Криолиполиз – що це таке, показання та опис процедури, ефективність фото до і після

Бажання удосконалити свою фігуру, швидко стати легше і стрункішою без виснажливих дієт, голодування і нескінченних занять спортом змушує багатьох жінок шукати альтернативні способи, як позбутися від обридлого жиру на своєму тілі. Ще кілька років тому це було можливим тільки за допомогою хірургічного втручання з застосуванням анестезії, але наука не стоїть на місці, тому з'являються нові, більш безпечні і безболісні методи корекції фігури, один з яких – криолиполиз або видалення жиру холодом.

Що таке криолиполиз

Лікування холодом називається кріотерапією – це процедура, заснована на реакції організму на сильне охолодження зовнішнього шару шкіри. Кріотерапія успішно застосовується в медицині і косметології для лікування різних проблем зі здоров'ям і зовнішністю, одна з яких – ожиріння. Метод ліпосакції за допомогою холоду називається криолиполиз – це сучасний неінвазивний спосіб корекції фігури за рахунок впливу на підшкірну жирову клітковину низьких температур, завдяки чому відбувається розщеплення жирових клітин і помітне потоншення шару відкладень жиру на тілі.

Англійська назва терміна «cryolipolysis» відбулося в результаті злиття двох словоформ, що позначають суть даної методики: «cryogenic» – кріогенне або холодовий, і «lipolysis» – жирорасщепление. Принцип процедури полягає в локальному охолодженні жирового прошарку, після чого відбувається природний процес загибелі клітин жиру (апоптоз), але оточуючі тканини при цьому не страждають. Розщеплені жирові клітини поступово поглинаються фагоцитами і виводяться з організму природним шляхом, тому процедура кріоліполіза вважається безпечним методом ліпосакції.

Історія походження методу

Сучасні косметологи давно перебували в пошуку ефективного, але нетравматического способу видалення жиру, який міг би стати прекрасною альтернативою хірургічної ліпосакції. Такий метод був розроблений у 2008 році американськими вченими Роксом Андерсоном і Дітером Манштейном в центрі фотомедицины Уэлмана, хоча дослідження реакції підшкірної жирової клітковини на вплив низьких температур і, як наслідок, – на енергетичне голодування жирових клітин, почалися ще в далекому 1966-м.

Поштовхом до розвитку думки про те, що за допомогою холоду можна боротися з відкладеннями жиру на тілі стало вивчення холодового панникулита у дітей – обмороження шкірного покриву тіла дитини з подальшим запаленням підшкірної клітковини. В ході численних досліджень було встановлено, що в результаті тривалого охолодження жирова тканина сильно запалюється і поступово відмирає. При такому впливі не страждають ні шкіра, ні м'язи, ні судинна система і нервові закінчення, тому кріотерапія виявилася ідеальним рішенням для розробки безкровного методу ліпосакції.

Апарат для кріоліполіза

Проведення кріоліпосакціі неможливо без спеціальної апаратури, яка являє собою компактний мобільний блок на коліщатках, обладнаний невеликий електронною панеллю управління та насадкою-маніпулятором для оброблення холодом жирових складок на тілі. Самий перший і самий популярний у світі апарат для кріоліполіза – CoolSculpting виробництва американської фірми Zeltiq, хоча в даний час вже розроблено більше десятка його аналогів.

Існує 2 типу обладнання для проведення холодової ліпосакції. Апарат Coolsculpting може оснащуватися:

  • вакуумній насадкою-аплікатором, за допомогою якої захоплюється жирова складка, після чого між насадкою і оброблюваною ділянкою тіла створюється вакуум, а потім подається потік холодного повітря. Для запобігання обмороження шкіри, внутрішня сторона аплікатора має спеціальне покриття, але часто після відсмоктування жиру таким способом в оброблюваній зоні можуть з'являтися гематоми сильні почервоніння;
  • металевими пластинами для локального охолодження проблемної ділянки шкіри, які щільно прилягають до тіла і проводять холод без вакууму, тому даний спосіб кріоліполіза виключає появу синців і гіперпігментації.

