У які дні можна завагітніти - як розрахувати дату овуляції. На який день після місячних можна завагітніти

Народження немовляти – велике щастя для тих, хто його чекає. Які дні сприятливі для зачаття для деяких жінок – актуальне питання, інших же цікавить як запобігти незаплановану вагітність. Прості, перевірені часом методи визначення періоду для зачаття допоможуть як у першому, так і в другому випадку.

Ймовірність завагітніти

Запліднення яйцеклітини настає, якщо був незахищений статевий акт, і в поточному місяці відбулася овуляція. Плануючи вагітність, жінка спочатку повинна відвідати гінеколога, пройти обстеження і переконатися, що проблем зі здоров'ям немає. До прийому необхідно порахувати свій цикл і запам'ятати дату початку останньої менструації. Ідеальним вважається 28-денний цикл. Високі ймовірність вагітності особливою висока на 14 день.

В які дні циклу можна завагітніти

Наперекір методів запобігання і презервативам будь-які дні циклу для зачаття є сприятливими. Фертильний період починається за п'ять днів до овуляції – дозрівання яйцеклітини. Це означає, що в слизу шийки матки почалася гормональна перебудова. Вона створює сприятливі для сперматозоїдів умови, а розширення маткового зіва полегшує проникнення сперматозоїда в яйцеклітину.

Ймовірність завагітніти під час місячних

У які дні можна завагітніти? У всі дні. Наприклад, при гормональному збої або тривалому нервовому напруженні яйцеклітина дозріває до середини менструального циклу або не дозріває зовсім. Так що якщо вас цікавить, яка вірогідність завагітніти під час місячних, то вона дуже висока, особливо в останні дні. Рясні кров'яні виділення в перші менструационные дні створюють несприятливу атмосферу для сперматозоїдів, а ось при довгої затяжної менструації ризик зачати дитини збільшується.

Вірогідність завагітніти після місячних

Більшість дівчат вважають, що після місячних завагітніти не можна. Два дні після регулов характеризуються низьким шансом на вагітність. Однак варто врахувати, що не нульовим. Яка ймовірність завагітніти відразу після місячних? В теорії жіночий організм працює по годинах, а на практиці – немає можливості точно вирахувати, через скільки днів після місячних можна завагітніти.

Чи можна завагітніти за кілька днів до місячних

Коли йдуть місячні, це не означає, що жінка не може завагітніти. У жінок зі стабільним менструальним циклом ймовірність стати мамою така ж, як і у тих, у кого він нерегулярний. Шанси на зачаття дитини різні в певні дні циклу. Вдалий момент, коли можна завагітніти – за тиждень до місячних. Дні циклу можна розділити на 4 фази:

 1. При фолікулярній починається дозрівання фолікула.
 2. Овуляторная супроводжує викиду яйцеклітини.
 3. При лютеїнової фазі настає зміна гормонального фону для зачаття.
 4. Закінчення: десквамація – яйцеклітина виходить з ендометрієм.

Розрахунок овуляції розрахувати

Вдалий час для набуття вагітності гінекологи називають овуляцією – хода яйцеклітини в маткову трубу в результаті розриву дозрілого фолікула. Деякі жінки можуть навіть відчути. Відчути, що у вас відбулася овуляція можна за ознаками:

 • груди збільшується;
 • відчуття потягувань, тяжкості внизу живота;
 • базальна температура зростає;
 • підвищене бажання займатися сексом;
 • збільшується кількість прозорих виділень.

У цей момент організм сам підказує жінці, в чому її головне призначення. Як правильно визначити овуляцію для зачаття, якщо вищеописаних ознак у вас немає? Для цієї мети підійдуть онлайн-калькулятори, де потрібно ввести дату початку останніх місячних і тривалість усього циклу. Розрахувати дні можна за допомогою звичайного календаря: овуляція не може настати раніше, ніж за 14 днів до менструації, але все залежить від тривалості циклу.

