Кислий запах виділень у жінок

Жіночі статеві органи, внутрішні і зовнішні, завжди покриті невеликою кількістю слизу. Це природно. Таким способом в них підтримується слабокисла середа, ідеальна для розмноження корисних лактобактерій і знищення патогенної флори. Запах секрету здорової жінки – ненав'язливий, не відштовхуючий. Навпаки, він відіграє важливу роль під час сексуального контакту, збуджуючи і притягаючи чоловіка. Насторожитися варто, якщо кислий запах виділень у жінок стає неприємним. Організм дає чіткий сигнал: пора зайнятися власним інтимним здоров'ям.

Причини виділень з неприємним запахом у жінок

Існує думка, що різкий запах слизу – звичайне наслідок недбалості, недотримання правил гігієни. Але це – тільки одна можлива причина. Друга – порушення мікрофлори – зустрічається набагато частіше. В організмі жінки живуть і бактерії-захисники, і бактерії – збудники хвороб. Стреси, часті хвороби, прийом ліків, використання протизаплідних свічок, зміна сексуального партнера і навіть банальна застуда нерідко призводять до того, що корисна мікрофлора гине, слабшає, агресивна ж, навпаки, набирає сили. Запалень в цьому випадку не уникнути.

Неприємний запах з піхви часом свідчить і про зовнішньої інфекції. Невипадкові поради фахівців не користуватися чужими банними, інтимними речами, не торкатися статевих органів немитими руками, зберігати чистоту під час місячних, носити зручне бавовняна білизна. Слідування цим простим правилам – надійний захист організм від хвороботворних мікробів, службовців джерелом неприємного запаху.

Третя причина – сама неприємна і небезпечна. Кислі виділення у жінок – одна з ознак захворювань, що передаються статевим шляхом. Незахищений секс з випадковим партнером, вільна інтимне життя з невірним чоловіком з точки зору гінекології однаково неприпустимі. Венерологічні хвороби піддаються лікуванню, але наслідки для жіночого організму згубні.

Які виділення вважаються нормою

Один з ознак жіночого здоров'я – водянисті, трохи в'язка, з приємним кисломолочним запахом виділення, безбарвні або з молочним, жовтуватим, світло-бежевим відтінком. Мізерні після місячних, більш рясні під час і після овуляції, але навіть тоді їх добовий обсяг не перевищує того, що вміщується в чайній ложці.

Вагітність – чудовий період в житті кожної жінки, який супроводжується перебудовою усього її гормонального фону. В цей час дотримуватися своє інтимне здоров'я потрібно особливо ретельно. Рідких виділень стає більше через те, що до них домішується плазма, – мудрий організм, піклуючись про харчування малюка, збільшує кровообіг у статевих органах. В ідеалі вони прозорі або молочного відтінку, з дуже слабким запахом або зовсім без нього.

Важливо пам'ятати: виділення з піхви абсолютно природні і нормальні. Вони випливають природним чином самі жінки не докладають до цього хоч якісь зусилля. Ніякими хворобливими відчуттями, різким запахом вихід виділень супроводжуватися не має. Найменший свербіж, печіння, сухість піхви, різь при сечовипусканні терпіти не можна закривати на них очі неприпустимо! Всі ці ознаки, навіть якщо кислий запах виділень при цьому не настільки очевидний, говорять про жіночу хворобу.

Про яких захворюваннях свідчать виділення з кислим запахом

Коли імунна система не справляється з виниклою небезпекою і хвороба набирає силу, організм починає просити про допомогу. Якщо виділення пахнуть кислим, значить, пора звернути на інтимну сферу особливу увагу. Особливо якщо крім запаху змінюється і колір слизу. Світлий або темний, інтенсивний або майже прозорий, він небезпечний, якщо відрізняється від того відтінку, який притаманний секрету, коли ви здорові.

Білі

Для деяких дам виділення білуватого, молочного кольору абсолютно природні. Бити у всі дзвони потрібно, якщо білі стають густими, сирною консистенцією і супроводжуються неприємним запахом. Тоді різкий кислий запах виділень у жінок стає свідченням внутрішнього запалення. Поширений діагноз при таких симптомах – кандидоз, або молочниця. Причин у неї – безліч:

  • стреси;
  • зміна погодних умов;
  • надмірне захоплення засобами інтимної гігієни;
  • частий прийом ліків;
  • любов до солодкої, гострої, кислої їжі.

