Як користуватися тампонами дівчаткам і жінкам

Раніше менструація доставляла безліч проблем жінкам. Пізніше завдяки винаходу таких спеціальних гігієнічних засобів, як прокладки і тампони, «критичні дні» стали комфортнішими. Проте якщо з використанням перших все гранично просто, то щодо застосування тампонів часто виникають питання. Щоб уникнути неприємних наслідків і розвитку серйозних захворювань типу ерозії шийки матки, варто знати, як користуватися тампонами. При правильній експлуатації засіб гігієни абсолютно безпечно для здоров'я.

Що таке тампон

Це невеликий «згорток» з спресованого бавовни та віскози, який чудово вбирає кров під час місячних. Тампон розташовується всередині піхви, завдяки чому виділення не випливають назовні. Їх затримає губкообразная текстура матеріалу. Шкідливі тампони? Багато дівчат бояться використовувати їх, оскільки впевнені, що подібні засоби перешкоджають нормальному виходу крові. Однак дослідження відомих марок (Kotex, Tampax, Ob, ін.) доводять зворотне. Коли циліндр повністю просочується виділеннями, волога починає текти крізь нього.

Ще одним розповсюдженим міфом про шкоду тампонів є думка про небезпеку, яку вони несуть для флори піхви. Деякі вважають, що щоденне використання таких гігієнічних засобів загрожує токсичним шоком і розвитком ерозії шийки матки. Ймовірність такого сценарію украй мала. Дослідження доводять, що виникнення патологій можливо, якщо неправильно підбирати і вводити тампон. Внаслідок цього можуть виникати тріщини слизової органу, відкривають шляхи шкідливим бактеріям.

Як правильно вибрати гігієнічний засіб

Гінекологи сходяться на думці, що віддавати перевагу краще відомим маркам тампонів, уникаючи «чудодійних» китайських засобів. До того ж, їх ціна не завищена в порівнянні з товаром невідомого походження. Упаковка якісного продукту містить докладний опис та інформацію про сертифікацію. Враховуючи ступінь користі і малу ймовірність шкоди тампонів, сучасні дівчата можуть сміливо їх використовувати. При правильному виборі та експлуатації засоби гігієни стануть зручними і незамінними в період менструації.

Розміри тампонів

Як і прокладки, тампони відрізняються розмірами. Їх вказують у залежності від того, який обсяг виділень вони розраховані. Рівень поглинання позначається на упаковці кількістю крапельок. Найменший розмір мають кошти на 1-2 краплі. Ними може користуватися навіть дівчинка-підліток-дівчина з необільной менструацією. Ватні циліндри від 3 крапель і більше – це оптимальний варіант для жінок, у яких кров виділяється у великих кількостях. Деякі марки, приміром, Обі, позначають обсяг поглинання так:

  • Mini (рекомендується дівчаткам з необільнимі виділеннями);
  • Normal (підходить дівчатам з незначними/помірними виділеннями);
  • Super (використовуються при рясній менструації);
  • Super plus (оптимальний варіант при дуже рясному виділенні крові).

Багато жінок не використовують постійно однакові, а набувають відразу кілька видів тампонів, застосовуючи засоби з відповідним рівнем захисту в різні періоди менструації. Наприклад, якщо для перших днів місячних характерні рясні виділення, вони використовують тампони на 3-4 краплі. Після, коли кровит не так сильно, дівчата переходять на засоби з меншим ступенем поглинання (1-2 краплі або Mini).

Як вводити тампон: інструкція по застосуванню

Питання цікавить багатьох молодих дівчат, які нещодавно зіткнулися з необхідністю їх використання. Ніяких проблем зі здоров'ям не виникне, якщо правильно застосовувати ватний циліндр. Менструація є природним процесом, і кожна жінка повинна визначитися, яке гігієнічний засіб їй краще підходить. Нижче наведено поради, як правильно використовувати тампон.

З аплікатором

  1. Насамперед необхідно вимити з милом руки. Після виберіть для себе зручне положення, щоб ввести аплікатор у піхву. Різні дівчата по-своєму вирішують про тампони як правильно вставляти їх. Деякі сідають навпочіпки, інші ставлять одну ногу на невелику піднесеність.
  2. Як засунути тампон, щоб звести до мінімуму дискомфорт? Для цього постарайтеся максимально розслабити живіт. Візьміть аплікатор двома пальцями в місці, де широка частина починає звужуватися. Акуратно протолкніте вільний кінець тампона в піхву.
  3. Як глибоко вставляти? Вводити слід до того моменту, поки пальці, які тримали циліндр, не торкнуться промежини. Після натисніть вказівним пальцем на вільний вузький край аплікатора, повністю проштовхуючи тампон всередину широкої частини. Вона вже знаходиться у піхві. Ви помістіть гігієнічний засіб на потрібну глибину і зведете ризик його втрати до мінімуму.
  4. Завершальний етап – витяг аплікатора. Стрічка, яка залишилася зовні, допоможе витягти тампон для заміни на новий.

Без аплікатора

  1. Перед тим як користуватися тампоном, слід ретельно вимити руки. По можливості подмойтесь перед процедурою.
  2. Розпакуйте один тампон (щоб відкрити Котекс, покрутіть кінчики плівки в різні боки, Тампакс і Обі відкриваються звичайним чином). Візьміть його двома пальцями, звільнивши ниточку.
  3. Як засовувати? Вільною рукою акуратно розведіть статеві губи і введіть тампон у піхву, проштовхуючи вказівним пальцем. Достатня глибина – довжина пальця.
  4. Якщо створюється враження, ніби циліндр застряг, спробуйте змінити положення тіла і кут введення. Намагайтеся рухатися не вгору, а трохи в сторону хребта. Процедура не повинна викликати болю, тому не варто старатися і занадто тиснути. Кожен організм індивідуальний, експериментуйте, щоб знайти максимально відповідний метод введення.

