Користь і шкода мюслі для схуднення - калорійність, склад і домашні рецепти приготування
Згідно заявам дієтологів, вранці потрібно вживати фрукти й складні вуглеводи, якими є злакові, тому жінки замислюються про користь залитих нежирним молоком або йогуртом мюслі для схуднення. Чи мають вони переваги перед традиційними вівсяної чи гречаною кашею, чи підходять для дієти і несуть цінність для організму, або це різновид «порожнього» швидкого сніданку?
Мюслі - користь і шкоду для схуднення
Побачити справжнє обличчя цього продукту харчування, який яскрава реклама називає ідеальним харчування для тонкої талії (мається на увазі ряд відомих найменувань готових сніданків), можна тільки через вивчення складу. Вся правда і відповідь на питання, чи корисні мюслі, навіть не в зв'язці з схудненням, заховані там. Основа продукту – це знайомі кожному пластівці. Переважно вівсяні або житні, але продовольчий ринок пропонує і інші види, або суміші. Додатковими компонентами служать:
- насіння;
- горіхи;
- сухофрукти;
- сушені ягоди;
- мед;
- глазур (шоколад, карамель і т. д.).
Вже з перерахування цих інгредієнтів можна зробити припущення, можна їсти мюслі при схудненні: самі пластівці небезпеки фігурі не несуть. Навпаки, вони є джерелом цінних харчових волокон (клітковини), цілого ряду вітамінів, магнію, допомагають мозкової діяльності. Сухофрукти з ягодами теж корисні: як натуральні підсолоджувачі вони в меншій мірі провокують коливання цукру, поповнюють вітамінні запаси організму. Горіхи з насінням потрібні як антиоксиданти, джерела жирних кислот, допомагають швидко насититися. Глазур ж бажано уникати.
Деякі види пластівців можуть заважати набуття красивої фігури, якщо склад далекий від натурального, або продукт піддавався зайвої термообробці. Зрозуміти це легко:
- Сирі зерна, перетворені в пластівці і доповнені сухофруктами/горіхами – це корисна суміш, яка допоможе схуднути. Ідеально, якщо кількість грамів цукру не перевищує 15 м, а жирів – 10 р.
- Пластівці, які обсмажувалися з маслом, небезпечні і за калоражу, і за глікемічному індексу, тому при схудненні небажані.
Калорійність
Енергетична цінність мюслі, як можна було помітити інформації попереднього блоку, визначається наявністю/відсутністю термообробки і добавками, які вони отримали. Додатково потрібно враховувати спосіб вживання: якщо ви плануєте запарити пластівці окропом, це одна цифра, а при змішуванні з йогуртом або молоком отримаєте інше значення. Приблизна картина виглядає так (всі цифри – на 100-грамову порцію):
- з додаванням сухофруктів – 325 кКал;
- з горіхами – 377 кКал;
- батончики – 416 кКал.
Якщо розглядати уже приготований сніданок, то частка сухого продукту тут нижче, і на 100-грамову порцію страви з пластівців і сухофруктів буде наступна калорійність:
- 150 кКал – з молоком;
- 169 кКал – з кефіром;
- 139 кКал – з водою.
З чим їдять мюслі
Всі сухі сніданки, основу яких складають пластівці злакових культур, потрібно пом'якшувати – як класичну вівсянку окропом. Так головним додатковим компонентом до мюслі стає рідина, причому будь-яка. Якщо відсторонитися від ідеї схуднення, ви можете залити мюслі:
- водою;
- соком;
- молоком;
- кефіром;
- йогуртом;
- ряжанкою.
При схудненні дієтологи радять віддавати перевагу окропу, тобто запарювати суміш як кашу. Якщо ви віддаєте перевагу зберігати щільність пластівців, можна використовувати холодні кисломолочні продукти, але з позиції схуднення вони повинні бути, по-перше, нежирними, а, по-друге, без смакових добавок. Берете йогурт – значить, без цукру, барвників і т. д. Фруктовий сік – не кращий варіант, оскільки підвищить рівень цукру. Доповнити готову страву, як і будь-яку кашу, ви можете свіжими фруктами.
