Інгалятор для дітей від кашлю і нежиті

Дієвий і безпечний спосіб впоратися з симптомами простуди, грипу і ГРВІ – небулайзерна терапія. Так називають лікування з допомогою спеціальних приладів, інгаляторів і небулайзерів. Інгалятор для дітей від кашлю і нежиті доставляє ліки відразу у вогнище запалення. Інгаляції показано і при бронхіті, астмі, ларингіті і інших проблемах, пов'язаних зі здоров'ям дихальних шляхів.

Види інгаляторів для дітей

Медики виділяють три основних типи пристроїв: парові, ультразвукові і компресорні. Всі вони діють за одним принципом: перетворюють лікарський засіб в пар або аерозоль для глибокого проникнення препарату в дихальні шляхи. Використання інгаляторів для дітей від кашлю і нежиті допомагає проводити процедури з мінімальною кількістю ліків. Перед тим, як вирішити, який інгалятор краще, потрібно дізнатися, чим вони відрізняються.

Паровий

Для лікування верхніх дихальних шляхів підходить паровий інгалятор. Це вдосконалена модифікація відомого народного методу «подихати над картоплею». Дія приладу заснована на вдиханні гарячого пара. Працює він з летючими речовинами, у яких поріг кипіння менше 100 градусів – це ефірні масла і трав'яні відвари. Розчин нагрівається до 45 градусів, перетворюється в пару і подається через маску в ніс і рот.

Недоліки парового інгалятора при лікуванні дітей:

  • Дитині важко вдихнути гарячу струмінь повітря.
  • Під час нагрівання частина діючих корисних речовин руйнується.
  • Концентрація препарату в ингалируемом хмарі нижче необхідної для лікування.
  • Перелік розчинів, якими дозволено заправляти пристрій, малий.

Паровий інгалятор – найдешевший, вартість простих пристроїв – від 10 доларів, середній ціновий діапазон: 35-40 доларів. Відомі парові інгалятори для дітей: «Cow» (назву переклали як «Корівка»), «Puppy» («Собачка»), «Ромашка». В аптеці можуть запропонувати прилад під назвою «Чудопар», він не є дитячим, але його використовують для всіх членів сім'ї, в тому числі і для дітей.

Компресорний

Прилад такого типу створює потужний повітряний потік і подає його через маленький отвір в камері з лікарським розчином. Формується аерозольне хмара, яка через маску вдихається хворим. Перевага цього пристрою – він може розпорошувати майже всі види препаратів, виписаних для інгаляцій. Мінус – прилад дуже галасливий і деякі малюки сприймають його з побоюванням, важко звикають до нього. У складі приладу є електричний компресор і небулайзер, розпилюючи рідина.

Щоб зменшити тривожність дітей при зустрічі з пристроєм, виробники роблять інгалятори компресорного типу привабливими. Веселий паровозик або дитинча кита приймається за іграшку. Серед такого роду приладів виділяються інгалятори Omron. Вони якісні, часто до них застосовують епітет «кращі інгалятори». Вартість компактних інгаляторів Omron починається від 60 доларів. Відомий компресорний інгалятор – «Дельфін» (Delphinus). Він дає регулювати розмір часток аерозолю. Коштує такий прилад від 80 доларів.

Ультразвуковий

Ультразвукові інгалятори схожі на компресорні спосіб доставки аерозоля в дихальні шляхи, але порівняно з ними, вони майже безшумні. За допомогою ультразвукових коливань прилад розпорошує лікарський препарат на найдрібніші частинки, до 5 мкм. Ультразвукові інгалятори для дітей від кашлю і нежиті – ефективний метод лікування. Дитина може як дихати ротом, так і носом. Вибираючи ультразвуковий інгалятор, увагу треба звертати на таку характеристику, як дисперсність, тобто розмір часток фарби лікарського препарату.

Проникнути в бронхи можуть частинки речовини діаметром всього 5-10 мікрон. І якщо інструкція повідомляє, що прилад генерує більш великі частинки, краще відмовитися від покупки. Прилад, у характеристиці якого вказана велика дисперсність частинок аерозолю, може виявитися низької якості, особливо недорогий. Вартість ультразвукового інгалятора починається від 45 доларів. Відомі виробники: Omron, AND, Beurer. Як вибрати інгалятор, підкаже фармацевт в аптеці.

Що краще: інгалятор або небулайзер

Будь-який апарат для проведення інгаляцій деколи називають то небулайзером, то інгалятором. Слово небулайзер походить від «nebula», що в перекладі означає «хмара, туман». Ця назва означає, що рідке ліки переводиться в аерозольне хмара. А «Inhalo» в перекладі з латині – «вдихаю». Небулайзери – більш вузький різновид інгаляторів. До них не відноситься паровий, тому що він не дає можливості варіювати розмір частинок. Кращі небулайзери дозволяють змінювати режим подачі аерозолю.

