. Відео: як швидко засмагнути в солярії
Хоча самий приємний засмага – від прийняття теплих сонячних ванн, сучасний розвиток технологій дозволяє отримати бронзовий відтінок шкіри навіть в саму похмуру погоду і зимову холоднечу. Для цього використовуються спеціальні крему типу «автозагар», так і солярії. Штучний ультрафіолет впливає нічим не гірше сонця, а іноді він навіть краще. Однак у тих, хто тільки починає свій шлях до штучного сонця, виникає маса питань про те, як правильно засмагати в солярії, який крем для засмаги краще. У статті ви знайдете відповіді на найпоширеніші з них.
Користь солярію для людини
Спори з приводу користі або шкоди штучного засмаги для всього організму не вщухають, але є кілька об'єктивних фактів, що свідчать про користь такої процедури. Солярій ефективно лікує хвороби шкіри (вугрі, акне, псоріаз). Відзначені корисні властивості при лікуванні захворювань серця, остеохондрозу. Шкіра при відвідуванні солярію виробляє величезну дозу вітаміну D3, що підвищує її еластичність, пружність і згладжує зморшки.
Якщо порівнювати з засмагою на сонці, то солярій має явну перевагу. У липневої спеки на пляжі неможливо строго дозувати кількість ультрафіолету, який отримає шкіра. У солярії ви завжди можете посилити або послабити дозу до необхідної вам кількості. Процедура в косметичному салоні набагато безпечніше походу на пляж. Скористатися лосьйоном, маслом і спеціальним кремом до і після сеансу зручніше в умовах центру краси, а не на піску.
Правила відвідування солярію
Краса – дуже важлива річ, але вона не може бути досягнута за рахунок нанесення шкоди здоров'ю. Щоб відвідування солярію не принесло неприємностей, слід дотримуватися список правил і заборон:
- Перед першим сеансом консультація лікаря обов'язкова, якщо у вас є захворювання хронічного характеру або ви приймаєте препарати: знеболюючі, транквілізатори, антидепресанти, антибіотики. Не можна проводити процедуру під їх впливом.
- Не можна йти на процедуру в один день з сауною, епіляцією, очищенням шкіри або засмагою під сонцем.
- Окремі заборони для жінок: менструація, вагітність, лактація. Всі ці стани – привід виключити солярій повністю.
- Обов'язково застосовуйте креми до процедури і після. Придбайте їх окремо і приносьте з собою: в косметичному салоні вартість може бути сильно завищена.
- Захищайте очі. Не сподівайтеся, що всю процедуру ви зможете пройти з закритими очима. Надягати спеціальні окуляри.
- Не піддавайте волосся впливу УФ-променів. Обов'язково користуйтеся спеціальною шапочкою під час процедури.
- Чоловікам протипоказано вплив ультрафіолету на геніталії, тому обов'язково прикривайте їх під час сеансу.
Вибір косметичних засобів для засмаги
Для рівного і красивого тону шкіри рекомендується користуватися спеціальними підсилювачами – активаторами. Процедура триває кілька хвилин – отримати необхідну для насиченого кольору дозу ультрафіолету шкіра просто не встигає. Підсилювач збільшує чутливість шкіри до УФ-променів, сприяє швидкому, рівномірному зміни тону. Вибирайте тільки високоякісні гіпоалергенні засоби.
Догляд за тілом після відвідування солярію
Процедура триває кілька хвилин, після чого необхідно прийняти душ і змити нанесений підсилювач засмаги. Штучне сонце сильно сушить шкіру, тому відразу ж на вологе тіло потрібно нанести зволожуючий лосьйон або олію. На обличчя наноситься живильний зволожуючий крем. Особливу увагу приділіть областям навколо очей – там шкіра дуже чутлива і схильна до надмірного висушування. До сеансу в солярії перед сном обов'язково нанесіть на тіло жирний живильний крем.
Протипоказання до процедури
Солярій по своєму впливу нічим не відрізняється від натурального сонячного світла, тому і протипоказання для цих процедур однакові:
- Не можна засмагати, якщо на шкірі є рідні, пігментні плями або виступаючі родимки – це ознака схильності до доброякісним новоутворенням, а УФ-промені тільки посилюють ризик.
- Не відвідуйте солярій при астмі, діабеті, атеросклерозі. Процедура може викликати загострення недуг.
- Процедура протипоказана хворим на інфекційні захворювання: туберкульоз, ГРВІ (в гострій фазі), венеричними хворобами.
Часті питання
Солярій поки не став масової процедурою, тому виникає маса питань як у бажаючих спробувати вперше, так і у регулярно відвідують солярій:
- Дозволено ходити в солярій з косметикою? Немає. Вся декоративна косметика нерівномірно пропускає ультрафіолет, тому після її змивання ви отримаєте плямистий засмага на обличчі.
- Як правильно загоряти в соляріях, з маслом на шкірі або без? Олія наноситься тільки після процедури. Якщо ви нанесете його до сеансу, пори будуть закриті, порушиться потовиділення, і замість засмаги ви отримаєте неприємності зі шкірою.