Хороша новина – сучасний рівень медицини дозволяє позбавитися від молочниці протягом декількох днів. Неприємна – далеко не кожен організм здатний з нею повністю впоратися. Як тільки імунітет дасть збій, кандидозу повернеться. Тому свербіж і білі виділення у жінок нерідко проявляються навесні, на морському узбережжі з екзотичним кліматом. Таким прекрасним дамам потрібно стежити за своїм інтимним здоров'ям особливо ретельно: дотримуватися всіх правил гігієни, збалансовано харчуватися, підтримувати захисні сили організму.

Жовті

Безбарвні в нормі виділення, які раптово забарвилися в жовтуватий або навіть жовто-оранжевий колір, – вагома причина для занепокоєння. Особливо якщо консистенція їх стала желеподібної, а запах – яскравим, тухлим. Нерідко вони служать свідченням запалень у внутрішніх статевих органах. Діагноз «аднексит» означає, що вражені яєчники, «сальпінгіт» – маткові труби. Рясні жовті виділення, що супроводжуються нестерпним свербінням і болем під час сексуального акту, – симптоматика захворювань, що передаються статевим шляхом: трихомоніазу, гонореї, хламідіозу.

Дуже рідкі виділення з аміачним запахом та домішками сечі є свідченням неблагополуччя сечостатевої системи. Рідина з міхура підтікає, коли жінка активно займається спортом, фізичною працею. Навіть довгий заливчастий сміх в силах спровокувати нетримання сечі у жінок і викликати рідкі виділення. У цьому випадку крім консультації гінеколога знадобиться і прийом в уролога.

Рожеві

Блідо-рожевого кольору виділення нерідкі на середині циклу. Пояснюються вони тим, що невелика кількість крові потрапляє в матку під впливом естрогену. Це служить чітким сигналом: жіночий організм готовий до збереження і виношування малюка. Зовсім інша справа – яскраво-рожевий (він прямо вказує на виявлені внутрішні кровотечі) або брудний колір виділень (так внутрішні статеві органи та шляхи реагують на інфекції в гострій фазі або ті, які розвивалися безсимптомно і взагалі не піддавалися лікуванню). В обох випадках постарайтеся потрапити до лікаря на наступний же день.

Прозорі

Небезпека прозорих з кислим запахом виділень у жінок визначається за їх консистенції. Якщо вона нагадує густоту соплів, в області статевих органів спостерігаються свербіж, печіння, турбує різка біль в низу живота, це говорить про гонококової або стрептококової інфекції. Уражені тканини відмирають, утворюється гній, який потрапляє в виділення. Позбутися від нього – та ще задачка. Такі інфекції піддаються лікуванню лише антибіотиками.

Зеленуваті

Липкі темні виділення з кислим запахом у жінок – ознака дуже сильного або хронічного внутрішнього запалення. Зелений колір слизу свідчить про те, що разом з вироблюваним секретом з організму виходять гнійні маси. По суті гній – це загиблі в боротьбі з інфекцією лейкоцити. Чим інтенсивніше колір виділень, тим запеклішою битва хвороби та імунної системи.

Коричневого кольору

Обумовлений він кількістю потрапляє в піхву крові, і чим її більше, тим інтенсивніше колір – від легких червоних мазків до буро-коричневих виділень. Нерідко вони з'являються за кілька днів до і протягом двох-трьох діб після місячних або навіть замість них – на ранніх термінах вагітності. Якщо ж рясні виділення темного кольору супроводжується різзю в низу живота, загальною слабкістю, печінням і сверблячкою, обов'язково зверніться в жіночу консультацію. Така симптоматика вказує на широкий спектр захворювань. Поставити точний діагноз під силу тільки фахівцеві.

У яких випадках варто відвідати лікаря

Самі по собі виділення і навіть незначна зміна їх кольору, густоти ознакою хвороби не служать. Привернути вашу увагу має відчуття дискомфорту, яке ви відчуваєте протягом дня або під час статевого контакту. Не відкладайте візит до лікаря, якщо:

  • колір виділень дуже сильно змінився;
  • легкий кислий запах поступився місце різких ароматів риби, цибулі, часнику, тухлятини;
  • ви відчуваєте сухість, печіння, свербіж, ріжучий біль в хвилини сексуального контакту або сечовипускання;
  • у вас відкриваються внутрішні кровотечі.

Відео про причини і лікування кислого запаху з піхви

Розібратися в тому, який конкретно запах служить свідченням того чи іншого захворювання, допоможе наведене нижче відео. У ньому фахівець розкриває особливості жіночої мікрофлори, доступно пояснює, чим викликаний кислий запах виділень при різних захворюваннях. Особливу увагу лікар звертає на рибний «аромат», який, за свідченням спеціаліста, крім хвороб говорить також про частої зміни статевих партнерів і неувагу до правил особистої гігієни.

Рибний запах з піхви

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!