Чим зафарбувати сивину на темному волоссі - рейтинг кращих фарб

З роками сивина з'являється у всіх, але на темній шевелюрі вона більш помітна. Зупинити процес знебарвлення волосся не можна, а ось замаскувати проблему цілком реально. Зафарбувати сивину в домашніх умовах можна за допомогою професійних засобів (фарб, тоніків, спреїв), природних барвників (хни, басми), трав'яних відварів, чаю або кави.

Як правильно зафарбовувати сивину

Для жінок і чоловіків з темним волоссям зафарбовування сивини часто стає проблемою. За структурою волосяні стрижні брюнетів щільні, жорсткі. Вони покриті тісно прилеглими один до одного лусочками, які перешкоджають проникненню фарбувального пігменту.

До того ж, після зникнення меланіну в волоски утворюються порожнечі, штучного барвнику не з чим взаємодіяти, тому він не затримується всередині. З цієї причини сивину на темному волоссі зафарбувати складніше, ніж на світлих.

Для хорошого результату потрібно використовувати тільки якісні барвники.

Просте фарбування можна проводити самостійно в домашніх умовах. Які засоби для цього підійдуть:

  • професійні фарби відомих виробників (l'oreal, Estel, Schwarzkopf, Garnier);
  • барвники натурального походження (хна, басма);
  • відтінкові бальзами, шампуні, креми;
  • камуфлирующие гели, туші, спреї, олівці, крейда, помади;
  • відвари, маски, ополіскувачі з натуральних продуктів (кави, чаю, горіхової шкірки, цибулиння).

Для складного фарбування краще звернутися до фахівця. Які техніки можуть запропонувати в салоні краси:

  1. Колорування– процедура, при якій темні пасма спочатку світлішають, а потім забарвлюються в один або декілька тонів (шоколадний, світло-коричневий, кавовий, мідний). Техніка допомагає приховати сивину, навіть коли знебарвленого волосся більше половини.
  2. Мелірування на сиве волосся– знебарвлення окремих пасом за допомогою складу з окислювачем. При цьому інші волоски залишаються незачепленими, зі своїм рідним кольором. Техніка ефективна, якщо сивого волосся на голові не більше 30%.
  3. Блондування – один з найбільш ефективних способів зафарбувати сивину на темному волоссі. Техніка полягає в змивання природного пігменту з подальшим фарбуємо освітлених пасом в блонд.
  4. Камуфлювання – техніка маскування сивини із застосуванням барвників без аміаку. Вони містять етаноламін – речовина, що змінює колір тільки сивих волосків і не зачіпає інші. Більше підходить камуфлювання сивини для чоловіків і жінок з короткою стрижкою. Процедура рекомендована при наявності не більше 50% сивого волосся.

У разі, коли звичайні фарби у боротьбі з сивиною неефективні, майстер може запропонувати провести одну з підготовчих до фарбування процедур:

  1. Мордансаж– розпушення структури волосся перекисом водню для кращого проникнення фарбувального пігменту.
  2. Предпігментація – заповнення пустот в сивих волосках спеціальними пігментами, які вступають в реакцію з фарбою.

Фарба для волосся, закрашивающая сивину

Професійна фарба для сивого волосся відрізняється від звичайної тим, що в ній міститься більше фарбувальних пігментів. При виборі засобу потрібно звертати увагу на наступні моменти:

  • відтінок своїх пасом;
  • ефективність зафарбовування сивини (вказується на упаковці);
  • кількість оксиду (високий вміст речовини (6-9%) у складі фарби гарантує повне зафарбовування сивини);
  • наявність доглядають компонентів (вітамінів, олій, рослинних екстрактів).

Рейтинг кращих фарб для зафарбовування сивини на темному волоссі:

