Пивний алкоголізм у жінок - симптоми і наслідки

Спиртні напої – прямий шлях до деградації людини, якщо він не вміє контролювати кількість випитого. Один з небезпечних варіантів такого процесу називається пивний алкоголізм у жінок – симптоми і ознаки цього захворювання проявляються в кілька стадій, поки дівчина не стає алкоголіком. Слабоалкогольні напої можуть стати причиною розвитку цього стану і трапляється це часто.

Що таке пивний алкоголізм

Це одна з різновидів пристрасті до спиртних напоїв, при якому розвивається залежність від пива, дівчина починає пити його у великих дозах. Жіночому організму потрібно значно менше часу, ніж чоловічій, щоб отримати психологічну прихильність до цього виду алкоголю. ЗА статистикою для розвитку алкоголізму чоловікам потрібно регулярно випивати протягом 10 років, а дівчатам – 3 роки. Формування пивної залежності, перехід його в хронічне захворювання відбувається набагато швидше в порівнянні. З іншим алкоголем.

Причини

Алкоголізм в даному випадку розвивається за тим же причин, що і у всіх інших – спиртне завжди є бажаним гостем на будь-якому святі. Молодь часто влаштовує пивні посиденьки або п'ють його в якості «розминки», щоб градус підвищувати поступово. Цей напій містить дуже мало алкоголю, тому існує помилкова думка про його нешкідливості, але пивна залежність така ж реальна загроза, як і при вживанні горілки. Серед інших причин розвитку патології у жінок виділяють наступні чинники:

 1. Несерйозне ставлення. Для більшості людей пиво не є серйозним спиртним напоєм. Можна вживати і не відчувати сильного зміни свідомості, поведінка не змінюється.
 2. Смак і запах. Багатьом вони подобаються, не викликають відторгнення, а легке сп'яніння швидко проходить.
 3. Стимул до спілкування. Цей стереотип сильно поширений серед молоді.
 4. Зняття емоційної напруги. Стресова ситуація легко знімається при вступі невеликої дози алкоголю в кров.

Стадії

Тривожним симптомом стане вживання жінкою спиртного частіше, ніж 2 рази за тиждень. В цьому випадку розвивається стійкий вид психологічної залежності від пивного напою. Існує кілька стадій розвитку даної проблеми. Розвивається залежність у дівчат швидше, тому що жіночий організм слабше чоловічого. Виділяють наступні етапи:

 1. Характеризується з боку жінок намаганням уникати галасливі компанії, воліючи розслабляти на самоті вдома за смачною вечерею. Спочатку такі бажання будуть з'являтися рідко, але незабаром це стане стандартним проведенням часу, і дівчина не буде вважати це чимось неправильним. На цьому етапі пивного алкоголізму розвивається психологічна залежність, починаються перші зміни в організмі, які потім призводять до хвороб.
 2. На наступному етапі починають збільшуватися щоденні дози. Цей симптом супроводжується фізіологічною прихильністю організму до спиртного. За день людина випиває 2-3 пляшки пива. У жінки вже не виходить розслабитися без випивки, щоб подолати дратівливість, агресію, доводиться практично напиватися.
 3. Остання стадія супроводжується просто величезними обсягами випитого (до 10 літрів). Досягати стану сп'яніння стає складніше, і дівчина переходить до більш міцних напоїв. До симптомів третій стадії слід віднести зниження активності головного мозку, починаються проблеми з пам'яттю, відзначаються напади істерики, слабоумство.

Наслідки

Жіночий пивний алкоголізм не проходить безслідно, пивного живота, як правило, немає, але існують інші наслідки. Щоб сп'яніти, дівчатам потрібно менше алкоголю, але вплив на організм від цього не стає менш згубним. При вживанні 2 л води за день (супи, кава, чай і т. д.) надходить додатково від 1 до 5 літрів пива. Такі обсяги рідини буде негативно позначатися на кров'яному тиску, серце.

В пінці пивного напою містить кобальт, який викликає потовщення, розширення серцевих камер, патологічні зміни серцевого м'яза, некрози великих ділянок. У медичній практиці такий симптом називають «бичаче серце», за статистикою він зустрічається набагато частіше у дівчат, ніж у чоловіків. Навантаження на нирки, печінка теж буде постійно висока, вони швидко зношуються, не справляються з процесом переробки через брак ферментів.

Компоненти пива наносять безпосередній шкоди клітинам головного мозку, що призводить до зниження інтелекту. Разом з алкоголем надходить фітоестроген (жіночий статевий гормон), який знижує вироблення прогестерону. Останній відповідає за дітородну функцію в жіночому організмі. Це призводить до порушення гормонального фону, дисфункції яєчників, збільшення матки, що стає причиною невиліковного безпліддя.