Рецепт приготування
Якщо вас хвилює здорове схуднення, складайте мюслі для сніданку самостійно. За запропонованою вище інформації ви могли переконатися, що це легко, адже всі компоненти корисної суміші доступні до придбання, так і термічну обробку може зробити навіть дитина. Існує 2 форми випуску суміші:
- класичний сухий сніданок, який потрібно залити рідиною для набухання;
- батончики, які зручно брати з собою.
Вони будуть трохи відрізнятися за способом приготування і калорійності, т. к. батончики вимагають компонент, часто є медом або яйцем (маються на увазі домашні рецепти), і термообробку для підсушування даної суміші. Сухі сніданки легше по енергетичній цінності і безпечніше при схудненні, т. к. складаються переважно з великих пластівців і смакових добавок без сполучних компонентів.
З медом
Такі мюслі під час схуднення можна використовувати як перекус, додаток до фруктових салатів (пара ложок на порцію) або стандартно заливати кисломолочним напоєм. Для 1-го людини використовується половина склянки будь-яких пластівців, по 20 г мигдалю, волоського горіха, м'якоті кокоса і меду. Алгоритм роботи такий:
- Роздрібнити мигдаль і волоський горіх, нарізати шматочками м'якоть кокоса.
- Додати пластівці, залити гарячим медом.
- Перемішати, висипати на деко.
- Запекти при 190 градусах, час очікування – 20 хвилин.
З молоком
Класичний варіант вживання – суміш потрібно залити знежиреним молоком. Фахівці радять купити безлактозное, більш корисне при схудненні за рахунок відсутності цукру. Тут діють майже ті ж рекомендації, що для приготування ранкової каші. Порція мюслі з молоком на сніданок, це:
- вівсяні і житні пластівці (сумарно) – 50 р;
- заморожена чорниця – 2 ст. л.;
- курага – 5 шт.;
- молоко – стакан.
Принцип приготування класичний:
- Курагу обдати окропом, дати полежати в ньому 10 хвилин. Нарізати дрібно.
- Змішати з чорницею і пластівцями, залити підігрітим до 40 градусів молоком.
- Дати пластівцям набрякнути і їсти.
З йогуртом
Даний варіант фахівці радять готувати тим, хто націлений на схуднення, з вечора, т. к. холодний йогурт погано розм'якшує інгредієнти страви. Він зручний і для охочих взяти на роботу корисний перекус в контейнері. Йогурт до мюслі підбирайте натуральний, інакше користь для схуднення буде сумнівною. Пластівці – обов'язково великі, щоб вони залишалися хрусткими.
Склад:
- злакові пластівці – півсклянки;
- сухофрукти – 1 ст. л. з гіркою;
- висівки – 1 ч. л.;
- насіння льону – 1 ч. л.;
- йогурт – півсклянки.
Спосіб приготування:
- Сухофрукти запарювати близько чверті години. Великі – нарізати.
- Перемішати всі сухі продукти, залити йогуртом.
- Залишити настоятися кілька годин.
Батончики
Такий формат зручний тим, хто шукає для себе варіант корисного перекусу, хоча і на сніданок або вечерю вони підійдуть не менше. Визначити, скільки калорій в мюслі такого типу, можна, підрахувавши енергетичну цінність кожного продукту та сумарна вага. Виходячи з суворістю своєї дієти або вимог до швидкості схуднення, вибирайте інгредієнти. Основу традиційно складуть пластівці, а зв'язуючими компонентами будуть мед і яблучне пюре.
Інструкція приготування батончиків мюслі проста:
- Змішати в чашці пластівці і сухофрукти. Приблизний їх співвідношення ваги має становити 2:1, але ви можете робити 1:1. Головне, щоб фруктова частина не переважала.
- Натріть дрібне яблуко, підмішайте до сухої маси.
- Почніть додавати мед, відразу перемішуючи і відстежуючи консистенцію: інгредієнти злипаються між собою і тримають форму, зупиніться.
- Затягніть пергаментом деко, викладіть туди суміш і розрівняти шаром товщиною 2-3 див.
- Гострим ножем одразу розрізати на прямокутники і відправте подсушиваться. Робоча температура духовки – 150 градусів, час очікування складе близько години.
