Як підібрати післяопераційний бандаж за розміром - огляд медичних виробів з описом та вартістю
- 1. Що таке бандаж післяопераційний
- 1.1. Для чого потрібен бандаж
- 1.2. Види
- 1.3. Розміри
- 2. Як носити бандаж після операції
- 3. Купити бандаж післяопераційний
- 3.1. Бандаж на черевну порожнину
- 3.2. Післяопераційний гінекологічний
- 3.3. Післяопераційний грижовий пупковий
- 3.4. Бандаж після апендициту
- 3.5. Для стомованих хворих з отвором
- 3.6. Бандаж після операції на серці
- 3.7. Чоловічий бандаж
- 3.8. Жіночий бандаж
- 3.9. Бандаж для великого живота
- 4. Як вибрати бандаж післяопераційний
- 4.1. Як підібрати післяопераційний бандаж за розміром
- 5. Відео
- 6. Відгуки
Після проведення хірургічного втручання без цього виробу складно обійтися. Бандаж післяопераційний – спеціальний медичний виріб у вигляді пояси, корсети або трусів, яке призначене для використання в реабілітації для швидкого загоєння швів, профілактики прояву гриж. Ортез необхідний для прискорення відновлення після порожнинних хірургічних втручань у дорослих і дітей, кесаревого розтину у жінок. Він допомагає зняти напругу м'язів, больові відчуття в районі шва.
Що таке бандаж післяопераційний
Після будь-якого хірургічного втручання настає тривалий реабілітаційний період. Хворобливі шви, набряки, гематоми і грижі – з цим знайомий практично кожен пацієнт після операції. Прискорити відновний процес здатні бандажі післяопераційні. Це щільна пов'язка з високою еластичністю на зручних застібках, яка призначена для підтримки внутрішніх органів.
Її випускають у вигляді пояси, корсети, спідниці, труси, грації для використання в грудний, черевний і паховій області. Користуються попитом післяпологові моделі. Виготовляють бандажі післяопераційні з гіпоалергенних матеріалів, що пропускають повітря. До складу входять: натуральна бавовна, еластан, лайкра, віскоза, мікроволокно. Поєднання цих матеріалів забезпечує необхідний ступінь компресії, наділяючи ортез високою функціональністю.
Перш ніж придбати ортез, важливо проконсультуватися з лікарем. Це медичний виріб має ряд протипоказань, тому займатися самолікуванням небажано. Не рекомендовано у таких випадках:
- при захворюваннях ШКТ (шлунково-кишкового тракту), особливо при виразці дванадцятипалої кишки або шлунка;
- при недугах на окремих ділянках шкірного покриву (екземі, пухлинах, глибоких ранах);
- якщо у пацієнта спостерігаються захворювання нирок, що провокують набряклість;
- при наявності алергічної реакції на матеріали, з яких виготовлений ортез;
- коли на тілі є окремі види свіжих швів.
Для чого потрібен бандаж
Основне призначення – скорочення періоду, необхідного для загоєння хірургічного шва. Ортез при регулярному носінні рівномірно розподіляє тиск внутрішніх органів на травмовану область. Кожен виріб має певну ступенем компресії. Підтримуючий ефект допомагає захистити пацієнта від прояву післяопераційних гриж, а забезпечення нерухомості формується рубця сприяє тому, що він швидко починає гоїтися. Основні показання для використання: післяопераційний період, після ліпосакції, до і після пологів.
Види
В аптеках зустрічається багато бандажів, але який підійде вам за характеристиками, вартості? З цього питання можна проконсультуватися з лікарем або самостійно вивчити відгуки в мережі. Всі ортези поділяють на такі типи:
- Післяпологовий або післяопераційний бандаж на черевну порожнину. Актуальний після проведення хірургічного втручання у ділянці живота, призначений для прискорення реабілітаційного періоду.
- Післяопераційний для грудного відділу. Фіксує і стабілізує положення грудної клітини після отриманих травм або перенесених операцій. Використовується при лікуванні міалгії, міжреберної невралгії, міозитів.
- Противогрыжевый – ефективний профілактичний засіб. Фіксує черевні стінки, пахові області. Перешкоджає випинання внутрішніх органів при появі гриж в зазначених зонах.
Розміри
До вибору розміру важливо підійти відповідально, інакше ортез не тільки не буде справлятися з поставленим завданням, але й може завдати шкоди. Великі моделі не забезпечують надійну фіксацію, маленькі – здавлюють тканини, порушуючи мікроциркуляцію, сповільнюючи процес загоєння. Виробники випускають на ринок ортези різних розмірів. Знайти варіант, який підійде вам не складе праці.
