Як вибрати апарат для посилення слуху - огляд пристроїв з характеристиками, функціями і цінами

Всі дива навколишнього світу доступні нам завдяки органам почуттів, серед яких одним з головних є слух. При його порушенні краса світобудови гасне для людини. Досягнення сучасної медицини дозволяють слабочуючим людям долати подібні труднощі. В даний час у продажу є недорогі слухові апарати, що мають приємний зовнішній вигляд, і тим, хто має потребу в них, легко підібрати для себе підходящий із числа запропонованих кращими виробниками.

Що таке слуховий апарат

Так називається пристрій, основне призначення якого - посилення надходять в людське вухо звуків. Буває різних моделей і типів. Апарат сприймає звук, підсилює його, перетворює з урахуванням частотних і динамічних вимог. При першому зверненні до фахівця завданням буде правильно підібрати тип пристрою і визначити, яке потрібно в конкретному випадку.

Як працює

Принцип роботи пристроїв однаковий для будь-яких моделей. Слуховий апарат - це тип електронних пристроїв, які містять в собі мікрофон, сприймає звуки, що перетворює їх в електричний сигнал і відправляє до підсилювача. Після цього вже більш потужний сигнал поступає в ресивер, джерело звуку, який видає його голосно, точно і чітко. Сучасні пристрої складаються з великої кількості компонентів, здатні бути налаштованими під потреби користувача і мають різні режими роботи.

Види слухових апаратів

Вони розрізняються по тому, яким чином кріпляться на вусі і як відтворюють звук. Бувають завушні моделі і внутрівушні. Пристрої можуть обробляти сигнал цифровим або аналоговим способом. Апарати, виготовлені по цифровим технологіям, являють собою новітнє покоління. Вони можуть бути налаштовані за допомогою комп'ютера. Є відмінності і в способі відтворення звуку. У деяких з них використовується кістковий тип провідності. Підходять у разі, якщо порушення слуху носить кондуктивний характер.

Апарати повітряної провідності доречні при будь-яких ступенях порушення слуху. Звук в них видається допомогою особливого вкладиша. Самостійний вибір пристрою буде важким. Краще звернутися за допомогою до сурдолога. Часто використовуються внутрішньоканальні пристрою, невидимі з боку. З метою зробити більш розбірливою чужу мова деякі з них мають спрямований мікрофон і влаштовані так, щоб сприймати звуки, які виходять від стоїть навпроти людини.

Сучасні слухові апарати

Працівники медцентрів невпинно працюють над удосконаленням пристроїв для поліпшення слуху. Ринок постійно поповнюється новинками, які відрізняються потужністю і дизайном, ціни на слухові апарати теж представлені різні. Найпопулярніші з пристроїв:

 1. SA-950

Ціна: 1296 грн.

SA-950 є внутриушным апаратом невеликих габаритів. Пристрій володіє всіма необхідними функціями для компенсації втрати слуху. В комплекті: сам апарат, футляр, три вушних вкладиша, зарядний блок.

Плюси:

 • Звук посилюється до 40 Дб.
 • Вага близько 10 р.
 • Автоматичне усунення шуму.
 • Довгий час роботи акумулятора.

Мінуси:

 • Є протипоказання.
 1. Cyber Sonic

Ціна: 1 020 р.

Належить до класу завушних і придатний для людей з незначною втратою слуху. Аналоговий прилад має вигнуту форму, завдяки чому щільно фіксується на вусі. Підходить для людей похилого віку.

Плюси:

 • Регулювання гучності.
 • Звук високої якості.
 • Простий у використанні і управлінні.

Мінуси:

 • Немає різноманітності функцій, які є в цифрових пристроях.
 1. Siemens Motion 101 sx

Ціна: 10000 грн.

Пристрій відноситься до категорії завушних. Виробник: компанія Siemens. Апарат автоматизований, що позбавить користувача від необхідності налаштовувати будь-які функції.

Плюси:

 • Фокусування на голосі, автоматична.
 • SoundSmoothing, функція придушення різких звуків.
 • Ні свисту.
 • Придушення вітру і шуму.

Мінуси:

 • Немає розширеного сприйняття високих частот.
 • Не запам'ятовує акустичну обстановку.
 1. Phonak Virto Q90 13

Ціна: 140 000 $

Апарат внутрішньовушний, преміум-класу. Виробник: швейцарська компанія Phonak. Пристрій використовує бездротові технології, виробляє посилення до 70 дБ. Потужний цифровий апарат має двадцять каналів для обробки звуку. Здатний виділяти потрібні звуки.

Плюси:

 • Усунення шуму та зворотного зв'язку.
 • Бездротовий тип роботи.
 • Вловлює мова на вітрі.
 • Бінауральний узколучевая система, що має власний алгоритм обробки звукового середовища (auto StereoZoom).
 • Система поступового посилення сигналу (auto acclimatization).

Мінуси:

 • Висока ціна.
 1. Bernafon Nevara 1-CPx

Ціна: 26 000 рублів.

Потужний завушний апарат середнього класу. Виробник: компанія Bernafon. Зовнішнє слуховий пристрій підійде для людей, які страждають різним ступенем втрати слуху. Апарати Bernafon здатні однаково добре працювати і в тихій, і в галасливій звуковий обстановці.

Плюси

 • Придушення зворотного зв'язку (AFC Plus).
 • Усунення шуму (ANR Plus).
 • Підвищена розбірливість мовлення (Speech Cue Priority).
 • Налаштувати прилад дуже легко.