Безпечні дні вагітності

Існує міф, що є безпечні дні після місячних, в які не вийде завагітніти. Але при незахищеному статевому акті завжди є вірогідність запліднення яйцеклітини. Так в який день після місячних можна завагітніти? Гінекологи стверджують, що в будь-який: без контрацепції ви не будете на 100% захищені від імовірності появи дитини. Ймовірність зачаття найнижча за два дні до і після кровотеч. Дізнайтеся способи,як запобігти вагітності, якщо вона небажана.

Небезпечні дні для вагітності

Вагітність можлива завжди, коли жінка здорова і розташована до дітородіння. Існують небезпечні дні, яких боятися ті, хто поки не замислювався про продовження роду. Визначити шанси завагітніти можна за допомогою онлайн-лічильника менструацій або самому. Розрахувати які дні сприятливі для зачаття просто: потрібно взяти свій менструальний календар за останні півроку і підрахувати середній цикл (від перших днів регулов до наступних):

 • 28 днів – овуляція припадає на 14-й день.
 • 33 дні, вдалий момент припадає на 17-е добу.

Графік овуляції

Таблиця днів овуляції має на увазі під собою внесення даних базальної температури. Це легкий спосіб дізнатися, коли в організмі відбуваються зміни і вирахувати дні для зачаття.Овуляція відбувається у другій фазі циклу і характеризується підвищенням базальної температури. Процедура вимірювання проводиться вранці, за допомогою звичайного градусника, який вводиться в піхву відразу після пробудження. Графік овуляції включає в себе дві фази циклу:

 • вертикальна лінія – значення базальної температури від 35,7 до 37,2;
 • горизонтальна лінія – дні менструального циклу (межі норми від 28 до 32).

Дізнайтеся, що таке овуляція.

Коли краще вагітніти

Якщо не виходить зачати дитину, то слід збільшити шанси і порахувати, у які дні краще завагітніти. Для початку треба відвідати гінеколога, пропити вітаміни, дотримуватися запропонованої лікарем дієти, відмовитися від шкідливих звичок. Планувати кращі дні для вагітності допоможе фіксування БТ протягом циклу. Її зниження або підвищення розповість вам про дні, які посприяють зачаття (день дозрівання яйцеклітини, овуляція).

При плануванні вагітності жінці може бути необхідний прийом комплексів біологічно-активних речовин, які нормалізують і підтримують репродуктивну функцію. Наприклад, біологічно активна добавка до їжі ТАЙМ-ФАКТОР®, яка містить у своєму складі вітаміни С і Е, фолієву кислоту, рутин, мінеральні речовини (залізо, магній і цинк), індол-3-карбінол, глутамінову кислоту, аукубін, гингероли, а також стандартизовані екстракти коріння дудника, кореня імбиру і плодів витекса священного. Комплекс біологічно-активних речовин, що входять до складу БАД до їжі ТАЙМ-ФАКТОР® сприяє нормалізації менструального циклу і підтримці гормонального балансу

Дізнайтеся більше методів, як визначити овуляцію.

Відео: що таке день овуляції

Як визначити день овуляції?

Відгуки

Олена, 25 роківДовго не вдавалося зачати малюка. Гінеколог порадив мені скласти персональну таблицю базальної температури. Вона мені допомогла краще зрозуміти свій організм. Лікар розповів, що так можна навіть визначити ймовірну вагітність. Ще обов'язковою умовою планування вважаю відвідування узд, на якому можна дізнатися про приховані гінекологічних захворюваннях.
Вікторія, 26 роківПодруги часто говорили, що є ненадійні дні і безпечні. Я з ними довго сперечалася, що безпечних днів немає. В результаті одна вагітна, друга вже з двома дітьми. Дівчата, щоб не вийшло вагітності «по необережності», змушуйте партнерів оберігатися.
Аліна, 29 роківЯ не розумію, хто ще в сучасному світі охороняється «календарним методом». Раніше було майже неможливо купити контрацептив. Зараз можна сходити до гінеколога, поставити всередину спіраль. У мене немає часу вираховувати на який день після місячних можна завагітніти. Простіше користуватися звичайними методами контрацепції.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!