Як носити бандаж після операції
Коли можна починати носити бандаж після операції на черевній порожнині? Пацієнту важливо прислухатися до рекомендацій лікаря і не займатися самолікуванням. Це медичний виріб радять застосовувати відразу ж після завершення операції, використовуючи, поки шов повністю не заживе. Носити ортез післяопераційний важливо постійно, роблячи перерву лише в нічний час, коли фізична активність відсутня.
Як правильно використовувати бандажі післяопераційні? Це краще робити в положенні лежачи, коли м'язи максимально розслаблені. Ортез слід розмістити на прооперованої області, зробивши неповний видих. Врахуйте, що фіксувати занадто туго не слід, інакше можна пошкодити формуються тканини рубця. Наклавши ортез, перевірте свої відчуття. Якщо ви присутній дискомфорт або біль, значить, слід послабити фіксацію.
Купити бандаж післяопераційний
Раніше важливість використання цих медичних виробів недооцінювали. Їх навіть радили виготовляти самостійно. Сьогодні продаж ортезів затребувана. Зверніть увагу, перед придбанням слід ретельно підбирати розмір і якість матеріалу. Маленьке виріб буде здавлювати тіло, приносити дискомфорт, неякісна тканина не дозволить шкірі дихати.
Бандаж на черевну порожнину
Медики прописують носіння ортеза всім пацієнтам, що перенесли операції на черевній порожнині. Це потрібно для зниження навантаження на шов, щоб уникнути ускладнень, виникнення гриж:
- назва: ПО-25Р Ecoten;
- ціна: 1 860 р.;
- характеристики: дві стягуючі панелі, волого - і повітропроникний, має пластикові вставки, що перешкоджають скручування;
- плюси: ідеально сідає по фігурі, бавовняна панель не дратує травмовану область.
Абдомінальний ортез, завдяки пружності і еластичності матеріалу, забезпечує підтримуючий ефект. Часто паралельно з носінням ортеза пацієнтам прописують обов'язково виконувати гімнастику і масаж. Такі вироби фіксуються на талії міцної контактної стрічкою, стягуються розтяжкою:
- назва: РА-30 Ecoten;
- ціна: 2 620 р.;
- характеристики: на 100% складається з бавовни, є «антискручивающаяся» вставка, роздвоєна стягуюча панель;
- плюси: підходить для реабілітаційного періоду після будь-яких хірургічних втручань на черевній порожнині, доступний за ціною.
Післяопераційний гінекологічний
Це підтримує пристосування під час реабілітаційного періоду радять носити усім жінкам з різними видами патологій матки. Замовити його в Санкт-Петербурзі або Москві за вигідною ціною допоможе інтернет-магазин з доставкою по пошті. Після проведення гістеректомії (видалення матки) компресійні вироби допомагають знизити біль, запобігти розбіжність швів, забезпечити тазових кісток захист від перенавантаження, знизити ризик розвитку патологій. Зверніть увагу на таку модель:
- назва: Б-637 Крейт:
- ціна: 1 290 р.;
- характеристики: підходить для типу фігури «яблуко», у складі – бавовна, еластан та поліамід, верхня частина виконана з еластичної гуми;
- плюси: надійно утримує органи малого тазу в правильному положенні.
Гінекологічні моделі призначені для жінок,які перенесли операції на органах малого тазу. Вони мають свої відмінні риси:
- при опущенні матки використовують спеціальні труси, які обхоплюють як стегна, так і промежину, міцно фіксуючи застібками;
- конструкція гінекологічних моделей передбачає їх комфортну носку під одягом, в житті вони не доставляють дискомфорту.
Придивіться до цього варіанту, який має не дуже високу ціну і відмінно справляється зі своїми функціями:
- назва: ОВО-445 Ecoten;
- ціна: 2 610 р.;
- характеристики: відстібається ластка, пілот в області паху і в кишені у нижній частині;
- плюси: структура матеріалу забезпечує оптимальний рівень компресії, виріб не приносить дискомфорту під час шкарпетки, завдяки гипоаллергенності, волого - і повітропроникності.
Післяопераційний грижовий пупковий
Застосовують не тільки після оперативного втручання, але і з метою профілактики. Ефективно захищає від появи гриж, перешкоджає опущення внутрішніх органів:
- назва: Тривес Т-1442;
- ціна: 478 грн.;
- характеристики: має ребра жорсткості в районі хребта, знімний пілот, 6 позицій в розмірній сітці.
- плюси: зменшує навантаження на черевну порожнину, відновлює тонус м'язів живота.
У післяопераційний період ортез допомагає пацієнтові мінімізувати ризик виникнення ускладнень і рецидивів. Надягають еластичний корсет в лежачому положенні, розмістивши таз на рівні вище плечей. Скільки потрібно носити бандаж після порожнинної операції, слід погоджувати з лікарем:
- назва: ДП-20 Ecoten;
- ціна: 726 грн.;
- характеристики: виготовлений з 100% бавовни, має додаткову стяжку для регулювання компресії, є переміщуваний пілот для забезпечення рівномірного тиску;
- плюси: допомагає скоротити реабілітаційний період, уникнути рецидиву.
