Назви вітамінів групи В

Навіть якщо ваш місто – не величезний мегаполіс, урбаністичний спосіб життя не скасувати. Велика кількість техніки, тривалі години за роботою, стреси негативно позначаються на здоров'ї. Комплекс вітамінів групи В – джерело, який заповнить нестачу корисних речовин в організмі. На цих елементах ґрунтуються здоров'я, краса, правильний обмін речовин і енергообмін. Дізнайтеся про необхідність конкретних продуктів в раціоні і комплексу препаратів, що містять в організмі вітаміни групи В, а також проблеми при їх дефіциті.

Користь вітамінів групи B

Ви напевно вже чули про колосальну користь комплексу цієї групи вітамінів. Кожен елемент виконує свою функцію, яка відповідає за життєво важливі процеси. Вони не можуть один одного заміняти в комплексі, тому недолік вітаміну одного виду призводить до руйнування цілісної системи. У групи – 6 складових, включених у безліч механізмів обміну речовин. Докладніше познайомимося з кожним елементом комплексу і добовою нормою.

B1 знають під назвою «тіамін» або «тиаминпирофосфат». Вітамін бере участь в обміні жирів, солей, вуглеводів, білків в організмі. Головний елемент системи – мозок – повноцінно працює тільки при забезпеченні тіаміном. Вітамін B1 відповідає за нормалізацію травної системи, стимуляцію апетиту, що призводить до посиленої працездатності. Щоденна норма речовини для дорослої людини – 1,3 мг, для вагітних жінок – 1,6 мг, для дітей до 3 років – 0,8 мг. Нестача тіаміну призводить до порушення координації, сну, спокою, витривалості вашої нервової системи.

Рибофлавін (В2) відповідає за нормалізацію енергетичних реакцій. Основні процеси, що протікають за допомогою цього вітаміну, – розвиток, створення, регенерація тканин організму, об'єднання антитіл і формених елементів крові. Норма рибофлавіну B2 в організмі сприяє злагодженій роботі скелета, м'язів, імунітету, травної системи та кровотворення. Він необхідний для волосся, шкіри, нігтів, тому при нестачі вітаміну вони псуються (характерні ламкість, млявість). Щоденна норма для дорослих – 1,2 мг, для дитини 4 років – 0,6 мг, для вагітних – 1,6 мг.

Нікотинова кислота, вітамін РР чи B3 – на сторожі епідермісу. Його робота – стимуляція шкірного дихання. Нікотинова кислота регулює кровообіг, нормалізує процеси кровоносних судин, знижує показники холестерину і обороняє від атеросклерозу. У групи Б вітамін «нікотинового» ряду запобігає розвиток пелагри. Щоденна норма нікотинової кислоти для дорослого організму – 15 мг, для малюка 5 років – 8 мг, для вагітної жінки – 18 мг.

Пантотенова кислота, або B5, відповідає за нормальний тонус м'язових тканин, терморегуляцію тіла, роботу серця. Вітамін бере участь у синтезування гормонів надниркових і кров'яних антитіл, захищаючи організм від інфекційних хвороб, токсичних речовин і раку. При нестачі B5 виникають запаморочення, нудота, головні болі, безсоння. Щоденна норма вітаміну для дорослого організму за день – 6 мг, для дитини 5 років – 4 мг, для вагітної – 8 мг.

Піридоксин, або B6 бере участь в сполучних реакціях амінокислот організму. Вітамін допомагає виробляти ферменти і гормони, розщеплювати жири, знижуючи рівень холестерину. Недолік піридоксину може призвести до анемії, регресу процесів серцево-судинної системи. Якщо у вашому організмі буде нестача вітаміну B6, це легко призведе до дерматитів, депресії, нудоті, блювоті, погіршень в шкірних тканинах. Щоденна норма для дорослого – 2,1 мг, для дитини 5 років – 1,2 мг, для вагітної – 2,5 мг.

Фолієва кислота, або B9, – вкрай необхідна при вагітності. Вітамін відповідає за створення нормальної нервової системи, кровообігу, своєчасний зростання плоду. Якщо організму фолієвої кислоти вистачає, то менструація у підлітків протікає безболісно, менопауза у жінок – без ускладнень, а у вагітних зводиться до мінімуму ризик передчасних пологів. Гіповітаміноз B9 призводить до анемії, белокровию організму, дратівливості, апатії, безсонні. Щоденна норма фолієвої кислоти для дорослих і дітей – 0,2 мг, для вагітних і годуючих дівчат – 0,3 мг.

Ціанокобаламін, або B12, важливий при процесах створення еритроцитів і синтезу гемоглобіну. Вітамін сприяє виробленню антитіл у організму, які протистоять вірусам та інфекціям. Протікання процесів в чоловічій статевій системі вимагає елементів В12. Щоденна норма вітаміну для дорослої людини – від 3 мкг, для дітей 5 років – 1,6 мкг, для вагітних – 4 мкг.

