Пірантел для дітей: інструкція по застосуванню

Якщо виявлені симптоми глистових інвазій у дитини, лікар призначає ефективне ліки від глистів для дітей Пірантел, яке випускається у формі таблеток і суспензії. Медичний препарат відрізняється високою ефективністю, активний відносно гостриків, аскарид, волосоголовців, які населяють кишечник і порушують цілісність слизової оболонки. Таке консервативне лікування має призначати тільки дільничний педіатр, самолікування категорично протипоказано.

Що таке Пірантел

Глистні інвазії доставляють маленькому пацієнтові внутрішній дискомфорт, порушують стілець і процес травлення, роблять нервовим і дратівливим. Пірантел – це протигельмітний препарат, дія якого спрямована на придушення патогенної флори. Активним компонентом є пірантелу памоат – синтетична речовина, яка провокує нервово-м'язову блокаду у гельмінтів, паралізує і сприяє продуктивному знищення патогенної флори. Активно стосовно аскарид, гостриків, нематод, анкілостом, кривоголовки американської, волосоголовців.

Медичний препарат погано всмоктується з органів ШКТ, при цьому залишається в первісному вигляді. Процес метаболізму в печінці не відбувається, а синтетичні речовини виводяться природним шляхом, не змінюючи свою структуру. Разом з активними компонентами організм залишають уражені мікроорганізми, настає повне одужання. Ймовірність повторного рецидиву мінімальна, а і бажаний ефект лікування не викликає сумнівів.

Показання до застосування

Глисти – це не тільки зовнішні симптоми, але і внутрішній дискомфорт, який змінює поведінку дитини, роблячи його надмірно примхливим і навіть агресивним. Якщо після здачі аналізу калу або зскрібка на ентеробіоз у біологічному матеріалі виявлена патогенна флора, це основні показання до застосування Пірантелу в дитячому віці. Серед потенційних діагнозів лікарі виділяють:

  • аскаридоз;
  • анкілостомідоз;
  • трихоцефальоз;
  • некатороз;
  • ентеробіоз.

Як діє Пірантел на глистів

Лікувальна дія швидке, позитивна динаміка захворювання спостерігається вже після прийому разової дози. Медичний препарат Пірантел діє на глистів, як паралізує речовина, оскільки при контакті знижує їх активність, здатність до розмноженню та поширенню осередків патології. У підсумку паразити виводяться з організму природним шляхом – разом з каловими масами при кожній дефекації. Такий метод інтенсивної терапії безпечний, знижує ризик інтоксикації.

Склад

Активний компонент Пірантелу за своїми властивостями нетоксичний, тому після проникнення в кишечник подразнення слизової виключено. Зате вплив у відношенні патогенної флори швидке і цілеспрямоване, і шкідливі мікроорганізми продуктивно виводяться з калом вже після першого сеансу. Такий унікальний склад Пірантелу прискорює процес одужання, виключає ризик виникнення побічних явищ і ускладнень в дитячому та дорослому віці. Подразнюючу дію на стінки кишечника не спостерігається, побічні явища від Пірантелу виникають вкрай рідко.

Форма випуску

Пильні батьки повинні знати, чим лікувати дитини глисти. Існує дві форми випуску Пірантелу, які мають однаковий хімічний склад і лікувальну дію в організмі. Це таблетки і суспензія Пірантел жовтого кольору і однорідної консистенції, давати які покладено тільки за призначенням лікаря, попередньо вивчити інструкцію. Остання форма випуску доречна для дітей молодшого віку, оскільки має смак морозива і не викликає відрази. Лікувальна рідина знімає біль, забезпечує стійкий терапевтичний ефект для дітей.

Інструкція із застосування Пірантелу

Перед тим як давати Пірантел дитині, потрібно індивідуально обговорити з лікарем добові дози і спосіб застосування. Разова порція ліки залежить від ваги маленького пацієнта незалежно від характеру глистових інвазій. Докладна інструкція із застосування Пірантелу повідомляє, що приймати лікарський препарат покладено в період або після трапези. Дозування залежить від форми випуску ліки, віку пацієнта, детально викладено нижче. Дітям краще пити сироп зі смаком морозива, а дорослим приймати таблетки, попередньо їх розжувавши у роті.

Суспензія

Інтенсивну терапію консервативними методами належить почати відразу ж після постановки педіатром остаточного діагнозу і призначення лікування. Детальна інструкція по застосуванню суспензії Пірантел для дітей передбачає наступні вікові рамки і допустимі дози зазначеного медикаменту:

  • пацієнти від 6 місяців до 2 років — половина мірного ковпачка за раз;
  • маленькі пацієнти від 2 років до 6 років — мірний ковпачок препарату за добу;
  • діти до 12 років — 2 мірні ковпачка за день;
  • пацієнти старше 12 років — 3 мірних ковпачка одного разу за добу.

Якщо у дитини виявлено аскаридоз, разової дози цілком вистачає, щоб домогтися повного одужання. При підвищеній активності анкілостом зазначене лікування, згідно віковим розподілом, проводити протягом 3 діб. При некаторозе ускладненої стадії дозування ліків збільшити вдвічі, лікуватися таким способом 3-5 днів (до тижня). Щоб виключити масштабне інфікування всієї родини, кожен її член повинен прийняти одноразово по мірного стаканчика Пірантелу з метою профілактики. Результат теж буде.