Бандаж після апендициту
Накладати виріб на черевну порожнину рекомендують відразу після проведення операції. Особливість полягає в тому, що висока щільність, необхідна для якісного утримання внутрішніх стінок живота, не чинить тиску на органи:
- назва: Б-320 Крейт;
- ціна: 960 рублів;
- характеристики: виконаний з гіпоалергенного поролону;
- плюси: покращує тонус м'язів черевної стінки, зменшує болі в області рубця, перешкоджає утворенню гриж.
Такий ортез допомагає м'язової тканини швидше відновитися, перешкоджає утворенню спайок, гриж, рубцевої тканини. Захищає і від розтяжок, подразнення шкіри, проникнення інфекцій. Деякі пацієнти відзначають, що виріб допомогло їм зняти біль при рухової активності:
- назва: Б-352 Крейт;
- ціна: 1440 рублів;
- характеристики: виготовлений з дихаючої еластичною бандажної стрічки;
- плюси: покращує тонус м'язів, зменшує болі після операції.
Для стомованих хворих з отвором
Для таких пацієнтів необхідний особливий бандаж. Стома – спеціальний отвір в органах, яке забезпечує взаємодію організму з навколишнім середовищем. Такі хворі після операції потребують спеціального ортезе з прорізом:
- назва: Orliman COL-165/167/169;
- ціна: 1942 грн.;
- характеристики: має 8 ребер жорсткості, щільну вставку в області стоми;
- плюси: матеріал дихає і не доставляє дискомфорту, доступна до замовлення широка розмірна сітка.
Діаметр отвору стандартний – 9 див. Виріб надійно фіксує прооперовану частина тіла, не даючи м'язам перенапружуватися при русі:
- назва: Orlett AB-412(S);
- ціна: 3 390 р.;
- характеристики: передбачена система проти скручування, яка запобігає зміщення ортеза;
- плюси: легкий у фіксації, надає рівномірне компресійна дію, перешкоджає виникненню гриж.
Бандаж після операції на серці
Виріб відноситься до еластичним корсетам для грудної клітки. Переваги таких бандажів післяопераційних полягають у наступному:
- бережна фіксація грудного відділу;
- зниження болю при інтенсивному диханні;
- захист шва, прискорення його загоювання;
- зменшення навантаження на внутрішні органи, хребет.
Одна з популярних жіночих моделей, яка представлена в 7 розмірах і має позитивні відгуки:
- назва: Orlett CB-201;
- ціна: 1 590 р.;
- характеристики: складається з двох матеріалів, один з яких не обмежує дихання пацієнта, другий – гарантує щільне прилягання виробу до тіла;
- плюси: непомітний під одягом, не доставляє дискомфорт при носінні.
У чоловіків користується попитом такий ортез – він має легку ступінь фіксації і відносно недорогий:
- назва: Orlett AB-206 (M);
- ціна: 1 930 р.;
- характеристики: зручно кріпиться завдяки практичній застібці велкро, виконаний з міцного еластичного полотна;
- плюси: 5 позицій в розмірній сітці, м'яко підтримує і не здавлює грудну клітку.
Чоловічий бандаж
Його рекомендують використовувати після операцій на грудній клітці або при виявленні пахової грижі. Бандаж для верхньої частини торсу забезпечує її еластичну фіксацію, зменшує біль, яка може проявлятися після проведення операції або отримання травми, сприяє загоєнню швів:
- назва: Orlett CB-200;
- ціна: 1 590 р.;
- характеристики: виготовлений з двох типів тканин: 1 – з невисокою еластичністю в області грудей, щоб не обмежувати дихання, 2 – високоеластична тканина для міцної фіксації на тілі;
- плюси: полегшує реабілітаційний період після серйозних травм грудної клітки, непомітний під одягом.
При пахових грижах чоловікам ортез прописують тимчасово. Він знижує неприємні відчуття, що викликаються недугою, але від подальшого прогресу захворювання не рятує:
- назва: двостороння модель Orlett HB-484:
- ціна: 4 100 р.;
- характеристики: двосторонній, обладнаний знімними пелотами;
- плюси: допомагає при профілактиці пахових гриж та рецидивів недуги.
Жіночий бандаж
Корсети такого типу лікарі радять носити під час вагітності, якщо є ризик розвитку патологій матки. Термін визначає лікар. Підійде такий варіант:
- назва: БД-111 ORTO;
- ціна: 1 700 р.;
- характеристики: виготовлений з пружного еластичного матеріалу, посилений ззаду цупким полотном, має анатомічний профіль і еластичні бічні стяжки;
- плюси: розвантажує попереково-крижову область хребта, усуває болі в попереку, допомагає уникнути розтяжок, створює умови, які оптимальні для правильного розвитку дитини.