Апаратура для кріоліпосакціі Zeltiq оснащена декількома видами насадок, які застосовуються для видалення жиру за допомогою низьких температур на різних ділянках шкіри і здатні захоплювати жирові складки певної ширини:

Аплікатор

Тип

Максимальна ширина захвату в сантиметрах

Зона впливу

CoolMini

Вакуумний

17,5

Невеликі складки на вигинах тіла, в тому числі на обличчі, ліктях, колінах

CoolCurve+

Вакуумний

17,5

Нижня частина спини, сідниці, складки у важкодоступних місцях

CoolFit

Вакуумний

18,5

Поздовжні складки на внутрішній поверхні стегна, у верхній частині живота

CoolCore

Вакуумний

19,2

Бока, центральна частина живота і спини

CoolMax

Вакуумний

27,5

Низ живота, інші великі складки

CoolSmooth

Пластининий

28

Зовнішні контури тіла (плечі, груди, живіт, спина, боки, стегна)

Показання до проведення кріоліполіза

Застосування холоду для боротьби з жировими складками на тілі допомагає вирішити ряд проблем, пов'язаних з надмірною вагою і його наслідками. Криолиполиз показаний при:

  • різних видах ожиріння;
  • сильною зашлакованості організму, надлишку в ньому токсинів і харчового сміття;
  • целюліті;
  • низькому рівні метаболізму.

Якщо говорити детально про ожирінні, то криолипосакция допоможе прибрати частина жирових складок при таких його проявах:

  • аліментарно-конституціональному, коли вага поступово набирається з-за сидячого способу життя, нездорових харчових звичок, постійного переїдання;
  • ендокринологічному, якщо ожиріння розвивається внаслідок порушень в роботі ендокринної системи;
  • гіпоталамічному, при якому стрімкий набір ваги відбувається в результаті серйозних розладів в роботі травного тракту, як наслідок ушкодження гіпоталамуса;
  • психічному, якщо причиною ожиріння стає неконтрольоване переїдання через психічних хвороб або прийому психотропних препаратів.

Принципи впливу

Під час процедури кріоліполіза вплив низьких температур направлено на жировий прошарок з метою її руйнування. Вся суть методики в тому, що, завдяки природній теплопровідності шкіри, жирові клітини руйнуються першими. На епідерміс, кровоносні судини і нервові волокна холод надає мінімальний вплив, який навіть не приносить вираженого дискомфорту в процесі обробки жирових складок. Щоб уникнути обмороження, рівень охолодження постійно перебуває під контролем спеціальної апаратури.

Для ефективного видалення жиру холодом температура при криолиполизе повинна бути трохи вище нуля, але значно нижче температури тіла – від 1 до 5 градусів тепла. У результаті тривалого (протягом години) впливу на підшкірну клітковину запускається процес апоптозу жирових клітин – вони розпадаються на фрагменти (апоптичних тільця), які протягом 2-3 місяців поступово виводяться фагоцитами з оброблюваної зони. З цієї причини виражений ефект схуднення стає помітним через деякий час після процедури.

Переваги і недоліки методу

Криолиполиз відноситься до малотравматичним, нехірургічних методів корекції фігури, тому має ряд переваг:

  • Під час процедури не травмується шкіра, а спеціальне обладнання працює так, що нервові закінчення, капіляри і м'язи майже не зазнають впливу низьких температур.
  • Після кріоліпосакціі не виникає відмирання тканин – в результаті апоптозу гинуть тільки жирові клітини, причому зміна контурів тіла можливо завдяки зменшенню кількості клітин жиру, а не обсягу кожної з них.
  • Процедура безболісна, легкопереносима, не відриває пацієнтку від звичного способу життя і не вимагає тривалого відновного періоду.
  • Криолиполиз можна поєднувати з іншими способами корекції фігури.
  • Видалення жиру холодом практично не викликає серйозних ускладнень, а побічні ефекти проявляються тільки в окремих випадках.
  • Спеціальна апаратура дозволяє коригувати важкодоступні зони тіла.
  • Методика є високоефективною тому, що вже після першої процедури помітний позитивний результат. Крім того, криолиполиз допомагає помітно скорегувати фігуру навіть з великою кількістю зайвої жирової тканини.

При всіх своїх очевидних перевагах, криолиполиз має і деякі недоліки:

  • Низька ефективність процедури при сильному розтягуванні шкірних покривів.
  • Накопичувальний ефект, адже помітно контури тіла змінюються тільки через 2-3 місяці, коли зруйновані внаслідок апоптозу жирові клітини будуть повністю виведені з зони, обробленої холодом.
  • Дорожнеча апаратури для кріоліпосакціі і самої процедури кріоліполіза.

Як проводиться криолиполиз

Криолипосакция з використанням спеціального обладнання CoolSculping проводиться в кілька етапів:

  1. Точні виміри зони для криожироудаления, позначення її меж маркером.
  2. Обробка зони впливу ковзаючим гелем або покриття тонкою плівкою.
  3. Установка аплікатора на область тіла, де буде проводитися криолипосакция.
  4. Втягування жирової складки в насадку під вакуумом, вплив на неї низькими температурами, підібраними апаратом, виходячи з індивідуальних особливостей організму протягом 60 хвилин.
  5. Зняття аплікатора, видалення гелю-провідника або плівки.