  1. Estel De Lux Silver – розроблена спеціально для сивочолих пасм, забезпечує стійке фарбування, яскравий, насичений колір. До недоліків фарби відносяться неприємний аміачний запах, здатність пересушувати волосся. У палітрі Естель Де Люкс Сільвер – 50 натуральних відтінків. Основні компоненти складу: аміак, екстракти гуарани і зеленого чаю, кератиновий комплекс. Вартість 1 упаковки (60 мл) – 295 рублів.
  2. Matrix Dream Age Socolor Beauty – зафарбовує сиве волосся в яскраві насичені відтінки, рівномірно розподіляється по пасмам, забезпечує стійкий довгостроковий результат. Має недоліки – провокує сухість, ламкість волосся. Палітра Socolor Beauty представлена 17 відтінками. Особливості складу: низький вміст аміаку, наявність корисних компонентів (масла камелії, жожоба, рижію посівного). Середня вартість 1 упаковки (90 мл): 350 рублів.
  3. L'oreal Professionnel Color Supreme– допомагає повністю зафарбувати навіть 80-90% сивини на темних пасмах. Містить речовину Densilium-R, яке зміцнює волосяні цибулини, відновлює структуру волосся зсередини, робить їх м'якими і сяючими. Має один недолік – високу ціну (750 рублів за 16 мл). Палітра Color Supreme включає 16 відтінків фарб. Особливості складу – не містить аміак.
  4. Kaaral Sense Colours – італійська фарба, допомагає повністю зафарбувати сивину на темному волоссі. Засіб дає стійкий результат (до 6 тижнів), містить мінімум аміаку, тому не шкодить волоссю. До складу продукту входить екстракт алое, вітамін B5, протеїни шовку і кокосове масло, які забезпечують комплексний догляд пасмам. Палітра Kaaral Sense Colours включає 26 відтінків. Недолік фарби – погане фарбування дуже товстих волосся. Вартість 1 упаковки (100 мл): 340 рублів.
  5. Schwarzkopf Igora Royal– містить велику кількість пігментів, які забезпечують високу інтенсивність фарбування. Фарба робить волосся м'якими, гладкими, пружними і еластичними завдяки вхідним до складу біотину, кремнезему, вітаміну С. Недолік Ігора – при частому використанні провокує випадання волосся. У палітрі більше 200 відтінків, у тому числі руді, червоні і русяве. Ціна 1 упаковки (60 мл): 525 рублів.
  6. Palette Intensive Color– не тільки допомагає зафарбувати сивину на темному волоссі, але і доглядає за ними, пом'якшує, відновлює, захищає від шкідливого впливу. Палітра фарби включає 32 відтінку. До складу входять пантенол, кератин і Nutri-масло. Середня вартість 1 упаковки (50 мл): 200 рублів. Недоліків у Palette Intensive Color немає.

Органічні барвники

До натуральних фарбників, допомагає зафарбувати сивину на темному волоссі, відносяться хна і басма. Вони володіють одним загальним недоліком – пересушують волосся при частому застосуванні.

При цьому порошки забезпечують стійкий результат фарбування, не руйнують структуру волосяних стрижнів, надають на пасма лікувальну дію.

Хна

Це порошок зеленуватого відтінку, який отримують шляхом подрібнення висушеного листя лавсона. Середня вартість хни – 50 рублів за 25 р.

Вона зміцнює волосяні цибулини, усуває лупу, дарує пасмам обсяг, блиск і гладкість.

Порошок не використовується для фарбування посивілих темних волосся в чистому вигляді, оскільки надає їм вогненно-руді і червоно-мідні відтінки. Як зафарбувати сивину хною:

  1. Для отримання каштанового відтінку: в ємності зі скла або фарфору змішайте 20 г порошку 2 ст. л. какао, розведіть гарячою водою (90 C) до стану густої сметани. Дайте настоятися 5-10 хвилин, рівномірно розподіліть по чистим сухим волоссю. Витримайте 3-4 години, змийте теплою водою, пом'якшите пасма кондиціонером.
  2. Для отримання темно-коричневого відтінку: заваріть чорний чай (2 ст. л. заварки на 0,5 л гарячої води (90 C)), дайте повністю охолонути. Розведіть отриманим чаєм 2 ст. л. хни до консистенції густої сметани, нанесіть суміш на волосся, укутайте голову поліетиленом і рушником. Через 1-2 години змийте прохолодною водою, скористайтеся шампунем і ополіскувачем.

Басма

Це сіро-зелений порошок, що виготовляється з листя індиго. Він містить дубильні речовини, вітамін C, смолу і віск. Басма прискорює зростання волосяних цибулин, усуває лупу, пом'якшує і зміцнює пасма. Її середня вартість – 56 рублів за 25 р.

Порошок повністю зафарбує сивий колір волосся, але при використанні в чистому вигляді може надати їм синій чи зелений відтінок.

Для отримання більш натурального кольору басма змішується з хною. Пропорції, результат фарбування і час витримки:

  • 1:1 – світло-каштановий колір, 60 хвилин;
  • 2:1 – каштановий, 1,5 години;
  • 1:2– бронзовий, 1,5 години;
  • 1:3 – чорний, 4 години.

Спосіб застосування барвників:

  1. Суміш порошків залийте гарячою водою (90 C), ретельно перемішайте до консистенції густої метаны, дайте настоятися 10 хвилин, а потім рівномірно розподіліть по пасмам.
  2. Укутайте голову поліетиленом і рушником. Витримайте потрібний час, змийте теплою водою, а потім пом'якшіть пасма кондиціонером.

Тонування сивого волосся

Коли немає часу на фарбування в домашніх умовах, салоні краси або не хочеться псувати волосся аміачними барвниками, на допомогу приходять тонуючі засоби:

  • відтінкові бальзами, шампуні, муси, маски;
  • тонуючі олівці, крейда, туші, помади;
  • камуфлирующие гелі та спреї.