- Як правильно засмагати в солярії людям зі світлою шкірою? Якщо у вас світла шкіра та волосся, то сеанси штучного сонця вам протипоказані. Ви зможете отримати тільки опіки, але ніяк не бронзовий або оливковий тон.
- Чи можна вагітним засмагати? Ні, ультрафіолетове випромінювання може викликати згубні процеси в гормональній системі вагітної жінки.
- Чи можна ходити в солярій кожен день? Ні, навіть люди зі смаглявою шкірою повинні робити перерву між відвідуваннями не менше двох діб.
Як часто можна ходити в солярій
Якщо ваша мрія – мати рівний бронзовий загар круглий рік, то процедура з штучним сонцем повинна стати для вас регулярній. Як правильно загоряти в соляріях? З якою частотою це дозволяється робити? Часте відвідування солярію може спровокувати доброякісні та злоякісні утворення на шкірі. Щоб цього уникнути, обмежте кількість процедур до 50 разів на рік. На думку косметологів і онкологів, це безпечна цифра для вашої шкіри.
Як правильно засмагати перший раз
Щоб ваше перше побачення з штучним сонцем запам'яталося вам тільки позитивними емоціями, вивчіть рекомендації. Як потрібно правильно засмагати в солярії:
- Змийте всю косметику перед сеансом. Вона не дозволить загару рівно лягти на шкіру.
- Обов'язково використовуйте спеціальний крем для засмаги в солярії, інакше ви ризикуєте отримати опіки і нерівномірний тон шкіри.
- Захистіть губи, нанесіть на них жирний крем.
- Жінкам не можна піддавати впливу УФ-променів соски, тому залишайтеся в білизні або скористайтеся спеціальними наклейками – стікіні.
- Обмежте час процедури 3-4 хвилинами. Перше відвідування солярію не повинно бути більше 5 хвилин: це загрожує опіками і не приносить бажаного результату.
- Митися перед першим сеансом необхідно без скрабу і пілінгу. Не користуйтеся навіть мочалкою. По можливості краще обмежитися душем без миючих засобів.
- Не беріть з собою телефон. Під впливом тепла він може перегрітися і вийти з ладу.
Який солярій краще вертикальний або горизонтальний
Найбільшою популярністю користуються кабінки, де пацієнт розташовується стоячи. Перед тим, як вибрати солярій, ознайомтеся з обладнанням косметичного салону і якістю обслуговування. Вертикальні кабінки мають декілька переваг перед горизонтальними:
- Гігієнічний. У «лежачою» кабінці ваше голе тіло стикається з поверхнею, на якій до цього лежав інший чоловік. Персонал косметичних салонів не завжди пам'ятає про необхідність дезінфекції схову після кожного пацієнта. Деякі види грибків і бактерій можуть легко переселитися з необробленої поверхні на шкіру. У вертикальному солярії ви не торкаєтесь лінз кабінки, ризику понести з собою інфекцію немає.
- Функціональне. Горизонтальний солярій дає нерівномірний загар в місцях дотику шкіри і фотоелементів кабінки, оскільки шкіра на цих ділянках розтягується, і після процедури можуть утворитися світлі плями. Ультрафіолет від ламп у вертикальній кабінці поширюється рівномірно в усіх напрямках, і результат виявляється краще.
Чи можна засмагати при місячних
Менструація є одним із строгих протипоказань до відвідування солярію. Цьому є кілька причин:
- Нагрівання тіла провокує збільшення виділень. Солярій – це температурний вплив на ваш організм, а штучний нагрівання тіла призводить до аномальних виділенням і порушення менструального циклу у подальшому.
- Під час менструації в організмі жінки виділяється величезна кількість різних гормонів. Провокувати додаткове виділення мелатоніну (гормону, що відповідає за колір шкіри) – значить, втручатися в ендокринну систему. Як результат – порушення менструального циклу і навіть безпліддя.
- Шкіра під час місячних дуже чутлива до впливу ультрафіолету: замість бронзового тони ви можете отримати вугровий висип, пігментні плями і нерівномірний загар.
Відео: як швидко засмагнути в солярії
Корисна порада і відгук від видеоблогера для тих, хто хоче дізнатися секрет прискорення процесу засмаги під штучним сонцем і значно збільшити термін, який протримається результат від процедури. Використовуючи косметичні засоби з ролика, ви без проблем скоротіть кількість сеансів в солярії до 2-3, при цьому отримаєте результат від тижні відвідувань.
Підготовка вихідного складу займає 2-3 хвилини часу. Зручне для нанесення засіб комфортно у виготовленні і доступний при будь-якому бюджеті. Кошти з відео дуже легко приготувати в домашніх умовах, а підсумкова ціна компонентів при цьому не перевищить 300 р. Дізнатися всі подробиці, щоб додати засіб в арсенал для засмаги, можна на відео нижче.
Як швидко засмагнути в солярії?
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!