Як приймати вітаміни групи B в таблетках

Якщо ви помічаєте найменші ознаки гіповітамінозу, вам необхідно включити додаткове джерело вітамінів групи В. В аптеках ви частіше зустрінете В1, В2, В6 і В12 у препаратах, адже інших компонентів цілком вистачає в їжі. Для чого потрібен комплекс вітамінів цієї групи у таблетках? Адже ви не раз чули про синдром хронічної втоми. Головним приводом для такого самопочуття є брак комплексу вітамінів групи B.

Інструкція до кожного препарату детально роз'яснить, як брати, коли краще пити таблетки. Головна дія цієї групи – звільнення енергії організму для переробки вуглеводів в глюкозу. Перш ніж приступати до вітамінному курсом, поговоріть про це з терапевтом, дізнайтеся правила прийому і як часто використовувати В-комплекси. Вивчіть протипоказання і тільки потім порівнюйте симптоми свого організму з призначеним препаратом. Якщо є найменша невпевненість, здайте кров на аналіз для визначення можливої алергії на вітамін.

Нейровітан

Це полівітамін (В1, В2, В6, В12), який використовується при хворобах нервової системи, різних невралгій, печінки, парестезій, нудоті на 1 і 3 триместрі вагітності, люмбаго, нестачі цих елементів при лактації. Незбалансоване харчування, частий алкоголь і нікотин, виснаження організму – ще причини приймати В-комплекс вітамінів. Курс – 2-4 тижні, щоденну норму визначити згідно інструкції. Побічні дії при алергії на вітаміни групи В – у вигляді дерматитів. Не можна приймати при підвищеній чутливості організму, поєднувати з алкоголем.

Нейромультивит

Фармакологія пропонує комплекс водорозчинних вітамінів групи В1, В6, В12. Для максимального ефекту рекомендується вживати вітамінні таблетки групи B після прийому їжі, запиваючи водою або чаєм. Курс і щоденні норми – за вашим лікарем. Серед рідкісних побічних дій організму на препарат цієї групи: шкірний свербіж, нудота, розвиток тахікардії. Нейромультивит протипоказаний вагітним, дітям до 12 років, людям, не переносить компонентів вітамінного комплексу. Застосовується «Нейромультивит» при:

  • люмбаго;
  • невритах;
  • невралгії;
  • епілепсії;
  • ішіасі;
  • плексите;
  • парез лицьового нерва.

Доппельгерц актив магній плюс: вітаміни групи В

Фармакологічна класифікація – БАД до їжі. Поєднання магнію, фолієвої кислоти, В1, В6, В12. Можлива сумісність з іншими препаратами. Перед прийомом проконсультуватися з лікарем, де дізнатися, як часто можна пити і в який час приймати таблетки. Передозувань не спостерігалося, протипоказання – індивідуальна непереносимість вітамінів. Показання до застосування вітамінів групи:

  • підвищена втома;
  • фізичні навантаження;
  • потреба організму в додатковій енергії;
  • постійні стреси;
  • стомлюваність після важких захворювань.

Комплекс вітамінів групи b – B Complex

Даний комплекс містить В1, В2, В3, В4, В6, В8, В9, В12 і допоміжні компоненти. Вітаміни цієї групи підвищують імунітет, покращують і зміцнюють волосся і нігті. Комплекс вживають при порушеному обміні речовин, порушення ЦНС, шкірних висипаннях. Вітаміни в їжі не завжди задовольняє потребу організму, тому такий комплекс приймається під час їжі. Комплексний препарат групи B обмежений для осіб з індивідуальною непереносимістю, дітям до 12 років, жінкам у період вагітності і лактації.

Вітаміни Superum

Якщо ви шукаєте дешевий комплекс вітамінів групи Б, то БАД Суперум саме для вашого організму. У ньому містяться В1, В2, В3, В6, В12, В9. Організму потрібен комплекс Суперум, якщо необхідний додаткове джерело вітамінів, при алкоголізмі і діабеті, для стійкості нервової системи, для набору маси з максимальною ефективністю. Протипоказання – індивідуальна непереносимість. За даними по щоденній нормі комплексу і терміну застосування звертайтеся до терапевта.

Таблиця продуктів, що містять вітамін B в таблиці

Список вітамінів

Функції

У яких продуктах міститься

Тіамін (В1)

Отримання енергії з білків, жирів, вуглеводів.

Гречка, вівсяна каша, горошок, борошняні вироби з борошна грубого помелу.

Рибофлавін (В2)

Стимулює обмінні процеси в організмі, підтримує в нормі стан епідермісу, зору, слизових оболонок.

Гречана крупа, макаронні вироби, молоко і всі похідні, дріжджі, вся капуста.

Нікотинова кислота (В3)

З'єднує білки і жири в організмі, стимулює шкірне насичення киснем.

Горіхи, печінка, риба, овочі зеленого кольору, гречана крупа, яєчний жовток, молоко, дріжджі, боби.

Холін (В4)

Знижує зміст цукру в крові, заспокоює нервові клітини, сприяє втраті ваги.

Кисломолочні продукти, боби, шпинат, жовток, печінка, нирки.

Пантотенова кислота (В5)

Знижує рівень холестерину в організмі, стимулює вироблення енергії з їжі.