Що вибрати для дитини від кашлю

При кашлі допускається використовувати як паровий інгалятор, так і небулайзер. Паровий інгалятор допоможе, коли у дитини сухий кашель, при захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Парові інгаляції, зроблені правильно, сприяють розрідженню і більш легкому відходженню мокротиння. Цей спосіб не підходить для маленьких дітей. Ультразвуковий або компресорний небулайзер безпечно використовувати, навіть якщо дитина грудної. Незамінні вони і при лікуванні нижніх дихальних шляхів, і якщо дитину мучить вологий кашель.

Як користуватися інгалятором в домашніх умовах

Застосування пристрою передбачає виконання кількох правил. Проводити процедуру через годину-півтори після їжі. Повторювати два-три рази в день. Перед процедурою потрібно добре прочистити ніс, щоб звільнити дихальні шляхи, і полегшити доступ аерозолю до місця призначення. Не можна користуватися інгалятором, якщо є протипоказання:

  • підвищена температура, понад 37,5 градусів;
  • з носа йде кров, і є схильність до кровотеч в цілому;
  • виявлена алергія на ліки для інгаляцій, на яку виписаний рецепт;
  • є серйозні захворювання серцево-судинної системи.

Які ліки заливати

Лікарський препарат, який буде використаний, призначає лікар. Звичайна доза для дітей становить 2 мл розчину. Крім ліки дітям потрібен фізіологічний розчин для інгаляцій. Їм розводять засіб у співвідношенні 1:1. При сухому кашлю необхідно використовувати амбробене, лазолван і амброгексал, діюча речовина в них – амброксол. Для розширення бронхів використовують беродуал. Його дозування визначає вік дитини, однорічному покладається змішати 6 крапель засобу з 2 мл фізрозчину. Дітям від трьох років заправляти 8 крапель.

При ларингіті, стенозі, фарингіт, риніт і помилковому крупі допомагає нафтизин. Процедури з ним так само проводяться на фізрозчині, у співвідношенні 1:1. Випробуваний засіб для полегшення перебігу застуди – інгаляція з мінералкою для дітей. Газ з неї потрібно випустити. Рекомендована мінеральна вода «Боржомі». Наливати в небулайзер для дітей 3-5 мл рідини.

Для парових інгаляцій часто використовується ромашка, трав'яний відвар. Вона допомагає при нежиті, корисні такі процедури і при тонзиліті, грипі, бронхіті, трахеїті і. Інші трави, що допомагають при лікуванні застуди: чебрець, мати-й-мачуха і шавлія. Ефективні парові інгаляції з ефірними маслами ментолу, евкаліпта, герані, ялівцю. 3-5 крапель масла поміщають у фізрозчин. Маленьким дітям такі інгаляції заборонені. В ультразвуковій небулайзер заливати масло не можна.

Скільки дихати

Інгаляції при кашлі у дітей можуть тривати 1-3 хвилини. Якщо використовується паровий інгалятор, важливо стежити, щоб пар не стикався з шкірою обличчя. Дихати при парової інгаляції потрібно обережно, різкий вдих може призвести до опіку дихальних шляхів, тому педіатри забороняють проводити таку процедуру малюкам. Після вдиху лікарського хмари рекомендують затримати дихання на одну-дві секунди, для полегшення кашлю, потім видихнути.

Відео про дитячі інгалятори

Перед купівлею і використанням інгалятора рекомендуємо ознайомитися з відео, в якому пропонуються наочні відповіді на більшість батьківських запитань. Ви побачите, як сприймають гучні компресорні інгалятори зовсім маленькі діти, наскільки комфортно вони почуваються у масці. Почуєте корисні поради відомого педіатра – доктора Комаровського про те, з чим краще робити інгаляції, дізнаєтеся, як допомогти дитині перестати боятися небулайзера.

Небулайзери для дітей

Як вибрати інгалятор? - Доктор Комаровський

З чим робити інгаляції

Інгаляції: з чим краще їх робити - Доктор Комаровський - Інтер

Якщо дитина боїться процедури

МАЛЕНЬКІ ХИТРОЩІ, ЯКІ ДОЗВОЛЯЮТЬ ДІТЯМ НЕ БОЯТИСЯ ІНГАЛЯТОРА.

Відгуки про інгаляторах

Лариса, 32 рокиЯ мама двох дітей, у молодшого (3 роки) часто спостерігається кашель, застуду постійно переходять у бронхіт. Купили компресорний небулайзер «Паровозик», думала, що мені доведеться тримати дитину, але він із задоволенням переносить процедури, і навіть не хоче закінчувати. Ефект видно вже після одного дня інгаляцій, ми проводимо по два: вранці і через годину після обіду.
Світлана, 25 роківДонька пішла цієї осені в дитячий сад і стала частіше хворіти на ГРВІ. За порадою подруги купила небулайзер, процедури проводжу з мінеральною водою «Боржомі», допомагає швидко, ми значно рідше сидимо на лікарняному. Купували в аптеці ультразвукової небулайзер Omron. Робимо інгаляції всією сім'єю – це дуже зручно. В комплект небулайзера входять маски для дорослих і для дітей.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!