Таблетки

Призначати малюку такий препарат або його аналоги може тільки лікуючий лікар, він же обумовлює добові дози і кількість днів прийому. Інструкція із застосування таблеток Пірантел повідомляє, що така форма випуску більше підходить дітям шкільного віку і дорослим. Пігулку перед проковтує належить ретельно розжувати, після чого запити достатнім об'ємом води. При зараженні добові дози Пірантелу визначаються вагою та віком дитини. Ось цінні рекомендації:

  • діти від 3 до 6 років – 1 таблетка за добу;
  • маленькі пацієнти до 12 років – 2 таблетки;
  • діти старше 12 років і дорослі хворі – 3-4 таблетки перорально.

Сироп

Якщо лікар призначив дитині зазначений протигельмітний препарат, як приймати Пірантел дітям – важливо уточнити відразу. В цілому, така домашня процедура не викликає труднощів, оскільки ліки має приємний смак, а за необхідності його можна додавати в їжу. Інструкція по застосуванню сиропу для дітей повідомляє, що ранкової дози вистачає для повного зцілення від зараження. Маленькому пацієнту необхідно одноразово прийняти солодку суспензію в розрахунку 10 мг/кг маси тіла, і живіт перестане боліти, а задній прохід сильно свербіти.

Для профілактики

Медичний препарат призначають як профілактичний захід глистових інвазій. Приймати його необхідно всієї сім'ї, де є заражений дитина. Таблетки або суспензію Пірантел для профілактики вжити в одноразовій дозі, при цьому додатково посилити заходи особистої гігієни. Належить обробити дитяча білизна, після зцілення повторно здати ряд аналізів на предмет виявлення патогенної флори.

Передозування

Завищувати рекомендовані дози категорично протипоказано, інакше зростає ризик інтоксикації організму малюка. У такому випадку дія побічних явищ посилюється, і маленький пацієнт гостро потребує негайного лікарського участю. Передозування Пірантелу виражена ознаками диспепсії, блювотою, нудотою, сильною болем у шлунку і порушеним стільцем. Специфічний антидот відсутній. Тому малюкові потрібно промити шлунок, дати сорбент, після чого проводити симптоматичне лікування до повного зникнення в організмі тривожних ознак.

Побічні ефекти

Медикамент являє безпечне лікування дітей від глистів. Перш ніж замовити і купити медикамент Пірантел, потрібно детально з'ясувати, які ускладнення можуть виникнути в дитячому організмі в ході інтенсивної терапії. Ризик інтоксикації не можна виключати. Побічні ефекти Пірантелу представлені нижче, носять тимчасовий характер, проте, у будь-якому випадку, вимагають лікарського участі. У дітей це:

  • напади мігрені;
  • порушення свідомості;
  • поява галюцинацій;
  • розлад стільця;
  • шлункові болі;
  • різкий стрибок температури;
  • шкірний висип.

Аналоги

Медичний препарат володіє унікальними фармакологічними властивостями, оскільки ефективно діє на вогнище патології практично з першого разу. В окремих клінічних картинах лікарі настійно рекомендують використовувати не менш продуктивні аналоги Пірантелу, які при глистових інвазіях діють швидко і за таким ж принципом. Мова йде про такі медикаменти:

  • Вермокс;
  • Декарис;
  • Немозол;
  • Немоцид;
  • Гельминтокс.

Ціна

При бажанні можна замовити з каталогу і купити в інтернет-магазині необхідний медичний препарат. Купувати лікуючу засіб Пірантел для дітей доречно, якщо лікар призначив його. В іншому випадку вплив синтетичних компонентів на вогнище патології може виявитися різко негативним. Якщо розглядати таке призначення, лікування обійдеться недорого. Остаточна ціна Пірантелу для дітей варіюється в межах 30-40 рублів. Вартість доступна, а результат швидкий, цілеспрямований. Ціни в аптеках трохи дорожче – порядку 50 рублів.

Відео

Засоби від глистів (гельмінтозу): краплі, суспензії, свічки, таблетки, мазі, уколи

Відгуки

Марина, 33 рокиНе розумію, як можуть призначати лікуючу засіб Пірантел для профілактики дітям. Сам по собі препарат токсичний, погано діє на печінку. Мені лікар пояснив, наскільки небезпечно це лікарський засіб в будь-якому віці. Особисто я для дитини при такій проблемі купую таблетки Декариес, одночасне застосування прибирає всі неприємні симптоми.
Ганна, 29 роківКоли дитина скрипить зубами, це може свідчити тільки про одне – глисти. Визначити проблему можна і по іншим неприємним симптомам, але в моїй родині – це головний. В якості лікувального засобу для своєї дитини вибираю тільки суспензію Пірантел. Одного прийому вистачає, щоб вилікуватися. Ще даю таке ліки для профілактики.
Ілона, 36 роківБрав син медичний препарат Пірантел для лікування, а для профілактики. Ліки швидкодіюче і надійне, працює з першого разу. У мене претензій немає, результатом задоволена. Навіть в домашню аптечку його поклала, щоб мати на увазі на майбутнє. Коштує дешево, а працює на ура. Нам допомагає і всім нашим знайомим з дітьми і такими ж проблемами.
Інга, 34 рокиБрала донька Пірантел від глистів, але толку мало. Купила Декарис, і у дитини все пройшло після першого разу. Пірантел неефективний, хоча коштує приблизно так само, як і Декарис. Не рекомендую експериментувати з дитячим здоров'ям, краще відразу підбирати надійне і перевірене засіб за медичними показаннями. Це точно не про Пирантеле.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!