Криолиполиз в домашніх умовах

З точки зору косметології, криолиполиз – нескладна процедура, яка цілком може проводитися вдома за умови дотримання чіткої інструкції по роботі з простою криоаппаратурой для домашнього використання. Щоб уникнути неприємних побічних ефектів або часткового обмороження шкірних покривів внаслідок невмілого поводження з обладнанням, краще, якщо перший раз ви пройдете процедуру кріоліпосакціі в салоні. Можна запросити досвідченого майстра до себе додому, щоб він показав, як правильно проводити криолиполиз, і склав для вас індивідуальну програму дій.

Побічні ефекти

Дослідження тривалого впливу низьких температур на певні ділянки тіла тривають і в даний час, але поки криолиполиз вважається повністю безпечним для здоров'я методом видалення жиру. У деяких пацієнтів, які зважилися на корекцію фігури за допомогою впливу холоду, можуть проявлятися такі побічні ефекти, які проходять протягом перших тижнів після процедури:

  • неприємні відчуття на шкірі в оброблюваній зоні – свербіж, печіння, почервоніння, невелика хворобливість;
  • оніміння шкірного покриву і втрата ним чутливості;
  • появу підшкірних крововиливів після використання вакуумних аплікаторів.

Протипоказання

Якщо ви зважитеся підкоригувати свою фігуру за допомогою кріоліполіза, то перше, що ви повинні зробити – пройти повне медичне обстеження, щоб перевірити, чи можна вам за станом здоров'я проводити таку процедуру. Криолипосакция протипоказана при:

  • патологічному ожирінні;
  • інфекційних та запальних процесах на шкірі в місцях локалізації насадки для видалення жиру;
  • грижах, рубцях, відкритих ранах або недавніх операціях на частинах тіла, які потребують корекції;
  • вагітності та грудному вигодовуванні;
  • синдром Рейно;
  • цукровому діабеті;
  • захворювання шкірного покриву (дерматит, псоріаз, екзема);
  • гіперчутливості до низьких температур, холодової кропивниці;
  • серйозні неврологічні і серцево-судинних недугах (тромбоз, порушення згортання крові, при проблемах з тиском);
  • ниркової та печінкової недостатності;
  • захворюваннях жовчного міхура;
  • гормонотерапії;
  • наявність електрокардіостимулятора;
  • порушення в роботі ендокринної системи;
  • злоякісних новоутвореннях в організмі.

Ціна на криолиполиз в салонах

Оригінальне обладнання для проведення кріоліпосакціі коштує близько 3 мільйонів рублів, тому процедура кріоліполіза – не з дешевих. Вартість одного сеансу видалення жиру холодом залежить від кількох факторів: виду використовуваної насадки, площі оброблюваної зони, тривалості процедури і кількості оброблених за один сеанс зон. Приблизні ціни на видалення жиру допомогою холоду за допомогою апарату Zeltiq в салонах і клініках естетичної медицини Москви ви можете дізнатися із таблиці:

Вид аплікатора

Тривалість процедури, хвилин

Ціна в рублях

Маленький CoolCurve

60

24 500

Для передпліч і колін CoolFit

60

24 500

Великий CoolMax

60

42 000

Для важкодоступних місць CoolSmooth

120

30 000

Для маленьких областей обробки CoolMini

45

35 000

Відео

Худнемо за тиждень КРИОЛИПОЛИЗ Zeltiq

Криолиполиз - нова технологія боротьби з жировими пастками

Фото до і після кріоліполіза

Відгуки

Ангеліна, 31 рікПампушкою була з дитинства, але після пологів рознесло конкретно – в дзеркало на себе не могла дивитися, чоловіка стала нецікавою. Треба було терміново щось робити, але дієти і спорт для мене не варіант, так і постройнеть хотілося скоріше. Зважилася на криолиполиз, пройшла 4 процедури на різні зони. У підсумку з 96 кг перетворилося на 82,5, мінус 3 розміру в одязі.
Віолетта, 44 рокиПісля операції і лікування гормонами трохи поправилася – не дуже сильно, але з'явився круглий животик і некрасиві «вушка» на спині і стегнах. Перейшла на правильне харчування, але за порадою подруги сходила і на сеанс кріоліполіза. Результат мене дуже порадував – жирові складки поступово просто розчинилися, а шкіра вирівнялася і підтяглася.
Тамара, 36 роківМій тип фігури – «гітара», але нічого не можу з нею зробити, хоча непропорційні стегна страшенно дратують і часто змушують комплексувати. Довго мріяла прибрати трохи жиру з них, але боялася хірургічної ліпосакції. Після кріоліполіза мої стегна стали менше і акуратніше, тому ні секунди не пошкодувала, що витратилася на таку процедуру.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!