Заняття спортом для схуднення - скільки часу потрібно тренуватися в день і скільки разів на тиждень

Будь-яка ефективна схема боротьби з надмірною вагою складається з правильного харчування, інтенсивних фізичних навантажень. Починаючі спортсмени думають, що краще ходити на фітнес часто, але те, скільки потрібно займатися спортом, щоб схуднути, залежить від кількох індивідуальних чинників. Оптимальна схема підбирається під кожної людини, але існують певні аксіоми у спорті, які підходять для всіх.

Спорт для схуднення

Деякі дієтологи стверджують, що можна схуднути і без спортзалу, слід лише скорегувати свій раціон харчування і вести здоровий спосіб життя. Це твердження вірне лише частково, тому що зниження ваги почнеться, але буде відбуватися дуже повільно. Людина позбутися від ожиріння, але тіло його не буде струнким, підтягнутим. Заняття спортом для схуднення потрібно обов'язково проводити. якщо ви хочете гарну фігуру, з правильними формами і привабливим зовнішнім виглядом шкіри.

На захист дієтологів варто відзначити, що без коригування харчування тренажерний зал допоможе вам теж лише від частини, тому спорт схуднення завжди йдуть рука об руку. Зайнятися краще тими видами, які створюють кардионагрузку (навантажують судинну систему), тому що тільки вони можуть запустити процес жиросжигания. З цієї причини виникає логічне запитання, а як часто потрібно займатися спортом, щоб отримати бажаний результат? Одного вірної відповіді немає, слід коригувати свій комплекс в залежності від поставленої мети.

Чи можна займатися спортом щодня

Для досягнення максимально швидкого ефекту люди починають проводити тренування кожен день, але такий підхід не є виправданим. Займатися спортом потрібно так, щоб не перезавантажувати організм, м'язи повинні відновлюватися. Кожне тренування створює для м'язів стрес, тому необхідно час, щоб відновити тонус. Якщо цього не робити, то результати, ефективність тренувань піде на спад, обсяги навантажень скоротиться і схуднути буде ставати все складніше.

Кожен день жоден особистий тренер не порекомендує, повноцінний відпочинок – це важлива складова будь-якого комплексу, тому не варто рвати собі жили. Більш помітний результат буде при правильному поєднанні занять спортом та періоду відновлення. Виняток становить біг підтюпцем, який можна виконувати кожен день, особливо, якщо проводити його на свіжому повітрі на вулиці.

Скільки разів на тиждень потрібно займатися спортом

Люди починають вести активний спосіб життя з різних причин, але частіше, щоб схуднути. Відразу ж виникає питання, скільки разів на тиждень потрібно тренуватися? Програма занять підбирається, виходячи з декількох параметрів:

  • початковий вага;
  • спосіб життя;
  • на скільки людина хоче схуднути;
  • початкова фізична підготовка.

Всі ці фактори визначають кількість тренувань в тиждень. Тіло повинне звикнути до навантажень, дуже повні люди починають з щоденної зарядки, гімнастики, активної ходьби по вулиці. Люди з початковою підготовкою, щоб схуднути, відразу ж записуються в тренажерний зал, групу аеробіки і займаються по двічі за тиждень. З часом кількість походів на заняття спортом збільшуються до 3-4 до 7 днів.

У який час краще займатися спортом

Немає ідеального часу доби для тренувань, кожна людина визначає його самостійно. У всіх програмах пропонують це робити вранці або ввечері, тому що в середині дня багато працюють. Кращий час для занять спортом – коли вам комфортно, вам не доводиться робити це через зусилля. Наприклад, частина людей вранці відчувають себе розбитими і тренінг в цей час не допоможе схуднути, швидше забезпечить відчуття дискомфорту і розбитості на цілий день. Людині краще тренуватися ввечері.

Якщо ж, наприклад, ранкова пробіжка дарує вам заряд бадьорості, запускає процеси в організмі, це ніяк негативно не впливає на ваше самопочуття, то потрібно прямо з ліжка в кросівки і на тренування. Тренування не повинні проходити так, щоб нервова система отримувала стрес, навантаження повинна лягати тільки на м'язи. В іншому випадку схуднути буде складніше.

Який вид спорту кращий для схуднення

Найкращим видом тренувань для схуднення є кардіо. Це будь-які заняття, які забезпечують постійну тривале навантаження на судинну систему. Такі види спорту для схуднення піднімають частоту серцебиття, що призводить до великих енерговитрат і провокують організм починати спалювати додаткові джерела енергії. Перші 20-30 хвилин на переробку йде глікоген (складні вуглеводи), які тілу легше переробити. Через 30 хвилин виконання вправ, почнеться розщеплення жирових відкладень і тільки зараз стане йти зайву вагу.

Одна година вважається оптимальною тривалістю тренування при схудненні. Це правдиво за умови, що ви не будете їсти за годину перед сном або вночі. Їжа повинна бути легкою, бажано їсти сир перед сном. Підбирати вид тренінгу потрібно згідно вашої мети, наприклад:

  • Якщо вам потрібно просто схуднути: біг (крос, аеробіка, плавання, футбол, велоспорт, степ-аеробіка. Всі ці варіанти створюють тривалу кардионагрузку, але не призводять до нарощування м'язової маси, тільки її зміцненню.
  • Хочете зміцнити тіло, збільшити м'язи і схуднути: кроссфіт, об'єднані тренування з силовою і кардіонавантаженням. Такий тренінг створить умови для зменшення ваги, приросту м'язової маси.

Відео: як правильно займатися, щоб схуднути

Як тренуватися, щоб схуднути, а не наростити м'язи?

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!