Мінуси:

 • Не виявлено.

Аналоговий

Найдешевший тип апаратів слухопротезування. Будучи простим, він відрізняється низькою якістю звуку і може спричиняти незручності. Пристрої такого типу збільшують гучність звуків, але змінюють і не обробляють їх. Вони не відсіюють звуки і частоти, не покращують якість, не мають додаткових налаштувань, іноді людина не може розібрати почуте.

Цифровий

Є програмована мікросхема, що вимагає індивідуального налаштування. Пристрої такого типу можуть проводити будь-які зміни звуку. Вони аналізують надходять до них звукові сигнали, що регулюють частоти і гучність, реагують на зміни, що відбуваються в навколишньому звуковий обстановці. Мають систему шумозаглушення, яка знімає в тому числі фідбек. Повністю цифрові пристрої здатні не тільки підсилити та очистити надходить ззовні звук, але і змінювати його.

Кишеньковий

Має окремий корпус, в якому мікрофон, підсилювач і акумулятор. Телефон пристрою разом з вкладишем поміщається в вухо. Прилади такого типу мають хороші параметри по потужності і чистоту звуку, оскільки мікрофон і телефон віддалені на значну відстань завдяки технології Bluetooth. Кишеньковий апарат здатний посилювати низькі звукові частоти, вміє виділяти мова з шуму, має гучності.

Внутрішньовушний

Прилад має пластиковий корпус і повністю поміщається в вухо людини. Апарат виготовляється за зліпком вушного каналу. Внутрішньовушні пристрою повністю автоматичні, але в деяких випадках на них є регулятор гучності і перемикач «Т». Лікарі попереджають, що внутрішньовушні моделі не підійдуть людям з хронічним отитом і захворюваннями середнього вуха.

Завушний

Кріпиться за вухом, має вкладиш, іноді розташований на трубочці, на якій і кріпиться джерело звуку. Такі пристрої відрізняються високою потужністю і використовуються в разі серйозної втрати слуху. Завдяки великим розмірам вони мають більшу кількість функцій. Повноцінна робота такого приладу можлива тільки при ідеальній підгонці під вушну раковину власника. Трубка пристрою м'яка, пружна. На корпусі знаходиться перемикач «Т» типу, а також колісний або важільний регулятор гучності.

Внутрішньоканальний

Має найменший розмір з усіх і встановлюється в глибині вушного каналу. Якість звуку визнається високим. Є ряд переваг, пов'язаних з глибоким розташуванням у вусі. На такі мініатюрні пристрої не діє шум вітру, з ними набагато простіше користуватися стільниковим телефоном. При використанні внутрішньоканальні приладів з більшою вірогідністю можна визначити напрям джерела звуку, відстань до нього. Пристрій повністю автоматичне.

Для дітей

Вибір пристрою для зростаючого організму відбувається на основі результатів аудіометричного обстеження. Фахівець підбере апарат для посилення слуху, виходячи з технічних характеристик, і налаштує, враховуючи особливості маленького пацієнта. Лікарі незмінно вважають, що індивідуальний вкладиш зроблений спеціально для дитини, буде краще. Прилад буде краще триматися, а щільність прилягання забезпечить його нормальне функціонування.

Як вибрати слуховий апарат

У більшості випадків необхідність у приладі для посилення слуху виникає у людей в літньому віці. При купівлі слід враховувати наступні моменти:

 • Літні люди відрізняються підвищеною чутливістю, що збільшує час адаптації до пристрою.
 • Маленьке або надто складне в налаштуваннях пристрій може виявитися неприйнятним. Чим простіше воно буде - тим краще. Оптимальним вибором будуть апарати заушного типу, легкі в експлуатації.
 • Потужність апарата повинна бути точно розрахована, занадто гучний звук може призвести до збільшення глухоти.

Для дітей критерії вибору відрізняються:

 • Не підходять внутрішньовушні пристрою: діти швидко ростуть, прилад доведеться часто міняти.
 • Для підлітків важливий зовнішній вигляд, тому можна використати непомітні маленькі моделі.
 • Головне при виборі комфорт, якість звуку, чіткість мовлення, зовнішній вигляд і додаткові програми варто звертати увагу в останню чергу.

Відео

У чому відмінність різних видів слухових апаратів? Як вони працюють? Німецький слуховий центр

Відгуки

Ганна, 65 роківПозбулася слуху після 40 років в результаті травми. Сурдолог порадив прилад для посилення слуху або фірми Phonak, або мініатюрний завушний Siemens Digitrim. Останній варіант мені сподобався більше, оскільки забезпечений системою мікрофонів. Купити слуховий апарат в Москві просто, вибір великий, і апарати Siemens доставить будь-магазин.
Віра, 26 роківМені подобаються апарати Widex Mind, вони середньої потужності. Багато хто скаржиться на те, що там дорогі батарейки. Так, їх вартість велика, але цей прилад мені комфортний, хороша чутність. Є цієї ж марки серія DREAM. Багато хто не знають, скільки коштує слуховий апарат хорошої якості. Можу сказати, що ціни не маленькі, тільки аналогові коштують дешево.
Анфіса, 30 роківЯ вирішила зробити бабусі подарунок, але не знала, де купити слуховий апарат. Зайнялася цим питанням. Купити слуховий апарат в інтернет-магазині недорого можна, якщо потрапити на розпродаж, я так придбала пристрій за акції зі знижкою, замовила доставку поштою, оскільки товар був у Москві і Санкт-Петербурзі, а я живу в російській глибинці.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!