Короткий огляд деяких тонуючих засобів для волосся:

  1. Відтіночний бальзам. Зафарбує посивілі пасма, не пошкодивши їх структуру. Пігменти барвника не проникають всередину волосяного стрижня, а створюють на його поверхні тонку плівку. Відтіночний бальзам хороший тим, що не пересушує пасма, а робить їх м'якими, шовковистим і блискучим. Недолік – в його короткочасному ефекті, колір змивається через 1-2 тижні.
  2. Камуфлює гель. Зафарбує сивину із збереженням кольору натурального волосся без пошкодження їх структури. Засіб зволожує, пом'якшує волосся, заспокоює шкіру голови. Час фарбування – 5 хвилин. Результат зберігається до 2-3 тижнів. Недоліків у камуфлирующего гелю немає.
  3. Туш для волосся для зафарбовування сивини. Косметичний тонуючий засіб. Виглядає, як брасматик для вій. Барвник наноситься на волосся за допомогою пензлика, не проникає всередину волосяного стрижня, а обволікає його зовні. Туш має 1 великий недолік – змивається при найменшому попаданні вологи. Результат фарбування триває до першого миття голови.
  4. Відтіночний шампунь. Діє за принципом тонуючого бальзаму: фарбувальні пігменти обволікають волосяний стрижень зовні, створюючи на її поверхні тонку плівку. Абсолютно нешкідливий для пасом, не містить аміак і інші агресивні речовини. Застосовується як звичайний шампунь. Мінус барвника – короткочасний результат, колір змиється через 1-2 тижні.
  5. Тонуючий спрей. Маскує відросле коріння і сивину на темному волоссі. Засіб тонким шаром наноситься методом розпилення, забезпечує стійкий результат. Спрей абсолютно нешкідливий для пасом, не розтікається, не має аміачного запаху. Єдиний його недолік – короткостроковий ефект, колір змивається після 1-го миття голови.

Як зафарбувати сивину народними засобами

Якщо волосся почало сивіти, а користуватися професійними барвниками можна (наприклад, із-за алергії), на допомогу приходять народні кошти.

Вони натуральні, нешкідливі для волосся, шкіри голови, добре зафарбовують посивілі пасма і дбайливо за ними доглядають.

Порівняно з хімічними народні засоби менш стійкі, тому їх рекомендується використовувати 2-3 рази в тиждень. Крім того, вони не підходять для фарбування волосся з кількістю сивини вище 40%. Які народні засоби використовують для фарбування темних пасм:

  • настій шкірки волоських горіхів, ялинової кори;
  • відвар з лушпиння цибулі, дубової кори;
  • сік ожини;
  • мелену каву;
  • чорний чай.

Кава

Для цього способу фарбування використовується тільки мелений або зернової кави. Він зміцнює волосяні цибулини, прибирає жирний блиск, надає пасмам шоколадний, коричневий або кавово-коричневий відтінок в залежності від свого рідного кольору. Каву можна використовувати брюнеткам з будь-яким типом волосся. Спосіб приготування і застосування кавової маски:

  1. 100 г меленого кава залийте 200 мл гарячої води (90 C), дайте настоятися 20 хвилин.
  2. Рівномірно розподіліть по сухим немитою пасмам.
  3. Укутайте голову поліетиленом, а зверху – рушником.
  4. Через годину змийте теплою водою.

Чорний чай

Для цього способу фарбування використовується тільки чорний крупнолистовий чай. Він усуває лупу, надає на шкіру голови антисептичну дію. Чай надає пасмам золотисто-шоколадний, мідно-рудий, каштановий відтінки в залежності від свого рідного кольору. Такий барвник підходить для будь-якого типу волосся. Спосіб приготування і застосування чайної маски:

  1. 4 ст. л. чорного чаю залийте 0,5 л гарячої води (90 C), поставте на вогонь, проваріть 15 хвилин.
  2. Закрийте кришкою, укутайте, дайте настоятися протягом години.
  3. Нанесіть на сухі чисті волосся, залиште на годину. Змийте теплою водою.

Ожиновий сік

Свіжовичавлений сік ожини можна використовувати для фарбування будь-якого типу волосся. Він надає пасмам коричнево-червоного забарвлення з фіолетовим відливом, зміцнює волосяні фолікули. Як зафарбувати сивину на темних пасмах ожиновим соком:

  1. Видавіть з 500 г ожини сік, нанесіть на сухе волосся.
  2. Витримайте 1-2 години, змийте теплою водою.

Волоські горіхи

Шкірка волоського горіха зміцнює структуру волосяних стрижнів, прискорює ріст фолікул, робить волосся блискучим, шовковистим.

Горіхова маска зволожує і живить будь-який тип волосся, забарвлює їх у темно-каштановий відтінок.

Як зафарбувати сивину на темних пасмах з допомогою волоських горіхів:

  1. Подрібніть за допомогою м'ясорубки або блендера шкірку 30 недостиглих волоських горіхів.
  2. Змішайте з 500 мл окропу, проварити 15 хвилин на водяній бані.
  3. Процідіть, трохи остудіть, нанесіть на волосся.
  4. Укутайте голову поліетиленом, рушником.
  5. Через 3 години змийте теплою водою, скористайтеся кондиціонером.

Відео

Зафарбовуємо СИВИНУ природними барвниками

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!