Симптоми апендициту у жінок

Дане захворювання для людини – дуже серйозна проблема, що вимагає швидкої постановки діагнозу і оперативного лікування. Розрізняють гостру і хронічну форму хвороби. Ознаки апендициту у жінок знають не всі. З цієї причини пацієнтки несвоєчасно звертаються до лікарів або можуть зайнятися самолікуванням. Щоб уникнути помилок при постановці діагнозу і позбутися від цієї проблеми назавжди, потрібно знати її перші ознаки. З якого боку болить апендицит, як визначити недугу правильно і що робити, ви дізнаєтеся з представленого огляду.

Які симптоми при апендициті у жінок

Причинами появи запального процесу можуть стати такі порушення в роботі організму:

  1. Активність кишкової мікрофлори.
  2. Часті запори (калові камені частково блокують прохід шкідливих речовин з кишечника).
  3. Запалена лімфоїдна тканина в одному з органів черевної порожнини.
  4. Змістився відросток і порушилося кровопостачання (симптоми апендициту у вагітних).

Ознаки апендициту у дорослих жінок і чоловіків дещо відрізняються через анатомічно різного розташування внутрішніх органів. Представниці прекрасної статі часто не звертають увагу на болі в животі, адже це перша ознака цього захворювання. Симптоми залежать від того, де знаходиться апендицит (апендикс, червоподібний відросток, який запалюється), віку хворої та інших особливостей.

Крім цього, є ймовірність появи специфічних ознак у жінок у віці. Це пов'язано з різними видами апендициту. Своєчасне виявлення захворювання допоможе лікарям прийняти вірне рішення і почати лікування негайно. Важливо звернути увагу на всі симптоми і розповісти про свої спостереження хірурга. Ознаки запалення апендициту у жінок можуть говорити про різної інтенсивності розлади.

Перші ознаки при нападі гострого апендициту

Симптоми гострого апендициту посилюються по мірі розвитку захворювання від помірних больових відчуттів до інтенсивних. Дискомфорт відчувається при кожному русі тіла (зміни пози, кашель, ходьба). Іноді відзначаються блювотні позиви до двох разів на день і рідкий стілець. Температура тіла різко піднімається до 37 градусів, а якщо процес ускладнюється нагноєнням, то до 38.

Дуже небезпечною для людини стає ситуація, коли відросток втрачає роботу нервового апарату, адже біль при цьому не відчувається, а запалення прогресує. Як правило, гостра форма вимагає негайного оперативного втручання. Лікарі виявляють наявність захворювання з вимірюванням температури тіла (звичайним способом і ректально). Показники повинні відрізнятися приблизно на 1 градус.

Симптоми по авторам

Деякі ознаки одержали назву на честь авторів, які їх виявили:

  1. За Аарона: больові відчуття, відчуття розтягнення в правому боці (перикардіальної області) під час натискання.
  2. За Щоткіну Блюмбергу: біль при пальпації.
  3. За Жендринского (характерний для жіночого організму): під час натискання трохи нижче пупка в горизонтальному положенні виникає біль.

Хронічного запалення апендикса

При хронічній формі захворювання у жінок відзначається болючість в околопупочной області. Іноді вона віддає в пахову, міжреберну, поперекову область. При вагітності тиск плоду посилює симптоми хронічного захворювання. Фізичні навантаження, запори, кашель – провокують появу больових відчуттів. Під час загострення може турбувати блювота.

Відео: як і де болить апендицит

Виявити захворювання своєчасно і почати його лікувати – дуже важливо. Це допоможе запобігти ускладнення, можливі при цьому недугу, в тому числі розрив апендициту. Жіночий організм має свої особливості, що ускладнює процес діагностування. Чим супроводжується запалення, як визначити апендикс і відрізнити хворобу від іншої, можна дізнатися після перегляду, представленого відео.

Як відрізнити апендицит від інших болів в животі

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!