Без консультації з гінекологом використовувати виріб не рекомендується, особливо за умови наявності пластикових вставок. Вони чинять тиск на очеревину і плід, що може обернутися розвитком патологій у дитини. Затребуваний і надійний ортез з цієї групи:
- назва: Нера-Люкс 9902 TONUS ELAST;
- ціна: 1 550 р.;
- характеристики: у складі 90% бавовна, 10% поліамід, передня частина виконана з мікрофібри, яка м'яко фіксує зростаючий живіт, не обмежуючи розвиток плоду;
- плюси: знімає навантаження з хребта, попереку, органів малого тазу.
Бандаж для великого живота
Ці ортези користуються попитом у тих чоловіків і жінок, фігура яких далека від ідеалу, а живіт нагадує мішок. Особливість такого бандажа полягає у використанні в процесі виробництва спеціальної утягивающей тканини, яка забезпечує вільну циркуляцію повітря. Наприклад, у моделі:
- назва: Orto БПА-140;
- ціна: 5 390 рублів;
- характеристики: спинка виконана з нерозтяжної матеріалу, абдомінальний і бічні частини – з еластичного матеріалу;
- плюси: коригує фігуру, зміцнює слабку передню черевну стінку при ожирінні.
- мінуси: врахуйте, що такий бандаж не вирішує проблему зайвої ваги без коригування харчування.
Виріб не доставляє дискомфорту при носінні, дозволяє сформувати нормальний силует. Завдяки тривалої компресії, вдається домогтися поступового скорочення обсягу. Користуватися таким виробом варто акуратно, щоб не завдати організму стрес. Придивіться до цієї моделі:
- назва: Orto СТ 208;
- ціна: 6 340 рублів;
- характеристики: виріб посилено металевими ребрами жорсткості;
- плюси: моделює фігуру, знімає біль в попереку.
Як вибрати бандаж післяопераційний
Що врахувати при покупці? Для початку визначтеся, скільки коштує післяопераційний бандаж. Коли ви знайшли модель, яка підходить вам по бюджету, саме час звернути увагу на основні критерії вибору:
- матеріал – вироби з бавовни коштують дорого, тому можна придивитися до якісної синтетиці, яка є гіпоалергенною. Розкид цін на бандажі післяопераційні кожному допоможе відшукати варіант, який його цілком влаштує. Пам'ятайте, що дешево якісний виріб коштувати не може;
- застібки – пацієнтам з великим статурою варто зробити вибір на користь багаторівневих липучок;
- шви повинні бути акуратними і не натирати шкіру;
- розмір – повинен щільно прилягати до тіла, але не перетискати його. У ньому має бути комфортно.
Як підібрати післяопераційний бандаж за розміром
Визначити цей параметр допоможе звичайна примірка. Коли немає часу купити післяопераційний бандаж на живіт в аптеці, і замовлення ви плануєте зробити в інтернеті, підібрати зручний ортез можна, вивчивши інформацію від виробника на упаковці. Перед цим заміряйте обхват талії, грудей або стегон (в залежності від виду виробу) в самому широкому місці, а потім порівняйте свої параметри з загальноприйнятою розмірною сіткою. Приміром, стрічкові моделі бувають S, M, L розмірів. Ширину вибирають залежно від зросту та комплекції. Важливо, щоб пов'язка покривала 1-2 см здорових тканин навколо шва.
Відео
Відео-огляд бандажа на черевну стінку післяопераційного AB-309 висота 23 см
Відгуки
Максим, 32 рокиКупив собі бандаж у магазині медтехніки після операції з видалення апендикса. Лікар порадив, що так і шов буде гоїтися швидше, і ризик появи гриж і спайок вдасться звести до мінімуму. Знайшов недорогий варіант, користувався 2 місяці. Пов'язка пропускала повітря, на живіт не тиснула, носив і навіть не помічав її присутності.
Юлія, 36 роківдовелося задуматися Над покупкою після того, як мені зробили кесарів розтин. Довго сумнівалася, чи буде комфортно в ньому, але не послухатися рекомендацій лікаря не зважилася, здоров'я важливіше. Була приємно здивована відсутністю дискомфорту при носінні, через одяг ортез не було видно. Загоєння швів пройшло швидко, практично безболісно.
Аліна, 23 рокиМені знадобився під час вагітності. Так як у мене була двійня, для моєї комплекції живіт був настільки великий на останніх місяцях вагітності, що біль в спині стала моїм вірним супутником. І тільки ортез, який я купила за порадою гінеколога, допоміг мені справитися з проблемою. Боялася, що буде тиснути на живіт, але ні, все обійшлося.