Горошок, гречана і вівсяні каші, овочі зеленого кольору, рибна ікра, печінка, фундук, м'ясо птиці.

Піридоксин (В6)

Стимулює утворення антитіл в організмі проти інфекцій, реакції вуглеводного обміну, з'єднання гемоглобіну.

Картопля, різні крупи, цитрусові, молочні продукти, риба, м'ясо, печінка, капуста, волоський горіх, фундук.

Біотин (B7)

Сприяє здоров'ю дерми, волосся, зміцнює нервові тканини і клітини головного мозку.

Печінка, нирки, яєчний жовток, шпинат, дріжджі, томати, гриби.

Інозитол (В8)

Знижує показники холестерину, стимулює реакції в головному мозку, зменшує ризик появи атеросклерозу.

Пшеничні зародки і висівки, яловиче серце, мізки, апельсини, борошняні вироби.

Фолієва кислота (В9)

Ділення клітин, утворення нуклеїнової кислоти і нових еритроцитів, здоровий розвиток плоду в утробі.

Мед, цитрусові, боби, дріжджі, печінка, борошно грубого помелу.

Кобаламін (В12)

Для нервової системи, для росту організму.

Продукти тваринного походження.

Вітаміни в ампулах

Ваші волосся потьмяніли, втратили силу і колір, постійно випадають? Не обов'язково вдаватися до дорогих медичних процедур або купувати люксові шампуні, щоб відновити їх стан. Скористайтеся вітамінними ампулами з компонентами В1, В6, В9. Вони виконують важливу роль для волосся – протистоять їх надмірного випадання, що використовуються при комплексному лікуванні проти облисіння, для шкіри – перешкоджають швидкому старінню, знімають свербіж. Як використовувати вітаміни в ампулах для волосся? Кілька важливих правил комплексних препаратів:

  • Спилювати головку ампули потрібно спеціальної пилкою щоб уникнути порізів і втрати осколків. Судини з відміткою отламывайте рукою.
  • Ампула розрахована на одноразове користування. Якщо в рецепті зазначено взяти меншу кількість вітамінів, то через час рідина у відкритій посудині вже не буде корисною.
  • Концентрація кошти в ампулі настільки значна, що вам потрібно не допустити надлишку. Дозування повинна бути чіткою і точною.
  • Наносити вміст ампули необхідно на шкіру голови. Так досягається максимально корисний ефект, вітаміни цієї групи всмоктуються в судини, в шарах епідермісу швидше проходять обмінні процеси.

Дізнайтеся, як застосовуються вітаміни групи В в ампулах.

Як колоти вітаміни групи B

Лікарі призначають уколи внутрішньовенно або внутрішньом'язово пацієнтам, у яких обмежене харчування або є хвороби (остеохондроз, діабет). Чи можна змішувати вітаміни групи В? Немає. Якщо вам прописано кілька компонентів, ви колете ін'єкції по черзі – сьогодні В1, завтра В6 і далі. Внутрішньом'язові уколи ви можете робити самостійно в сідницю, попередньо вимивши руки, натерти спиртом місце ін'єкції. Внутрішньовенні – тільки до медсестри, якщо у вас або у членів сім'ї немає відповідної медичної освіти.

Відеопораду: Симптоми нестачі вітамінів групи B

З відео ви дізнаєтеся про перші ознаки нестачі вітамінів цієї групи. Не чекайте явних симптомів, з якими, очевидно, доведеться звернутися до лікаря. Невеликий недолік корисних речовин легко заповнити швидким курсом таблеток, капсул, якщо ви знаєте, що в їжі ви точно не отримаєте необхідну щоденну норму вітамінів цієї групи. Інформація та підказки з відео, яке розміщене нижче, будуть вам корисні, навіть якщо ви підозрюєте, чому у вас постійно випадають волосся або тьмяніє відтінок шкіри.

Чим корисні вітаміни групи В

Відгуки про результати прийому вітамінів групи b

Олена, 32 рокиУ мене, після другої вагітності, були страшні проблеми з волоссям. Коли народилася перша дитина, я такого не спостерігала, правда. А тут раптом волосся почало випадати жмутами, з яких зібралася б шапка. Я звернулася до лікаря за рецептами. Серед усього списку мені найбільше підійшла маска для волосся з вітаміном в12 від випадіння волосся. Пасма стали сильніше і міцніше, результатом я вражена.
Марина, 26 роківЧасті стреси завдяки зміні роботи призвели до того, що нервова система просто була розхитана. Я звернулася до невропатолога за заспокійливими. Він сказав, що травички цієї проблеми не вирішать, і рекомендував мені заповнювати вітамінний баланс в організмі. Я вивчила всю інформацію, що міститься тіамін і фолієва кислота. Мені допомогли комплексні вітаміни.
Катерина, 23 рокиМене теж турбувала проблема випадіння волосся. Хотілося скоріше собі блискучу, міцну шевелюру, тому вирішила, що обмежитися однією упаковкою для досягнення позитивного ефекту не вийде. Проконсультувавшись з лікарем, він допоміг провести тривалий курс вітамінними ампулами з перервами, щоб волосся виглядали здоровими.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!