Смажені
Дане блюдо носить назву «гранола» і є не тільки смачним сніданком, але й основою для корисних десертів при схудненні. Змішати невелику порцію таких мюслі зі збитим густим йогуртом, прикрасити свіжими ягодами, і перед вами ласощі, що не залишиться на талії. Рецептура стандартна – вівсяні пластівці, сухофрукти, горіхи, мед. Додаються тільки оливкове масло і трохи фруктового соку.
Принцип роботи такий:
- Порубаєте горіхи, якщо використовуєте їх, аналогічно розміром Геркулеса.
- Сухофрукти не запарюйте, а теж подрібніть ножем.
- Перемішайте ці компоненти (співвідношення опціональне).
- Зігрійте мед, оливкова олія і свіжий фруктовий сік (беруться в рівній пропорції, на 500 г сухої суміші – 200 г рідини).
- Залийте цим суху суміш, перемішайте, висипте на сковороду.
- На сильному вогні варіть 15 хвилин, постійно перемішуючи: глазур повинна карамелизоваться, а інгредієнти – залишитися розсипчастими. У процесі їх можна присипати корицею.
З фруктами
Свіжі яблука, груші, персики, нектарини (якщо їх сезон) теж добре доповнять з мюслі, але не завадять схудненню. Банани використовувати не варто, а цитрусові після сушіння втрачають цінність. Співвідношення пластівців (заради різноманітності візьміть кілька видів) з фруктами (підрахунок за свіжим) бажано зберегти як 2:1, орієнтуючись на грами. Порція мюслі на дієті – 50 г пластівців і 100 г будь-яких фруктів.
Створюється блюдо так:
- Яблуко з грушею очистити, нарізати тонкими пластинами, потім перетворити в соломку.
- Розкласти на деку, підсушити при 170 градусах.
- Всі інгредієнти змішати, залити водою або молоком. При бажанні всипати дрібку кунжуту або кориці.
Дієта на мюслі
Існують короткі системи схуднення, засновані на цьому продукті, що передбачають їх вживання на сніданок і вечерю (так ви не будете хотіти солодкого ближче до ночі). Дотримуватися такого раціону можна лише тиждень, але харчуватися мюслі вранці – навіть місяцями. Єдине уточнення – для схуднення використовуються дієтичні рецепти: з вівсяних пластівців і житніх з насінням льону, висівками, сушеними яблуками, курагою. Заливають такі мюслі для схуднення нежирним молоком або водою.
Меню дієти просте:
- Вранці до 70 г мюслі (сухий продукт).
- Вдень курячий бульйон, свіжі овочі.
- Перекусити апельсином.
- Увечері 50 г мюслі з кефіром, 20 г сиру.
Відео: мюслі на сніданок
Фітнес харчування. Мюслі на сніданок. Фітнес дієта
Відгуки
Поліна, 22 рокиРаніше вранці їсти не могла, але після пари тижнів у відділенні гастроентерології довелося згадати, як харчуватися правильно. Для сніданку методом власних проб вибрала мюслі. Роблю сама, з Геркулесу, будь-яких сухофруктів і ложки меду. Підсушую на сковорідці, а тоді заливаю молоком. Смачно, ситно, до солодкого не тягне, потихеньку вага почав йти.
Дарина, 25 роківНамагаючись урізноманітнити сніданки, спробувала гранолу – пластівці, сухофрукти, горіхи, які заливають медом з маслом, а потім запікають. Хрустка, солодка, швидко готується. Вранці додаю її до порції сиру – до обіду їсти не хочеться. З таким сніданком легше витримувати систему схуднення, оскільки потреба у шкідливому і калорійне задовольняється.
Ганна, 27 роківКоли є час, вранці готую собі мюслі: заважаю рисові пластівці з гречаними, додаю родзинки, плоди глоду (лікар для серця рекомендувала), корицю, ложку меду. Можу їсти сухими, можу залити йогуртом. Калорій небагато, тому сніданок ідеальний при схудненні, а смак чудовий! Влітку додаю ягоди з дачі – суницю, смородину.