Червоні точки на руках у дитини і дорослого

У дитини сверблять червоні точки на руках, а у здорової людини несподівано з'явилися червоні плями на кистях рук, Що це може означати? Звичка боятися інфекцій і паразитів у людини виробилася ще в епоху чуми. Минуло не одне століття, і медицина навчилася лікувати багато захворювань, але досі важко поставити діагноз і пояснити появу плям і крапок на шкірі рук.

Що таке червоні точки на руках

Точки, плями, прищі – це зміна стану епідермісу внаслідок захворювання або агресивного впливу навколишнього середовища. Рясні висипання на руках мають різні назви «цыпки», «гусяча шкіра», «куряча шкіра». Лікарі патологію називають дерматитом. Більшість червоних пухирців проходять без лікарського втручання, наприклад, роздратування. Дитяча чутлива шкіра, непередбачувані реакції тіла у вагітної можуть відповідати на стрес або зміну погоди - з'являються точки або плями червоного кольору.

Чому з'являються на руках

  • Алергія. В сучасних умовах нервозності і забрудненої екології в список алергенів потрапляють вода, повітря, тканини, паперові гроші.
  • Пошкодження кровоносних судин із-за нестачі вітаміну С і К. Судинні освіти – ангіоми і гемангіоми. Якщо турбують набрякання та болючість суглобів, сухість слизових оболонок очей і рота, то дрібні точки сигналізують про ревматичних запаленнях.
  • Контагиозниє захворювання: підшкірні кліщі, краснуха, сифіліс, короста, кір, грибки, бактеріальні інфекції (стрептодермія).
  • Внутрішні незаразні захворювання. Викид червоних плям на руках після нападу гепатиту або панкреатиту. Точки на шкірі рук проявляються у людей з цукровим діабетом.
  • Аутоімунні. Функціональний розлад імунітету, при якому організм руйнує сам себе.
  • Авітаміноз. В цьому випадку потрібно нормалізувати свій раціон, вжити курс полівітамінів.

Щоб з'ясувати, чому на руках з'явилися крапочки червоного кольору, потрібно шляхом загального аналізу крові дізнатися, не знижена кількість тромбоцитів. Для перевірки їх працездатності дослідити тромбоцитарную адгезію та агрегацію. Здати аналізи на інфекції, перевірити печінку на наявність гепатиту, провести ультразвукове обстеження органів черевної порожнини. Коли на руках з'явилися червоні плями, самолікування і відсутність діагностики закінчується трагічно.

Висип на руках фото

Червоні плями на руках фото

Висип на руках у вигляді червоних крапок

В описі шкірного васкуліту присутні пурпури, петехії, вузлики. Захворювання вражає стінки кровоносних судин, у результаті органи не отримують необхідного кровопостачання, їх тканини відмирають. Лікування спрямоване на викорінення причин васкуліту. Ревматолог призначає антигістамінні ліки та імуномодулятори, в запущених випадках – гормонально-стероїдну терапію.

Після використання миючих засобів, косметики зап'ястя вкрилися контактним дерматитом у вигляді екземи або кропив'янки. Проаналізуйте склад мила, гелю для душу й інших косметичних засобів, подивіться на реакцію шкіри після застосування різних засобів. Висипом на руках у вигляді червоних крапок страждають жінки в кінці вагітності. При цьому шкіра може сохнути, свербіти, лущитися, а після пологів прийти в норму. Лікарі називають це пізній токсикоз рекомендують виключити можливі подразники.

Червоні точки на пальцях рук

Пальці рук більш схильні до інфекцій. Грибок порушує клітинний імунітет шкіри і паразитує у вигляді пухирців, плям і крапок, які потребують тривалого лікування протигрибковими мазями, розчинами і дотримання ретельної гігієни. Мікоз поширюється контактним шляхом через тварин, одяг, предмети побуту, при відвідуванні громадських лазень.

У транспорті або при рукостисканні з хворим легко підчепити коросту. Високий ризик зараження в спеку. Шкіра потіє і збирає мікроби. Коростяний кліщ робить помітні підшкірні ходи, відкладаючи там яйця. Червоні точки на пальцях рук видно між фалангами, на згинах, долоні і зап'ястя. Свербіж посилюється вночі під час активності кліщів. Розчісування червоних плям може призвести до інфікування і гноению. Лікування зводиться до купіруванню алергічної реакції на життєдіяльність збудника корости та дезінфекції.

Червоні точки на руці дитину

Формується травний тракт малюка лякає батьків реакцією шкіри у вигляді появи червоних плям. Переїзд і зміна клімату, нестійкість нервової системи дитини, укуси комах і контакт з тваринами – фактори, не пов'язані із захворюваннями, на які організм реагує червоними крапками на руці дитину. Вони незабаром проходять. Їх походження у дітей обумовлено тим же, що і у дорослих, але навіть досвідченим батькам краще не «гадати» по долоньці свого малюка, а звернутися до педіатра.

Червоні точки на кистях рук

Порушення згортання крові, передозування антикоагулянтами призводять до появи червоних точок на кистях рук і зап'ястях, утворюються мимовільні гематоми і дрібні крапкові крововиливи під шкірою на тильних сторонах долонь. Деякі точки стають доброякісними утвореннями – гемангиомами. Їх пошкодження небезпечно високою крововтратою. Такі дефекти на руках не небезпечні і не вимагають хірургічного втручання, якщо не завдають серйозного дискомфорту.

Червоні точки на руках вище ліктя

Зруйновані в результаті фізичних навантажень судини виглядають як маленькі, розміром з укол, червоні точки на руках вище ліктя. Надмірно суха шкіра передпліччя може покритися білими або червоними горбиками, які називаються фолікулярний кератоз. Уражені ділянки мажуть пом'якшуючими засобами. Ці захворювання не небезпечні і не мають запального характеру.

Відео

Червоні плями і "прищі" на руках? / Куряча шкіра (chicken skin)

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!