Як отримати

  1. Незмінним підготовчим етапом є миття рук з милом.
  2. Прийміть зручну позу сидячи на унітазі або опустившись навпочіпки, розслабте малий таз.
  3. Витягувати тампон варто з допомогою ниточки. Для цього потягніть її вниз і трохи вперед.
  4. Коли циліндр повністю вийде з піхви, загорніть його в туалетний папір або підготовлений пакет і викиньте у смітник (якщо змити предмет в унітаз, це може викликати закупорку каналізаційних труб).
  5. Трапляється, що тампон разом з мотузочком йде глибоко всередину. В таких ситуаціях варто сісти на унітаз і постаратися тужитися як при дефекації. Як правило, предмет виходить самостійно. Якщо метод не спрацював, зверніться до гінеколога, який допоможе безболісно вийняти гігієнічний засіб.

Відео

Багато дівчат юного віку, які ще жодного разу не використовували тампон, переживають, що засіб може пошкодити невинну пліву. Як наслідок, виникає питання: чи можна дівчаткам застосовувати тампони? Якщо вміти правильно ними користуватися, проблем не виникне. Засіб гігієни дозволяє бігати, купатися в морі або відвідувати басейн у період менструації, чого не зробиш, носячи прокладки. Відгуки свідчать, що 90% дівчат воліють застосовувати зручні і непомітні під одягом тампони. Дізнайтеся, як користуватися тампоном в перший раз, з відео нижче.

Як вставляти тампон? Лайфхаки

Протипоказання до використання

  1. Після народження дитини кесаревим розтином.
  2. При особливій будові дівочої пліви (це питання слід з'ясувати з гінекологом).
  3. Хворим жінкам під час лікування вагінальних інфекцій і при введенні будь-яких вагінальних препаратів.
  4. Якщо при використанні тампонів з'являється відчуття сухості піхви, є ймовірність пошкодити слизову оболонку органу, тому від них варто відмовитися.
  5. Заборонено використання при аднекситі, вульвовагініті, аденомиозе, інших захворюваннях жіночих статевих органів.

Відповіді на часті запитання

Зі скількох років можна користуватися тампонами?

У більшості дівчаток перша менструація настає у віці від 11 до 14 років. У цей період отвір піхви має діаметр рівний 1,5-2 см, причому максимальний розмір тампона становить 1,5 див. Тому гігієнічний засіб може застосовуватися дівчатками без шкоди для здоров'я. Однак на перших порах краще використовувати малі розміри – «міні» або «стандарт» (на 1-3 краплі). Щоб полегшити процес введення тампона всередину, варто використовувати кошти з аплікаторами.

Можна дівам користуватися тампонами?

Засіб підходить навіть для тих дівчат, які ще не почали статеве життя. Тампони для дівчаток краще вибирати невеликих розмірів (максимум на 3 краплі). Вони не небезпечні для дівочої пліви, якщо застосовувати засіб акуратно. Використати Тампакс, Котекс або Обі допускається з перших днів менструації. Головне – дотримуватися правила застосування і вибирати засоби відповідного розміру.

Як ходити в туалет з тампоном?

Багатьох недосвідчених дівчат цікавить, чи можна ходити в туалет з тампоном. Необов'язково змінювати гігієнічний засіб на нове при кожному поході в дамську кімнату. Тампон розташовується в піхву, яке не має відношення до процесу очищення кишечника або сечовипускання. Якщо ви змінили засіб нещодавно, немає причин знову замінювати його.

Як часто потрібно змінювати?

Перевірити необхідність зміни тампона можливо легенько потягнувши за мотузку. Якщо він легко виходить – пора змінювати. Залишити засіб допускається, якщо циліндр при легкому потягуванні не піддається. Оскільки кожен день менструації відрізняється різним об'ємом виділень, коректуйте час зміни тампонів. Якщо з моменту використання гігієнічного засобу пройшло менше 4 годин, а ви вже відчуваєте необхідність заміни, можете підібрати тампони більшого поглинання.

Ідеальний, хоч і не економічний варіант – міняти ватні циліндри кожні 3-4 години, навіть при слабких виділеннях. Лікарі не рекомендують використовувати тампон вночі, оскільки його знаходження у піхві довше 6 годин неприпустимо. Оптимальне рішення – перед сном одягати довгу прокладку, яка захистить від протікання при лежачому положенні, а вранці міняти її на зручний ватний циліндр. Важливо розуміти, як правильно одягати білизну в такі дні: якщо ви не використовуєте додатково щоденні прокладки, краще не носити світлі брюки, спідницю.

Фотопример: як правильно вставляти тампон

Навіщо потрібні тампони, якщо є прокладки? Головною перевагою перших є повна свобода дій і зручність під час використання. Навіть самі тонкі прокладки доставляють певний дискомфорт і заважають руху. Незважаючи на популярність тампонів, деяким представницям прекрасної статі ще не доводилося користуватися ними. Дівчата не завжди знають, як вводити ватний циліндр, щоб уникнути неприємних і хворобливих відчуттів. Нижче наведена наочна схема, як правильно користуватися тампонами.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!