Симптоми пивного алкоголізму у жінок

Зовнішні ознаки прояву сп'яніння відомі (підвищена розслабленість м'язів, «стеклянны» погляд, нерозбірлива мова). Існують і загальні симптоми пивного алкоголізму, які свідчать про наявність проблеми:

 1. Залежність проявляється у щоденному вживанні алкоголю у великих кількостях.
 2. Неохайна, пухка фігура, вага значно перевищує нормальний.
 3. Хронічні головні болі. Це симптом початку структурних змін в головному мозку.
 4. Безсоння. Жінка не може заснути без алкоголю.
 5. Дратівливість. Людина відчуває почуття занепокоєння, відчуває, що чогось не вистачає до тих пір, поки не вип'є пивний напій.
 6. При спробі обмежити вживання спиртного нічого не виходить, усвідомлення проблеми є, а зробити з неї нічого не виходить.
 7. Втрата інтересу до протилежної статі. Дівчина не цікавить більше чоловіками, лібідо відчутно знижується.
 8. Хворобливе обличчя. З'являються темні кола під очима, синюшний вигляд, що вказує на те, що страждає печінка.
 9. Навіть невеликі фізичні навантаження викликають задишку.
 10. Неприємний запах з рота мочених яблук або ацетону. Цей симптом вказує на порушення роботи підшлункової залози, розвиток цукрового діабету.
 11. Рідкий стілець вранці вказує на захворювання шлунка.

Зовнішні ознаки

Пивний алкоголізм впливає на зовнішній вигляд дівчини, її поведінку. Пов'язано це з згубним впливом компонентів напою на організм людини. Дівчина стає занадто слізливою, сентиментальною, але вже через кілька хвилин проявляється байдужість, байдужість до близьких. Жіночий пивний алкоголізм призводить до того, що хворий перестає критично оцінювати те, що відбувається навколо, постійно себе шкодує, звинувачує у своїх проблемах оточуючих.

Алкоголік відчуває суїцидальні нахили і підвищену схильність до депресії. Основні зовнішні ознаки пивного алкоголізму у жінок:

 • на обличчі проявляються червоні прожилки, шкіра втрачає еластичність, виглядає постарілу;
 • з'являються пивні вусики (з-за чоловічого гормону), посилюється ріст волосся на ногах, обличчі, грудях по чоловічому типу, голо стає сиплим і знижується;
 • з'являється синюшність обличчя, набряк, шкіра в'яне, утворюються багряні плями;
 • темніють, кришаться зуби;
 • починають випадати волосся, рано сивіють, стають змішаною, бляклими, сальними і виглядають неухоженно;
 • стає непропорційною фігура, атрофуються м'язи ніг, накопичується жир навколо талії.

Психічні зміни

Симптоми пивного алкоголізму проявляються і через ураження дрібних нервів тканин організму. Це призводить до розвитку недоумства, провалів у пам'яті, зниження інтелекту. У жінки знижується інтерес до навколишнього світу, головною її метою стає наступна порція пива. Поступово це призводить до повної деградації особистості, відсутності розуміння ситуації, в яку потрапив людини. До симптомів психологічного характеру відносять такі ознаки:

 • примхливість, сльозливість;
 • схильність до самокопання, депресій;
 • відсутність бажання піклуватися про сім'ю;
 • деградація материнського інстинкту.

Поведінка

Будь-який вид алкоголізму призводить до зміни соціального і міжособистісного поведінки людини. Підвищена дратівливість, агресія проявляється в несподіваних ситуаціях. Виправляє стан тільки чергова доза спиртного. Алкогольний синдром призводить до деградації, тому людина може робити необдумані вчинки, часто впадати в депресію. Пивний алкоголізм у жінок – симптоми поведінки:

 • швидка зміна настрою;
 • пляшка пива кожен день, щоб розслабитися;
 • безсоння.

Стан здоров'я

Пивний алкоголізм руйнівної дії на організм не відрізняється від інших форм цього захворювання. Жінка завдає шкоди всім системам організму, що стає причиною патологічних змін. До основних наслідків для здоров'я від пивного алкоголізму відносять такі захворювання:

 • відмирання клітин головного мозку;
 • цироз печінки;
 • міокардіодистрофія;
 • порушення функції спинного мозку;
 • гастрит;
 • гепатит;
 • молочнокислий ацидоз;
 • панкреатит;
 • гіпонатріємія;
 • невропатія;
 • ураження слухового, зорового аналізатора.

Відео

Пивний алкоголізм укр

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!